Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Bezdyskusyjna wykładnia posłuszeństwa w Kościele.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasach stawiania na ołtarzach figurek Buddy, czy jak ostatnio, Pachamamy i jednoczesnego suspendowania księży głoszących Prawdę, Pan Jezus przychodzi do nas z jednoznaczną wykładnią posłuszeństwa w Kościele.

 

      Obserwując z zewnątrz to co dzieje się w naszym jedynym Świętym Apostolskim Kościele Powszechnym (czyli katolickim), z pozoru można dojść do wniosku, że żyjemy w czasach jakiegoś wielkiego zamętu.

Z  jednej strony, na przestrzeni wielu już lat, na piedestał wynosi się jakieś ruchy heretyckie, takie jak np Neokatechumenat, a z drugiej marginalizuje się, suspenduje, zagłusza itd. księży czy nawet całe grupy księży, którzy pozostają wierni Prawdzie i próbują Ją głosić.

Głównym narzędziem, czy nawet działem armatnim, którym uderza się w te zdrowe głosy zatroskanych o los naszego Kościoła księży, jest słowo-klucz POSŁUSZEŃSTWO, którym krótko ale stanowczo zamyka się wszelkie dyskusje, ale i indoktrynuje świeckich wiernych.

 

       Napisałem powyżej, że sytuacja Kościele tylko z pozoru wygląda na beznadziejną, bo na szczęście dla nas wiernych, na Jego czele stoi Pan Bóg i jak zapowiedział wcześniej, Jego Kościół nie na piasku, a na skale jest zbudowany, więc z wiarą możemy oczekiwać Jego ingerencji.

I właśnie taka ingerencja Pana Boga nadeszła, parę już lat temu w „Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”, jak Sam kazał je nazwać.

Z Orędziami tymi, Pan Bóg przychodzi od prawie już 10 lat do Ks. Natanka do Grzechyni.

To właśnie tam dostaliśmy ostatnio jasną wykładnię Prawa Bożego w postaci ponownego podarowania nam 10-ciu Jego Przykazań wraz z Jego komentarzami i to właśnie tam, jasno jest powiedziane o tym czczeniu „cudzych bogów” z którymi mamy ostatnio do czynienia. Pisałem tutaj o tym :

gibson.neon24.pl/post/151393,prawdziwe-brzmienie-i-szego-przykazania-bozego

 

       Niestety, głoszący te Orędzia Ks. Natanek, nie wiadomo w sumie dlaczego został suspendowany, a te ważne dla nas wszystkich, dla całego świata (jak mówi w Nich Pan Bóg) Orędzia, są właśnie tym kluczowym słowem POSŁUSZEŃSTWO marginalizowane, wyśmiewane i... zakazane.

A to właśnie w tych Orędziach dostaliśmy bardzo cenną dla nas jasną, klarowną wykładnię tego kluczowego słowa.

Dostaliśmy tą wykładnię, gdy suspendowany Ks. Natanek zwrócił się do Pana Jezusa zapytaniem, co w tej sytuacji robić.

Brzmi ona dla niego, ale i dla nas jednoznacznie :

„w waszym działaniu, powinniście najpierw pełnić Wolę Ojca, tak jak Ja to czyniłem, dopiero później wolę ludzi, jeśli jest to zgodne z Wolą Moją. Dlatego w waszym działaniu powinniście najpierw pełnić Moją Wolę”.

 

      Praktycznie tym jednym zdaniem można by uciąć wszelkie dyskusje o posłuszeństwie ludziom, ale Pan Jezus wyjaśnia :

„ jeśli Moja Wola i wola waszych przełożonych różnią się znacząco, że słuchając ich dopuszczacie się niewierności wobec Mnie, bądźcie raczej skorzy do ukazania im błędu i postępowania kosztem waszej pozycji społecznej, niż zarzucania im nieodpowiedzialności za sprowadzenie was na manowce.

Oczywiście, ich grzech jest większy, ale wiedzcie, że kto wie że prawda jest po drugiej stronie, a udaje że tego nie wie, grzeszy wobec Mnie (…) wszystko to co powiedziałem dowodzi tylko jednego, że wszystko co jest stworzone jest omylne”

Czy więc, wobec takiej wykładni posłuszeństwa, my wierni możemy mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości?

 

       By zaś rozwiać już ostatecznie wszelkie kontrowersje wobec Ks. Nataka, poczytajmy co Pan Jezus powiedział mu, gdy miał on wątpliwości, jak postąpić po nałożeniu na niego suspensy :

„Ty Piotrze, nie musisz być posłuszny niesprawiedliwym nakazom, ponieważ musiałbyś wówczas być nieposłuszny Mnie. Wiesz, że nigdy bym się na to nie zgodził i byłbym niepocieszony, gdybyś odstąpił ode Mnie. Zbyt mało mam serc tak oddanych, które chcą słuchać Mojego głosu, abym pozwolił by Mi cię odebrano. Dlatego wszystkie listy komunikaty o tobie, mają charakter zwykłych pomówień, ponieważ nie są one niczym udokumentowane. (…) ty wiesz jednak że jestem Prawdą a ty jesteś ze Mną, więc Prawda jest z tobą, bądź ufny, bo prawe serce wie, że mówisz Prawdę. Nawet serca zbłąkane rozpoznają Mnie w tobie. Nie lękaj się, jestem Prawdą w tobie. Kochaj i nauczaj, nie bój się ludzi (…) Ja jestem Tym, wobec którego zdasz swój rachunek. Tylko Mnie się lękaj”.

 

       Dziwi więc ta suspensa, i dlaczego do tej pory nikt z teologów nie pochylił się na tymi 10-cio letnimi już, bardzo ważnymi dla nas, dla świata Orędziami. Przecież One powinny być rozgłoszone na cały świat..

Na szczęście, Ks Piotr Natanek jest doktorem habilitowanym historii Kościoła i teologii, jest więc samodzielnym pracownikiem naukowym uprawnionym do cenzorskiego badania takich orędzi.

Wg niego, treści "Orędzi na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły" są zgodne z naukami Kościoła katolickiego.

Tutaj można posłuchać kazania Ks Piotra Natnka na ten temat (kazanie z 08.10.2019)

www.youtube.com/watch

 

10.11.2019 - aktualizacja :

Koniecznie należy także wysłuchać tych, przejmujących kazań Ks. Natanka (kazania z 09 i 10.11.2019) :

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • Zachęcam do wysłuchania kazania Ks Natanka, do którego link zamieściłem pod tekstem.
  Ksiądz mówi tam m.in o demonach Skuby które gwałcą mężczyzn i Inkuby, które gwałcą kobiety. Można o tym posłuchać od minuty 10:50.

  Czy więc seria "bajek dla dzieci" Scooby Doo, jest zrobiona na cześć demona Skuby?

  Uprzedzam lekceważące głupie wpisy : porozmawiajcie z księżmi - egzorcystami, oni nie mają już tonu lekceważącego w czasie rozmowy o tym.
  Nie ulega wątpliwości, że jedyny ratunek jest tylko i wyłącznie w Panu Bogu (w Trójcy Przenajświętszej, nie w jakimś bożku) i Matce Boskiej.
 • A przy okazji...
  posłuchajmy sobie ostrych słów o szafarzach świeckich :
  https://www.youtube.com/watch?v=-o343qCf7AQ
 • Autor, witaj;
  Po co jakieś orędzia, kiedy jest Biblia a zwłaszcza Księga Objawienia?

  Czy słuchanie księdza Natanka ma zastąpić obowiązek czytania Pisma świętego?

  "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie." (Dz. Ap 5:29 BT)

  Czy ksiądz Natanek odważy się zacytować Apokalipsę 18:4, gdzie jest wyraźnie napisane, że aby żyć, należy opuścić KK?

  "I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli"

  Pozdrawiam
 • @roux 21:41:23
  Dzięki za uzupełnienie. Pan Bóg w "Orędziach na Czasy..." mówi nam właśnie, że obecnie mamy czytać tylko Pismo Święte i te właśnie Orędzia.
  Tutaj ciekawy jest "dialog" księdza Natanka z Panem Bogiem, bo ja gdybym był księdzem i dostałbym suspensę, także miałby bardzo poważne wątpliwości co do tego jak postąpić.
  A co by było, gdyby Ks. Natanek postąpił zgodnie z posłuszeństwem tym ludziom a nie Panu Bogu?
  Aż strach pomyśleć...
  Pozdrawiam
 • Spłonął słynny holenderski kościół...
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/09/splonal-slynny-holenderski-kosciol-pozar-do-zludzenia-przypominal-katastrofe-katedry-notre-dame/

  W komentarzach jest zamieszczona mapka z której wynika, że we Francji w ostatnich 4 latach spłonęły setki kościołów katolickich.
  Jakoś dziwnie, inne nie płoną.
 • "Bezdyskusyjna wykładnia posłuszeństwa w Kościele."
  ------------------
  Chrześcijaństwo jest podgryzane i przenicowywane przez dzieci Złego od jego zarania - i to już za życia Jezusa Chrystusa na Ziemi. To przenicowywanie skutkuje taką konsekwencją, że czyni z Jezusa Chrystusa idiotę. Idiotę - bo Jezus Chrystus dobrze wiedział, że wilk ubierze się w owcza skórę i będzie udawać tego - kim nie jest. Tymczasem Boga za idiotę nie śmie uważać nawet najważniejsze diablisko w Piekle. Dlatego to na skutek przenicowywania nauczania Jezusa Chrystusa - to ludzi robi się za idiotów a nie Boga. Z kolei ludzie po to maja rozum aby za idiotę nie dać się robić.
  Wniosek?
  Posłuszeństwo tak - ale na określonej płaszczyźnie. Owo posłuszeństwo - nie może w swojej konsekwencji skutkować tym, że Jezus Chrystus był idiotą.
 • @demonkracja 09:38:25
  Użyj pięty w celu wytrącania prędkości!
 • @Oracz 10:23:42
  Ooo! Oracz na posterunku:-)
  dobra:-) pisz, obyś tylko nie obrażał Kościoła. Ale pamiętaj :

  "...ale wiedzcie, że kto wie że prawda jest po drugiej stronie, a udaje że tego nie wie, grzeszy wobec Mnie"
 • @Jan Paweł 10:48:38
  A ty nie wiesz po której stronie jest Prawda? Szkoda że pod artykułami Pana Doktora Opary nie mogłeś tego wykazać. Internet to niestety rodzaj firewalla, który oddziela nas fizycznie. Gdybyśmy poznali się, to mniej więcej mógłbym wydedukować.

  Zobacz: Pan Opara przyznał się do swoich powiązań z (para)masonerią. A ty albo udajesz pierwszego naiwnego, albo jesteś zakonnikiem, albo jesteś rycerzykiem, albo (czarno)ksieżnikiem, albo piratem ze wszystkimi kończynami. Z tym że tutejszy pirat nagrywa mnóstwo filmów, które pokazują nawet zupełne sprzeczności nie do pogodzenia ze sobą. Jak u Wałęsaka. Jednakże w przypadku Pirata nie ma wątpliwości co do osoby. To PARAFIANIN w pełnym tego słowa znaczeniu.
  Nie brał się tu za tematy które go zwyczajnie przerastają. Ty starasz się być wszędzie i nigdzie.
 • @
  Wspominamy dzisiaj św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Papież Leon wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła. Za jego czasów powstały pierwsze redakcje zbiorów oficjalnych modlitw liturgicznych po łacinie.
 • @Husky 13:07:51
  Byłem przerażony dzisiaj na Mszy Św - Najświętszej Ofierze Pana Jezusa, składanej ZA NAS... gdy zamiast sakralnej organowej muzyki liturgicznej, słyszałem bombardowanie rytmicznymi gitarowymi decybelami, gdy widziałem kiwających się ludzi w takt tych krzyków śpiewanych piosenek typu "taki duży, taki mały...", gdy widziałem wychodzących ludzi podśpiewujących sobie frywolnie i kiwających się w takt tych telewizyjnych przebojów, gdy widziałem na kazaniu teatro-kabaret z misiem o zgrozo peregrynującym wśród dzieci (dzieci, zamiast obrazu przedstawiającego Świętych, dostają do domu... peregrynującego misia), gdy widziałem tych wychodzących po występie ku swojej chwale gitarzystów, pełnych pychy, głośno rozprawiających i śmiejących się jeszcze w kościele... itd, itd, itd...

  Jestem przerażony tym co nas czeka...
  Posłuchaj sobie tego przejmującego kazania :
  https://www.youtube.com/watch?v=odxfu88kLA8
  Posłuchajmy wszyscy i ratujmy ten nasz Kościół a w związku z tym i świat...
  Jaki świat my zostawiamy naszym potomnym...
 • @Oracz 12:05:03
  Oracz, Ty także posłuchaj sobie tego kazania do którego link zamieściłem powyżej i weź sobie to do serca.
  To nie są przelewki, to nie są jakieś żarty, kpiny.
  Pan Bóg nie żartuje, nie kiwa się z nogi na nogę, nie jest zabawowy, nie jest tęczowy, jak powiedział ostatnio w Orędziach, gdy tęczowi powiedzieli że byłby z nimi...
  Jak widzisz, Pan Bóg reaguje w niektórych sprawach bardzo szybko...
  Na nasze NAWRÓCENIE w Sakramencie spowiedzi jeszcze czeka...
  Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie czekać...

  Nie lekceważ sobie tego...
 • @Jan Paweł 14:13:58
  Mt17,1 Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana2 i zaprowadził ich na górę3 wysoką, osobno. 2 Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. 3 A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz4, którzy rozmawiali z Nim. 4 Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». 5 Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»

  __________

  ,,Żyjemy, jakby Boga nie było.
  Jan Paweł - ... a co potem?"

  Faktycznie! Tak żyjecie! A potem będzie Sąd - płacz i zgrzytanie zębów!
 • @Oracz 20:45:52
  "Potem będzie Sąd - płacz i zgrzytanie zębów"...
  masz rację...

  Ale tak nie musi być. Dopóki tutaj żyjemy, to mamy szansę uniknąć tego, możemy skorzystać z Miłosierdzia Bożego w Sakramencie spowiedzi.
  I to jest TUTAJ dla nas ta nadzieja.

  Ale jak mówi do nas Matka Boska w "Orędziach na Czasy..." :
  "nie wszyscy, którzy dzisiaj położycie się spać, jutro obudzicie się(...) niektórzy obudzą się w nowej rzeczywistości..."

  Więc w sumie wychodzi na to, że życie bez łaski uświęcającej tzn w grzechu ciężkim, jest nieprawdopodobnie wielkim ryzykiem i skrajną głupotą, którą nie którzy już żałują w tej swojej nieskończoności...
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:00:50
  Jaka ,,boża matka"? Bóg nie ma matki!!!

  Dlaczego: żyjecie jakby Boga nie było?
 • @Oracz 21:11:21
  Wyobraź sobie, że Pan Bóg w Swoim stwórczym Planie przewidział Matkę poprzez którą, dał nam grzesznikom tutaj na tej Ziemi Swojego Syna - Boga-Człowieka.
  A zrobił to pewnie tak dlatego, byśmy tymi swoimi kapuścianymi głowami byli w stanie pojąć, że Pan Jezus był faktycznie na Ziemi i faktycznie przeszedł cały Jego szlak ku naszemu Zbawieniu.

  Tak ja myślę, ale Pan Bóg mógł nam dać Matkę, bo jest Matka Boska teraz naszą Matką (zresztą samo słowo Matka wzięło się od Niej - pierwszej Matki) w zupełnie innym celu.
 • @Jan Paweł 09:03:41
  Prawdziwi krewni Jezusa20


  Mt12,46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»22.


  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=255

  Czcząc królową nieba, albo wizerunki kobiety czy mężczyzny, pełnisz wolę Boga Ojca? Czy rozumiesz naukę Chrystusa, czy tylko naukę (upadłych) ludzi?
  Ach, zapomniałem że to ty nauczasz, aby upadłych było więcej i więcej.
 • @Oracz 15:32:14
  Oracz, Matka Boska jest nie tylko Matką Boga, naszą Matka, ale i na dodatek jeszcze naszym Królem. (Posłuchaj sobie :
  https://www.youtube.com/watch?v=ktqDq_E9IoM )

  ...i i jest to zapisane jako akt prawny nadal obowiązujący w Rzeczpospolitej.
  Moim, naszym Polaków Królem jest Matka Boska, tak jak kiedyś królem Polski była Jadwiga.

  Natomiast, czy my ludzie mamy jakieś przekazy o tym że Maryja porodziła kogoś jeszcze oprócz Pana Jezusa Boga i Człowieka jednocześnie?
 • @Jan Paweł 18:35:49
  Ty posłuchaj. W porównaniu ze mną jesteś opóźniony o 18 lat poznawania Pism i podporządkowywania się Bogu i (co przyszło u mnie znacznie później) Synowi Bożemu. Jedyne wiarygodne źródła wiedzy tej, to Prorocy (tzw Starego Przymierza) i apostołowie Chrystusa (z wyjątkiem zdrajcy Judasza). Wszystko co ponadto od złego pochodzi.

  Jeśli królowa nieba jest wskazana przez proroka Jeremiasza jako zakazane bóstwo, jeśli tak ją tytułują faryzeusze współcześni i twierdzą że to na dodatek ,,matka boga", to coś chyba znaczy. Jeśli sądzisz że masz większy autorytet od Chrystusa i Proroków, to właściwie nadajesz się do leczenia (i zarazem nie nadajesz się do leczenia, bo w/g świata, do leczenia nadają się osoby niebezpieczne dla otoczenia lub siebie samych - to jeśli chodzi o leczenie przymusowe). Lekiem na stan w jakim się znajdujesz jest Źródło Wiedzy jakim są Pisma. Stan twój - choroby - określa niechęć do poznania Prawdy (Poznacie Prawdę a Prawda was wyzwoli).
  Taką właśnie chorobę serwuje królowa nieba. Jest to dokładnie opisane, a ta choroba to całkowita niewiara Bogu i Mesjaszowi! Może i wierzysz że Bóg istnieje (wiara taka musi być z natury bardzo płytka), ale za nic nie chcesz uwierzyć w zapowiedziany przez Mesjasza Sąd! W ani jedno słowo które pochodziło z Jego ust! Nie wierzysz w przykazania (Dekalog). Okazujesz krnąbrność i butę i co charakterystyczne - ciągle się zapętlasz. Natomiast najgorsze jest to że z niejasnych przyczyn zależy ci na zwodzeniu ludzi. Powinieneś się nad tym wszystkim zastanowić: co lub kto, każe ci wbrew biblijnym faktom, nauczać czegoś zupełnie odwornego - czyli negować nauki Boga i Mesjasza!


  Skoro tak jawnie grzeszysz w tym względzie, to jak musi być w innych przypadkach twojego żywota?
  Ja z własnego podwórka wiem jak tacy ludzie są falszywi, zakłamani i jak czczą bożka Mammona. Dla niego idą w ogień, a co najciekawsze mimo iż krzywdzą bliskich i bliźnich, umierają okradzeni przez większych od siebie cwaniaków. To wszystko dzieje się wokół nas! Na naszych oczach!
 • @Oracz 18:53:16
  Jak zwykle ściemniasz:-)

  Pan Bóg objawił nam Siebie poprzez Swojego Syna, który głosił nam Ewangelię. Ale co by to był za Bóg, gdyby nas w Swoim Miłosierdziu nie upominał tak jak ojciec upomina swoje dzieci.
  A upomina nas Pan Bóg przez te całe 2tyś lat poprzez objawienia, także Matki Boskiej np w Fatimie, Lourdes, Gietrzwałdzie, Akita, Garabandal, Siekierkach, Nowej Osuchowej, Wykrocie itd, itd (teraz nazwane prywatnymi i zakazane) oraz różnorakie cuda...
  Więc... nie ściemniaj
 • @Oracz 19:44:23
  Kogo masz na myśli pisząc o obszczymurku?
 • @Jan Paweł 22:38:41
  Nie zmieniaj tematu i nie udawaj Greka. Czytaj że zrozumieniem.
 • @Jan Paweł 22:38:41
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=685 werset 16. Diagnoza zwiedzenia.
 • @Jan Paweł 22:38:41
  Obszczymurek, to atakujący zza węgła.
  Tj pisząc ,,Jak zwykle ściemniasz:-)"

  I kończąc: ,,Więc... nie ściemniaj"

  Robię ci uwagę: że temat jest zbyt poważny by stosować język nizin społecznych aka ,,młodzieżowy". Usuwasz tę uwagę, ale swoją zachowujesz. To w takim razie jest zachowanie charakterystyczne dla właśnie takich nizin. Co interesujące; w innych, daleko mniej poważnych tematach wynosi cię do niebywałej elokwencji.
 • @Oracz 18:19:14
  Usunąłem bo wyglądało to na obrażanie Matki Boskiej a kiedyś, w Średniowieczu, gdy polskie Rycerstwo było Rycerstwem Matki Boskiej, to za obrażanie Matki Boskiej byłbyś wezwany na pojedynek.

  Zdradza Cię Twoja niechęć do Matki Boskiej, Która powiedziała : "Jestem która Jestem w Trójcy Przenajświętszej"...
  Wiesz co to oznacza?
  Podpowiem Ci, Matka Boska nie mówi niczego co nie byłoby zgodne z Wolą Pana Boga, więc to powyższe zdanie oznacza Jej miejsce koło Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej (bo innego nie ma) które jest niedostępne dla wszelkiego innego stworzenia w tym Wszechświecie.
 • @Jan Paweł 19:09:06
  Kościół nieustannie poddawany jest ostrej krytyce ze strony laickich propagandzistów, ponieważ głosi nienaruszalne prawdy ewangeliczne.
  Tak zawsze było jest i będzie. Zawsze będzie walka pomiędzy tymi, którzy wierzą w istnienie Pana Boga i tymi, którzy Go zwalczają.
 • @Oracz 19:19:45
  znam, pielgrzymka do La Sallete

  "Pielgrzymi wracali z Sanktuarium Matki Bożej w La Salette, górskiej wioski w pobliżu Grenoble we francuskich Alpach. Kierowca autokaru wybrał z dwóch możliwych dróg krótszą, ale bardzo niebezpieczną drogę górską, której 8-kilometrowy (licząc w linii prostej), bardzo kręty odcinek miał 7-14 proc. spadku.

  Niemal przy końcu tej drogi autokar wszedł w 90-stopniowy zakręt z prawdopodobną szybkością 100 kilometrów na godzinę. Motocykliści jadący za polskim autobusem, widzieli dym i ogień świadczące o tym, że kierowca próbował hamować, ale hamulce nie zadziałały. Podpułkownik miejscowej żandarmerii Thierry Rousseau powiedział: "Świadkowie mówią o problemach z systemem hamulcowym, o niesamowitym czarnym dymie", wydobywającym się spod autokaru i o jego "nadmiernej szybkości", która mogła być przyczyną tragedii.

  Ciężki pojazd runął w 50-metrową przepaść, w dolinę rzeki, łamiąc barierę ochronną na zakręcie. Natychmiast po upadku zaczął płonąć."
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-tragiczny-wypadek-polskiego-autokaru,nId,823480

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6a/Rampe_de_Laffrey_panneaux.jpg/240px-Rampe_de_Laffrey_panneaux.jpg
 • @Husky 20:10:31
  Boga nikt nie jest w stanie zwalczać, jak glupio ci się napisało. Zwalczać to można poznanie nauk Boga u ludzi, i robią to nie świeccy, ale ,,przenajświętsi" faryzeusze! Od wieków!
 • @Husky 20:10:31
  /nienaruszalne prawdy ewangeliczne/ a konkretnie jakie?
 • @Husky 20:10:31
  Bardzo ładnie to ująłeś : "nienaruszalne Prawdy ewangeliczne"...
  Dodałbym tylko do tego, że są one nienaruszalne od tych 2tyś lat i nie zmieni tego żaden Luter, coca colowe królestwo Świadków Jehowy, ani nawet modernizm w naszym Kościele.

  Pan Bóg zapowiedział że zrobi porządek w Swoim Kościele i wielka chwała Mu za to.
  Opóźnia ten porządek, bo ciągle jeszcze czeka na nasze nawrócenie.
  Nikt, poza Nim nie wie, jak ile jeszcze mamy na to czasu.
 • @roux 20:13:35
  Kto to może z nas wiedzieć, jaki w tym przypadku był zamysł Pana Boga. Wierzymy, że i tutaj w Jego nieskończone Miłosierdzie.
 • @Oracz 19:19:45
  Oracz, nie obrażaj Matki Boskiej nawet pisząc Jej Imię z małej litery, bo zmuszasz mnie do kasowania Twoich komentarzy a ja bardzo niechętnie kasuję komentarze
 • @Jan Paweł 20:54:15
  Ten który ma uszy zdolne do słuchania i oczy zdolne do widzenia. Ty masz uszy a nimi nie słyszysz, masz oczy a nimi nie widzisz.
  Teoretycznie bielmo z oczu może odpaść, ale TYLKO WYBRANYM.
  Czytamy co spisał apostoł Chrystusa Jan:


  Prośba za uczniów

  J17,6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie7.


  Ilu znasz: ,,Ojców Świętych"?
 • @Oracz 21:09:10
  Cóż. W cenzurze - kasowaniu wpisów, już nabrałeś biegłości. A więc zrób tak: jak temat przyschnie, to elegancko pokasujesz resztę, bo interes, skoro kręci się 1700 lat, to jeszcze się pokręci. Ja natomiast zrobiłem sobie zrzut ekranu. Jak skasujesz, bez udzielenia odpowiedzi, to ja napiszę na ten temat artykuł. Jeśli oczywiście będę miał taką możliwość. Bo skoro faryzeuszom udało się zorganizować demo-wybory w sprawie kary śmierci dla Chrystusa, to bez problemu mogą przekonać moderację do jakieś formy blokady. Czego to się nie robi dla złotego interesu.
 • @Oracz 22:14:29
  Naucz się : wchodząc tutaj, nie możesz obrażać Świętego Apostolskiego Kościoła Powszechnego (katolickiego, jedynego. Wszystko inne to tylko sekty i bóstwa) a w Nim Matki Boskiej.
 • @Jan Paweł 07:28:16
  „Choć zło nad miarę wszędzie triumfuje,
  Okaż, Najwyższy, swą litość nad nami;
  Niewierność przeważ łaską i miłością
  Większą od grzechu”.
  Życzę wszystkim dobrego czwartku.
  Niech Wam Pan Bóg błogosławi
 • @Jan Paweł 07:28:16
  Znasz odpowiedź na pytanie? Czy będziesz odpowiadał z innego zestawu pytań?
 • @Husky 07:49:10
  Dziękuję za Słowo i życzenia.
  Tobie też niech Pan Bóg błogosławi.
  Także życzę miłego - jak widać - pięknego czwartku.
 • @Oracz 08:05:47
  Oracz, nie odpowiadałem, bo chyba wiesz, że Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej, to Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty i....
  NIE MA INNEGO BOGA... reszta to bóstwa, czyli albo demony albo ludzie im służący.
 • @Jan Paweł 13:59:34
  Powstaje wrażenie, że coś przed nami chcesz zataić:

  http://www.zbawiciel.gda.pl/artykuly/jan-pawel-ii/pielgrzymki-ojca-swietego-jana-pawla-ii-do-ojczyzny

  https://www.esprit.com.pl/10/Ojciec-Swiety-Benedykt-XVI-Papiez-nowego-tysiaclecia-twarda.html

  https://youtu.be/VG4vKEi5CiE Audiencja z Ojcem Świętym Franciszkiem w czasie Pielgrzymki Narodowej Polaków do Rzymu, 22 października 2016 r. Episkopat News

  I jest ,,Trójca".

  Teraz różnica między uczniami Chrystusa, a resztą świata. Słowo: ,,świat" jest kluczowe!

  Uczniowie Chrystusa mają i znają tylko jednego Ojca. W/g polecenia Chrystusa:

  Mt23,9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

  Dlaczego jesteś nieposłuszny Chrystusowi??
 • korporacja to nie Kościół
  Drogi JP! Religijna korporacja watykańska nie jest ani Kościołem, ani tym bardziej świętym i apostolskim. Aby ta organizacja była święta, to funkcjonariusze tej korporacji nie powinni praktykować i propagować bałwochwalstwa, symonii, spirytyzmu, fałszywych sakramentów, ... Także pośród funkcjonariuszy nie powinno być pederastii, gdyż każdy pederasta zaświadcza, że znikczemnił Boga w myślach swoich (List do Rzymian). A czy może być kapłanem Boga zboczeniec, który znikczemnił w swoich myślach Boga? Podobnie krzywdzący dzieci pedofile... Lepiej takim, aby sobie kamień młyński do szyi i w głębinę... A pijacy wylądują w niebie, czy w piekle? A kłamcy produkujący rzekomo z andruta Boga? A chciwcy, którzy za godzinę przedstawienia religijnego; pogrzeb, ślub, chrzest... winszujący sobie tysiące?
  A fałszywi niby biskupi bez żon i dzieci?
  Biedny JP! Włącz myślenie i zrozum, że kibicujesz fałszywemu kościołowi i w dodatku propagujesz jego oszustwa.
 • @von Finov 14:12:47
  Kościół, to nie "my ludzie", jak to się zwykle myśli.
  Kościół to :
  - Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej
  - łask Boża, Prawo Boże i sakramenty
  - Matka Boska
  - Aniołowie i Święci
  - Dusze czyśćcowe
  - i na samym końcu dopiero my ludzie z których niestety część z nas pójdzie do piekła, więc nie będzie w Kościele, tylko w piekle.
 • @Jan Paweł 22:30:19
  Biedny JP!
  Biorąc pod uwagę Twoje bezkrytyczne przywiązanie do herezji Watykanu można wnioskować, że najprawdopodobniej jesteś uzależniony finansowo od korporacji watykańskiej. Stąd prosta droga do zaprzedania się heretykom - bo można na tym zarobić. Taki cyrograf dla podpisany nie z diabłem, tylko z jego przedstawicielami.
  Kościół aby był Kościołem musi spełniać warunki ustanowione przez jego założyciela. Pan Jezus Chrystus nigdy nie posłużył się mianem Trójcy Przenajświętszej, nigdy nie użył słowa sakrament, matka boska, czyściec. Dlatego wciskanie do Kościoła tych pojęć automatycznie wycina taką organizację z udziału w byciu Kościołem. Jak łatwo się zorientować, to korporacja watykańska ze swoim bagażem herezji, grzechów, odstępstw od woli Boga Kościołem nie jest.
 • Nie można wykluczyć, że to prawda.
  http://www.whale.to/c/eyewitnesses_testify.html?fbclid=IwAR2HqLu-DXWveIgrVSa8BmhQxyAM_DinotoUQoa3XxgMVAVmWv43v63Y8I0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829