Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 11632 komentarze

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Z całym szacunkiem do pana Nikandera, ale...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na fali tej afery z "katodebilami"

      Szanowny panie Józefie. Z całym szacunkiem do pana wiedzy i intencji ratowania tej naszej wybiedzonej już chyba do granic Ojczyzny, ale pana działalność przypomina mi sytuację którą znam jeszcze z czasów PRL-u, gdy zrozpaczony kierowca w jakimś tragicznym dla niego amoku, siedząc na krawężnku, czyścił kołpak swojej dopiero co spalonej na drodze Syrenki...

Pana działalność z całą pewnością pożyteczna, niestety, jest w obecnych realiach oderwana od rzeczywistości.
Czy pan nie widzi, że ta nasza Syrenka właśnie się dopala?, Czy pan nie widzi, że właśnie dopina się koniec naszej Ojczyzny? Niektórzy ludzie (garstka) biją na alarm, a pan chce wymieniać w tej Syrence układ paliwowy jako antidotum na jej chyba już tylko cudowne wskrzeszenie?.

Jak pan chce reanimować trupa?
Trupa gospodarczego (zniszczony bądź przejęty cały potencjał gospodarczy. W kolejce czekają kolejne roszczenia w stosunku nas Polaków- faszystów, budowniczych komór gazowych), trupa ideologicznego (całkowicie zahipnotyzowane różnymi ideologiami, zdemoralizowane społeczeństwo idące na rzeź), trupa moralnego (obojętność na mordowanie ludzi, deprawowanie ich dzieci i wnuków itd), czy wreszcie trupa religijnego (mordowanie Pana Jezusa bezczelnymi w stosunku do Niego ideologiami, aletizmem i chociażby tylko tym zwykłym widocznym także i tu na Neonie24 wyśmiewaniem. Czym chyba nie różnimy się od tych Zydów którzy ukrzyżwali naszego przecież Zbawiciela?). Wiemy oboje, że można by tak jeszcze długo wymieniać przymioty tego trupa...

      Panie Józefia, jeszcze raz z całym szacunkiem do bardzo dużej pana wiedzy z zakresu ekonomii, ale niestety, POZOSTAWIENIE JEJ SAMOTNEJ  w oderwaniu od innych nauk, przypomina tą teraz naszą współczesną medycynę w której lekarze są niczym innym jak tylko i wyłącznie mechanikami jednego narządu. Operacja się udała, pacjent zmarł?, bo co mi  z tego, że Polacy jakimś tam kolejnym wysiłkiem naprawią sobie, zaproponowaną przez pana metodą swój system monetarny, skoro zostanie on w najlepszym wypadku... zaadoptowany, przejęty przez... Szatana. Przepraszam, bo pan nie wierzy w szatana, więc się poprawię : chodzi o ludzi służących Szatanowi.

Tak samo jak została zaadoptowana, przejęta ta cała, patrząc na skutki, zbrodnicza (w stosunku do narodu polskiego) Solidarność.

Ten wyśmiewany dzisiaj PRL bił na głowę te dzisiejsze różne "wolne" rynki, pod bardzo wieloma względami. Jednym z nich był fakt zasiadania do każdego zagadnienia całego, szerokiego sztabu fachowców różnych branż. Tak było np przy budowie miast, czy osiedli. One napradę nie powstawały chaotycznie.

Gdyby więc pan porozmawiał np z hisorykami, ale nie tymi co to wszystko napiszą, a tymi prawdziwymi, polskimi, to by się pan dowiedział, że  nasza historia pełna jest przykładów upadków, mniejszych, większych dramatów i tragedii narodowych, które mają jeden i ten sam wspólny mianownik, jedna i ta sama przyczyna, a jest nią jakiś, zazwyczaj ten sam, nasz grzech indywidulany (najcześciej na szczeblach władzy), bądź też zbiorowy, jakiejść grupy, warstwy społecznej, badź też większej części naszego narodu.

Wiem że grzech jest trudnym pojędciem dla ateisty, ale proszę mi wierzyć, jeżeli przyjmie się do swoich rozważań tak rozszerzone kryterium, to ich wynik będzie już zupełnie inny.

Tak się składa, czy pan w to wierzy czy nie, ale Pan Bóg który nas stworzył, i się nam objawił, NIE POZOSTAWIA NAS NA PASTWĘ LOSU... ale nasz problem polega na tym, że my nędzni na tej Kuli ziemskiej ludzie, nie chcemy tego przyjąc do tej naszej nędznej świadomości, tylko wywyższamy się nad Nim, że my sami bez Niego lepiej sobie poradzimy.

Mało mamy w naszej historii tragicznych przykładów takiego myślenia? Żeby nie przedłużac speuntuję ta moją wypowiedź tylko w taki sposób :

Jeżeli będziemy się wyśmiewać z ludzi, którzy na dzwięk dzwonów bijących na wieży kościelej, na Anioł Pański, uklekają i modlą się, to proszę mi wierzyć  Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ zastąpią ich islamiści modlący się kilkakrotnie w ciągu dnia na wezwanie do modlitwy muezina przez wzmacianicze ulokowane na wieży meczetu. Tak jest już na Zachodzie. Na razie niewierni, którzy nie przystąpią do tych modlitw, nie są jeszcze zażynani np sierpowatym kukri...

W dalszym ciągu pozostaję z całym szacunkiej do pana wiedzy... specjalistycznej

Pozdrawiam serdecznie

P.S. na dowód tego wpomnianego przeze mnie rozszarpywanego na wszelkie możliwe sposoby trupa, proszę sobie wysłuchać relacji, takiego w sumie reportarzu o sytuacji w jakiej my Polacy sie obecnie zanjdujemy :

 

Widać tam jasno, że NIKT w obecnej sytuacji politycznej, społecznej, itd, nie jest w stanie cokolwiek z tym zrobić.

A chyba przyna mi pan rację, że jest to obecnie sprawa  ważniejsza, a nawet najważniejsza, niz naprawa systemu monetarnego?

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jakby co, to mam "kukri".
  Ale to nepalska broń, a nie islamska.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:18:28
  Wiem, bo widziałem to na ścianie-ekspozycji u znajomego himalaisty:-)
  Ale dzięki za poprawienie:-)
 • Nie było dymu bez ognia.
  Szlachetny Panie Janie.

  Społeczność tego portalu wobec mojej notki http://nikander.neon24.pl/post/152876,kim-jest-polski-obrazony-religijnie
  Podzieliła się na dwa obozy. Tych, którzy przeczytali tytuł i nic więcej i od razu stanęli w obronie wiary. I tych, którzy jednak notkę przeczytali.

  Wszystko poszło wszakże o encyklikę Quadragesimo anno i dyskusję w jaką sie wdałem na youtobe. Otóż jeśli pojawia mi się osobnik, który wypisuje coś takiego:
  "
  Dlatego że zasada "spółkowania" jest sprzeczna z duchem Ewangelii wg Św. Mateusza z którą to nauczanie papieża winno być kompatybilne, a papież Jan Paweł II znał bardzo dobrze Ewangelię wg Św. Mateusza, w której obowiązuje prawo podaży i popytu na pracę:.."
  oraz coś takiego:
  ".. Tak więc Bóg niczym gospodarz-kapitalista płacący tyle, na ile obie strony się umówiły, postępuje szlachetnie, mądrze, właściwie i sprawiedliwie..." to kończy mi się słownictwo uważane za przyzwoite. Szukanie ewangelicznego uzasadnienia dla metod prowadzących do eksterminacji całych narodów uważam za sqrwysyńskwo. Tak zrozumieli moją notkę i moje słownictwo ci, którzy przeczytali. Tutaj naprawdę otrzymałem wsparcie moralne od administracji portalu. Miałem prawo takich osobników nazwać katodebilami, i będziemy to robili.

  Przytoczę Panu fragment listu jednego z tych co przeczytali i pomyśleli:

  "
  Encykliki: Rerum Novarum (Leon XIII) i Quadragesimo anno (Pius XI)
  „Stanowisko kościoła w sprawach gospodarczych, a zwłaszcza wtedy gdy chodzi o korzystanie z pracy cudzej, ma rozstrzygający wpływ na produktywność gospodarki. Ono bowiem zaciera granicę miedzy tym co jeszcze jest przedsiębiorczością a tym co zaczyna być totalnym grabieniem współplemieńców. Kościół zawsze stał po stronie możnych i tam gdzie jego wpływy są duże panuje powszechna nędza. Chlubnym wyjątkiem są te dwie encykliki, na które się powołuję, ale były one raczej "wypadkiem przy pracy" tej antypolskiej, okupacyjnej instytucji. Ot takie >”.
  Józef Kamycki
  Encykliki Rerum Novarum, a zwłąszcz Quadragesimo anno mają charakter ponadczasowy, niczego lepszego dotychczas nie wymyślono i napisano.
  Pius XI: „Przede wszystkim, uderzającym w naszych czasach zjawiskiem jest skupiania się nie tylko samych bogactw, ale także ogromnej potęgi i despotycznej władzy gospodarczej, rękach niewielu, którzy w dodatku często nawet nie są właścicielami, lecz tylko stróżami i zarządcami kapitału, a którzy mimo to kierują nim w sposób samowolny.
  To ujarzmienie życia gospodarczego najgorszą przybiera postać w działalności tych ludzi, którzy, jako stróże i kierownicy kapitału finansowego, władają kredytem i rozdzielają go według swojej woli. W ten sposób regujują oni niejako obieg krwi w organizmie gospodarczym i sam żywioł gospodarczego życia trzymają w swoich rękach tak, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać”. Napisane w 1931 r a cały czas aktualne !

  Teraz trzeba powiedzieć za czyją sprawką polski wierny tych słów nie słyszy z ambony w Polsce. Bo u nas wypromował sie marny aktorzyna, który za szekle wymazał ze wspaniałego dorobku społecznej nauki kościoła wszystko co pochodziło od encykliku Rerum Nowarm. To był "ich papież" i zrobił to za co mu zapłacili".

  Albo kościół się odżydzi, albo nie będzie go wcale. Co więcej, przeciwko kościołowi staną i katolicy i agnostycy z tą wspomnianą encykliką na sztandarach. Dlaczego, bo jest to encyklika mądra, bo przesiąknięta dziełem wielkiego Polaka ideą Mariana Wieleżyńskiego i Niemca Oswalda Von Nell Breuninga.

  Nie jestem sam. Wsparcie dodało nam skrzydeł. Zdążyliśmy sie policzyć.

  ps.

  czasem warto przeczytać coś więcej niż tytuł. Wtedy okaże sie, ze nadajemy na podobnych falach.
 • Nie do końca popieram tezy oraz nie do końca się zgadzam.
  Ale tekst dobry, dlatego ****.
  A do Pana Krzysztofa:
  Jakby co od kukri w sytuacji podbramkowej wolałbym dłuższe tanto.
  Można łatwo ukryć w rękawie no i dozwolone.
  Po dwóch zamachach na swoją skórę wiem co mówię, niestety.
 • @nikander 13:24:59
  Staram się czytać całości. Niestety wielu, również ja, grzeszy pisaniem "wypełniaczy" oprócz meritum.
 • @brian 13:31:10
  Powiem tak.
  Niczego nie żałuję i budzi się we mnie nadzieja, że NeOn24 po tych zawirowaniach stanie się portalem lepszym. Jakiś wrzód został przecięty.
 • @nikander 13:38:17
  I pozostaniesz we własnej sekcie bez możliwości rozwoju. Słabe masz ambicje
 • @Wican 13:44:59
  Jak był czas na ambicje to je miałem. Teraz czas coś przekazać i to bardziej wnukom niż dzieciom.
 • @nikander 13:55:01
  Tylko, że wyzywając katolików od razu odrzucasz połowę narodu. Po prostu. Mnie też. A treści głosisz wartosciowe. Ja wojuje lokalnie. Na razie swojego klastra nie utworzę przez PiSiorów. Chyba, że związek religijny założę.
 • @Wican 14:13:22
  Widzę, ze mojego komentarza nie przeczytałeś.
  A co do klastrów, to nie mam tyle kasy ile kosztuje w Polsce przepchanie rozporządzenia wykonawczego do MSSF 11. Przynajmniej próbowałem.,
 • @nikander 14:18:59
  Kasy nie trza. Wystarczyłby lobbing wielu ludzi. Po prostu. Ja tam czasem molestuję lokalnych posłów.
  A nie ma ustaw antyklastrowych. Tylko, że ja nie jestem rolnikiem i nie mogę dokupić ziemi
 • @nikander 13:24:59
  Zgadza się, że czasami reaguję emocjonalnie i piszę komentarz po przeczytaniu tylko jakiegoś fragmentu posta który mnie zirytuje.
  Mnie także nie wszystko podoba się w tzw społecznej nauce Kościoła, która jest pisana przez... ludzi, a czasami pisana, bądź korygowana nie przez tych co się podpisują a przez tych co pozostają w cieniu.
  Mówimy tutaj jednak o tym słynnym teraz powiedzeniu, że "Kościół to my ludzie".

  Dlatego, chcąc budować Prawdę, koniecznie należy docierać do Źródeł. Ale jak to zrobić, skoro przez całe wieki działali ludzie fałszujący tą Prawdę.
  Jak pan myśli?, czy Pan Bóg o tym nie wie?, że działają całe sztaby ludzi, którzy nie robią niczego, jak tylko i wyłącznie zajmują się fałszowaniem tej danej nam przez Pana Boga Prawdy?

  Czy więc Pan Bóg byłby dla nas dobry, miłosierny, gdyby nas z tym wszystkim zostawił sam na sam?

  Otóż nie, Pan Bóg nie zostawia nas sam na sam. Nawet nie zostawia każdego pokolenia, każdego miejsca na świecie ciągle na nowo dostaje tą Jego Prawdę.
  Tak się złożyło, że od 10-ciu już lat przychodzi do nas Polaków właśnie na nowo ze Swoją Prawdą i dostaliśmy m.in np na nowo 10 Jego Przykazań.
  I tutaj znowu, tak jak w przypadku pana postów, jedni je czytają i dyskutują (a raczej po przeczytaniu już nie dyskutują, bo kładą ich one na kolana) a inni tylko po przeczytaniu tytułu gryzmolą krytyki.

  A Prawda ta jest porażająca, bo pokazuje nam co my ludzie zrobiliśmy z Jego Naukami.
  I nie jest ta Prawda taką, jaką możemy poznać w mediach a niestety (dla nas) bardzo porażająca, bo Pan Bóg np jako "załącznik" do 10-ciu Przykazań mówi do nas : "...daję wam raz jeszcze Moje Prawo, jeżeli i tym razem go nie przyjmiecie, to spadną na was niespotykane dotąd kataklizmy..."

  Panie Józefie, pewnie pan pomyśli a coż to takiego ten świat robi złego, że trzeba go upominać.
  Wstawiony przeze mnie link do filmu pokazuje tylko, nie wierzchołek góry lodowej a główkę od szpilki, tego całego draństwa, które na tym zepsutym już chyba do wszelkich możliwych granic się dzieje.

  Można tylko zadać pytanie : Jak długo jeszcze Panie Boże będziesz miał cierpliwość do tego świata.

  Ten świat cały jest już tak zepsuty, że już go nie wzrusza porywanie setek tysięcy dzieci do sadystycznego pedofilskiego wykorzystywania, na mordy rytualne pobierania na żywo narządów ( https://marucha.wordpress.com/2020/02/02/zgoda-na-pobieranie-narzadow-twoj-wyrok-smierci/ ), nie wzrusza go mordowanie dzieci w łonach matek, wspierane przez przemysł wykorzystujący abortowane płody w swojej produkcji, nie wrzusza juz tego świata mordowanie bez zgody pacjenta ludzi w szpitalach ( http://gibson.neon24.pl/post/150442,ofiara-eutanazji-w-czasie-zabiegu-obudzila-sie-ale ), nie wzrusza tego świata produkowanie dzieci w probówkach jako hybrydy, które nie wiadomo czy są jeszcze ludźmi, stworzonymi przez Pana Boga który przecież w tajemnicy stworzenia dokonuje tchnienia duszy w ciało (kim jest człowiek z probówki? Czy po tym świecie nie chodzą juz czasami wyprodukowane w probówce hybrydy z wszczepionym czipem? Gdy obserwuje się obecne nieludzkie interwencje policji na świecie, to pytanie czy to są jeszcze ludzie jest jak najbardziej uzasadnione), II wojenne matrioszki sa już chyba śmiesznym historycznym rekwizytem w porównaniu ze współczesnymi możliwościami produkowania ludzi identycznych z np tymi publicznymi pełniącymi różne funkcje w państwie... itd, itp...

  Panie Józefie oboje wiemy, że mógłbym tak długo jeszcze tutaj wymieniać, ale po co?

  Czy Pan Bóg tego wszystkiego nie widzi?
  Jedyne pytanie które mu zwykli normalni, naturalni jeszcze ludzie (nie hybrydy) powinniśmy sobie zadać i w trybie naprawdę pilnym odpowiedzieć na nie, to :
  DLACZEGO PAN BÓG NA TO WSZYSTKO POZWALA

  Jeżeli nie odpowiemy sobie na to ZASADNICZE pytanie, to każde inne stawiane sobie przez ludzkość nie będzie miało najmniejszego sensu a nam wierzącym pozostanie już tylko zasada :
  RATUJ SIĘ KTO MOŻE

  Na szczęście dla nas wszystkich na całym już świecie powstają takie inicjatywy jak np ta :
  https://www.youtube.com/watch?v=gLnit3L4Vjc&t=570s

  Dlatego, zachęcam pana i wszystkich tutaj, nie stawajcie po stronie Zła, nie niszczcie Kościoła, bo jest to już ostatnia szansa na przetrwanie tego świata.
 • @Jan Paweł 14:36:04
  Do tej wyliczanki, draństw tego świata, jeżeli to jeszcze nie przekona to może dodam jeszcze parę np hodowanie dzieci w Afryce (pewnie nie tylko w Afryce), gdzie w biednych wioskach kobiety zajmują sie rodzeniem (dosłownie produkcją) dzieci, które od razu sa im zabierane na "eksport". W Chinach, gdzie my europejczycy bez żadnych emocji zachwycamy się tamtejszą potęgą gospodarczą zbudowaną... na handlu i niewolnictwie ludźmi.
  Tam tak samo, całe wioski utrzymują się z tego, że rodzą dzieci które w wieku 5 lat są sprzedawane do pracy już do końca ich życia 7 dni, 16 i więcej godzin za miskę ryżu po to, by właściciele Chin mieli napchane konta bankowe bilionami jenów, dolarów itd...

  Jak długo Pan Bóg będzie się jeszcze temu przyglądał?
  Z danym nam właśnie "Orędzi na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły" wynika, że ta cierpliwość już Panu Bogu sie kończy...

  Jak więc panie Józefie my wszyscy tutaj możemy beztrosko sobie rozmawiać o sprawach jak się okazuje przyziemnych?
 • @Jan Paweł 14:51:54
  Panie Janie

  Gro tych ziemskich draństw wynika z ich biblijnego uzasadnienia lub poszukiwania dla nich biblijnego uzasadnienia. Popatrzmy prawdzie w oczy. Z tych to względów trzeba naszym spasłym biskupom włożyć w gardło te dwie wspomniane encykliki. Przygotowujemy ku temu okazję http://koreus.vot.pl/sejmiks/1
 • @nikander 15:03:07
  Gdybyśmy nie byli krajem chrześcijańskim to ta moja ostatnia konstatacja nie miałaby żadnego uzasadnienia.
 • @brian 13:29:09
  Dzięki za ocenę:-)
 • @nikander 15:03:07
  "Gro tych ziemskich draństw wynika z ich biblijnego uzasadnienia lub poszukiwania dla nich biblijnego uzasadnienia."

  raczej z poszukiwania dla nich Biblijnego uzasadnienia.

  Panie Józefie, niestety, my Polacy walczymy o przeżycie.
  Jak pan myśli?, jakie mamy szansę sami bez Pana Boga?
 • @nikander 15:04:37
  Ja nie zaryzykuję walki z biskupami, bo byłaby to walka z Kościołem. To Pan Bóg nas wszystkich osądzi.

  Wiemy natomiast z tych - nazwijmy to - mistycznych doniesień - że w okresie (już nie pamiętam jakim), tylko 3 biskupów poszło do Nieba a 400! zostało potępionych...
  Zważywszy na obecny stan Kościoła (całkowity niemal zanik Wiary na Zachodzie i znaczne osłabienie w ostatnim bastionie jakim jest Polaka), dane te sa jak najbardziej wiarygodne.

  Ja nie odważę się zaatakować w jakikolwiek sposób kapłana a tym bardziej biskupa
 • @Jan Paweł 15:15:53
  Panie Janie

  Sprawa jest bardzo prosta i wykonalna. Trzeba doprowadzić do sytuacji w której to kościół pójdzie z narodem. Polski kościół z polskim narodem. Nadarza się ku temu okazji, gdyż biskupi, którzy uniknęli zagłady chowając się pod fartuchami zakonnic w czasie okupacji zaczynają intensywnie odchodzić. Zastąpią ich synowie polskich matek.
 • @nikander 15:28:44
  Pan Bóg w "Orędziach na Czasy..." o 10-ciu Przykazaniach, mówi nam, że nauka o Prawie Bożym została całkowicie zmieniona i tutaj jest cały problem. Bo co z tego że przyjdą synowie polskich matek, skoro nauczenie jest już zmienione.

  Prawda jednak jest nam dana i nadal dawana. Są to te "Orędzia...". Jest to tak bogata wiedza, że może ona służyć jako bogaty program nauczania w seminariach.
  Ale który z rektorów seminarium sięgnie po tą wiedzę?
 • @Jan Paweł 15:35:33
  Czyżby jednak Pan odrzucał ponadczasowe encykliki w kwestii społecznej jakimi są Rerum novarum i Quadragesimo anno? Taż nawet ruski car kazał popom tę pierwszą czytać po cerkwiach. One są tym najlepszym czym dysponuje kościół na nasze czasy. Dlaczego kościół skazał je na niebyt?.
 • Pycha jest wrogiem każdego człowieka
  Bo chce się przyrównać, ta marność Bogu
  Wielu dziś to zdecydowanie urzeka
  I włażą zagubieni do barłogu

  Choć Bóg wszystkich kocha, jest Sprawiedliwy
  Jednych nawróci by nieśli oświatę
  W przewidywaniu jest zapobiegliwy
  Po skrusze w czyśćcu odebrać zapłatę
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @nikander 16:07:08
  Panie Józefie, długo by jeszcze gadać, dlaczego spotyka nas to, a dlaczego tamto.
  Moje zdanie pan zna :
  Wszystko na tym świecie dzieje się z woli Pana Boga, lub za Jego przyzwoleniem. To przyzwolenie dotyczy tych naszych przypadłości, które są nam dane, gdy my obdarzeni wolna wolą, wybierzemy podszepty szatana zamiast Prawa Bożego...

  NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ...

  Więc jeżeli coś nam się złego dzieje, to koniecznie należy sobie zadać pytanie : czym ja Panu Bogu zawiniłem, że dopuścił On to zło na mnie.

  Nie ma innego przypadku, tylko wola lub przyzwolenie Pana Boga, bo nie ma nikogo innego poza Panem Bogiem
 • @JAM.M 16:42:38
  Dzięki za pięknie powiedzianą kwintesencję...:-)
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Jan Paweł 16:54:33
  https://img.wiocha.pl/images/f/8/f8f0c993d27410d55b2b731c7718e92f.jpg
 • @rabszak 17:10:40
  O tym zawodniku to już wiemy, co to za jeden...
 • Panie Jóżefie z szacunku do tego co pan robi...
  jak już ta dyskusja się jakos tam uspokoi, proszę się nie zdziwić, bo ja skasuję tego posta, bo po co, robić jakieś w sumie niepotrzebne zadymy:-) Wszyscy tutaj jedziemy na jednym wózku:-)
 • @Jan Paweł 18:51:43
  Panie Józefie, zanim skasuje tego posta zachęcam KONIECZNIE do wysłuchania tego kazania-wystąpienia na ten omawiany tutaj temat :
  https://www.youtube.com/watch?v=DTH4ZfbQ5No

  Przejmujące kazanie o tej prawdzie jaką teraz nam Polakom przyszło tutaj poznawać

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930