Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 10617 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Jaki koronawisrus?!, ja mam Pana Boga!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z wielkim zdziwieniem oglądałem ostatniej niedzieli, na Mszy św., bardzo wyraźnie zmniejszoną ilość wiernych przystępujących do Komunii świętej.

 

      O ile ta teraz panika może ogarniać osoby niewierzące, to zupełnie niezrozumiałym jest takie zachowanie wśród katolików.

Historia świata pełna jest przykładów cudownych za sprawą modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu, Spowiedzi św, Komunii św itd., przypadków uwolnienia i uzdrowienia a nawet zatrzymania epidemii groźnych chorób, czy działań wojennych.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, ale i inne sanktuaria z Jasną Górą na czele, pełne są świadectw takich właśnie cudownych przypadków uzdrowień, uwolnień czy nawet właśnie ochrony przed groźnymi zarazami.

      Pan Jezus, wydaje się, wyszedł już bardzo spektakularnie nam niedowiarkom na przeciw i kazał Siostrze Faustynie podpisać Jego słynny obraz Jezusa Miłosiernego, podpisem „Jezu ufam Tobie” i nie pozwolił na sugerowane przez Ks. Sopoćko zmiany tego napisu, wyraźnie nakazując : „ma być, JEZU UFAM TOBIE”.

 

      Jaką więc wiarę mają ci, którzy w tym szczególnym teraz czasie dawania świadectwa, żądają dawania im Komunii świętej na rękę (bo to niby higienicznie), czy w ogóle nie przyjmują teraz Pana Jezusa?

Czy przeżegnanie się ręką zanurzoną w wodzie święconej, która przecież sprawdzona jest w walce z demonami mi.n przez Św Teresę, także ma stanowić zagrożenie zarażenia się czymkolwiek?

Czy konfesjonał, gdzie przecież spotykamy się poprzez kapłana z Panem Jezusem (co wyraźnie dla niedowiarków pokazał Pan Jezus właśnie Siostrze Faustynie), także ma niby być miejscem... zgrożnonym zarażaniem się jakimiś bakteriami...?

Czy Sakramenty i Sakramentalia mogą być pułapkami w których czeka na nas jakieś zło?

 

      Opamiętajmy się, szczególnie my katolicy, na których skierowane są teraz oczy wszystkich pozostałych.My mamy Wiarę, my mamy Pana Jezusa, co więc może nam grozić?

QUIS UT DEUS!... Któż jak Bóg!

Skoro z tymi słowami, mocą Bożą Św Michał Archanioł strącił z Nieba niezliczone ilości, tysiąc razy od człowieka inteligentniejszych upadłych Aniołów, to czy my mając Bożą moc Wiary powinniśmy się bać czegokolwiek na tym świecie?

Po co więc Pan Jezus przyszedł do nas i dał nam już aż tak bardzo wyraźny znak w postaci nakazu danego Siostrze Faustynie : „namaluj obraz, tak jak Mnie widzisz”?

Co jeszcze musi Pan Bóg zrobić, byśmy w końcu Mu zaufali, uwierzyli i nawrócili się?

Czy tej zarazy, którą z całą pewnością Pan Bóg dopuszcza na nas za nasze grzechy, powinni bać się ludzie wierzący, pobożni, żyjący życiem sakramentalnym?, czy raczej ta zaraza jest dopuszczona na nas po to, byśmy się końcu opamiętali?

Jakie więc my katolicy dajemy innym świadectwo naszej wiary?

 

Matka Boska w „Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły” mówi nam wyraźnie o Panu Jezusie czekającym na nas w każdym tabenakulum :

„...Wszyscy wiecie gdzie mieszka. Wszyscy możecie do Niego pójść. Wszyscy możecie z Nim mówić i być uzdrowieni (…) Dlaczego nie ustawiają się tłumy, aby Go zobaczyć, aby Go spotkać? Dlaczego nikt nie przychodzi dziękować i prosić?...

 

Co jeszcze Pan Bóg musi zrobić, byśmy wszyscy uwierzyli i zwrócili się do Niego?

Zachęcam do wysłuchania ciekawego (czasami dowcipnego) kazania Ks. Natanka (01.03.2020, czas trwania 32.58min)

www.youtube.com/watch

Zachęcam także do przeczytania :

gibson.neon24.pl/post/152040,blogoslawi-nas-kaplan-czy-pan-jezus

KOMENTARZE

 • autor
  *****

  No to mamy pierwszy przypadek w Polsce - wreszcie jesteśmy w Europie

  Jest,jest przybył

  Pierwszy przypadek koronowirusa przybył z Niemiec

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/no-to-mamy-pierwszy-przypadek-w-polsce-wreszcie-jestesmy-w-europie


  PIERWSZY PACJENT

  https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/pierwszy-pacjent
 • Ten tekst wzbudził we mnie pewne wspomnienia
  Wiele lat temu bylem w Algierii, obracałem się wśród pracujących tam Polaków. Była też lekarka pracująca w tamtym szpitalu i opowiadała o problemach leczenia. Nie dawali sobie robić zastrzyku, niechętnie udawali się do lekarza a na pytanie, dlaczego nie leczą dzieci odpowiadali "Bóg dał, jak zechce to Bóg weźmie.

  Przypomniał mi się też pewien "szabasowy" dowcip. Płynął Żyd statkiem i statek zatonął. Pływa Żyd w morzu i modi się. Podplywa łódka, wsiadaj Żydzie mówią do niego, a on na to. Nie, Bóg mnie uratuje. Przyleciał helikopter i sytuacja się powtórzyła. I tak Żyd utonął. Trafia do ichniego nieba, staje przed obliczem Boga z pretensją. Ja tak w ciebie wierzyłem a Ty mnie nie uratowałeś. a Bóg na to, jakże nie i łódkę ci przysłałem i helikopter...

  Morał z tego taki, że Bóg pomaga tym, co sami sobie starają się pomóc.
 • @ Autor
  Panie Janie Pawle,
  ten koronawirus został wymyślonych przez tych samych autorów, którzy stworzyli pańskiego Boga - i tu jest pies pogrzebany.
  Im więcej ludzi odkryje te proste prawdy, tym szybciej znikną różne pandemie i światowy terroryzm.
 • @Rzeczpospolita 12:42:27
  "ten koronawirus został wymyślony"

  Hiszpanka, dżuma w XIV wieku i syfilis też?
 • @Pedant 12:51:18
  W tym sezonie 2019/2020 w samym USA (ok. 325 mln mieszkańców) grypa już spowodowała 26 milionów zachorowań, 250 000 hospitalizacji i 14 000 zgonów. Natomiast koronawirus, po dwóch miesiącach jego epidemii, głównie w Chinach (ok. 1,4 mld mieszkańców) doprowadził do ok. 80 000 zachorowań, ok. 2700 zgonów i już 31 000 wyzdrowień.

  https://www.youtube.com/watch?v=ztO5ePtxcW0&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=349&v=nucVreq2yC4&feature=emb_logo
 • @Zawisza Niebieski 12:38:11
  Szanowny panie Zawiszo... wie pan jak nazywa się wyciąganie morałów z bajek, kawałów itp?
  Podpowiem : bałwochwalstwo
  Podpowiem może jeszcze dalej : bałwochwalstwo jest grzechem ciężkim przeciw I-szemu Przykazaniu Bożemu...
  To podpowiem jeszcze dalej bo widzę, że pan może nie ma tej wiedzy :
  Katechizm Kościoła Katolickiego w kanonie 1035 mówi wyraźnie, "każdy kto umiera w grzechu ciężkim, bezpośrednio po śmierci idzie do Piekła..."

  Czy pan chciałby się przekonać o tym czy jest to prawda po swojej śmierci?, bo ja nie.
 • @Jan Paweł 13:17:02
  Nie, szanowny Janie Pawle, bajki, przysłowia, przypowieści są mądrością narodów. To wiedza, którą nam ojcowie przekazują. Nie wiem, czy wiesz, ale Pan Jezus również przypowieściami nauczał. Czyżby jego przypowieści też należało zaliczyć do bałwochwalstwa?

  A piekło a w szczególności i czyściec to nie nauka Jezusa. Jezus o czyśćcu nie nauczał, one powstały z kultur pogańskich ludów Europy.

  Pan Jezus jest sędzią sprawiedliwym, na jego sprawiedliwość po śmierci liczę.
 • @Zawisza Niebieski 13:28:47
  Właśnie dlatego że bajki i przypowieści są mądrością narodów a nie Pismo Święte i nauki Kościoła, co jakiś czas na ludzkość spadają kary Boże.

  A Piekło (i Czyściec) istnieje naprawdę. Mamy już na to bardzo wiele DOWODÓW.

  Zaś co do Sprawiedliwości Bożej, to ja stanowczo jeszcze tutaj na Ziemi wybieram Jego Miłosierdzie, by TAM nie dostąpić właśnie tej Jego Sprawiedliwości, bo jest ona dla nas straszna.
 • @Rzeczpospolita 12:42:27
  Panie Dariuszu...
  w danych nam w zeszłym roku Orędziach, które dostajemy w ramach "Orędzi na Czasy..." Pan Bóg powiedział nam bardzo wyraźnie i bardzo stanowczo : "daję wam raz jeszcze Moje Prawo, jeżeli i tym razem Go nie przyjmiecie, to spadną na was nowe choroby i kataklizmy jakich jeszcze nie było..."

  Czy my skrajnie głupawi, niewdzięczni, egoistyczni itd, itp, ludzie, mamy podstawy do tego, by nadal lekceważyć sobie te dane nam WSZYSTKIM na tym świecie (Pan Bóg przychodzi do nas wszystkich a nie tylko do Ks. Natanka i jego słuchaczy) Jego Orędzie, które można już teraz streścić do zdania : NAWRACAJCIE SIĘ, BO STRACIŁEM JUZ DO WAS CIERPLIWOŚĆ.

  Co Pan Bóg ma jeszcze zrobić? wytępić połowę naszego pogłowia na tej Ziemi?
  Ile razy jeszcze my ludzie musimy dostać porządnie w dupę, byśmy w końcu w tej naszej ludzkiej pysze upadli przed Nim na kolana?

  Czy nie wystarczą nam Zabory, Rewolucja Francuska i Październikowa, I i II wojna i wiele innych takich dopuszczeń na nas kar Pana Boga?
  Czy na nas rzeczywiście muszą spaść te "nowe choroby i kataklizmy jakich jeszcze nie było"?
 • @Pedant 13:37:56
  Proszę samemu to skasować ten bluźnierczy komentarz, bo w ten sposób osobiście się pan od niego odetnie i pokaże w ten sposób Panu Bogu, że to była tylko pomyłka.
  Jeżeli pan tego nie zrobi, to ja to zrobię, bo kasuję komentarze, które bluźnią Panu Bogu.
 • @Jan Paweł 13:36:22
  Nie wiem, czy nie zauważył Pan, ale przecież napisałem iż Pismo Święte, a dokładniej Nowy Testament zawiera przypowieści i to przypowieści opowiadane ustami Jezusa. Mądry uczy się z wielu źródeł, a mądrość podpowiada, módl się do Boga ale również sam działaj. Bóg nie pochwala samobójstwa, a narażanie się bez potrzeby jest formą samobójstwa. Lepiej się samemu zabezpieczyć, niż narażać licząc, że Bóg ochroni.
 • Niebo objaśnia i wzywa do działania!
  Orędzie z dn. 1.02.2020

  Matka Boża mówi:

  Nie dziwcie się, to co dzieje się w świecie. Chiny Komunistyczne sami sobie tego koronawirusa zafundowali, a cierpi naród cały, maluczcy. Tak napisz. Zrobiły to specjalnie wielkie korporacje farmaceutyczne za pieniądze iluminatów i masonów w białych rękawiczkach – wykradli, by zmniejszyć populację narodu. Jednak nie przewidzieli jednego, że sami też zginą od tej epidemii - mutanty klonują nie mając antidotum. To są plagi egipskie, nie można eksperymentować na ludziach w bestialski sposób. Zapisz potwierdzenie jakie otrzymałaś podczas adoracji Jezusa obecnego w tabernakulum w Kościele św. Pawła od Krzyża [Około 2 godz. medytacji z różańcem świętym]: Księga Wyjścia I - rozdział 13, werset 2 zapisz: "I Pan powiedział do Mojżesza: Poświęć Mi wszystko co pierworodne, wszystko co otwiera łono u synów Izraela, tak wśród ludzi jak i wśród bydła. To należy do Mnie”.

  Maryja: "Gorzkie zioła pić będą i to ich uleczy". Jak to rozumieć Matko Kochana Niepokalana? Wyjaśnienie otrzymasz na modlitwie /Jest poniżej/. Najpierw trzeba dać te pierwociny na oczyszczenie narodów. Czy tak duża liczba śmierci ludzi was nie przestrasza? Trzeba modlitwy za te dusze. Umierają jak zwierzęta padając na ulicach. Szpitale, są zablokowane, głód i nędza, wiadomości podawane przez media nie są prawdziwe. Ten Rząd Komunistycznej Partii Chin, wyrządził wiele złego dla moich dzieci chrześcijan, kapłanów i pasterzy, którzy zmuszani byli przez tortury do współpracy. W tym kraju niszczono życie poczęte nagminnie i jest prawdą, że otwierano restauracje oferując cząstki ciał zamordowanych dzieciątek jako przysmak. Na modlitwie usłyszałaś: „kanibalizm".

  Nie lękaj się, to nie są twoje słowa, ale mocą Ducha Świętego Mówi Matka Boga Najwyższego, wylewająca łzy i cała w żałobie z tego powodu. Można powiedzieć: ”Krew niewinna przelana”. Ale Bóg Ojciec jest Bogiem Miłosiernym.

  Trzeba wielkiej międzynarodowej krucjaty modlitwy, by zatrzymać tą plagę egipską, by nie rozprzestrzeniła się na cały glob ziemski. Sługusy szatana chcą tą bronią biologiczną walczyć z całą ludzkością, a potem z szyderską odpowiedzialnością obarczyć Boga w Trójcy Jedynego, mówiąc, „A gdzie był BÓG?" Co za ironia ludzkich zakłamanych serc.

  Napisz: Niech Polacy- szczególnie wy „Apostołowie Przymierza Bożej Miłości dla pełnej Intronizacji Mojego Syna Jezusa Chrystusa na Króla Polski”- ogłoszą prawdziwy eucharystyczny post każdego piątku, prosząc wcześniej kapłana o błogosławieństwo. Woda dozwolona do picia, oraz post milczenia jak ktoś nie może ze względu na zdrowie.

  A wszystko niech będzie zanurzone w świętej Bożej Woli, prosząc by ten koronawirus nie dotknął w pełni Polski - twojej Ojczyzny, a mojego ludu w Moim Królestwie.

  Zachować umiar w jedzeniu i piciu, wszystko błogosławić znakiem krzyża, wodą egzorcyzmowaną i olejem namaszczać też dzieci i siebie nawzajem, prosząc w Imię Boga w Trójcy Jedynego, o łaskę ochrony też mienia, zapasów, a nawet zwierząt. Bo wszystko Bogu Najwyższemu podlega.


  (…)

  A teraz zapisz otrzymane po modlitwie wyjaśnienie podczas Mszy Świętej.

  "Gorzkie zioła " to chrzan. Liście suszyć i pić jako herbatę, również używać korzeń. Jest wiele zestawów gorzkich ziół, używać profilaktycznie. Zrobić rozeznanie, nie wpadać w lekomanię, błogosławić z wiarą. Trzeba też prosić kapłanów.

  http://www.domymodlitwyjp2.pl/pl/mm-od-apok-ordzia-czviii-2020r


  Słowo Boże do Alicji Marii Michaliny od Apokalipsy

  /Internetowy Ruch Katolicki „Domy Modlitwy św. JPII/

  15/16 II 2020 r.

  (…)

  Napisz:Wolą Królowej Bolejącej nad światem jest, by do tej „Krucjaty Modlitwy międzynarodowej za Chiny i wszystkie narody” dołączyć w Akcie wynagrodzenia tą „Koronkę do siedmiu boleści”, by pocieszyć Jej Niepokalane Serce, dodając:

  „Wieczny odpoczywanie racz im dać Panie" po każdej cząstce, ZA TE MILIONY DUSZ SPALANYCH W KREMATORIACH, niby nowych szpitalach budowanych w trybie natychmiastowym w Chinach, gdzie broń biologiczna została użyta na ludziach, by zmniejszyć populację, ujarzmić narody.

  Ten artykuł na stronie internetowej „Dziecko Pokoju NMP” jest wiarygodny-można fragmenty dać. Dać opis jak modlić się. Zaczynać „Witaj Królowo Matko Miłosierdzia” i kończąc tą samą modlitwą, by Matka Najlepsza mogła orędować za nimi, bo w wielkich bólach umierają i wykupić te dusze, z mocy szatana wyrwać.

  Ale trzeba waszej współpracy z łaską wyproszoną przez Jej Majestat Matki Kościoła. WZYWAJCIE TEŻ MNIE ŚWIĘTEGO JANA OD APOKALIPSY w tym czasie tak trudnym i nie zrozumiałym dla was, kochane dzieci Królowej Polski i Królowej Wszystkich Narodów.

  http://www.domymodlitwyjp2.pl/pl/mm-od-apok-ordzia-czviii-2020r
 • @Janisław 14:11:18
  Powiedziała matka boża - kapitalistyczna. Ta od Onyszkiewiczów. Mazowieckich, Szechterów, Wałęsów, Kuroni, Kaczyńskich i całej reszty z ludzką twarzą..

  A co na to ta z Guadelupe? A z Fatimy? Czy między nimi zgoda?
 • @Jan Paweł 13:37:20
  "Ile razy jeszcze my ludzie musimy dostać porządnie w dupę, byśmy w końcu w tej naszej ludzkiej pysze upadli przed Nim na kolana?"

  Przed żydowskim Bogiem?
  Panie Janie Pawle ...

  Czy Pan na prawdę nie zauważa, że największe zło tego świata jest pochodną religijnych szowinizmów, pochodną judeochrześcijaństwa i tzw. judochrześcijańskiej cywilizacji?
 • @Jan Paweł 13:36:22 witaj
  żadnych dowodów na piekło i czyściec nie ma w Piśmie świętym
 • @Oracz 14:19:06
  A z Zurychu 1605?
 • @Rzeczpospolita 14:26:35
  Przecież on nie czci żadnego Boga, tylko figury z uwodnionego siarczanu wapnia i zaklina rzeczywistość. A Pan mu w tym pomaga, lekce sobie ważąc fakt istnienia Imperium Rzymskiego w zmienionej formie, mającego wszelkie cechy państwa z wywiadem i chłopcami od mokrej roboty! Pan pomaga zaciemnić obraz rzeczywistości!
 • @roux 16:51:21
  Roux, czy u was w zborze naprawdę Biblia ma nazwę Pismo Święte?
 • @Oracz 16:55:47
  Widzisz jakąś różnicę pomiędzy określeniami Biblia, Pismo święte? Stary i Nowy testament, Pisma hebrajskie, Pisma greckie?
 • @Rzeczpospolita 13:07:14
  Objawy koronowirusa sa te same co grypy.Leczenie tez takie same to znaczy lezenie. Koronowirus trwa 1 tydzien a grypa 7 dni.
 • TAK,TAK
  W średniowieczu kościół wybił prawie całą populacje kotów w Europie, A krystowierczy pan bóczek zesłał dżumę i wymiotło parę milionów Europejczyków. Takie to orędzie.
 • @Pedant 12:51:18
  Pedancie Szanowny, jaka hiszpanka? Jaśkowski mówił, że to do szczepionki US Army było coś dodane - ludzie zaczęli chorować na dur brzuszny. Nie umierały dzieci i starcy, tylko osoby pełne sił witalnych, które wykorzystywali w sprośnych celach.
  Nie mam linku, ale ktoś tu na NEonie już pisał nawet w którym forcie i kiedy były szczepienia i przyjazd wojsk do Europy.

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  "Jaki koronawisrus?!, ja mam Pana Boga!"

  Wirus wirusem i wiadomo, że to ściema medialna.
  Ale co do Boga, to chodzi za mną pewien problem i bardzo proszę o pomoc:

  KRK stoi na stanowisku, że Bóg z NT i ze ST (czyli jakby nie patrzeć Jahwe) to ten sam Bóg.
  Ale jednocześnie spotkałem się z poglądem, że wszystko co ze ST jest przed Abrahamem pochodzi z Sumeru, a tam nie było Jahwe. Tam byli Anu, Enki i Enlil. Potop też był... Więc jaka relacja łączy Jahwe z Anu, Enkim i Enlilem? Czy może Jahwe to jakaś unifikacja?

  Ps.
  Skojarzenia:
  - wg tabliczek bogowie sumeryjscy lubili swąd palonego mięsa...
  - Niemcy wysyłają po wiedzę ludzi w wiele starożytnych zakątków świata.
  - Podczas wojny zaczynają palić... ludzi w stodołach.
  - Jednocześnie jak stoją pod Moskwą, ktoś już w USA rysuje mapę, że będą pod okupacją sowietów...
  - Coś ostatnio Betelgeza jakby przygasała. Czyżby coś ją przesłoniło?
  Jest w gwiazdozbiorze Oriona - tego, którego pas jest odwzorowany w położeniu piramid...

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 06:24:42
  Z ,,Jahwe" to w ogóle dziwna sprawą jest, bo Bóg - Stwórca wyraźnie zaznaczył że jest bezimienny.
  Faktem jest też to że Biblia zawiera treści jawnie stojące w opozycji do Boga i Mesjasza w tzw NT czyli nauki Pawła nie-apostoła, faryzeusza z jego przybocznymi fałszerzami: Łukaszem i Markiem. Ten ostatni miał w końcu porzucić Pawła, jak zresztą wielu zwodzonych przez niego.

  Biblia to księga zawierająca różne treści różnych autorów a na dodatek na przestrzeni wieków poddawano jej zasób treści zmianom. Trzeba jednakże pamiętać, że to nie mogło ujść uwadze Boga i dlatego są mechanizmy pozwalające dokonywać zdemaskowania fałszu który tam pojawił się. Poza tym Bóg może działać na wiele sposobów, przez Pisma też oddziaływuje, lecz nie tylko.

  Dla kogoś kto np bierze Biblię by przez znalezienie sprzeczności dowodzić iż Bóg nie istnieje itd, te zjawiska które mogą towarzyszyć badaczom z innym podejściem, mogą nie występować. Liczą się z intencje.
 • @roux 16:51:21
  A czytałeś dokładnie? Przynajmniej o piekle?
  Biblijna nauka o piekle powinna opierać się na zrozumieniu 4 słów: szeol, hades, gehenna oraz geber. Zwrócę uwagę najpierw na dwóch pierwszych, natomiast dwa następne są słowami pokrewnymi pod względem tematyki. W Starym Testamencie, piekło tłumaczone jest ze słowa Sz’’OL i występuje 65 razy, a w Nowym Testamencie, tłumaczone jest ze słowa hades i występuje 11 razy. W Nowym Testamencie występuje także słowo gehenna . Słowo szeol tłumaczy się na grób, piekło, dół, przepaść. Hades na podziemie, świat zmarłych, grób, śmierć. Gehenna znaczy ogień piekielny, jezioro ognia, natomiast geber to grób, mogiła, grobowiec.
  O czyściu chyba rzeczywiście nic nie ma.
 • @Wican 09:56:00
  ,,Cyściec" to nauka odszatańska, bo ma za zadanie zmniejszyć wagę trwania w grzechu. Czyli oswoić ze stanem grzechu permanentnego. Np grzech bałwochwalstwa dzięki nauce o ,,cyśccu" będzie wydawał się niczym ważnym, gdy jednak Dekalog jest ustalony w/g porządku ciężaru gatunkowego przewinień w nim spisanych.

  Katolik gdy się upaskudzi w grzechach w ciągu swojego żywota, to go Anieli szczotkami (pewnie drucianymi) przywrócą do blasku w ,,cyśccu". No chyba że zgrzeszy śmiertelnie np papę z Rzymu nazwie inaczej niż należy, to wtedy do ,,cyścca" nie przyjmą i nie wypolerują.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930