Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Bezczelne, prostackie bluźnierstwo twórcy Neokatechumenatu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bluźnierczy artysta, który jest autorem Neokatechumenatu, pokazuje nawet już nie ukrytymi symbolami, prawdziwe oblicze tego konia trojańskiego podstępnie ulokowanego w Kościele.

.... Nie zagłębiałem się w "sztukę" tego "artysty", ale to przypadkowo znalezione przeze mnie, jego "dzieło sztuki", powaliło mnie na kolana. Słyszałem już o innych maniej lub bardziej ukrytych profanacjach tego "artysty", ale ta sięga swoim stylem dna. Nawiązuje ona do widzianego nieraz na murach infantylengo grafomańskiego graffiti.

A możemy na tym sakralnym(?) obrazie zobaczyć, jak ukrzyżowany za nasze grzeszne bezeceństwa Pan Jezus, został "przyozdobiony" przez tego "artystę"... potężnym penisem w stanie wzwodu, wystającym spod chusty okrywającej Jego Ciało.

Tutaj można zobaczyć w przybliżeniu tą profancję :

www.radiomaryja.pl/informacje/oswiecim-symfonia-cierpienie-niewinnych/

Co jakiś czas jesteśmy atakowani bezecnymi profanacjami róznych celebrytów, jednak, jako że oni sami deklarują się jako słudzy szatana, mamy tutaj jasny przekaz co do intencji, a więc odcinając się od tego, nie bierzemy udziału w tych profanacjach i modlitwami wynagradzamy Panu Bogu te bezeceństwa.

Natomiast w tym wypadku, ten bluźnierczy obraz jest uznanym przedmiotem sakralnym i służy wiernym do oddawania czci Panu Bogu, bo jest w potężnych rozmiarach eksponowany w katedrze w Madrycie, oraz wielokrotnie reprodukowany przy różnych okazjach, także, jak widać na powyższym przykładzie, organizowanych przez Kościół.

Tutaj można zobaczyć ten obraz w katedrze  w Madrycie :

www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photography-madrid-modern-frescos-presbytery-santa-maria-la-real-de-la-almudena-cathedral-kiko-arguello-march-spain-image31531357

Jak w związku z tym oczywistym bluźnierstwem na dużą skalę, powinniśmy się zachować, my wierni Świętego Apostolskiego Kościoła Powszechnego?, bo o zgrozo, został ten "artysta" uchonorowany przez KUL tytułem doktora honoris causa...

Myślę, że każdy kto przeczyta ten artykuł, powinien sam sobie, dla spokoju swojego sumienia, odpowiedzieć na to pytanie.

Zachęcam także  do przeczytania mojego posta o tym koniu trojańskim w Kościele jakim jest Neokatechumenat :

gibson.neon24.pl/post/147673,neokatechumenat-bomba-atomowa-wrzucona-do-kosciola

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Panie Janie Pawle,
  nie wypowiadam się na temat wartości artystycznych tego dzieła, ale wydaje mi się, że to, co Pan utożsamia z wielkim penisem, równie dobrze może się kojarzyć z potężnym bochnem chleba.
  Oczywiście nie można wykluczyć i złośliwości artysty, ale to będzie tylko sfera naszych bardziej lub mniej trafnych domniemań.
  ___________________________________

  " ukrzyżowany za nasze grzeszne bezeceństwa Pan Jezus"

  Panie Janie Pawle,
  Jezus był żydowskim rabinem i w synagodze nauczał judaizmu. Niestety, dopuścił się względem judaizmu herezji (ta judaistyczna herezja stała się potem asumptem dla chrześcijaństwa) i z tego powodu został przez religijny sąd żydowski uznany winnym bluźnierstwa i oddany pod sąd rzymski, a ten skazał go na śmierć.

  A zatem, Jezusa ukrzyżowano nie za nasze grzechy tylko za jego własne odstępstwo od judaizmu. Podobnie postępowali chrześcijanie z "niewiernymi" lub z heretykami.

  To są niestety barbarzyńskie religie.
 • @Rzeczpospolita 14:30:07
  Judaizmu nie nauczał Chrystus, tylko uczeni w Piśmie i faryzeusze. Chrześcijaństwa nie stworzył Chrystus, tylko faryzeusz Paweł.

  Naprawdę czuje się pan na siłach nauczać tej dziedziny?
 • @Oracz 14:40:17
  "Judaizmu nie nauczał Chrystus"

  A zatem, czego nauczał rabin Jezus w synagodze?

  "Chrześcijaństwa nie stworzył Chrystus, tylko faryzeusz Paweł."

  A czy ja gdziekolwiek twierdziłem, że Jezus stworzył chrześcijaństwo? - Proszę czytać ze zrozumieniem.
 • @Rzeczpospolita 14:58:02
  Szanowny Panie Dariuszu, Pan Jezus został wysłany na Ziemię przez Ojca, by głosił nam Ewangelię, nie Judaizm a Ewangelię.
  Został Pan Jezus wysłany także po to by właśnie w ten sposób objawić nam ludziom tu na Ziemi Pana Boga.
  Jak wiemy zrobił to Pan Jezus poprzez Boże Narodzenie (z Ducha Św) głoszenie Ewangelii, ustanowienie Sakramentów i pozostawienie nam Swojego Kościoła, Mękę i śmierć na Krzyżu oraz Zmartwychwstanie (mam nadzieję, że niczego nie pominąłem).
  Ale co by to był za Pan Bóg, gdyby nas z tym wszystkim zostawił. Więc jak wiemy, przez te już 2tyś lat, przychodzi do nas z Orędziami albo osobiście, ale zazwyczaj przez Matkę Boską.
  Niestety, ta cała Tradycja Kościoła na którą składają się Cuda, Orędzia i dzieła mistyków i doktorów Kościoła (pod natchnieniem Ducha Św), została nazwana objawieniami prywatnymi i legendami i jest teraz prawie zakazana.
  Panie Dariuszu, jak pan widzi, jest to naprawdę przepastne bogactwo uświęcającej nas wiedzy, do zagłębienia której pana (i wszystkich) zachęcam.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:30:07
  Jezus bvył rabinem? Nie cdhcę znowu wykazywac Panu ignorancji. Przez szacunek
 • @Wican 13:07:31
  A ja panu ignorancję chętnie wykażę:

  Ewangelia wg św. Jana


  ŻYCIODAJNA WODA


  Nikodem

  3,1 Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. 2 Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim». 3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie1, nie może ujrzeć królestwa Bożego».

  Rabbi, rabbuni - Nauczyciel. Tylko Chrystus jest Rabbim. Reszta to uzurpatorzy, choć nie tak dawno jeden z rabinów izraelskich przyznał że Mesjaszem jest Chrystus. Ujawniono to po jego śmierci, zgodnie z jego wolą.
 • @Rzeczpospolita 14:30:07
  Faktycznie, ,,utarło się" mówić judaizm na to co wykładali nie tylko faryzeusze (korzystający z talmudu). Nie mniej winno się to rozgraniczyć i dlatego na ściśle przestrzegających Pism tzw Starego Przymierza powinno używać się innej nazwy i tą nazwą jest mozaizm.

  Takiej nazwy używał chyba bliski pańskiemu światopoglądowi Feliks Koneczny.
 • @Oracz 16:30:12
  Faktycznie, F.Koneczny używał terminu "mozaizm" (termin wywiedziony od Mojżesza), ale przecież nie terminologia jest tu istotą, a fakty: że chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu biblijnego, że Jezus nauczał w synagodze i że wszyscy pierwsi chrześcijanie byli Żydami, itd.
  F.Konenczny był ortodoksyjnym katolikiem (żydo-katolikiem), nie mniej wiele jego poglądów podzielam.
 • @Rzeczpospolita 13:15:56
  Czyli znów fałszywy Izrael przywłaszczył sobie termin. W naszym interesie jest jednak odróżnienie tego co święte od tego co pospolite (talmudyczny judaizm), czy nurt zwany syjonizmem. Choćbyśmy sami mieli wątpliwości czy święte istnieje.
 • @Rzeczpospolita 13:15:56
  Panie Dariuszu, Pan Bóg (Bóg Ojciec) wysłał swojego Syna na ziemię Judejczyków, ponieważ, jak mówi w Orędziach, ten naród był najbardziej krnąbrny...
  Natomiast Pan Jezus nie przyszedł głosić Starego Testamentu, ale Ewangelię Nowego Testamentu.
  Po Jezusie Chrystusie zostało na Ziemi Pismo Święte Nowego Testamentu, skierowane do wszystkich na tej Ziemi : "idźcie i głoście Ewangelię"
 • Kościoły są pełne organów xD
  co nie xD
  Operacja artystyczna pt "organ żeński" była odważną akcją ale uzasadnioną... póki co śmiać się jeszcze wolno bo nie ma odpowiedniego zakazu xD
 • @Leon. 01:25:13
  Dowiesz się swoim czasie TAM u Góry, czy śmiać się z tego wolno
 • @Jan Paweł 08:25:00
  Możesz podać źródło tej informacji?
 • @Oracz 09:02:44
  Jako, że sprawa dotyczy już naszego nieśmiertelnego bytu duchowego w rzeczywistości duchowej, więc to TAM należy szukać źródła tej informacji.
  TAMten świat kontaktuje się z nami na różne możliwe sposoby. Do nas należy wybór źródła, bo jak wiemy, TAM jest rzeczywistość duchowa Dobra i rzeczywistość duchowa Zła. I jedna i druga rzeczywistość kontaktuje się z nami bezpośrednio, albo poprzez służących im ludzi.
  Rzeczywistość Dobra to objawienia Pana Boga, Matki Boskiej, Aniołów i Świętych a także, za przyzwoleniem Pana Boga dusz czyśćcowych.
  Rzeczywistość Zła kontaktuje się z nami poprzez bezpośrednie działania na nas szatana, albo tzw satanistów, czyli ludzi mu służących, takich jak muzycy rockowi (ale także inni), okultyści, bioenergoterapeuci itd
  Więc jak widzisz źródeł jest co nie miara, więc jest w czym wybierać, wybór (wraz z KONSEKWENCJAMI) należy do Ciebie
 • @Jan Paweł 09:31:44
  Tutaj od razu uspokajam potencjalnych wystraszonych, nie trzeba się obawiać działań demonów wobec nas, jeżeli jesteśmy "przyklejeni" do Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej (bo innego nie ma) najlepiej poprzez Matkę Boską, którą dostaliśmy od Pana Jezusa pod Krzyżem, na którym Pan Jezus pokonał szatana i od razu dał nam Jego Matkę, jako naszą Matkę, która nas chroni od Zła.
  Do nas należy to "przyklejenie" się do Niej.
 • @Jan Paweł 09:31:44
  Mozesz podać źródło i tych informacji?
 • @Oracz 10:14:53
  Św Siostra Faustyna, Św Teresa z Avilli, Św Teresa od Dzieciątka Jezus, Bł Anna Katarzyna Emmerich, Maria z Agredy, Maria Valtorta, Luiza Piccaretta, Władysława Frączak, Kunegunda Siwiec, Wanda Boniszewska, Ottawio Michelini, Bruno Cornacione itd, itd...
  Tu masz kierunek, ślad, trop, przerób sobie to, a resztę szukaj sam...
 • @Oracz 10:14:53
  Namnożyło się fałszywych nauczycieli, a Nauczyciel jest jeden, jest nim Chrystus. On przeczy twoim twierdzeniom o sądzie ,,TAM u Góry", Sąd będzie przeprowadzony na ziemi.

  Źródło: https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1108


  Twoja dzusza jest jak najbardziej śmiertelna, propagujesz kłamstwo sztatana twierdząc że jest inaczej. Nauczasz z uporem maniaka wymysłów ludzkich:
  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=253

  Mt 10,28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

  Boisz się nie Tego (czyli Boga), bo byś nie nauczał wymysłów ludzkich. To ludzi się boisz, bo ludziom jesteś podporządkowany. Ludzi których wymieniłeś cechuje to samo. Oni BYLI PODPORZĄDKOWANI CZŁOWIEKOWI. Liczba człowieka to liczba bestii!  Piszesz:,,Tutaj od razu uspokajam potencjalnych wystraszonych, nie trzeba się obawiać działań demonów wobec nas, jeżeli jesteśmy "przyklejeni" do Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej (bo innego nie ma) najlepiej poprzez Matkę Boską, którą dostaliśmy od Pana Jezusa(...)"

  ,,Matka Boska" zwana przez was królową nieba jest zdemaskowanym przez proroka Jeremiasza, demonicznym zwierzchnictwem. Rzym włączył bóstwa babilońskie do legend, w których wiary wymaga, dawniej nieposłusznych karał śmiercią. Bóg nie ma matki!

  1 P 5,8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie.

  J 14,28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8. 29 A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. 30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!

  Bóg nakazuje: ,,Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie!" a ty nauczasz: ,,nie trzeba się obawiać działań demonów".
  Komu należy zaufać?
  Znajdź choć jeden cytat o ,,Trójcy Przenajświętszej" w Biblii, nie w dzienniczku siostry.

  Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami6

  Mt 7,15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami  Teraz uważaj nauczycielu, ślepy przewodniku ślepych:

  Mt 23,16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. 17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?

  Jk 1,19 Wiedzcie, bracia moi umiłowani: każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu.

  Jk 1,22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.

  Jk 3,1 Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli1, moi bracia, bo wiecie, iż tym bardziej surowy czeka nas sąd.

  Mt 23,8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi (nauczycielem), albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.


  Wiesz dlaczego słowa Chrystusa nie zrażają cię, i możesz swobodnie głosić nauki sprzeczne do Nich? Bo nie jesteś uczniem Chrystusa. A Chrystus te wszystkie słowa kierował do swoich uczni.  Proroctwo

  Iz 29,13 Wyrzekł Pan: Ponieważ ten lud
  zbliża się do Mnie tylko w słowach,
  i sławi Mnie tylko wargami,
  podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie4;
  ponieważ cześć jego jest dla Mnie tylko
  wyuczonym przez ludzi zwyczajem,
  14 dlatego właśnie Ja ponowię niezwykłe działanie
  cudów i dziwów z tym ludem:
  zginie mądrość jego myślicieli,
  a rozum jego mędrców zaniknie5.
 • @Oracz 17:09:40
  Oracz, aleś się naprodukował.
  A zapoznałeś się przynajmniej z jednym z tych mistyków?, i danymi nam poprzez nich Orędziami Pana Boga?
 • @Jan Paweł 19:28:55
  Mt 12,30 Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.

  Mt 12,31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym12. 33 Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. 34 Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. 35 Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. 36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony».
 • @Oracz 19:58:16
  Oracz,...
  "wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela... Który MÓWIŁ PRZEZ PROROKÓW"...

  Modlisz się tak?
  Nie naginaj Pisma Świętego pod swoje herezje.
 • @Jan Paweł 21:52:23
  Mnie to dokładnie ganc egal, co ty zrobisz. Natomiast gdy jako nauczyciel robisz wykłady, to istnieje ryzyko że ktoś da się oszukać. Tu już moja rola - przypomnieć i upomnieć ludzi że istnieje jednak obietnica Sądu, że istnieje Biblia, że istnieje pomoc dla słuchających Boga i Mesjasza.

  Dla ciebie Biblia nic nie znaczy. Wystarczy że ksiądz na mszy coś tam z niej przeczyta - już wszystkie te fragmenty które wolno odczytać na mszy znasz na pamięć - oznacza to dla ciebie że wiesz już wszystko. Ja natomiast ludziom (niekoniecznie tobie) chcę pokazać że treści biblijne w tym wypowiedzi Chrystusa są przed nimi ukrywane. Ciebie to nie zraża i nie ciekawi. Ok. Masz wybór i sobie wybrałeś. Jest to jednak przestrzeń publiczna. Nie jesteś sam na świecie. Trzeba dać szansę innym.
 • @Oracz 08:14:18
  Oracz, ściemniasz jak każdy Świadek Jehowy...
  Was się poznaje z daleka.
  Może o tym nie wiesz, gdy tak gorliwie dla nich pracujesz, ale was finansuje korporacja zwana Coca Colą i robi to po to by rozwalić Kościół Katolicki.
  Zobacz sobie jak wygląda ten Kościół w USA :
  https://www.youtube.com/watch?v=S2Lb4_t7wkI&t=85s

  W Polsce wam się nie uda, bo Polskę broni Matka Boska :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego
 • @Jan Paweł 08:20:38
  Każdy ŚJ usłyszy odemnie to samo (no może nie każdy, ale każdy z którym porozmawiam n/t wiary): że faryzeusz Paweł nigdy nie został apostołem Chrystusa. Tak więc widzisz że znów napisałeś nieprawdę.
  Napij się tej swojej Coca Coli bo może przez niedobór fosforu ciężko ci się rozumuje.
 • @Jan Paweł 21:52:23
  Gdybyś wierzył, to byłbyś posłuszny (oczywiście nie mnie, ale Bogu i Mesjaszowi). Jak sam wiesz, łamiesz permanentnie przykazanie II, z X tych, które otrzymał Mojżesz i które przez Chrystusa i Jego apostołów nazywane są Prawem wolności.
  Wolisz być zniewolony, poddany królowej nieba, ale i to przewidział prorok Jeremiasz. Może tylko nie przypuszczał że sytuacja się powtórzy, ale to znów jest podane w innym Piśmie.

  Jer 44,16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy.

  Koh 3,15 To, co jest, już było,
  a to, co ma być kiedyś, już jest;
  Bóg przywraca to, co przeminęło.
  16 I dalej widziałem pod słońcem:
  w miejscu sądu - niegodziwość,
  w miejscu sprawiedliwości - nieprawość.
 • @Rzeczpospolita 14:58:02
  Gdyby nauczał judaizmu to nie powstałaby nowa religia. I nie zostałby ukrzyżowany

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829