Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Kościele walczący, opamiętaj się!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Średniowieczni mnisi dostaliby pewnie zawału, gdyby wstali ze swoich grobów i zobaczyli obecny stan Kościoła

 

      Do napisania tego posta pobudziło mnie wzburzenie po przeczytaniu komentarzy pod artykułem na jednym z portali internetowych (link zamieszczam na końcu posta).

Otóż to, co możemy zobaczyć na zamieszczonych w jednym z tych komentarzy linków, przechodzi już wszelkie wyobrażenie o spustoszeniu duchowym, umysłowym, moralnym i chyba każdym innym nas wiernych, ale nie tylko.

Zdziczenie w profanowaniu Pana Boga osiąga już obecnie swoje szczyty.

Obejrzyjmy zresztą sami (Franciszkanie waka-waka) :

www.youtube.com/watch

Oglądając to, początkowo myślałem, że jest to jakaś inscenizacja tych teraz kabareciarzyn, wyśmiewających się z Kościoła, na co zresztą wskazywałaby reakcja doskonale bawiącej się publiczności. Ale komentarze pod filmem potwierdziły moje najgorsze przeczucia i dobiły mnie dodatkowo jeszcze treścią... chwalącą tą perfidną kpinę z Pana Boga, Jego Kościoła i stanu zakonnego.

Okazało się jednak, że na tym, to dobijanie mojej wydawało mi się normalnej wrażliwości, nie skończyło się, bo następny w kolejce klip na YouTube, był chyba jeszcze bardziej dobijający. Obejrzyjmy znowu sami (Wesoła zakonnica w Krakowie- Światowe Dni Młodzieży) :

www.youtube.com/watch

Okazuje się, że ta barbarzyńska profanacja Pana Boga, o zgrozo, ma już swój zorganizowany wymiar instytucjonalny, a nawet globalny.

I niestety, wydaje się, że nie jest to jakiś odosobniony przypadek, ale chyba już jakaś reguła. Obejrzyjmy jak wygląda obecnie życie kontemplacyjne w zakonach (Jumping nuns) :

www.youtube.com/watch

Jeżeli dodamy do tego taki „kwiatek” - zespół grający muzykę religijną(?!) który otwierał Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (2Tm2,3 Marana tha ( Kraków 19-04-2015) :

www.youtube.com/watch

to będziemy mieli już pełny obraz tego, do czego my wierni Świętego Apostolskiego Kościoła Katolickiego swoimi grzechami, swoim przyzwoleniem na obrażanie Pana Boga, brakiem pokuty ekspiacyjnej za nawet najmniejsze już przypadki Jego obrażania, doprowadziliśmy.

Nie piszę tutaj o tym co dzieje się teraz na szczytach hierarchii Kościoła, bo i tak większość z nas uważa, że jest to słuszne, że wszystko idzie w dobrym kierunku, więc wymienię tutaj dla przykładu tylko parę „kwiatków”, jak np. dopuszczenie do udzielania Komunii Św tzw szafarzy świeckich i kobiet, czy udzielanie Komunii Św na stojąco i do ręki ale także już oficjalnie rozwodnikom i innowiercom. Teraz akurat pracuje się pełną parą nad tym by żonaci mężczyźni mogli być wyświęcani na księży a sami księża mogli przystępować do... Sakramentu małżeństwa, więc tym samym zostanie zlikwidowany celibat...

Czy to nie są już Czasy Ostateczne?

Matka Boska jeszcze w Garabandal w latach '60 ubiegłego wieku, nakłaniała świat do nawrócenia, ale jak widać świat nie posłuchał Jej.

Obecnie Bóg Ojciec, Pan Jezus, Duch Święty, Matka Boska i Święci przychodzą do nas z „Orędziami na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły”.

Ale i te Orędzia są przez świat wyśmiewane, marginalizowane i na wszelkie możliwe sposoby atakowane...

A Pan Bóg wyraźnie w tych Orędziach mówi do nas „śpiewacie chwała, chwała... komu chwała!”

Jaka więc w tym kontekście rysuje się przyszłość Kościoła i świata?

Cóż więc nam zwykłym, wierzącym jeszcze wiernym pozostaje?, bo czy Ci wszyscy pokazani wyżej jawni profanatorzy Pana Boga mają jeszcze Wiarę (tą przez duże W, bo w Pana Jezusa)?

Czy jednak Syn Człowieczy znajdziewiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Na szczęście dla nas wierzących, ale i dla wszystkich żyjących jeszcze, nadal obowiązuje (bo Pan Jezus nie odwołał niczego) Orędzie Miłosierdzia Bożego, skierowane do nas poprzez Świętą Siostrę Faustynę.

Ale obowiązuje to Orędzie tylko TU NA ZIEMI... bo jak jest napisane w Dzienniczku (a powiedział Pan Jezus siostrze Faustynie, że „nie ujęła, ani niczego nie dodała, ponad to co miała napisać”) Matka Boska powiedziała siostrze Faustynie, że :

Ja dałam Zbawiciela światu a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. On dzień jest straszny, postanowiony jest Dzień Sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego. Drżą przed nim Aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania”

Z „Orędzi na Czasy Ostateczne...” wiemy, że obecnie mamy już czytać tylko Pismo Święte i właśnie te dane nam przez Pana Boga „Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły” które zostały wydane już w 28-u tomach dostępnych w Grzechyni u Ks Natanka.

W tytule napisałem „Kościele walczący...” ponieważ, my współcześni jesteśmy fałszywie przekonani, że Kościół to my ludzie, więc „hulaj dusza piekła nie ma” profanujemy naszego Pana Boga na lewo i prawo. Co chyba bardzo wyraźnie widać na powyższych przykładach przykładach.

A m.in. z „Orędzi na Czasy Ostateczne...” wiemy, że Kościół to :

-Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej

-Łaska Boża, Prawo Boże i Sakramenty

-Matka Boska

-Aniołowie i Święci

-Dusze czyśćcowe (w odróżnieniu od nas, mają już gwarancję zbawienia)

i na samym końcu dopiero my ludzie tutaj na Ziemi, czyli ten rozbawiony teraz chyba już do granic, Kościół walczący.

Czy jesteśmy więc w stanie, zobaczyć teraz tą całą naszą mizerotę i nędzę przed Panem Bogiem?

Obejrzyjmy do czego doprowadziły takie "niewinne" zabawy z Kościołem w Ameryce (Oto co straciliśmy" :

www.youtube.com/watch

Czy w związku tą sytuacją, nie jest to tak, że to ta pobożnośc ludowa będzie stanowiła tą ostatnią "deskę ratunkę", tą garstkę "tych dziesięciu sprawiedliwych" z uwagi na którą Pan Bóg uratuje ten świat?

gibson.neon24.pl/post/151173,czy-poboznosc-ludowa-uratuje-kosciol-a-wiec-i-swiat

 

Tutaj jest lnk do artykułu o którym pisałem we wstępie :

marucha.wordpress.com/2019/10/23/prof-gembarzewski-monarchizm/#comments

KOMENTARZE

  • Ty
    naprawdę jesteś chorym człowiekiem. Zacznij się leczyć i to natychmiast, bo twój stan może się pogorszyć. To są zwykli ludzie, chodzący po tej ziemi, mają cy takie same troski jak każdy człowiek. To że założyli maski nad Jordańskiej dżumy to nie znaczy że mają się chłostać i zakładać włosiennice, czy cillice
  • @
    //zostanie zlikwidowany celibat //
    Skoro sami ludzie zdecydowali o jego wprowadzeniu ,
    to równie dobrze moga go odwołać bo w żadnym
    kanonicznym piśmie nie ma takiego polecenia
    Trudno miec pretensje do tańczących sióstr , gdy się
    uzmysłowi jak smutne życie te kobiety mają na codzień
    Tym bardziej nie rozumiem co masz do tego zespołu ,
    bo muzycznie jest to zupełnie przyzwoity rock
    a słowa piosenek najczęściej są zaczerpnięte
    z tekstów biblii , udział świeckich w liturgii
    też nie jest niczym zdrożnym bo powołań
    z każdym rokiem jest mniej i niewykluczone ,że
    za kilka dekad przejmą zakres obowiązków kleru
    w jeszcze większym rozmiarze , umiem sobie
    wyobrazić ,że jeśli ktoś ma coś z sensem do powiedzenia
    to może śmiało to wszystkim w kościele przekazać
    czyli ,że nie musi to być zawsze kazanie księdza

    //obecnie mamy już czytać tylko Pismo Święte //
    wyjątkowo kuriozalna opinia bo jaki sens ma czytanie
    ciągle tego samego , tak restrykcyjnych zaleceń ,to
    nie było nawet w średniowieczu wśród samego kleru
  • @ Autor
    Panie Janie Pawle,
    a czyż Kościół nie naucza, że Bóg jest radością?
    A więc cóż w tym dziwnego, że śpiewają (okazuje się, że śpiew to także wrzaski, krzyki i wycia) i skaczą?

    Czy chciałby Pan, żeby chodzili smutni, smętni, płakali i powtarzali mantrę: "memento mori", lokując nadzieje na zbawienie poza życiem doczesnym?
    Czy trup żydowskiego rabina, Jezusa, zjadanie jego ciała, picie jego krwi - cóż to za obrzydlistwo? -, życie ze świadomością ciągłego grzechu, ma być jedyną wizją wierzących? Na co komu taka religia?
  • -5*
    Kolejny sekciarz
  • @Rzeczpospolita 17:37:29
    Szanowny panie Dariuszu, ja jako wierzący katolik, powinienem bardzo radykalnie zareagować, na obrażanie Pana Boga np skasowaniem tego pana komentarza, ale już wyjaśniam:
    Otóż, tak to już jest na tym świecie stworzonym przez Pana Boga, że niezależnie od tego czy jesteśmy ludźmi wierzącymi czy nie, jeżeli wykraczamy poza Prawo Boże to grzeszymy. I nie pomoże tutaj chowanie głowy w piasek, bo śmierć każdego z nas jest tutaj tym kryterium prawdy. A chyba wszyscy musimy umrzeć?
    Niestety (dla niektórych z nas tutaj wszystkich) po śmierci nie zapadamy się w nicość.
    Zawsze tutaj w tym miejscu, spotykam się z pytaniami : byłeś TAM? widziałeś TO?
    Otóż mamy dowody na istnienie tego TAM, są to dwa dzienniczki. Jeden adiutanta Piłsudskiego, drugi Św Siostry Faustyny. Obydwa dzienniczki opisują to samo zdarzenie a mianowicie, agonię Piłsudskiego.
    I zgadzają się tutaj zarówno data jak i godzina śmierci, jednak adiutant opisuje rzeczywistość cielesną agonii samozwańczego marszałka, a Św Siostra Faustyna opisała rzeczywistość duchową tej agonii.

    W obu opisach widzimy skutki, konsekwencje bardzo grzesznego życia Piłsudskiego, ale adiutant opisuje cierpienia ciała w agonii kiły trzeciorzędowej marszałka a Św Siostra Faustyna opisuje o wiele większe cierpienia wynikające z "zabierania się" za jego duszę, przez całe tabuny demonów, który przyszły po niego...

    Mimo to, Św Siostra Faustyna - jak pisze - czuje, że będzie ta dusza zbawiona i tutaj także mamy potwierdzenie tego, bo jest świadectwo księdza, który zdążył z Sakramentem Ostatniego Namaszczenia, czyli przeznaczenia do Zbawienia...
    Więc miał ten .... (nie chcę tutaj bluźnić) szczęście. Widocznie ktoś TAM u Góry modlił się za niego, bo miał - mówiąc kolokwialnie - nieźle naważone i praktycznie na nasz ziemski rozmum powinien wylądować w piekle. Ale niezgłębione jest to nieskończone Miłosierdzie Boże.

    Panie Dariuszu, naprawdę zachęcam pana do głębokich refleksji na tym naszym życiem tutaj a raczej końcem tego życie i... koniecznością stosownego przygotowania się do tego końca, bo czasu mamy z każdym dniem coraz mniej.
    A skąd wiemy, czy "jeszcze dzisiaj nie zażądają naszej duszy"...
    Pozdrawiam bardzo serdecznie
  • goat, puuug, Hades
    Zachęcam do przeczytania mojej odpowiedzi dla Rzeczpospolita, ale juz po kolei postaram się odpowiedzieć.
    Kapłani i zakonnicy, to już nie są zwykli ludzie, bo są to ludzie konsekrowani, przyjęli powołanie Pana Boga a wraz z nim Jego Łaski, ale i pewne ograniczenia, m.in konieczność życia w czystości. I wierzcie mi, życie konsekrowane nie jest życiem smutnym. Smutne jest wtedy, gdy te osoby żyją w grzechach ciężkich i wtedy szukają one pociechy w świecie...

    To nie osoby zadecydowały o życiu w czystości a Pan Bóg w szóstym Jego Przykazaniu "nie cudzołóż", które dotyczy każdego, od dziecka do starca i od organisty, kościelnego, ministranta do papieża, więc nie ściemniajcie.
    Szanowni panowie Komentatorzy, wczytajcie się w Dzienniczek Św Siostry Faustyny, to zobaczycie, jak szczęśliwe może być życie konsekrowane, mimo ciężkiej choroby Faustyny (gruźlica płuc i przewodu pokarmowego). Faustyna uśmiechała się nawet w czasie swojej agonii i pozostał ten uśmiech na jej twarzy także i po jej śmierci, co potwierdzają relacje jej współsióstr.
    Ale siostra Faustyna nie chodziła na tańce, nie szukała pociechy w świecie a u Pana Boga...
    Jeżeli ktoś szuka pociechy w świecie, to co to oznacza?
    nic innego jak tylko to, że jest bardziej związany ze światem niż z Panem Bogiem.

    Zaś co do muzyki religijnej, to posłuchajcie sobie np tego :
    https://www.youtube.com/watch?v=5r3mSZ-feK0&t=99s
    https://www.youtube.com/watch?v=6L6FEk_RM7c

    widzicie różnice pomiędzy np szaleństwem na tych całych ŚDM, czy religijną muzyką w wykonaniu tego satanistycznego zespołu a tą prawdziwą muzyką sakralną?

    Może zadam to pytanie inaczej: wyobraźcie sobie, że leżycie już na swoim łożu śmierci (z całą pewnością takie już gdzieś tam jest. Życzę Wam, by drzewo z którego będzie ono wykonane, dopiero za jakiś czas było przez leśników posadzone:-) i możecie poprosić kogoś o modlitwy za Was, kogo poprosilibyście?, tych Karmelitów bosych czy te zakonnice w tym tanecznym amoku? a może ten zespół satanistyczny?...

    Nie musicie odpowiadać, bo wszyscy wiemy jaka będzie odpowiedź...
    Pozdrawiam także i Was bardzo serdecznie
  • @Jan Paweł 21:22:37
    Życie w czystości, dotyczy każdego, także małżonków, przy czym współżycie małżeńskie nie jest nieczystością, ale już wszelkie perwersje w tym współżyciu są nieczystością.
    Czyli ten kapłański i zakonny celibat, jest niczym innym, jak tylko i wyłącznie ŻYCIEM W CZYSTOŚCI, takim samym jak każdego innego człowieka na tym świecie.

    I wcale nie jest tak, że księża muszą współżyć cieleśnie bo niby im odbija, jak to słyszy się czasami w ordynarnych komentarzach.
    Oni przyjmując powołanie do życia konsekrowanego, DOSTALI OD PANA BOGA ŁASKI, życie w czystości i nie muszą chodzić niby "na boki".

    Żyjąc jednak światem a nie Panem Bogiem - można powiedzieć - w pewnym sensie rozwadniają te Łaski. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku małżeństw i wszystkich innych, którzy wybrali dzicz tego świata zamiast Pana Boga.
    Czy zakonnica w tym filmiku (ale i wszyscy w tym amoku) wybrali Pana Boga, czy dzicz tego świata?
    https://www.youtube.com/watch?v=V3m99w7xg3o
  • @Jan Paweł
    KOLEGA JAN PAWEŁ NIE ZNA NAUKI KATOLICKIEJ?

    Cytuję Kolegę:

    "Średniowieczni mnisi dostaliby pewnie zawału, gdyby wstali ze swoich grobów i zobaczyli obecny stan Kościoła".

    A ja myślałem, że ich dusze a przynajmniej dusze niektórych zostały zabrane do Nieba zgodnie z nauką papieży i biskupów i są owi mnisi bardzo dobrze zorientowani "co się tutaj dzieje"!

    He, he, gubisz się Janie Pawle, no ale kłamstwo ma to do siebie, że... krótkie nogi ma!

    https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  • @Jan Paweł 21:40:01
    Nie muszę czytać żadnych dzienniczków jakiejś tam Faustyny, wystarczy mi to:
    Faustyna Kowalska

    Św. Faustyna Kowalska pokutowała, by wyprosić łaski dla dusz grzeszników.

    "Dziś nosiłam siedem godzin pas łańcuszkowy, aby uprosić danej duszy łaskę skruchy, w siódmej godzinie doznałam odpocznienia, gdyż dusza ta już we własnym wnętrzu doznawała odpuszczenia, choć jeszcze się nie spowiadała."[4].

    "Otrzymałam pozwolenie na żądane pozwolenia: na pół godziny w czasie Mszy Św. bransoletki codziennie, a w tych chwilach wyjątkowych, na dwie godziny paska noszenie. Powiedział Ojciec: niech Siostra zachowa tę jak największą wierność Panu Jezusowi"[5].
    Dla mnie jesteś chorym człowiekiem jak i tobie podobni i w przeszłości, teraźniejszości i w przyszłości pewnie też tacy się znajdą.
    Ponadto zacytowane przez ciebie przykazanie" nie cudzołóż" jest z Jahwistycznego dekalogu, czyli żydowskiego, a w Polsce on nie obowiązuje. Obowiązuje natomiast prawo natury, matki Ziemi i moralnie i etycznie złym występkiem jest zdrada. Nie potrzeba do tego Jahwistyczno-krystowierczych mądrości.
  • @57KerenOr 23:50:23
    Czytaj ze zrozumieniem. Nie myl duszy z ciałem.
  • @goat 16:20:05
    Może gdy kiedyś dorośniesz, to zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Więc życzę Ci szybkiego dorastania.
  • @goat 16:20:05
    A doczytałeś może ten fragment Dzienniczka?

    "Wieczorem, kiedy pisałam o tym wielkim miłosierdziu Bożym i o wielkim pożytku dla dusz, wpadł do celi szatan z wielką złością i furią, chwycił parawan i zaczął go kruszyć i łamać. W pierwszej chwili trochę się zlękłam, ale zaraz uczyniłam krzyżykiem znak krzyża świętego, natychmiast bestia się uspokoiła i znikła (Dz. 713).

    Mogę Cię zapewnić, że to nie jest żadna bajka, to nie są żarty.
    Na wszelki wypadek, miej przy sobie Krzyżyk z medalionem Św Benedykta (ale ten niesfałszowany. Z INS a nie z PAX) i gdyby Ci się coś takiego przydarzyło to wzywaj Imienia Jezus i Maryja.
    Tylko najpierw nawróć się i zacznij się modlić.
  • @Jan Paweł
    OJ, OJ, NIE PISZESZ PRAWDY JANIE PAWLE!

    Nie żartuj sobie Janie Pawle. To Ty nie czytasz ze zrozumieniem a właściwie udajesz, że nie wiesz o co chodzi. Skoro dusze tychże mnichów są w Niebie to mają świadomość tego co się dzieje na naszej starej Planecie no i he, he... w Polsce również!

    I nie ma to nic wspólnego z ciałem ponieważ owe dusze mają podobno własną żywotność, czyli słyszą, mówią, rozumieją... zatem tylko i wyłącznie brakuje im powłoki cielesnej.

    Oj Janie Pawle, Ty sobie chyba faktycznie nie zdajesz sprawy z tego jakie farmazony Kolego głosisz na Neonie! Niemożliwe i niezgodne z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca farmazony.

    I pomyśleć, że kompletnie nie znasz Ewangelii.

    Ale pozdrawiam... A jakże pozdrawiam!

    https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
  • @Jan Paweł 21:02:21
    Chłopie jak wiesz znakiem pierwszych krystowierców była ryba, dopiero później stała się rzymska szubienica. Jak by dalej pozostała ryba to co?
    Śledziem w szatana? Dajmy już spokój, bo twoje skrzywienie tymi INS czy PAXami , to jest błazenadą. A ci cali święci to jedna wielka mistyfikacja, dla karmienia takich chorych mózgów jak ty czy Wican i paru tu jeszcze by się znalazło. Jesteście robieni w balona od przeszło tysiąca lat w Polsce i dojeni na rzecz możnych kościoła judo- krystowierczego. Ja nie będę napełniał tego garnka, tylko mogę tam na....... .
  • @57KerenOr 21:49:07 i goat ((jedna osoba pod wieloma nickami)
    Przeczytaj to PROSTE zdanie raz jeszcze. Wyraźnie piszę tam o powstawaniu z grobów. Czy dusza powstaje z grobu?, skoro odłącza się od ciała w momencie śmierci?

    Wasze (Twoje i tych Twoich wszystkich wirtualnych kumpli, bo pewnie wszyscy jesteście komputerami ulokowanymi na jednym biurku przed jedną osobą) zadanie to zaciemnianie, rozmywanie wątków wątków, spychanie ich na jakiś boczny tor.
    Macie/masz rozmywające sprawę gotowce które dobierasz do okoliczności i zaciemniasz mało wyrobionym czytelnikom dyskusję, bo ci wyrobieni nie dają się naciągnąć na tą Twoją pisaninę.

    Na, ale pisz, skoro masz takie zadanie, może nawet na tym zarabiasz, więc zarabiaj tu na Ziemi, zobaczymy co weźmiesz ze sobą TAM do Góry
  • @goat 17:04:05
    Jak zwykle, niewiele zrozumiałeś. Choć bloger jan paweł tez czasami mnie zadziwia. Ja jesdna jestem racjonalistą, choć chciałby wejśc w mistycyzm.
  • @puuuq 17:13:49
    Jezus chyba też uzdrowił teściową Piotra, czyli pierwsz jeden z twórców Kościoła, też musiał mieć żone.
  • @Rzeczpospolita 17:37:29
    Wróg katolicyzmu smie poczuać katolików? W KK jest duża gama mozliwości i mnóstwo różnych wzorów postępowania. Nie to co w sekcie.
  • @Hades 17:42:41
    A merytoryka Śmiszku? ogoliłbyś sie w ogóle. Albo zapuścił porządną brode.A ty to takie nic
  • @goat 21:52:38
    Sam jestes bezmózg. Podajesz się za rodzimowiercę, a nawet nie znasz słowiańskiej mitologi. Znaczy wariatuńcio? I mnie nie tykacj, bo z bylę "szmaciarzami" to się poświećam, ale nie aż tak nieuku
  • @Wican 09:26:13
    Skąd wiesz czy ja znam Słowiańska mitologię, czy jej nie znam? Podpierasz się na swoich wydumanych domysłach, Szpanujesz wielką wiedzą, a w rzeczywistości pracujesz gdzieś na pomywaku w północnym Londynie i w przerwach wpadasz tu z wiedzą na prędce wygooglowaną i bruździsz. Twój sposób komentowania jest nad to charakterystyczny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829