Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Czy matura warta jest mniej niż zero?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziwnym jest to, że na tą wtedy dekadencję, dał się nabrać nie tylko społeczny margines, ale także ludzie niby inteligentni, na i po studiach...

 

       Rozprawianie się z Polską w latach PRL-u przebiegało na różnych płaszczyznach. Kultura, ta szeroko pojęta, przede wszystkim młodzieżowa, wydaje się, że była w awangardzie przygotowania Polski do rozbiorów.Przecież nikt tak sprawnie nie odda swojego kraju, jak dekadenci, ludzie obrobieni wyrafinowaną inżynierią społeczną.

Jak dzisiaj widać, kombatanci ówczesnej pierwszej liniii walki z „komuną”, mają się dobrze (tylko niektórzy z nich ulegli tej indoktrynacji której byli narzędziami i poszli na temten świat).

Suto opłacane plenery, przy okazji tych różnych dni miast, dzielnic, miasteczek i wsi z jednej strony i ich chyba sztucznie zawyżone stawki z drugiej, są chyba teraz tą nagrodą za tą dobrze wykonaną wtedy robotę, wystawienia Polski na tej tacy rozbiorów, przy pomocy ogłupionej tą ich indoktrynacją dekadencji, młodzieży (i nie tylko, bo i starzy dali się na to nabrać). Autorzy, tekściarze tamtej ówczesnej dekadenckiej indoktrynacji, to dzisiaj - mozna powiedzieć -krezusi.

Cóż więc wtedy była warta matura i zapał do pracy, budowania przyszłości swojej i swojej Ojczyzny (tego syfu, jak to się wtedy modnie tą naszą Ojczyznę określało) w porównaniu z hippiesowaniem po tych różnych Jarocinach i innych temu podobnych „kultowych” teraz spędach?....

Polacy (nie tylko ci młodzi wtedy) pozwolili sobie wcisnąć tą dekadencję wielbiąc wykonawców takich wtedy „hitów” jak np „nie płacz Ewka, bo w tym PRL-u nie mogę ci niczego dać”, gdzie szczytem egzaltacji (do dzisiaj) tego samego samego zespołu jest „hit”, jak to ojciec budował gdzieś w Polsce martenowski piec a jego syn musiał na kocu gdzieś na dachach – nazwijmy to – turlać się z jakąś dziewczyną... piękny kawał polskiej kooltury... Do dzisiaj obchodzone są jakieś rocznice, „święta' i inne obchody powstania tego arcydzieła polskiej piosenki.

Inny bardzo dobry, wychowawczy przykład dla polskiej młodzieży, to z całą pewnością ta nieśmiertelna „Cegła”. Ten zespół także zbiera teraz zasłużone profity za tą ówczesną walkę na froncie wyzwolenia Polski z... zasad i porządnego wychowania młodych ludzi, którzy mądrzy, dobrze wychowani, mogliby nie oddać swojej ojczyzny bez walki..

Długo można by tutaj wymieniać tych ówczesnych "odważnych" na pierwszej linii frontu walki z komuną

 

Iluż to młodych ludzi, poszło na tamten świat, żyjąc na tym świecie, tak jak lider zespołu który grał tą całą „Cegłę”?

Czy tych młodych ludzi, których ta dekadencja ściągnęła najpierw na margines społeczny a potem do trumny, wg wzoru :

 • nie ucz się, bo matura to mniej niż zero

 • w tym Kraju i tak nic ci się nie uda (tak jak chłopakowi „Ewki”)

 • zajmij się lepiej hipiesowaniem, ćpaniem, wolną „miłością” i ogólnie wolnością od wszelkich zasad, przeżyj to sam, jak wyśpiewywali kolejni dzisiaj kombatanci tamtej walki o "wolność",

możemy liczyć na tysiące?, może na dziesiątki tysięcy?, a może na przestrzeni tych dziesiątek już lat, tych zniszczonych i zamordowanych tą indoktrynacją młodych ludzi są już setki tysięcy?!

 

Ten tom tej przeklętej polskiej „kultury” do dzisiaj nie jest zamknięty. To nie tylko te różne przystanki Woodstock, ale ta wyzwolona wtedy „kultura” wiecznego całonocnego balowania po pubach, różnych klubach muzycznych, beerfestach, ale także tej teraz uwolnionej już chyba do konca wolnej "miłosci" itd., itp...

 

Więc nareszcie mamy już teraz tą wolność... udało się, dzisiejsza matura (ale także i dyplomy wyższych uczelni) są warte mniej niż zero.

Warto było wtedy walczyć z tym PRL-em

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Panie Janie Pawle,
  proszę tylko pamiętać, że w dziele rozwalania PRL ogromne zasługi położył Kościół Wyszyńskiego i Wojtyły (potem JPII) ściele współpracując z V żydowską kolumną w Polsce.

  Ta ich współpraca przyniosła im korzyści w postaci władzy i pieniędzy.
 • @Rzeczpospolita 09:55:31
  Tak, tylko ciągle mówimy o "Kościele to my, ludzie".
  P.S. a tak juz na marginesie, to czy nam Polakom się to nie należało? "czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy", "państwowe czyli niczyje, więc można kraść", "gdy ci wódka w pracy szkodzi, porzuć pracę o chodzi" itd, itp...
  A tak przy okazji, w tym ostatnim "dziele rozwoju życia społecznego", czyli alkoholizmie, to dlaczego Pan Bóg zrobił porządek z polską szlachtą i ziemiaństwem? Czy nie czasami dlatego, że polski chłop miał o wiele bliżej do karczmy niż do kościoła? Czy ta ówczesna "tradycja" picia na umór a nawet rywalizacji, kto więcej wypije, nie jest wynikiem tamtego wychowania chłopów w karczmach, przez szlachtę?
  Iluż to tragedii rodzinnych winny jest alkohol?
  Więc jeżeli ktoś przy mnie utyskuje, jak to Ruscy wywieźli szlachtę na Sybir, to od razu pytam, za co Pan Bóg zesłał tą szlachtę i polskich panów na ten Sybir?
  Tak samo, gdy ktoś przy mnie chwali się, że miał przodka Legionistę Piłsudskiego, od razu pytam, czy brał ten przodek udział w Zamachu Majowym i innych bezeceństwach Piłsudskiego?
  Pan Bóg nie były Panem Bogiem, gdyby niszczył dzieła dobre.
  Gdyby polska monarchia (z tą całą szlachtą) była dobra, to Pan Bóg by ją chronił
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 09:55:31
  Przy okazji, proszę zwrócić uwagę, jak wypłynęły, tzn lansowane były te wszystkie zespoły dekadenckie i amerykanizmy a w zapomnieniu trzymana była patriotyczna, propolska kultura młodzieżowa. Utworzona po puczu na Gierku radiowa Trójka, powstała chyba celowo, by pracować na tzw "kierunku młodzieżowym". To właśnie tam pojawiały się te wszystkie wtedy zespoły z "wybitnymi" autorami tekstów. To właśnie tam pod różnymi formami sączyła się ta beznadzieja(?) PRL-u, to właśnie tam bocznymi drzwiami wprowadzano do Polski okultyzm i światowe antynarodowe chore bełkoty pseudointelektualne i "wybitne" nazwiska, przed którymi PRL nas bronił cenzurą.
  Niestety, po puczu na Gierku ta cała zaraza zaczęła się wlewać na te polskie chłonne młode umysły i zrobiła to co zrobiła...
 • "Czy matura warta jest mniej niż zero?"
  ----------------
  To jest jakieś prowokacyjne pytanie - bo to młody człowiek z maturą na pięć - był tym zerem - przynajmniej w tekście tego utworu.
  Wniosek?
  Nie wywodzisz się ze wspólnoty rozbójniczej - to ci nawet matura na pięć nie pomoże.
 • @Jan Paweł 11:12:16
  "Tak, tylko ciągle mówimy o "Kościele to my, ludzie"."

  Panie Janie Pawle,
  pisząc o Kościele mam na myśli hierarchię tej instytucji. Zwykli wierni nie mają w tej instytucji nic do powiedzenia, są tylko podstępnie indoktrynowani i wykorzystywani przy pomocy religijnych treści.
  ______________

  Szlachta, ziemiaństwo, Żydzi, chłopstwo, alkoholizm

  Panie Janie Pawle,
  porządek feudalny zawdzięczamy Kościołowi - mamy więc chłopa niewolnika, później pozbawione praw mieszczaństwo.
  Prawodawstwo I RP, na które decydujący wpływ miał Kościół (biskup z urzędu był posłem) zabraniało szlachcie zajmować się handlem i usługami (np. wyszynkiem, czyli prowadzeniem karczm) przeznaczając tę działalność w wyłączną domenę Żydów (prawo to zlikwidował dopiero zabór rosyjski, czyli car).
  Żyd rozpijał i okradał chłopa, ale zezwolił mu na to Kościół.

  Wywózki na Sybir - fakt, to okrutne ograniczenie wolności, ale w okresie caratu skazani na pobyt na Syberii mieli do dyspozycji stołówki i biblioteki. Wielu po odbyciu kary zostawało obywatelami Rosji (?).
 • @demonkracja 13:07:00
  Wtedy pomagała. Młodzi ludzie nawet bez matury, po zasadniczej szkole zawodowej zdobywali taki zawód, że bez problemu dostawali zatrudnienie w tej niby gorszej, bo planowej gospodarce. Czyli ktoś tam u góry (całe sztaby ludzi, fachowców różnych branż, którzy tworzyli różne plany, np zagospodarowania terenu, uprzemysłowienia i związanej z tym urbanizacji, ale także szkolnictwa) planował, że jeżeli powstanie np jakaś kopalnia, to potrzebni będą wykwalifikowani górnicy i niedaleko powstawał zespół szkół górniczych.

  Teraz niby ta gospodarka "wolnorynkowa" jest lepsza, bo wszystko puszczone jest na żywioł. Więc do tej kopani (raz zamykanej, potem otwieranej itd) zatrudniani są młodzi ludzi po różnych szkołach, (np po tych całych marketingach i zarządzaniach) którzy nie znajdują zatrudnienia w swoich wyuczonych zawodach.

  Wolnoamerykanka, która niczego nie planuje a towary które kiedyś były produkowane regionalnie lub nawet lokalnie, teraz sprowadzane są z drugiego końca świata, bo nie liczy się już teraz nic oprócz zysku (korporacji).
  Skutki, tej wolnoamerykanki są np takie :
  http://ram.neon24.pl/post/144410,kontenerowce-jeszcze-jeden-zaklamany-horror-globalizacji

  20 statków Cargo (wożących towary po całym świecie) produkuje więcej zanieczyszczeń niż... wszystkie samochody jeżdżące po całym świecie.
  A z nas ta korporacyjna wolnoamerykanka robi durni i każe jeszcze sobie słono płacić za produkowane przez nich CO2.

  A w tym głupim PRL-u to milicja pilnowała, by samochody ciężarowe nie jeździły pusto i nie zużywały niepotrzebnie paliwa...
  Tak daliśmy sie wtedy nabrać, przez tą całą Solidarność
 • @Rzeczpospolita 13:52:57
  Panie Dariuszu, być może powtarzam obiegowe opinie odnośnie szlachty, ale ja patrzę od jakiegoś czasu na wszystko zupełnie inaczej.
  Jeżeli na kogoś spadła jakaś krzywda, to zastanawiam się, czym ten ktoś sobie na to zasłużył.
  Podam przykład : rodzina carska, na którą jak wiemy spadła straszna kara.
  Za co na tą rodzinę (i na całą Rosję) Pan Bóg dopuścił taką karę?
  Czy nie czasami z powodu rozpusty tych arystokratycznych kółek rasputinowskich? Czy nie czasami z grzechu nieograniczonej pychy (Pałac Ziomowy, siedziba carycy Katarzyny - dzisiejszy Ermitaż wymaga ok 70lat, by pobieżnie obejrzeć zawieszone tam dzieła sztuki).
  Czy nie czasami z powodu nieuznania Św Piotra?
  To są tylko takie moje pytania
 • "jak to ojciec budował gdzieś w Polsce martenowski piec ..."
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/03/d2hgjkmwoaacb1w.jpg

  Znana rodzina piosenkarzy, odwiedziła swoją fankę, J.Scheuring-Wielgus.

  Wiadomo, artyści to prostytutki, jak śpiewał inny artysta, kumpel Michnika vel Szechtera, K.Staszewski - trzeba przecież jakoś żyć, a więc decydentom d... trzeba dawać. Tylko czy prostytucja musi wiązać się z politycznym debilizmem i opluwaniem tego co polskie? Może i nie musi, ale z pewnością może i jest na przyzwolenie żydowskiego reżimu IIIŻydo-RP/Polin.
 • @Jan Paweł 14:22:34
  Panie Janie Pawle,
  przecież Bóg nie ingeruje w doczesność. Zrobił, co miał zrobić i raduje się swoim dziełem - chyba jednak mocno nieudanym.

  Poza tym w pańskim stwierdzeniu o karze dla carskiej rodziny brak jest konsekwencji logicznej, bo dlaczegóż nie są karani syjonistyczni Żydzi, którzy opanowali światowe finanse, są inicjatorami rewolucji, światowych wojen, światowego terroryzmu, etc. - ?
  ________________________

  "Czy nie czasami z powodu nieuznania Św Piotra?"

  Prawosławie uznaje tego świętego.

  Ale, Panie Janie Pawle,
  proszę zwrócić uwagę na ciekawy fakt. Do jakiej potęgi doszła Rosja, która nie podlega Watykanowi, a jaka jest dzisiejsza pozycja Polski (Polska jako jedyna zajęła przecież Moskwę !), która Watykanowi podlega?
 • @Rzeczpospolita 14:55:28
  Bardzo trudno jest nam tutaj na Ziemi pojąc "myślenie" Pana Boga. Nieraz zastanawiamy się, dlaczego jakiś największy gangster, pławiący się w bogactwie, żyje długo i "szczęśliwie" (wg naszych tutaj ziemskich kryteriów) a np jakieś biedne dziecko, po jakiejś chorobie umiera...
  Próbowałem tutaj odpowiedzieć na to pytanie :
  http://gibson.neon24.pl/post/149401,to-pan-bog-zabiera-do-siebie-te-wszystkie-teraz-male-dzieci
  Pan Bóg swoim nieskończonym miłosierdziem obdarza każdego i widzi przede wszystkim nasze szczęście... wieczne.
  Więc może jest to tak, że Pan Bóg daje nawet temu największemu bandziorowi szansę na nawrócenie, chociaż znamy nagłe odejścia gangsterów, bez szans na nawrócenie.
  Myślę więc, że Pan Bóg nie widział już w tych przypadkach jakichkolwiek szans na nawrócenie.

  Natomiast co do potęgi Rosji, to jak wiemy, Jan Paweł II zawierzył Rosję Matce Boskiej, zaś sam Prezydent Putin wysłał Patriarchę Kiryła z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej z pielgrzymką po Rosji, czym spowodował, że Rosjanie zaczęli się modlić do Matki Boskiej.
  Putin powtórzył tutaj taki sam akt wykonany przez Stalina, gdy Niemcy byli już pod Stalingradem. Jak wiemy, losy II wojny radykalnie od tego czasu się odwróciły.
  Myślę, że to właśnie to zwrócenie się do Matki Boskiej postawiło Rosję na nogi. Oby tylko tak dalej.

  Zaś co do Polski, to Matka Boska w objawieniach nie każe nam wychodzić na ulice (chyba że z procesją), nie każe nam przeciwstawiać się władzy (także w objawieniach w czasie PRL-u, nie kazała nam Matka Boska przeciwstawiać się władzy) a tylko i wyłącznie modlić się i nawracać się. To nasze grzechy sprowadzają na nas te wszystkie nieszczęścia.
  Jak wygląda dzisiejsza Polska w porównaniu z tą przedwojenną gdy nasze grzechy sprowadziły nam II wojnę (co jeszcze w Siekerkach Matka Boska próbowała nam -nazwijmy to- wyperswadować)?
  Ja myślę, że jest o wiele gorzej...
  Więc na co my Polacy możemy liczyć?
  Dlaczego każdy okupant tak zaciekle walczy z naszą Wiarą?
  Ano dlatego, że bez niej my Polacy jesteśmy bezbronni.
  Z Matką Boską Królową Polski jesteśmy silniejsi od wszystkich mocarstw nie tylko na tej Ziemi...
  Bez Niej jesteśmy bezbronni, co chyba widać gołym okiem.
  Czy dzisiaj jest lepiej czy gorzej
 • @Jan Paweł 18:56:19
  Z Matką Boską Królową Polski jesteśmy silniejsi od wszystkich mocarstw nie tylko na tej Ziemi...

  Pełna prawda, pod warunkiem, że Polacy będą pamiętać o Matce Boskiej przy każdym żegnaniu się świętym krzyżem, a nie kotwicą pomijającą Królowę Polski.

  1.w imię ojca 2. syna 3. ducha świętego 4. z Maryją
  Bez Niej jesteśmy bezbronni, co chyba widać gołym okiem.
 • @Jan Paweł 18:56:19 @goodness 21:17:53
  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/130DD/production/_98554087_danielsantana1.jpg

  Apokalipsa św. Jana

  Zapowiedź upadku "Wielkiego Babilonu"

  181 Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba
  i mającego wielką władzę,
  a ziemia od chwały jego rozbłysła.
  2 I głosem potężnym tak zawołał:
  «Upadł, upadł Babilon - stolica1.
  I stała się siedliskiem demonów
  i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego,
  i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,
  3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
  i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu,
  a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».
 • @Oracz 21:24:25
  https://allthatsinteresting.com/wordpress/wp-content/uploads/2018/12/priest-and-santa-figuringe.jpg

  https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/12/08/video-undefined-23E261B600000578-619_636x358.jpg

  Księga Wyjścia


  Dekalog1

  20 ,3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
 • @Oracz 21:24:25
  Wielki upadek murowany, skoro polska religia omija Maryję i przy każdym żegnaniu zmienia święty znak krzyża w kotwicę.
 • @Oracz 21:33:01
  Księga Powtórzonego Prawa


  Zachowanie przykazań - mądrością

  4,10 W dniu, w którym stanąłeś w obliczu Pana, Boga swego, na Horebie3, rzekł Pan do mnie: «Zgromadź Mi naród, niech usłyszą me słowa, aby się nauczyli Mnie bać przez wszystkie dni życia na ziemi i nauczyli tego swoich synów». 11 Wtedy zbliżyliście się i stanęliście pod górą - a góra płonęła ogniem aż do nieba, okryta mrokiem, ciemnością i chmurą. 12 I przemówił do was Pan, Bóg wasz, spośród ognia. Dźwięk słów słyszeliście, ale poza głosem nie dostrzegliście postaci. 13 Oznajmił wam swe przymierze, gdy rozkazał wam pełnić Dziesięć Przykazań4 i napisał je na dwóch tablicach kamiennych. 14 W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów5, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. 19 Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem. 20 A was Pan wybrał sobie, wyprowadził was z pieca do topienia żelaza, z Egiptu, abyście się stali Jego ludem, Jego własnością, jak dziś jesteście.
 • @Oracz 21:38:22
  Jeszcze więcej żydowskich tekstów.
 • @goodness 21:36:33
  Księga Jeremiasza

  44,Księga Jeremiasza

  441 Słowo, jakie zostało skierowane do Jeremiasza - dla wszystkich ludzi z Judy mieszkających w kraju egipskim, dla mieszkających w Migdol, w Tachpanches, w Nof oraz w kraju Patros1. 2 «To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Widzieliście całe nieszczęście, jakie sprowadziłem na Jerozolimę i na wszystkie miasta judzkie. Są one dzisiaj ruiną i nie ma w nich mieszkańców, 3 za ich nieprawość, którą popełniali, aby Mnie pobudzać do gniewu. Chodzili składać ofiary i służyć obcym bogom, których nie znali ani oni, ani wasi przodkowie. 4 Mimo że posyłałem do was nieustannie wszystkich moich sług, proroków, by mówili: "Nie czyńcie przecież tych wstrętnych rzeczy, których nienawidzę!" 5 nie chcieli słuchać ani nie nakłonili swych uszu, by się odwrócić od swej nieprawości i by nie składać ofiar obcym bogom. 6 Wybuchł więc mój wielki gniew i zapłonął przeciw miastom judzkim, przeciw ulicom Jerozolimy, tak że zostały obrócone w ruinę i pustkowie, jak to trwa do dziś. 7 A teraz to mówi Pan, Bóg Zastępów, Bóg Izraela: Dlaczego sprowadzacie wielkie nieszczęście na samych siebie, przyczyniając się do wyniszczenia spośród Judy mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt, tak że nie pozostanie z was nawet reszta? 8 Dlaczego pobudzacie Mnie do gniewu uczynkami waszych rąk, składając ofiary obcym bogom w ziemi egipskiej2, gdzieście się osiedlili na wytępienie i na przekleństwo, i urągowisko u wszystkich narodów ziemi? 9 Czy zapomnieliście o nieprawościach waszych przodków, nieprawościach królów judzkich, nieprawościach ich żon, swoich własnych nieprawościach i o nieprawościach waszych żon, jakie popełnialiście w kraju judzkim i na ulicach Jerozolimy? 10 Do dziś nie okazali skruchy ani lęku, ani nie postępowali według mojego Prawa i moich przykazań, jakie nałożyłem wam i waszym przodkom.
  11 Dlatego to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Oto zwrócę swe oblicze przeciw wam na wasze nieszczęście, by wyniszczyć wszystkich ludzi z Judy. 12 Usunę resztę Judy, która postanowiła pójść do Egiptu, by się tam osiedlić. Wyginą wszyscy w ziemi egipskiej: padną od miecza, od głodu i wyginą od małego do wielkiego; pomrą od miecza i od głodu, staną się przedmiotem przekleństwa, zgrozy, złorzeczenia i urągowiska. 13 Tak samo ukarzę zamieszkujących w ziemi egipskiej, jak ukarałem Jerozolimę: mieczem, głodem i zarazą. 14 Nikt nie ujdzie ani się nie ocali z reszty Judy, która przyszła się osiedlić w ziemi egipskiej w nadziei na powrót do ziemi judzkiej, dokąd tęsknicie z całej duszy. Nie powróci nikt, chyba tylko niedobitki».
  15 Wszyscy mężowie, którzy wiedzieli, iż żony ich składają ofiary obcym bogom, i wszystkie kobiety stojące w wielkiej gromadzie3 oraz cały lud mieszkający w ziemi egipskiej, w Patros, odpowiedzieli: 16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. 18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». 19 A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?»5
  20 Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: 21 «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? 22 Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. 23 Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj».
  24 Następnie powiedział Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet: «Słuchajcie słowa Pańskiego, cały ludu judzki, przebywający w Egipcie! 25 To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, mówicie to własnymi ustami i wykonujecie własnymi rękami, mówiąc: "Wypełnimy niezawodnie nasze śluby, jakie uczyniłyśmy, by ofiarować kadzidło królowej nieba i wylewać na jej cześć płyny". Dobrze! Wypełniajcie więc swe śluby, wylewajcie płynne ofiary! 26 Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, cały Judo, mieszkający w ziemi egipskiej. Przysiągłem na swe wielkie Imię - mówi Pan - że w całym Egipcie nigdy nie będzie już wzywane moje Imię przez kogokolwiek z Judy, który by mówił: "Na życie Pana!" 27 Oto czuwam nad wami na wasze nieszczęście, a nie na pomyślność. Wszyscy ludzie z Judy znajdujący się w ziemi egipskiej wyginą doszczętnie od miecza i głodu. 28 Ci, co się uratują od miecza, powrócą do ziemi judzkiej w bardzo małej liczbie, aby poznała cała reszta Judy, która przybyła do ziemi egipskiej celem osiedlenia się, czyje słowo się wypełni: moje czy ich. 29 To będzie dla was znakiem - wyrocznia Pana - że ukarzę was w tym miejscu, abyście poznali, że moje słowa wypełnią się całkowicie na wasze nieszczęście.
 • @Rzeczpospolita 14:25:37
  ludzie o podobnym światopoglądzie trzymają się razem. To tylko potwierdza słuszność tez mojego posta.
 • @goodness 21:17:53
  Bez Matki Boskiej Królowej Polski my Polacy jesteśmy niczym i w tych kleszczach okupacyjnych, już dawno by nas nie było.
 • @Oracz 21:33:01
  Co Ty to za strachy tutaj pokazujesz:-)
 • @Jan Paweł 10:15:13
  "Bez Matki Boskiej Królowej Polski my Polacy jesteśmy niczym i w tych kleszczach okupacyjnych, już dawno by nas nie było."

  Panie Janie Pawle,
  niestety, ale jest dokładnie odwrotnie. W tych kleszczach jesteśmy z jej powodu, a precyzyjnie z winy Kościoła.

  Przypomnę:
  1978r., Warszawa, JPII: „ Nie lękajcie się”, a w 1991r. dodał: „Polska ma przed sobą wielką europejską przyszłość”.
  2003r. kard. J.Glemp: „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  Ale wróćmy do historii i do symbolu, do Matki Boskiej Królowej Polski.

  W 1410r. pod Grunwaldem stoczyliśmy, my Polacy wespół z pogańską Litwą, bój z katolicką Europą. To był bój nie o przejęte przez zakon ziemie, ale bój o wyzwolenie Polski spod katolickiej okupacji Kościoła - odpowiednika współczesnej UE.

  1573r. - uchwalona przez sejm Konfederacja warszawska gwarantowała religijny pokój i tolerancję w I RP, w której katolicy stanowili mniejszość. Zbory protestanckie rozwijały się o wiele prężniej od katolickich parafii, a wschód Polski był tradycyjnie prawosławny, więc i finansowe wpływy Kościoła nie rosły w zadowalającym tempie. Stąd obłożenie klątwą Konfederacji warszawskiej (ważna do dzisiaj) - Kościół ograniczał szlachcie gospodarczy rozwój i właśnie to decydowało o niechęci szlachty do Kościoła.

  1648r. największe powstanie Kozaków pod wodzą B.Chmielnickiego. Do powstania przyczyniła się bezpośrednio polityka Kościoła i podległego mu króla Polski, wymuszająca zmianę wyznania z prawosławnego na katolicyzm. Kolejny powód powstania to prawo I RP (uchwalane także przez senatorów w sutannach) zabraniające zajmować się szlachcie handlem i zmuszające zlecać to Żydom. Powstańców wspomagały wojska moskiewskie.

  1655-1660 Potop szwedzki (VI wojna polsko-szwedzka) - znaczna część polskiej szlachty, także wojsk pospolitego ruszenia, przechodzi na stronę króla Szwecji, widząc w tym gwarancje rozwoju gospodarczego (takie istniały w protestanckiej Szwecji) dla Polski.

  A więc jak z tego widać Polacy, polska szlachta, szlachta ukraińska, nie byli zadowoleni z podległości rzymskiemu Kościołowi, nie chcieli gnębiącego ją katolicyzmu.

  W sytuacji, gdy prawie cały kraj został opanowany przez wojska szwedzkie i rosyjskie, król Jan II Kazimierz Waza (w latach 1646-48 kardynał Kościoła) składa we Lwowie w 1656r. tzw. Śluby lwowskie. Obiecuje, że poprawi sytuację szlachty, chłopów i mieszczan (a więc ich sytuacja, była zła - trwał za sprawą Kościoła gospodarczy upadek Polski), kiedy tylko kraj zostanie uwolniony spod okupacji. Jednak Polska musi być poddana Rzymowi, czyli żydo-katolickiemu Kościołowi, co symbolizuje oddanie Rzeczpospolitej pod opiekę Matki Bożej, którą król nazwał Królową Korony Polskiej.

  A więc sytuacja materialna szlachty, chłopstwa, mieszczaństwa, czyli całego polskiego społeczeństwa była zła - trwał za sprawą Kościoła gospodarczy upadek Polski.
  Powyższy wniosek potwierdza prof. Jan Rutkowski:
  "W XVII w. życie gospodarcze w Polsce znajdowało się całkowicie w rękach Żydów." – „Zarys gospodarczych dziejów Polski” 1923r. s.221

  26 sierpnia 1956 (a więc po pamiętnym czerwcu 1956, gdy Żydostwo utraciło w PRL władzę) na Jasnej Górze kard. S.Wyszyński składa Śluby Narodu Polskiego - odnawia oddanie Polski w opiekę Matki Bożej, Królowej Polski.
  I jak widać Królowa Polski dobrze o nią zadbała, Polska znów stała sie własnością Kościoła i Żydów.

  Czy zatem nie trzeba nam odrzucić tę świętą opiekę Matki Bożej, Królowej Polski?
 • @Rzeczpospolita 14:05:48
  Panie Dariuszu. Znowu cytuje pan wypowiedzi ludzi, a nie Słowa Pana Boga, Matki Boskiej, czy świętych, danych nam przez mistyków.
  A przecież są dostępne dzieła mistyków, których Pan Bóg uwiarygodnił w naszych oczach różnymi cudami, że wspomnę tylko tą Luizę Piccarettę o której już pisałem wcześniej.
  Ona żyjąc przez 65 lat bez jedzenia i picia, przyjmując tylko Komunię Świętą, dostała dar przekazania światu 33 tomów Orędzi Pana Boga. Przy czym znowu ludzie Watykanu (gdzie te dzieła się siłą rzeczy dostały) pozwolili wydać tylko jeden tom a całą resztę zamknęli przed nami w archiwach Watykanu.
  A przecież Pan Bóg przez ofiarę tej mistyczki przekazał te wszystkie Orędzia całemu światu.
  Dlaczego tylko jeden tom ujrzał światło dzienne.

  Panie Dariuszu o ile mogę zrozumieć pańskie pretensje do ludzi (także ludzi Kościoła), to już zupełnie nie mogę zrozumieć pana pretensji do Matki Boskiej i Pana Boga.

  Formułując te pretensje, pielęgnuje pan w swojej podświadomości sprzeciw wobec Pana Boga.
  Jest to bardzo groźne, bo w godzinie naszej agonii, te pielęgnowane przez nas złe myśli, przekonania, pretensje itd powodują, że w tym bardzo ważnym dla nas momencie... przeklinamy Pana Boga.

  Wiemy (właśnie od mistyków), że jest to ad statim... PIEKŁO...
  Jak przeraźliwe jest to miejsce, to także wiemy z wielu różnych na przestrzeni wieków, ale spójnych ze sobą co do najmniejszego szczegółu, danych nam przekazów mistyków.

  Bardzo pana zachęcam do zapoznania się z tą tematyką, bo nie wiadomo, czy jutro obudzimy się i będziemy mieli jeszcze szansę na zbudowanie innych przekonań (czyli Wiary w Jezusa Chrystusa), na tyle silnych w tym krytycznym dla nas momencie wielbić Pana Boga a nie bluźnić Mu.

  Proszę mi wierzyć, z mojego bardzo intensywnego budowania swojej Wiary (w oparciu o wiele bardzo różnych źródeł)... szkoda czasu na zajmowanie się czym innym.
  Ja napisałem tego posta, bo już od dłuższego czasu mi chodził po głowie (i tak bardzo go skompensowałem, bo mógłbym na ten temat napisać cały bardzo obszerny elaborat), ale czas poświęcony na jego napisanie, uważam dla mojego Zbawienia... stracony.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Rzeczpospolita 14:05:48
  Zaś co do faktów historycznych, które pan opisuje, to także mogę tylko odpowiedzieć jedno :
  Wszystko na tej Ziemi dzieje się z woli Pana Boga, lub za Jego przyzwoleniem (przyzwolenie dotyczy zgody Pana Boga na nasz wybór, naszą wolną wolą, podszeptów szatana a więc i Jego zgoda na konsekwencje tego wyboru).

  Więc ja od jakiegoś już czasu, tylko i wyłącznie w ten sposób rozpatruję fakty historyczne (i nie tylko) i zawsze doszukuję się tej woli lub dopuszczenia do zaistnienia tego faktu przez Pana Boga.
  Dlaczego taki a nie inny fakt zaistniał?
  Zupełnie inne światło wtedy widać w ocenie faktów historycznych.
 • @Jan Paweł 19:18:35
  "Panie Dariuszu o ile mogę zrozumieć pańskie pretensje do ludzi (także ludzi Kościoła), to już zupełnie nie mogę zrozumieć pana pretensji do Matki Boskiej i Pana Boga."

  Panie Janie Pawle,
  to, co uznał Pan za pretensje do Boga, Matki Boskiej, to jest figura stylistyczna - po prostu zastosowałem przenośnię. Nie mogę mieć pretensji do Boga, bo w niego nie wierzę, a na pewno nie wierzę w Boga z żydowskiej religii.
  To co piszę zawsze dotyczy działalności człowieka i instytucji przez niego stworzonych, np. instytucji religijnych.

  A przy okazji polecam:
  https://treborok.wordpress.com/islandia-przyjela-deklaracje-wszystkie-religie-sa-bronia-masowej-zaglady/?preview=true
 • @Rzeczpospolita 20:49:41
  Panie Dariuszu, to jak pan w takim razie wytłumaczy fakt nie spożywania pokarmów i wody przez... 65lat? jak nie siłami nadprzyrodzonymi w które pan nie wierzy.

  Jak pan wytłumaczy fakty zachowania ciała po śmierci przez kilkaset lat? jak nie siłami nadprzyrodzonymi?

  Jak pan wytłumaczy fakt wskrzeszania umarłych, którego dokonał m.in Św Antoni (gdy nie był jeszcze świętym)? jak nie siłami nadprzyrodzonymi?

  Jak pan wytłumaczy fakt identycznej grupy krwi na przeszło już 120 płatach Hostii w czasie Cudów Eucharystycznych (w różnych miejscach na świecie w różnych wiekach)? jak nie siłami nadprzyrodzonymi...
  itd, itp...

  w które pan nie wierzy.
  Czy ma pan na te fakty jakieś inne wytłumaczenie?
 • @Jan Paweł 21:43:15
  To fałszywe cuda!

  "Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu"
  (2 Tes 2:9-11 BT)

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:43:15
  Panie Janie Pawle,
  musiałbym mieć możliwość fizycznego zapoznania się z tymi faktami.

  Oczywiście istnieją zjawiska, których wytłumaczyć nie potrafimy - np. istnienie Wszechświata. Nie znaczy to jednak wcale, że za tymi faktami stoi Bóg z żydowskiej religii - bo skąd pewność, że to właśnie on (?).

  ______________
  Poniższy film zamieszczam jako ciekawostkę. nie koniecznie związaną z tematem naszej rozmowy.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=30m1oCuj26M

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829