Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
152 posty 11632 komentarze

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to właśnie ta powszechna kiedyś, obecnie wydaje się zanikająca, zagłuszana, zastępowana wszechogarniającą nas rozrywką (zapowiadaną zresztą w La Salette), ta bardzo jednak bliska naszej naturze pobożność ludowa, uratuje Kościół a więc i świat?

      My współcześni Polscy, zagonieni obecnie chyba już do granic, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie bogactwo i siła mieszczą się w tradycji naszej polskiej pobożności ludowej, której ślady możemy znaleźć jeszcze w każdym zakątku naszej Ojczyzny..

To właśnie te kapliczki, krzyże, figury świętych na cokołach, rzeźby ludowe, itd., nie tylko te przydrożne, ale pieczołowicie z wielką miłością do Pana Boga, lokowane kiedyś w polach, pod drzewami w zagajnikach, przy polnych i leśnych ścieżkach i drogach, świadczą dzisiaj o tej wielkiej kiedyś pobożności ludowej, na którą przecież jako główne źródło budowania swojej pobożności, powoływał się przy każdej okazji nasz Papież Jan Paweł II.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie tej pobożności ludowej, zawdzięczamy orędownictwo za nami u Pana Boga wielu naszych Świętych, ze Św Siostrą Faustyną na czele.

Ona sama, pochodząca spod łęczyckiej wsi , wielokrotnie powoływała się na tą otaczającą jej dzieciństwo i dorastanie, pobożność jej otoczenia z rodziną na czele. Chociaż wtedy nie nazywano jeszcze, tej przecież zwykłej codzienności z Panem Bogiem, pobożnością ludową.

Po prostu, życie codzienne było niemal doskonale zharmonizowane z Rokiem liturgicznym oraz Tradycją Kościoła.

Nie dopuszczano wtedy dyspensy od np. nabożeństw majowych czy październikowych, różańcowych, ale także od zakazu zabaw w Wieki Post czy Adwent.

Wiara ówczesnych naszych rodaków była tak wielka, że całe przysiółki czy wioski wędrowały na Msze Św nieraz kilkanaście i więcej kilometrów do najbliższego kościoła, nierzadko boso z butami w ręku, ubieranymi dopiero przed wejściem do niego.

Siejący zboże, zazwyczaj ojciec rodziny, prosił księdza o poświęcenie zboża do siewu, bo wiedział, że wyrośnie z ziemi tylko to, co Bóg pobłogosławi, na co spuści deszcz i co ogrzeje słońcem.

Więc to właśnie te kapliczki, krzyże, figury świętych na cokołach, rzeźby , obok domowych ołtarzyków, były miejscem najpierw modlitw pokutnych i błagalnych a potem także i dziękczynnych za otrzymane łaski.

Jedyny Pan Bóg wie, ile Jego łask, przy takich kapliczkach i ołtarzykach wyprosili w ten sposób dla siebie, swojej rodziny i Ojczyzny, nasi ówcześni rodacy.

 

      Czy do Sanktuarium w Łagiewnikach spływałyby co roku tysiące świadectw od ludzi z całego świata, którzy doznali uzdrowienia duszy i ciała za wstawiennictwem Św Siostry Faustyny, gdyby kiedyś mała Halinka Kowalska nie chłonęła tej otaczającej ją pobożności ludowej jej rodzinnej wioski?

Czy więc Pan Bóg nie docenia tej wydawałoby się prostej pobożności, skoro właśnie na jej gruncie a nie żadnym innym, przekazał nam Orędzie Miłosierdzia Bożego?

W podobnym otoczeniu dorastał kiedyś mały Piotruś Natanek, dzisiaj Ksiądz Doktor habilitowany, który w swojej rodzinnej wsi Grzechynia jest tą pocztą, do której trafiają zaadresowane do nas wszystkich "Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły".. Orędzia tak samo obecnie wyśmiewane, marginalizowanie jak kiedyś Dzieło Miłosierdzia Bożego, dane nam poprzez Św Siostrę Faustynę.

      Czy więc nie jest to tak, że w tym całym teraz zamęcie wokół, ale i wewnątrz Kościoła, właśnie ta prosta, ale przecież jakże szczera pobożność ludowa, będzie tą siłą na której Pan Bóg odnowi Swój Kościół a więc i świat?, tak jak to przecież zapowiadał?KOMENTARZE

 • Zachęcam do przeczytania także posta Kartaginy (Pani Izy Roztworowskiej)...
  która kiedyą pisywała na Neonie24 :
  https://circ.neon24.pl/post/94880,poboznosc-ludowa-to-zyzna-ziemia-kard-ratzinger-o-nieslusznym-posoborowym-jej-zmarginalizowaniu
 • @ Autor
  "Czy więc nie jest to tak, że w tym całym teraz zamęcie wokół, ale i wewnątrz Kościoła, właśnie ta prosta, ale przecież jakże szczera pobożność ludowa, będzie tą siłą..."

  Jak dotąd była furtką do:

  Unii Brzeskiej
  Wojen z Moskwą
  ruchawki solidarnościowej
  Prezydentury Endrju "veto" Dudhausera co Hostię łapał...

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 11:05:31
  Dlatego musimy być czujni, by nawet ani na moment, na centymetr nie oddalić się za daleko od Pana Boga, bo tam czeka już na nas wysłannik piekieł by nas w tą otchłań ściągnąć.
  Dlaczego na wsiach (i nie tylko) jest jeszcze niestety tyle alkoholizmu i samobójstw? Czy Pan Bóg nas do tego pcha czy diabeł?
  Na szczęście zawsze możemy do Pana Boga wrócić i tu na Ziemi skorzystać z Miłosierdzia Bożego (w Sakramencie Pokuty), bo TAM jest już tylko Sprawiedliwość Boża której, jak Pan Bóg do nas mówi w Orędziach, nie przewyższa Jego Miłosierdzie...

  MIŁOSIERDZIE BOŻE NIE PRZEWYŻSZA JEGO SPRAWIEDLIWOŚCI...

  Dzięki za 5* i pozdrawiam
 • @Jan Paweł 11:47:37
  Nie czuję ciebie. Jak czytam twoje wpisy to mam odczucie że robisz sobie jaja z wiary. Ale z drugiej strony dopuszczam że jesteś głęboko wierzącym człowiekiem na sposób średniowieczny. Co do wiary wśród społeczeństwa, to za bardzo się z tobą nie zgadzam. Polacy od kościoła nie odwracają się tylko w swojej wierze trochę ewoluowali. Dzisiejsze zwariowane życie nie zostawia dużo czasu na wspólne celebrowanie swojej wiary. Spora część wierzących pojawia się w kościele tylko na ślubach chrzcinach czy pogrzebach, ale to nie znaczy że przestali wierzyć. Wiadomo że jest to solą w oku urzędnikom kościelnym, bo zmniejsza się taca i wpływ na życie ,,owieczek''. Ale nie przejmuj się jak by przeprowadzić sondaż to i tak ok. 90% odpowie że są katolikami.
 • @marek500 12:24:59
  Wg mnie, mylisz średniowiecze z renesansem. W średniowieczu była pobożność ludowa, ale wiarę starano się racjonalizować.
 • @ Autor "Czy pobożność ludowa uratuje Kościół a więc i świat?"
  -
  Co do Kościoła się nie wypowiadam.
  Natomiast świata nie trzeba ratować.
  Jest w dobrych rękach boskiej Mądrości.

  Nie świat potrzebuje ratunku.
  Potrzebują tego poszczególni ludzie.
  Mogą dalej szukać go w pobożności ludowe.
  Ale też mogą spróbować zaufać swojej ŚWIADOMOŚCI.
 • @Zbigniew Jacniacki 13:09:54
  Coś ostatnio jakbyś hinduizmem "leciał". To nie jest żaden zarzut, bo to starożytna myśl religijna i filozoficzna
 • "Czy pobożność ludowa uratuje Kościół a więc i świat?"
  --------------
  To nie tak - pytanie powinno brzmieć:
  czy pobożność ludowa uratuje człowieka i jego człowieczeństwo?
  Otóż - nauki Jezusa Chrystusa już dawno czarci pomiot przenicował na swoją korzyść - natomiast człowiek jest odzierany ze swojego człowieczeństwa i sprowadzany do poziomu instynktów - z szatańska konsekwencją.
  Wniosek?
  Tutaj chodzi o upodlenie człowieka i zrównanie go ze zwierzętami. Jezus Chrystus nie dla jaj powiedział kiedyś:
  "Waszym ojcem jest daibeł..."
 • @Wican 13:16:16....Coś ostatnio jakbyś hinduizmem "leciał"....
  -

  Zdecydowanie nie.

  Pisałem o tym
  https://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2019/03/swiadom-takie-polskie-sowianskie-imie.html

  fragment:

  "Nie będę wchodził w szczegóły, jak przebiegał mój proces myślenia, gdyż trwał lata, ale wspomnę, że po odkryciu znaczenia Narady i Ciszy odkryłem też siebie jako całość, a nie części czegoś."
 • Ratunkiem jest odejście od żydo-katolickiego Kościoła i jego nauczania
  Panie Janie Pawle,
  pobożność ludowa na bazie żydowskiej religii jest dla ludzkiej cywilizacji gwoździem do trumny.
  Zresztą każda wiara jest "bezmyśleniem".
 • Czy na prawdę
  Trzeba w te idiotyzmy wierzyć. Czy na prwdę przeglądając blogi w tym i NEon trzeba wpadać na takie "kwiatki". Po co się pan produkuje jak wiadomo wszem i wobec że to są kłamstwa. Nikt rozsądny tego nie bierze na powarznie. Tanach, jak i NT to stek żydowskich bzdur i kłamst, wyssanych z palca. Po co to potrzebne Polakom?
 • @marek500 12:24:59
  Mogę Cię zapewnić, ze te wpisy to nie są jaja. Wręcz przeciwnie, są ona jak najbardziej poważne i przepełnione trwogą o swój los po śmierci i wszystkich innych, szczególnie tych najbardziej bluźniących Panu Bogu.

  Dzięki za komplement dotyczący moje Wiary średniowiecznej, jak ją oceniłeś. Jeszcze wiele mi brakuje do Wiary ludzi żyjących w tamtych czasach.
  Pozdrawiam
  P.S. masz rację bardzo wielu ludzi twierdzi że sa katolikami, jednak Pan Bóg w Orędziach na Czasy Ostateczne mówi nam, że jest nawet bardzo wielu katolików, którzy grzeszą przeciw wszystkim 10-ciu Jego Przykazaniom
 • @Zbigniew Jacniacki 13:09:54
  Świat jest w bardzo dobrych rękach, ale znaczna większość ludzi na tym świecie wybrała swoją wolną wolą podszepty szatana i obecnie gołym okiem już widać, że są to Czasy Odstępstwa a więc jest już bardzo blisko do ponownego przyjścia ne Ziemię Pana Jezusa.
  Kościół a więc także i świat będzie odnowiony z tego całego trawiącego ten świat plugastwa, których nie będę wymieniać, bo każdy dzień zaskakuje nas całą gamą draństw.

  Niestety, nie wszyscy z nas znajdą się w tym odnowionym Kościele.
  Pan Bóg daje nam jeszcze szansę, przychodzi do nas z "Orędziami na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły", jest to już ostatnia szansa dla nas.
  Kto tych Orędzi nie przyjmie nie znajdzie się w odnowionym Kościele...

  Jeszcze jest na to czas. Jedyny Pan Bóg wie, jak długo jeszcze...
 • @demonkracja 13:46:14
  To prawda. Jednak my nie musimy pójść za tymi zwodzeniami szatana.
  Jeszcze możemy skorzystać z Miłosierdzia Bożego w Sakramencie Pokuty, bo potem będzie już tylko SPRAWIEDLIWOŚĆ Boża, której Miłosierdzie Boże nie przewyższa.
 • @Rzeczpospolita 14:33:26 i Goat
  Zachęcam (w trybie niejako pilnym) zainteresowanie się i wgłębienie się w "Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły".

  Dowiecie się stamtąd panowie, że w zasadzie żartów już nie ma i czasu już nie jest za dużo.
  Pan Bóg zaczął przekazywać nam te Orędzia 9 lat temu. Jest ich obecnie tyle, że praktycznie trzeba by siedzieć non stop na lekturą by sie w nie zagłębić...

  Czasu naprawdę nie mamy za dużo. Można powiedzieć praktycznie :
  ratuj się kto może...

  Panie Dariuszu, co mi z tego, że nawet przyznam panu rację, skoro Pan Bóg i tak już Swoje postanowił...
  Nam więc pozostaje tylko albo przyłączyć się do Niego albo trwać na boku, czyli u Jego przeciwnika, bo niczego pośredniego nie ma.
  Pozdrawiam

  P.S. a pobożność ludowa ta wydaje się jedyna prawdziwa, szczera jest już chyba rzeczywiście jedynym i ostatnim już ratunkiem dla tego świata
 • @Jan Paweł 16:17:34
  Dzięki, teraz rozumiem i szanuję Pana przekonania. Z tym średniowieczem to nie chciałem Pana poniżyć tylko podkreślić moc wiary. Jako ateista nie jestem wrogiem wiary i byłbym szczęśliwy jak by ludzie postępowali na co dzień zgodnie z dekalogiem. Wtedy rzeczywiście świat by wyglądał lepiej.
 • @Rzeczpospolita 14:33:26
  Panie Dariuszu zachęcam do obejrzenia tego odcinka :
  https://www.youtube.com/watch?v=_flpbjPAU8M
  z cyklu "Rozmowy o Miłosierdziu".
  Zobaczy pan tam, świadectwo uzdrowienia Amerykanki, która jako dowód wdzięczności ufundowała duże plakietki ze złota.
  Takich świadectw przychodzi tam co roku tysiące.
  Jak pan myśli, czy Ci ludzie jakoś się zmówili, że będą bez powodu -nazwijmy to - podbijać świętość Św Siostry Faustyny?

  Oni wszyscy doznali cudu uzdrowienia duszy i(lub) ciała działając zgodnie z Orędziem Miłosierdzia Bożego.
  Czy nie są to dowody na działanie łaski Bożej?
 • @marek500 17:06:04
  Zachęcam do zagłębienia się w sprawy Wiary (przez duże W, bo w Jezusa Chrystusa).
  Należałoby jednak wystrzegać się tych wszystkich niszczących tą Wiarę -izmów, takich jak modernizm z tym całym heretyckim Neokatechumenatem na czele.
  We wspomnianych już wyżej Orędziach, Pan Bóg wskazuje nam byśmy obecnie nie zajmowali się w sprawach Wiary czym innym, jak tylko i wyłącznie czytaniem Pisma Świętego i właśnie tych "Orędzi na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły".
  Można je nabyć u Ks Natanka w Grzechyni (lub przez internet z jego strony), bądź słuchać na YT jego kazań głoszonych w oparciu o te Orędzia.
  Ale jako, że Orędzia te przychodzą juz do nas od 9 lat, więc rozpoczynając teraz starujemy z wielkimi zaległościami. Chyba czytaniem tych Orędzi szybciej będzie się na bieżąco.
  Zachęcam, bo przecież stawką jest nasza przyszłośc w wieczności a tylko ostatni naiwny chyba wierzy, że nasze życie kończy sie po naszej śmierci.
  Po prostu... jesteśmy nieśmiertelni... i od naszego życia tutaj na Ziemi, zależy gdzie "wylądujemy" po naszej śmierci.
  Czasu nie jest za wiele, bo skąd wiemy ile nam go jeszcze zostało...
 • @ALL
  http://57kerenor.neon24.pl/post/151180,poboznosc-ludowa-czyli-zloty-cielec-kolegi-jana-pawla
 • Matka Boża wzywa Polaków do Pospolitego Ruszenia!
  http://www.domymodlitwyjp2.pl/pl/ordz-alicja-mmczvi-bog-bogaty-w-miosierdzie

  Słowo Boże do Marii Michaliny od Apokalipsy (Internetowy Ruch Katolicki „Domy Modlitwy św. JPII”)

  6/7X2019r., Matka Boża:


  OGŁASZAM ALARM NADZWYCZAJNY

  dla wszystkich dzieci Moich wybranych - można rzec pożogi wojennej, która jak to wy mówicie, „wisi na włosku”. Mobilizacja Polaków do modlitwy, bo to jest ostatnia batalia w obronie Królestwa Mojego, któremu na imię POLSKA.

  Wybór należy do was. Zasygnalizował już MÓJ SYN JEZUS CHRYSTUS KRÓL POLSKI /nie oficjalnie nazwany/ przez posługę słowa św. Jana Apostoła od Apokalipsy, by zwołać  WOLNĄ ELEKCJĘ na Błoniach Krakowa,
  by Jego Majestat Syna Boga Żywego, ogłosić oficjalnie Królem Polski


  Potwierdzam to jako Hetmanka Waszego Narodu, wzywam by to „pospolite ruszenie” wszystkich ludzi, którym leży na sercu dobro ojczyzny - wykonali w wolnej woli czyniąc ten wybór. Zarówno EP, arcybiskupi, biskupi, kapłani, lud mój, który pierwszy uwierzy w ten „Apel Nadzwyczajny”.

  Tak jak było powiedziane, napisane - ogłoszone winno być na stronie internetowej DM św. JP II i nie tylko, na wszystkich portalach zainteresowanych tą tak ważną sprawą.

  Poinformować wszystkie Grupy Intronizacyjne i odpowiedzialnych za tą nominację biskupów w Episkopacie Polskim, którzy tą zaszczytną z wybraństwa Polskę opóźniają - jako „Nowe Jeruzalem”.

  Wzywam osobiście Rząd, Parlament jak się ustabilizuje, możecie to uczynić w wolnej woli, którą wam dał BÓG, a nie w zaślepieniu służąc „dwóm panom”.


  Polecenie do arcybiskupa Krakowa M.J.: Należy już zdjąć tą nie słuszną suspensę z ks. Piotra Natanka, którego Duch Święty przygotował i tą Armię Rycerzy Chrystusa Króla na ten czas wojny duchowej.

  I niech wraz z Waszą EXL działa, ratując Moje Królestwo, Mój Lud i kapłanów oddanych MI w niewolę macierzyńskiej miłości, którzy są w Moim Maryjnym Ruchu Kapłańskim. Ten czas jest „brewe”, z łaski Bożej.

  Mój wybrany syn ks. P. N. ma media, a więc ogłosić trzeba mojemu ludowi czas, miejsce, by dokonać tej

  WOLNEJ ELEKCJI jak najszybciej- to jest w dniu święta Chrystusa Króla Wszechświata - proklamując nominację na KRÓLA POLSKI wraz ze wszystkimi atrybutami władzy.

  Berło i korona winna być dana z godnością i pokorze serca, „suplika” by zechciał przyjąć. Przymierze winno być na wzór św. Jana Pawła II przygotowane i „Zawierzeniem” przez Moje Niepokalane Serce Królowej Korony Polski i Litwy, Przeczyste Serce św. Józefa – oddane Trójcy Przenajświętszej.

  Teraz Ja Królowa Różańca Świętego z Pompei, Gietrzwałdu, Fatimy mówię: Błagajcie tą nowenną, by wrócili synowie biskupi z EP na łono Ojca Przedwiecznego. Tak jak ten marnotrawny syn mówiąc: „Zgrzeszyliśmy, popełniliśmy błąd nie uznając - Moich Królowej Pokoju - Objawień Oławskich”- bo wtedy, by była inna wasza droga do nawrócenia. „Zaprzepaściliśmy dary Ducha Świętego, jesteśmy w potrzebie, ratuj Matko Królowo Korony Polskiej, bo giniemy”.

  Ojcowie Paulini módlcie się z waszym arcybiskupem Depo i nie idźcie na zaparte. Obraz Chrystusa Króla Polski - dar Polonii w tym dniu oficjalnie podwyższyć do godności wg Matki waszej życzenia, umieścić na poczesnym miejscu w Mojej Kaplicy, bo to BÓG ŻYWY winien królować w tym znaku jako KRÓL POLSKI. Basta - tyle czasu i łask zmarnowanych przez zarządzenia wasze.

  (…)

  Powtarzam: III wojna wisi w powietrzu, jeśli POLSKA - Naród mój nie dokona tej „INTRONIZACJI MOJEGO SYNA W WOLNEJ ELEKCJI!.
 • @Janisław 02:42:10
  Tak... Kościół, Polskę i świat może jeszcze uratować tylko NAWRÓCENIE, MODLITWA, POKUTA I ZADOŚĆUCZYNIENIE, tak jak Matka Boska wzywa nas od kilku już stuleci a władze głuche są jak pień na te wołania.

  Co więc nam zwykłemu ludowi pozostało, jak nie powrót do tej kiedyś zwykłej, normalnej w życiu każdego, pobożności ludowej.

  Niestety, szatan ma nad nami władzę w postaci telewizora i pozostałych mediów, co zresztą było przepowiedziane w Apokalipsie wg Św Jana, że szatan wymyśli obrazy którymi będzie nas zwodzić.
  Wyłączenie telewizora na stałe, niesłuchanie tego głupawego i ogłupiającego radia, nieczytanie tych indoktrynujących gazet, to jedyny sposób na to, by odłączyć się od tego światowego niszczącego nas szlamu informacyjnego i tego satanistycznego zamętu, bo dopiero wtedy w ciszy, można w spokoju swojej duszy odnaleźć Pana Boga.
 • PSL Kościołem?
  Posługując się mianem "Kościół" wypadałoby zdefiniować pojęcie Kościoła. A Kościołem są ludzie świadomie i z wyboru poddający się Panu Jezusowi Chrystusowi, należący do Chrystusa, wierzący w Pana Jezusa Chrystusa i Panu Jezusowi Chrystusowi.
  Tak np. dla przykładu; pan Karol z Wojtyłów należący totus tuus do żydówki Mariam nie należał do Pana Jezusa, a więc nie był Kościołem. Nie był Chrystusowcem, tylko Maryjnistą.
  Jak łatwo się zorientować, Kościoła nie trzeba ratować, gdyż Kościołem są ludzie już uratowani, już zbawieni w Panu Jezusie Chrystusie. I jako należący na wieki do Chrystusa żyją z Bogiem wg Bożego Słowa. Kto będzie chciał żyć religijnie na ludową nutę, ten nie będzie Kościołem. Co najwyżej PeEselem.
 • @von Finov 12:51:12
  Von Finov, znowu profanujesz?...
  W zasadzie to powinienem skasować ten Twój komentarz.
  Podpowiem Ci jednak (po raz kolejny na moim blogu) że Kościół to nie "my ludzie", bo Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki) to :
  Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej,
  Łaska Boża, Prawo Boże i Sakramenty,
  Matka Boska,
  Aniołowie i Święci,
  dusze czyśćcowe,
  i na samym końcu my ludzie, ale niestety dla nas, jako tzw Kościół walczący. Walczący o swoje Zbawienie a więc dostąpienie zaszczytu wejścia do Kościoła bezpośrednio do Nieba, albo za pośrednictwem Czyśćca (gdzie jest tak jak w Piekle)...
  Więc nie ściemniaj tutaj, tylko pomyśl o tym, co Cię czeka po Twojej śmierci, bo z całą pewnością coś Cię czeka.
 • zabobon i bałwochwalstwo niszczą ten kraj
  metafizycznie zbierają te wszystkie pomniki żyjących (papież, pomnik obu braci K w jednym) te wszystkie pomniki zbierają nad polskę burzę z nieba... gniew niebieski nad kraj...
  Kraj jest ostro pod kreską...
  Trup ściele się gęsto.. dlaczego?
  Nie tylko dlatego, że partią rządzi jakiś słaby jegomość... również dlatego, że obraża SAmą Górę.... wszystkim co robi.
  - blokowaniem in vitro
  - budowaniem sobie pomników
  - pokrzykiwaniem o polakach i kościele....

  Żeby uratować kraj trzeba pogonić różne durne tradycje narodowe
  ograniczyć destrukcję metafizyczną państwa przez wepchnięcie kościoła na powrót do krucht i tak dalej... Z ludowej pobożności i stawiania kapliczek nic nie będzie, spróbuj pan lawę z wulkanu zatrzymać obrazkiem a nawet tym ważnym obrazem... nic to nie da.... Nie ludowej pobożności trzeba a oświecenia, słuchania papieża Franciszka i czytania Biblii a nie udawania, że się zna chrześcijaństwo.
  Biblia wprost zaleca in vitro, a co robi kościół? xDDDD Pogonić kościół, i będzie duuużo lepiej... i słońce będzie xDD wróci z emigracji
 • @Jan Paweł 13:49:09
  NIE MASZ RACJI , TAK BARDZO NIE MASZ RACJI JANIE PAWLE !!!!!!!!!
 • @marek500 12:24:59
  Ta wiara katolicka nie wydaje owoców... a przecież "po owocach ich poznacie"...
  Otóż jaki ostatnie 4 lata rządów katolików... PiS położył służbę zdrowia zupełnie, trup się ściele gęsto, to taki przykład drobny.
  Wypadki, picie, jazda przeklinanie zachowanie hejt antysemityzm cała litania przywar... pochwalanie napadania na ludzi w białymstoku...
  Niezrozumienie kompletne tego czym jest chrześcijaństwo, a więc totalne w całym kraju nieczytanie Pism Świętych...
  Narodowcy w polsce... odradzający się faszyzm i podobneż poglądy... "polska dla polaków" hasła komunistycznej kuby... akcje kościelne zaprzeczające naukom biblijnym, celibat księży jako wypaczenie nauk biblijnych... Co to za owoce wiary, ten celibat i pedofilia, a potem ukrywanie pedofilii i więcej ukrywanie księży oraz nibywyroki i nibyodsiadki... Co to za owoce jak kradną ludziom niedzielę tylko po to, aby pokazać kto tu "rządzi"... Zdrajców pełno... Kraj jak postaw czarnego sukna, każdy ciągnie w swoją stronę, aby mu najwięcej w garści zostało... Szpitale są rozkradane, sanatoria już chyba w 90 procentach rozkradzione ;-) ... lipa jak wszyscy diabli...
  Jak zrobisz pan ankietę telefoniczną, to się okaże, że sto procent jest katolikami ;-) bo boją się inkwizycji... Tu katolika nie ma więcej jak 20-30 procent, tylu by dało na podatek kościelny maksymalnie i tylu masz pan wiernych, więcej ani grama... reszta udaje że wierzy... chodzi do kościoła dla towarzystwa... a prócz tego jak wykazują badania wierzą w różne rzeczy i w różne poglądy.. a podobno papieża mają za heretyka.. jeśli papież heretyk, to naród odstępcy. Zapomnieli o wierze zaczęli się bogacić opływać w złoto i garnitury z francji, pobudowali sobie wielkie plebanie i nakupili dzieł sztuki.. to ma być chrześcijaństwo? xddd.. to szopka ładna duża i droga ale to pozór, naprawdę choćby wykradanie miliardów ze szkół na kościół sprzecznie z naukami wiary? Co naród z tych lekcji zabobonu będzie mieć? Podobno dzieci są bystre i masowo w to nie wierzą.. to gdzie te 90 procent masz pan katolika w narodzie... stara zmiana wierzących już odchodzi, wchodzi nowe pozbawione dzięki kościołowi wiary w cokolwiek poza kasą... to są dobre owoce wiary??? Podoba mi się to że podobno dziewczyny są łatwiejsze teraz jak dawniej ;-) jako singiel jestem na tak ;-) znaczy poznałbym kogoś fajnego chętnie
 • @Rzeczpospolita 14:33:26
  Kościół katolicki niszczy cały świat, dokładnie...
  odpowiada za wojny...
  Wiara nie jest bezmyśleniem, wiara jest efektem głęboko logicznego myślenia wynikiem dedukcji i zrozumienia, wiara jest pewnością której można bronić dowodami i wywodami.. wiara prawdziwa...
  wiara fałszywa jest owocem wielu setek lat często cwaniactwa i wykorzystywania filozofii i wiary do celów bogacenia się, pedofilii, władzy, sadyzmu i tak dalej... diabeł dba o to na ziemi, aby system diabelski przewyższał system boski i aby to system diabelski utrzymał się na planecie jako ten jedyny...
  Kościół katolicki krzewi system diabelski na planecie a atakuje systemy boskie
  Wyobraźmy sobie że nie ma Boga... w świetle choćby ostatnich odkryć astronomicznych wiemy, że na obcych planetach wprost musi trwać życie biologiczne i na logikę życie takie może być przesunięte w rozwoju o miliardy lat w stosunku do życia na planecie ziemia. W jakim miejscu człowiek będzie za sto lat? Co to będzie za "boska potęga"? Prawdopobobnie będziemy mogli szczepić życie i stwarzać rośliny i zwierzęta według własnych planów, już za sto lat.. a co będziemy mogli za miliard lat? Bogowie muszą być jeśli nie ma Boga.. no i powiedzmy sobie, że i człowiek inteligentny i Bóg raczej wybierze w świadomości istnienia innych bóstw ;-) pokój i miłość niż wojnę i krew. Ludzki świat mimo ułomności idzie do przodu... Kiedyś naprawdę nie będzie dręczenia zwierząt i innych bzdur. Głupota musi zdechnąć.. a logika i mądrość zwyciężyć. Człowiek nie jest sapiens jeszcze, ale być może za sto dwieście lat już ludzie będą mądrzy, dzięki postępom medycyny i edukacji. Na razie ludzie to barany w dużej mierze niestety ;-) xD 80 procentom narodu wydaje się że myślą.. a tymczasem niestety zdolność ta jest mało powszechna wręcz rzadka - i dotyczy to każdej grupy zawodowej, i poziomu wykształcenia... choć trzeba przyznać że doktorzy nauk i mocno wykształceni mają różne talenty... a jednak niemoc rządzi że tak powiem ... z myśleniem jest mocna bieda xD
 • @Jan Paweł 16:23:51
  Kościół próbuje zmienić franciszek papież...
  Niestety... biskupi darmo nie oddadzą swoich pałaców..
  Ludzie kościoła będą odpowiadać za całe zło kościoła katolickiego.... tego kościoła nie da się raczej uratować. NIektórych ludzi może kościoła już nikt nie uratuje, zabrnęli za daleko. TEraz jeszcze bezżenni biskupi chcieliby władzy i zasiadania na stołkach ministerialnych. W jeden dzień Kościół katolicki stanie się skutkiem zapewne polityki albo objawień pośmiewiskiem świata i zbankrutuje w jeden dzień. Na to wszystko wygląda. Słuchać Franciszka występować z kościoła aby jego długów nie płacić xDDD
 • @All
  PARĘ SŁÓW W SPRAWIE BAŁWOCHWALSTWA!

  Witajcie!

  Pod poniższym adresem napisałem artykuł. Jest to swoisty sprzeciw... Jest to kontra... ponieważ Jan Paweł napisał niezgodnie z Ewangelią. Jan Paweł poniżył Pana Jezusa oraz obraził Boga Ojca, który Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu!

  http://57kerenor.neon24.pl/post/151180,poboznosc-ludowa-czyli-zloty-cielec-kolegi-jana-pawla

  ***

  Zastanawiające jest to, że przez moment ów niezgodny z Ewangelią wpis był na „jedynce”!

  No cóż, bywają takie dramaty! Tak! Wpis Jana Pawła to dramat katolika. Katolika oszukanego i poniewieranego przez instytucję watykańską.

  Jednak Syn Boży (jeśli zechce), to może zawładnąć człowieczym sercem i wykrzesać wielkie pokłady wiary i zrozumienia w potomkach Adama i Ewy! Tak! Jeśli tylko zechce!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @demonkracja 13:46:14
  Czarci pomiot nie przenicował nauk Chrystusa. Czarci pomiot z uporem maniaka cenzuruje wypowiedzi Chrystusa. Korzysta tylko z niektórych, inne przemilczając na śmierć.
  Oczywiście z ust mu (czarciemu pomiotowi) sama osoba Chrystusa jak i Boga nie schodzi, bo jak inaczej miałby ZWODZIĆ ludzi?


  NOWY TESTAMENT
  1 List św. Jana


  Musimy strzec się Antychrystów i świata

  4,1 Umiłowani,
  nie dowierzajcie każdemu duchowi,
  ale badajcie duchy, czy są z Boga1,
  gdyż wielu fałszywych proroków
  pojawiło się na świecie.
  2 Po tym poznajecie Ducha Bożego:
  każdy duch,
  który uznaje,
  że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.
  3 Każdy zaś duch,
  który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga;
  i to jest duch Antychrysta,
  który - jak słyszeliście - nadchodzi
  i już teraz przebywa na świecie.
  4 Wy, dzieci,
  jesteście z Boga i zwyciężyliście ich,
  ponieważ większy jest Ten, który w was jest,
  od tego, który jest w świecie.
  5 Oni są ze świata,
  dlatego mówią tak, jak [mówi] świat,
  a świat ich słucha.
  6 My jesteśmy z Boga.
  Ten, który zna Boga, słucha nas2.
  Kto nie jest z Boga, nas nie słucha.
  W ten sposób poznajemy
  ducha prawdy i ducha fałszu2.


  J14,21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

  J14,15 Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. 16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela5 da wam, aby z wami był na zawsze - 17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.


  J14,28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie8. 29 A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. 30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!

  Mt10,12 Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. 13 Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was!8 14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!9 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
  16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!


  Jak można dowiedzieć się z pierwszej ręki, tj od apostołów Chrystusa, panem (tego) świata jest szatan.
  Czym zatem jest ,,pobożność ludowa" termin nieznany z Pism. ,,Pobożność ludowa" to jest służenie panu tego świata. Jak? Ludowo. Czyli nauką pochodzącą od ludzi. Od ludzi pochodzą nauki w kościołach, np modły do figur do stworzenia, tytułowanie kapłanów per ,,Ojciec", a najwyższego kapłana rzymskiego per ,,Ojciec Święty", olewanie (zamykanie uszu na) nauki Chrystusa, który przecież jasno polecił:

  MT23,8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

  Ewangelia wg św. Jana


  Przestroga

  16,1 To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. 2 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. 3 Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. 4 Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. Tego jednak nie powiedziałem wam od początku, ponieważ byłem z wami.

  Sąd Ducha Świętego

  J16,5 Teraz zaś idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: "Dokąd idziesz?" 6 Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. 7 Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was1. 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.


  Lud tych nauk NIE PRZYJMUJE. Nie mają one dla ludu żadnej wartości. Ale dlaczego?


  Mt13,10 Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: «Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?»4 11 On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano5. 12 6 Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. 13 Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. 14 Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza7:
  Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie,
  patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
  15 Bo stwardniało serce tego ludu,
  ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli,
  żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,
  ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.
 • @Oracz 15:41:31
  Mt15,7 Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
  8 5 Ten lud czci Mnie wargami,
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  9 Ale czci mnie na próżno,
  ucząc zasad podanych przez ludzi».

  Tak ludowa pobożność została podsumowana przez Chrystusa!!!
 • Oracz, Leon, KarenOr, Adamus...
  co to za zorganizowany desant:-) kto Was tu nasłał:-)...

  Wiecie o tym, że z KAŻDEGO słowa będziemy wszyscy TAM rozliczani?,
  wiecie o tym, że możemy grzeszyć "myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem"?

  Jak myślicie?, czy to co tutaj głosicie podoba się Panu Bogu?

  Czy Wy macie pewność, że po naszej śmierci zapadamy się w nicość, więc nie ma Pana Boga i hulaj dusza piekła nie ma?
  Jeżeli tak, to skąd macie taką pewność? Byliście TAM? widzieliście tą nicość?

  Zachęcam Was do głębokich refleksji, bo TAM obowiązuje zasada "karta-stół", TAM już żarty się kończą.
  Za całe dobro czeka nas nagroda a za całe zło czeka nas kara, przy czym nie jest kara ziemska a piekielna.
 • @Jan Paweł 16:16:44
  Czy ty jesteś wyłączony z pod Sądu który, tu na ziemi, przeprowadzi Chrystus?

  Czy ty jesteś ślepy, by nie zauważyć, że ja przytoczyłem cytaty prawdziwych apostołów Chrystusa? Przytoczyłem więc naukę Chrystusa!

  Czy twój kościół rzymski nie mordował świętych ludzi idących za Słowem Boga?

  Czy ty masz wszystkich za idiotów?
 • @Jan Paweł
  PISZESZ NIEZGODNIE Z NAUKĄ PANA JEZUSA ORAZ NIEZGODNIE Z NAUKĄ BOGA OJCA!

  To chyba dobry powód by TU przybyć, nie uważasz?!

  Podałem Ci również skrót do mojego arta! Tam napisałem o Twojej nieznajomości Nauk Ewangelii. No cóż, lepszego pretekstu nie musiałem szukać.

  A swoją drogą, pozwól, że postawię pytanie: W którym miejscu Pisma Świętego Bóg Ojciec lub Bóg Syn pozwalają modlić się do... Marii?

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Oracz 16:27:17
  No powiedz mi, co ja mogę Ci odpowiedzieć na te Twoje ściemy?:-)

  Pan Jezus jest przeciwny pobożności ludowej?
  Większej ściemy nie słyszałem:-) a dużo już herezji tutaj czytałem.

  Kolego bardzo niebezpiecznie dla siebie bawisz się Słowem Bożym.
 • @57KerenOr 16:53:24
  Następny...

  Odpowiem Ci na Twoje pytanie zamieszone na końcu komentarza.
  Otóż Pan Jezus na krzyżu słowami skierowanymi do Jana "Oto Matka twoja", pozostawił nam tu na Ziemi Jego Matkę, jako teraz Matkę naszą.

  Dodam tylko, że Matka Boska jest naszą Współodkupicielką i Pośredniczką łask.
  A jako że jest Oblubienicą Ducha Świętego, więc to właśnie poprzez Nią możesz prosić o łaski Ducha Świętego.
  Proś o łaski przejrzenia Twojej sytuacji w której jesteś, bo nie wygląda to za różowo.
 • Oracz i KarenOr...
  nic Wam nie pomogą cytaty z Pisma Świętego ze swoją interpretacją.
  Pan Bóg powiedział w Orędziach, że Pismo Święte może i POWINIEN czytać każdy, ale interpretować Je może tylko kapłan Jezusa Chrystusa.

  Po prostu, NIE MACIE PAPIERÓW na interpretowanie Pisma Świętego, więc nie bierzcie się za to, bo zrobicie sobie tym krzywdę.

  Te wszystkie kręgi biblijne, gdzie ktoś przeczyta kawałek Pisma Świętego i potem opowiada banialuki co czuje, są kpiną z Pisma Świętego.
  Czuć to Wy się możecie... dobrze albo źle na deszczu.
 • @Jan Paweł 17:17:54
  Idioto! Pomiń wszystkie moje komentarze, zostaną ci same wypowiedzi Chrystusa!
  Ściemami je nazywasz!?
 • @Oracz 18:41:17
  Dlaczego się tak emocjonujesz?
  Oracz, Pan Jezus mówiąc "ten lud" nie miał na myśli wszystkich ludzi, tylko konkretną grupę.
  Więc w tym momencie profanujesz Słowo Boże, o zgrozo posługując się Nim.
  Jak myślisz?, czy to się Panu Bogu podoba?

  Jeszcze raz Ci powtarzam : NIE MASZ PAPIERÓW NA INTERPRETOWANIE PISMA ŚWIĘTEGO, więc się za to nie bierz, bo jak sam widzisz na Twoim przykładzie wychodzą z tego różne paranoje...
 • Oracz, Leon, KarenOr, Adamus...
  dostaliście zlecenie na zaatakowanie tego posta?
  Kto boi się pobożności ludowej, że aż tak silną grupę wysłał do zaatakowania jej?
 • @Jan Paweł 19:08:22
  A takie ,,papiery" wystawia twój kościół rzymski, który pobłogosławił wojska Hitlera?

  Przysięgnij chociaż że nie jesteś w tym kościele kapłanem, mnichem, bratem czy kimkolwiek!

  Mnie niejaki Stój zbanował za cenzurowane przez KRK wypowiedzi Chrystusa. Okazało się że nie zarabia pracą na swój chleb.

  Te wypowiedzi Chrystusa które przytoczyłem NIE SĄ CZYTANE NA MSZY. Chyba jednak nie o interpretację tu chodzi. O ZWYKŁE ZAMKNIĘCIE UST Mesjaszowi!

  O to samo dokładnie chodziło faryzeuszom gdy podburzyli tłum, gdy Piłat badał sprawę!

  Ależ ty jesteś bezczelny!
 • @Oracz 19:26:43
  Oracz, takie "papiery" wystawia Pan Bóg...
 • @Jan Paweł
  "Uczeń wziął ją DO SIEBIE"! KATOLICKA MANIPULACJA!

  Cytat:

  "(25) A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. (26) Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn TWÓJ. (27) Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka TWOJA. I od tej godziny uczeń wziął Ją DO SIEBIE". 

  Ewangelia według Jana 19/25-27

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Szczerze mówiąc wiedziałem, że przytoczysz ten tekst, oczywiście zmanipulowany na katolicką wersję!

  Otóż Pan Jezus mówi wyraźnie do Jana: "Oto matka TWOJA".
  A do Marii zaś: "Oto syn TWÓJ".

  I dalej dowód najważniejszy: "I OD TEJ CHWILI uczeń WZIĄŁ JĄ DO SIEBIE!".

  Zatem wyraźnie tutaj mamy napisane, że Panu Jezusowi chodziło o to by Jan Marią się zaopiekował jako syn i by dla niego Maria stała się matką. Nic więcej!

  Twoje stwierdzenie mówiące, że należy ów tekst rozumieć jako: "Oto matka WASZA" jest niezgodne z Wolą Pana Jezusa. Po prostu nie piszesz prawdy i jest to manipulacja a manipulacja nie jest niczym dobrym Janie Pawle. Wiesz przecież, że czeka Cię kara jeśli dalej tak będziesz czynił. Ostrzegam Cię!

  W żadnym miejscu Pan Jezus ani Bóg Ojciec nie stwierdzili, że wolno do Marii się modlić! W ani jednym. Za to w wielu miejscach jest zaznaczone, że naszym Królem, Pasterzem, Tatusiem, Bogiem, Panem, Zbawicielem, Orędownikiem, Ojcowskim Pośrednikiem jest Pan Jezus Chrystus.

  A ja Ciebie proszę Janie Pawle byś Ty nagiął się do nauk Biblijnych zaś ostrzegam Cię przed tym byś Nauki Pana Jezusa i Boga Ojca nie naginał do WŁASNYCH PRZEKONAŃ!

  Podsumowanie:

  Obok krzyża stały następujące osoby:

  1/ Maria
  2/ Siostra Marii
  3/ Żona Kleofasa
  4/ Maria Magdalena
  5/ Jan
  6/ (…)

  Gdyby Panu Jezusowi chodziło o to, że od tego momentu Maria miała być „matką ludzi”, to Syn Boga Ojca użyłby liczby mnogiej mówiąc: Oto matka WASZA. Wtedy słowa te nie byłyby skierowane tylko do Jana ale także do wszystkich osób stojących obok krzyża.

  Pilnuj się Janie Pawle... i oddaj chwałę Synowi Boga Ojca!

  PS

  Jak chcesz mogę być oddzielnym sekciarzem, ponieważ z Oraczem nie mam nic wspólnego!

  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 20:08:00
  KarenOr i reszta, zobaczcie co się dzieje!:
  https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2019/10/miej-wopiece-fb.png
  teraz już wiecie, dlaczego ten zły jest taki wściekły?
  A Wy po której jesteście stronie?
 • @Jan Paweł 17:24:28
  Pod krzyżem Chrystus mówi "niewiasto oto syn twój . Potem rzekł do ucznia :oto matka twoja . I od tej godziny wziął ją ów uczeń do siebie.
  To oznacza , że Maria została przekazana pod opiekę duchową Janowi , nie odwrotnie ,bo to Jan od tej godziny wziął Marię do siebie . Co oznacza w zasadzie wyższość duchową Jana .
  Potem jak wiemy oboje zostali obdarowani Duchem Chrystusowym .
  I to ten dar od Boga , ten Duch Prawdy został nam datowany . Dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa i my mamy w nim udział . I to ten Duch odsłania nam prawdę o Panu Bogu i Jego Synu .
  I nie potrzeba żadnych pośredników . Każdy kto umrze dla grzechu, ukrzyżuje swoje Ego i zwróci się bezpośrednio o pomoc do Chrystusa otrzymuje zrozumienie Słowa , dzięki któremu wzrasta naszą dusza , oczyszcza się nasze serce i stopniowo stajemy się dziećmi Boga .


  NIE POTRZEBA POŚREDNIKÓW !!!!

  Kiedyś w ST byli pośrednicy Mojżesz , Sedziowie czy Królowie .
  Teraz dzięki tej ofierze Chrystusa na krzyżu możemy bezpośrednio zwrócić się do Wielkiego Majestatu .
  W tym tkwi sedno !!!!!

  Moim zdaniem to właśnie Twoim duchowym przywódcą jest Natanek , który każe Ci czytać jakieś orędzia . O tym absolutnie nic Biblia nie wspomina .
  Jeszcze raz Cię proszę , czytaj Biblię sam i zwróć się o pomoc bezpośrednio do Pana Jezusa , bez pośrednictwa .
 • @Jan Paweł
  MOJA PROPOZYCJA JEST LEPSZA OD TWOJEJ!

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcTjwfEHZyw0UoHD1HMrQvmw6I5Jo6NtdX-vN-9-ul5AJI9Kfayr_YxQJjDtRFzMlHsiYnAdyRy8yTX_oDJjPzeSRdCvCvWxIcH8YpQIuY4&usqp=CAE

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • @Jan Paweł 19:57:39
  I On zasądził, że wielka nierządnica padnie na koniec czasów i zostanie zrównana z ziemią. Tą ziemią!

  A Ja mam zaszczyt przyłożyć do tego swoją rękę, co mi się nawet nie śniło!
  To wielki honor i zarazem najlepsza praca na świecie!
  ***


  Sąd Boży nad pysznymi

  Iz2,6 Zaiste, odrzuciłeś Twój lud, dom Jakuba,
  bo pełen jest wróżbitów3
  i wieszczków jak Filistyni;
  na zgodę uderza w ręce cudzoziemców.
  7 Kraj jego pełen jest srebra i złota,
  a skarby jego są niezliczone.
  Kraj jego pełen jest koni,
  a wozy jego nieprzeliczone.
  8 Kraj jego pełen jest bożyszczy...
  [Oni] wielbią rąk swoich dzieło,
  które wykonały ich palce.
  9 Poniżył się człowiek, upodlił śmiertelny;
  nie przebaczaj im!
  10 Wejdź między skały, ukryj się w prochu
  ze strachu przed Panem,
  przed blaskiem Jego majestatu,
  kiedy powstanie, by przerazić ziemię4.
  11 Wyniosłe oczy człowieka się ukorzą
  i duma ludzka będzie poniżona.
  Sam tylko Pan się wywyższy
  dnia owego.
  12 Albowiem dzień Pana Zastępów nadejdzie
  przeciw wszystkim pysznym i nadętym
  i przeciw wszystkim hardym, by się ukorzyli,
  13 przeciw wszystkim cedrom Libanu,
  wysoko się wzbijającym,
  i przeciw wszystkim dębom Baszanu,
  14 przeciw wszystkim górom niebotycznym
  i przeciw wszystkim pagórkom wyniosłym,
  15 przeciw każdej wieży strzelistej
  i przeciw wszystkim murom obronnym,
  16 przeciw wszystkim okrętom Tarszisz
  i przeciw wszystkim statkom zbytkownym.
  17 Wtedy pycha człowieka będzie poniżona,
  a upokorzona ludzka wyniosłość.
  Sam tylko Pan się wywyższy
  dnia owego,
  18 posągi zaś bożków całkowicie znikną.
  19 Wtedy wejdą do jaskiń skalnych
  i do jam podziemnych
  ze strachu przed Panem,
  przed blaskiem Jego majestatu,
  kiedy powstanie, by przerazić ziemię.
  20 Owego dnia człowiek wyrzuci kretom i nietoperzom
  bożki swe srebrne i bałwany złote,
  zrobione po to, by im cześć oddawał,
  21 gdy wejdzie między rozpadliny skalne
  i w szczeliny opoki
  ze strachu przed Panem,
  i przed blaskiem Jego majestatu,
  kiedy powstanie, by przerazić ziemię.
  22 Zaniechajcie człowieka,
  który ledwie dech ma w nozdrzach.
  Bo na ile go ocenić?


  Fakt że sam jeszcze 18 lat temu, prawdopodobnie posłańcom Boga którzy mieli zwrócić na coś moją uwagę, powiedziałem o ,,wizerunku" królowej nieba że jest ok.

  Ale nie jest i o tym dowiedziałem się z Biblii.

  A wiesz klecho (nie zaprzeczyłeś że nim nie jesteś) co w Biblii wymaga interpretacji? Nauki tego faryzeusza Pawła!
  Wiesz kto jest autorem modlitwy pt ,,zrowaś Mario"? Jego najpilniejszy uczeń i przyjaciel Łukasz. Bez filozofów nie da się tego bełkotu strawić.
  A zdolny filozof potrafi zachwycić się taką miernotą jak Kaczyński. Przykład Jadzi Staniszkis. A jednocześnie ów filozof Jadzia, tworzyła taki pseudonaukowy bełkot, który tylko ona sama rozumiała. Ale i ją dotknęła w końcu refleksja i teraz to co mówi o jej wczorajszym idolu, nie potrzeba wcale interpretować.
  Teraz wyraża się jasno.
 • @Adamus... 20:30:19 KarenOr i reszta...
  Następny interpretator...
  Wbrew Wam wszystkim Matka Boska na Ziemię przychodzi do nas z Orędziami i nic na to nie poradzicie.
  Nie pomoże tutaj Wasza pokrętna interpretacja Pisma Świętego...
  Matka Boska na Ziemię przychodzi, m.in była tutaj :
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=7s
  i przepowiadała m.in to :
  https://www.youtube.com/watch?v=TR-VxXMq66g

  Wtedy także ludzie nie zwracali uwagę na to co Matka Boska mówiła, więc to co zapowiadała, nadeszło.
  Myślę, że ludzie odpowiedzialni za to wyciszenie wtedy tych ostrzeżeń Matki Boskiej, nieźle się teraz grzeją w tej wypiekalni...

  Czy Wy rzeczywiście także koniecznie chcecie do nich dołączyć?
 • @Oracz 21:22:32
  Oracz, aż tak bardzo Ci zależy by trafić tam do tej wypiekalni?
 • @Jan Paweł 21:25:14
  To było (już) w Rzymie przed powstaniem powszechnego, który wyrzynał od pierwszych dni powstania uczniów Chrystusa. To Boska Matka bożka Horusa. Na Haiti czczona jako czarownica, która stoczyła bójkę na noże ze swoją siostrą Fridą.

  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/810ufNrQWQL._SL1500_.jpg

  I co teraz?
 • @Jan Paweł 20:14:54
  A tak a'propos. Cały ten bałwochwalczy naród zapłacze po raz kolejny krwawymi łzami. I znów będzie Bogu złorzeczył i pytał: za co?
 • @Oracz 21:45:21
  Ostatnio na "paradach" LGBT mogliśmy zobaczyć wiele innych takich podobnych profanacji, ale to nie znaczy, że kult Matki Boskiej nie ma swojego uzasadnienia.

  Wręcz przeciwnie, te wszystkie ataki szatana na Matkę Boską wskazują na Jej siłę i jak bardzo szatan jej nienawidzi.
  Czy Ty też jesteś po stronie szatana, skoro tak zaciekle walczysz z Matką Boską
 • @Jan Paweł 21:52:53
  Ależ kult królowej nieba ma swoje uzasadnienie! Bo przed wojną przecież, kraj płynął mlekiem i mniodem, a Naczelnik w maciejówce dmuchał babki, nawet gdy jego żonę do grobu składali.
  A co ty się martwisz że LGBT kolejną Maryjkę z tęczowa aureolą wymalował, skoro Pontifex Maximus błogosławi już od jakiegoś czasu sodomitom?
  Będziesz częściej klękał.

  Jr44,16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego.
 • @Oracz 21:59:30
  Chyba nie posądzasz samozwańczego marszałka o kult Matki Boskiej?

  W tekście wyraźnie pisze że moim zdaniem ostatnia nadzieja w ratunku dla Kościoła a więc i świata leży w pobożności ludowej
 • @Jan Paweł 22:05:56
  Bóg nie ma matki, idioto!
 • @Oracz 22:06:59
  Co się tak denerwujesz.
  A Pan Jezus którzy przyjął Ciało za sprawą Ducha Świętego z Maryi Dziewicy, nie jest Bogiem?
 • @Jan Paweł 22:05:56
  Nie w tekście pisze, tylko: jest napisane. Słowo ,,pisze", opisuje czynność. Tobie potrzebna INTERPRETACJA, a tej dostarczy ci jakiś pedofil. Ew sięgnij po talmud. Talmud to też sposób: jak nie stosować się do Pism, jak je interpretować.
 • @57KerenOr 20:08:00
  Za to masz wiele wspólnego z zabójcą i kłamcą Pawłem. Jestem ci wdzięczny że ze mną już NIC.
 • @Oracz 22:16:44
  Masz rację, nie mam niczego wspólnego z osobami które poniżają naszą Królową.
  A tak na marginesie, to dziwne jest to, że niektórzy Polacy nie przyznają się do swojej Królowej.
  Przecież Polacy z Matką Boską jako ich Królową są większością w całym Wszechświecie.... Czy Wy potraficie to sobie wyobrazić?

  Dziwnie w tym kontekście się zachowujecie. Przeciw komu Wy startujecie?
 • @Jan Paweł 22:23:15
  Skończyłem z tobą polemikę klecho. A jakbyś nie zauważył, to nie były słowa skierowane do ciebie, tylko do wyznawcy następcy Judasza Iskarioty.
 • @Oracz 22:31:26
  Dziękuję za komplement, ale nie jestem księdzem.
  Ale będąc z Matką Boską, choćbym był sam, to i tak jestem z Nią większością.
  Ty także możesz się przyłączyć do tej większości.
  Wiedziałeś o tym?
 • @Jan Paweł
  Kościół? czy Bóg?

  Kto jest Zbawicielem? Kościół? czy Bóg?

  Komu wierzysz, komu służysz? kościołowi? czy Zbawicielowi?

  Po co Bóg dał nam Biblię?

  Czy po to byśmy Ją lekceważyli?
 • @Bara-bar 01:44:12
  A... witam Bara-bara...

  Może przypomnę czym jest Kościół.
  Otóż, Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki) to :
  - PAN BÓG W TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (bo innego Boga nie ma. Reszta to tylko bóstwa)
  - Łaska Boża, Prawo Boże, Sakramenty,
  - Matka Boska,
  - Aniołowie i Święci,
  - dusze czyśćcowe,
  i na samym końcu dopiero my ludzie (WALCZĄCY DOPIERO TU NA ZIEMI, BY PO ŚMIERCI BYĆ W KOŚCIELE)

  Więc Bara-baro, widzisz tutaj jakąś niespójność?
 • @Oracz
  KTO DAŁ CI TAKIE PRAWO!?

  Oracz, możesz powiedzieć człowiekowi że się z nim nie zgadzasz, możesz powiedzieć że kłamie, powiedź mi kto tobie dał takie prawo by tak bezczelnie traktować i mieć takie odzywki folwarczne jakie stosujesz wobec Jana Pawła!?

  Nie wszedłem tutaj po to by się komukolwiek przypodobać ale MAJĄC TAKI JĘZYK , WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ ŻE SZARGASZ APOSTOŁA PAWŁA!

  A sumując, człowiek takiego pokroju jak ty, nie powinien nawet zabierać głosu w sprawach Biblijnych.

  To tyle na temat przyziemnej rozmowy z człowiekiem który JADEM PLUJE NA KILOMETR!

  Co zaś do ostatniej wypowiedzi Jana Pawła to powiem tylko tyle, Pawle, kościół katolicki WAS OSZUKUJE, NIE BYŁO, NIE MA I NIGDY NIE BĘDZIECIE CZEGOŚ TAKIEGO JAK , TRÓJCA!

  Czytaj Pismo Święte i proś Pana Jezusa o pomoc w zrozumieniu Jego Nauk.

  Tego życzy tobie, sekciarz 60grzegorz!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 19:04:24
  Do pewnego stopnia zgadzam się. Jednak z innej strony, lepiej usłyszeć że jest się idiotą, niż zwodzić ludzi jakimiś wydumkami ludzkimi przekazywanymi z ust do uszu.
  Skoro apostoł Jakub twierdzi, że lepiej nie bawić się w nauczyciela, to tym bardziej nie bawić się w nauczyciela który jawnie ignoruje Pisma, neguje je, naucza że potrzebna jest interpretacja. Itd.

  Żałuję że ciężko mi w takiej sytuacji trzymać nerwy na wodzy, ale nikogo przepraszać nie mam zamiaru.

  Kompletnie nie nadaję się do dyskusji z katolikami w wersji turbo. Ale oni okazują się często zawodowcami. Biorą za to kasę, za to, że zwodzą narody.

  Chrystus też powywracał stoły w świątyni handlującym tam.
  Do kłamców nie mam specjalnej taryfy ulgowej. Skoro to ci przeszkadza, to nie czytaj.
 • @Oracz
  PUNKT PATRZENIA!

  W naszym życiu istnieje coś takiego jak stopniowanie, ty oceniłeś Pawła i to że nie mogłeś powstrzymać nerwów, wcale nie daje tobie żadnego prawa, by mu lżyć!

  Teraz oceniłem twoje spojrzenie na apostoła Pawła i powiem że nie masz racji i pomimo że mnie to bardzo boli , z moich ust nie wyjdzie ani w twoją stronę ani w inną, żadne nieprzyzwoite słowo które może obrazić drugiego człowieka, mówię tu o epitetach !

  Obowiązkiem człowieka Chrystusowego jest również trzymanie języka na wodzy, jak naucza Jakub.

  Chciałem tobie powiedzieć, że droga do Zbawiciela powinna być przedstawiana w sposób grzeczny, by zyskać ludzi a nie ich tracić, wiem że tak chciał Pan Jezus!

  Mogę mówić mocno, mogę swe racje wyrażać również mocno, ale takt musi być zachowany.

  Widzisz, ty się denerwujesz bo płatni nauczyciele robią to specjalnie ale to wcale nie znaczy że człowiek powinien drugiemu, lżyć!
  Jak powiedział to ''ktoś' w mowie człowieka jest życie i jest śmierć.

  Nie bronię Pawła i nie bronię ciebie, bo wiem że oboje się mylicie, ale źle rzucone słowo , może wiele popsuć!

  Dobra, dosyć tych nauk, które to nauki każde dziecko powinno znać!

  To tyle, pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  I JESZCZE DWIE SPRAWY BO JE POMINĄŁEM. ORACZ.

  Napisałeś:

  //Chrystus też powywracał stoły w świątyni handlującym tam.
  Do kłamców nie mam specjalnej taryfy ulgowej. Skoro to ci przeszkadza, to nie czytaj.//

  Chyba jest różnica w powywracanych stołach a powiedzeniem komuś ''idioto'', no myślę że jest a taryfy ulgowej, kim jesteś, by stosować jakiekolwiek taryfy, kim.

  Takie coś, może tylko jedna osoba we wszechświecie, JEDNA i nie nazywa ona się ''taryfą ulgową''. Powołuje Zbawiciel a człowiek MA MÓWIĆ, człowiek sieje a wzrost daje Pan Jezus!

  Nic na siłę!

  Dosyć już tego nawtykania tobie, każdy kto zabiera się do tłumaczenia spraw Bożych, powinien to wiedzieć!

  Dobra, dość tych .....

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 19:58:58
  Przecież ty i twoje odbicie lustrzane (Keren) jesteście podobnie odporni na Naukę Chrystusa przekazywaną przez apostołów i zafiksowani na jednego Pawła z Tarsu jako arcyapostoła z jego nauką, o jednym przykazaniu: byście się wzajemnie miłowali. To nauka świata. Ludzie ze świata generalnie są skłonni się wzajemnie miłować, ale zacznij uczyć ich o Sądzie Ostatecznym, a z marszu obrócą się przeciw tak nauczających.

  Mnie przykazano bym nie był letni:

  Ap3,15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  16 A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust14.
  17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
  a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
  i biedny i ślepy, i nagi.
  18 Radzę ci kupić u mnie
  złota w ogniu oczyszczonego,
  abyś się wzbogacił,
  i białe szaty,
  abyś się oblókł,
  a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
  i balsamu do namaszczenia twych oczu,
  byś widział.
  19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
  Bądź więc gorliwy i nawróć się!
  20 Oto stoję u drzwi i kołaczę:
  jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
  wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
  a on ze Mną.
  21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
  jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.
  22 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów».
 • Oracz, Leon, KarenOr, Adamus...
  nie kłóćcie się za mną i między sobą, tylko zabierajcie się za inicjowanie modlitw do Pana Boga, bo gołym okiem widać, że czasy dzisiejsze są Czasami Ostatecznymi.
  Nie należy ich mylić z końcem świata, ale są to czasy wielkiego odnowienia Kościoła a więc i świata.
  Pozostaną w tym Kościele tylko ci, którzy w myśl "Orędzi na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły", będą wierni Świętemu Apostolskiemu Kościołowi Powszechnemu (czyli katolickiemu).
  Czyli nie "Kościołowi to my ludzie" jak możemy się teraz niemal powszechnie przekonać o takie wierze Polaków (bo świat już dawno w większości w ogóle nie wierzy).

  Polaków trawi zbrodniczy Neokatechumenat który wmówił im że "Kościół to mu ludzie", czyli ważne jest nie to co powie Pan Bóg, ale to co mu ludzie powiemy.
  Tak będzie jak my ludzie powiemy...
  Otóż, nie będzie tak jak my ludzie powiemy, tylko TAK JAK POWIEDZIAŁ (I CIĄGLE DO NAS MÓWI) PAN BÓG...

  Więc można powiedzieć, że obecne czasy są czasami w których obowiązuje zasada "RATUJ SIĘ KTO MOŻE"...
  Jak się ratować?
  Pan Bóg powiedział, że mamy czytać Pismo Święte i "Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły", które można kupić wydane drukiem w Grzechyni, bądź można słuchać kazań Ks Natanka (na jego stronie, bądź YT) głoszonych w oparciu o te Orędzia...

  Więc szanowni Koledzy... ratujmy się...
 • @Jan Paweł
  BREDNI KATOLICKICH CIĄG DALSZY!

  Cóż Pawle, jedyne co mogę napisać oprócz tego co już napisałem, powiem tobie: BREDZISZ CZŁOWIEKU, TO WSZYSTKO!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jan Paweł 22:26:13
  Wszystko co chciał przekazać nam Pan Bóg jest zapisane w Biblii .
  Ciekawi mnie gdzie w Biblii nakazuje nam czytać Orędzia na Czasy Ostateczne ??
  Gdzie jest to polecenie ?
 • @Adamus... 23:14:42 i 60grzegorz
  Wszystko co Pan Bóg nam chciał przekazać... owszem jest w Biblii, ale...
  Biblia czyli Pismo Święte, wystarczyłoby by nam, gdybyśmy nie byli skończonymi grzesznikami a więc bylibyśmy ludźmi nieskazitelnie czystymi.
  Więc w związku z tym, że jesteśmy grzesznikami, czasami skończonymi draniami, Pan Bóg przychodzi do nas Ziemię upominać nas Swoimi Orędziami, które jakieś skończone dranie nazwały objawieniami prywatnymi a więc prawie zakazanymi i ten upominający nas głos Pana Boga nie trafia do nas.

  O wy skończone dranie!
  Ogień piekielny już czeka na was, jeżeli nie skorzystacie jeszcze tu na Ziemi z Miłosierdzia Bożego w Sakramencie Pokuty, nie odpokutujecie tutaj za swoje grzechy i... NIE ZADOŚĆUCZYNICIE
 • @Jan Paweł 08:26:12
  Załóżmy że nawet w godzinie waszej agonii dostąpicie Łaski Pana Boga i jakiś ksiądz da Wam rozgrzeszenie, to jak odpokutujecie, jak zadośćuczynicie, za te zwiedzione przez Was dusze grzeszników, które zwiedliście tymi swoimi bredniami i bluźnierstwami?
 • @Adamus... 23:14:42, 60grzegorz, KarenOr itd
  poczytajcie sobie co mówi Pan Jezus w jednym z tych tzw objawień prywatnych, których owocem było Dzieło Miłosierdzia Bożego zapisane w Dzienniczku Św Siostry Faustyny :

  "Sekretarko najgłębszej tajemnicy Mojej, wiedz o tym, że jesteś w wyłącznej poufałości ze Mną; twoim zadaniem jest napisać wszystko, co ci daję poznać o Moim miłosierdziu dla pożytku dusz, które czytając te pisma, doznają w duszy pocieszenia i nabiorą odwagi zbliżać się do Mnie" (Dz. 1693).

  Czy wy wszyscy, którzy tępicie te bardzo ważne dla nas wszystkich tu na tej Ziemi, uznane przez Kościół, zwane przez was objawienia prywatne, zdajecie sobie sprawę, że BLOKUJECIE W TEN SPOSÓB ŁASKI PANA BOGA?!

  Czy wy wiecie co to dla was oznacza?
  Powiem tylko krótko : JEST TO GRZECH PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU... NIEWYBACZALNY!
  IDZIE SIĘ PROSTO DO PIEKŁA!

  Ja na waszym miejscu z tych waszych miejsc gdzie mieszkacie... CZOŁGANIEM SIĘ I NA KOLANACH pieszo pielgrzymowałbym na Jasną Górę do tej znienawidzonej przez was Matki Boskiej, z nieustannymi modlitwami pokutnymi i błagalnymi o przebaczenie.
  Może gdy Ona wam przebaczy to i Bóg Duch Święty wam przebaczy...
 • @Jan Paweł
  WYCZUWAM W TWOIM ZACHOWANIU, ZDZIWACZENIE.

  Janie Pawle, napisałeś:

  //''poczytajcie sobie co mówi Pan Jezus w jednym z tych tzw objawień prywatnych, których owocem było Dzieło Miłosierdzia Bożego zapisane w Dzienniczku Św Siostry Faustyny ://

  Powiem tobie coś, Mój Bóg Pan Jezus nie przychodzi i nie Objawia się a już na pewno nie robi tego z OSZUSTAMI!

  Gdybyś czytał tylko Pismo Święte wiedziałbyś że Zbawiciel Objawił się tylko raz i to dwa tysiące lat temu a następny raz Objawi się jak mówi Jan; kiedy Zbawiciel Przyjdzie po raz drugi!

  Takie bzdury jakie opisuje Faustyna, jakieś ślepe objawienia nie są dziełem i tu ciebie zapewniam, dziełem Pana Jezusa.

  Tak więc tą waszą Faustynę oraz wszelkie bajki watykańskie dotyczące waszych objawień , włóżcie sobie między bajki pokroju Andersena czy braci Greem.

  Z twojego toku rozumowania i obserwacji, powiedźmy natury pisemnej, mniemam żeś człowiek już nie pierwszej młodości, bo dostrzegam u ciebie pewną dziwną zatwardziałość, powtarzam dziwną, mającą w sobie formę zdziwaczenia.

  Kościół katolicki którego ty tak wiernie bronisz, jest oszustem bazującym na niewiedzy ludzi naiwnych i ty między innymi do nich należysz.

  Człowieku odrzuć katolickie bajanie i zwróć się do Zbawiciela, dobrze tobie radzę!

  To tyle.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 09:51:03
  Ty chyba jesteś jednak Świadkiem Jehowy, która jest sektą, jedną z wielu utworzoną specjalnie by rozwalić Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki).

  Macie Pismo Święte przetłumaczone najpierw przez jakiegoś tam waszego magika na język angielski a potem dopiero z tego angielskiego przetłumaczyliście na wszystkie języki świata, by w ten sposób zarazić świat tymi waszymi herezjami. Czy na takie "Pismo Święte" się powołujesz?
 • @Jan Paweł
  JESTEŚ DOPRAWDY NIEZŁYM ŻARTOWNISIEM!

  Tak, masz rację:

  Świadkowie... mają Pismo Święte przetłumaczone najpierw przez jakiegoś tam "człeka" na język angielski a potem dopiero z tego angielskiego przetłumaczyli na wszystkie języki świata, by w ten sposób zarazić świat tymi herezjami. Zgadzam się z Tobą.

  Jednak z Ciebie również niezły żartowniś jest, że sądzisz iż Grzegorz może być Świadkiem...

  Ty w ogóle nie czytasz chyba o czym ludziska na Neonie piszą!
  Wtrąciłem się, ponieważ ha ha, mnie często z Grzegorzem mylą ale nie powiem, Gościu pisze zgodnie z Wolą Pana Jezusa i Boga Ojca za to TY, no niestety, wprowadzasz Czytelników swoimi artami i komentami w błąd!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @Jan Paweł 13:49:09
  Drogi JP! Niczego nie profanuję. Korporacja watykańska z dorobkiem wieków odstępowania od Boga, od Bożego Słowa nie jest żadnym Kościołem. Bo aby być Kościołem musieliby być posłusznymi Bożemu Słowu, założycielowi Kościoła. Nie znasz Bożego Słowa to wypisujesz herezje i jak widać; wierzysz w herezje. Czytaj Boże Słowo i proś Boga, aby dał Ci objawione poznanie Bożego Słowa.
 • @57KerenOr 17:31:30
  KarenOr a ja to tam sobie myślę, że Ty masz dwa komputery. Na jednym masz napisane KarenOr a na drugim Grzegorz:-)
  Nie jest tak?
 • @von Finov 19:35:42
  Von Finov, Ty też należysz do tej paczki? tzn jesteś trzecim komputerem?:-)
 • @von Finov 19:35:42
  To niestety wiemy, że Watykan chce znieść celibat księży, wprowadzić kapłaństwo żonatych. Piszę przecież o zamęcie w Watykanie, nie czytałeś?
  Stąd to my teraz zwykli wierni musimy wziąć sprawy ratowania naszego Kościoła w swoje ręce. Ratowania, oczywiście, tylko i wyłącznie modlitwą, pokutą (np postami o chlebie i wodzie w środy i piątki, tak jak prosi nas Matka Boska) i zadośćuczynieniem, czyli np modlitwą swoją, ale także inicjowaniem, organizowaniem modlitwy zbiorowej, np na drogach krzyżowych i różańcowych...

  INNEJ RADY NIE MA NA NASZ WKŁAD W RATOWANIE KOŚCIOŁA a więc i ŚWIATA...

  Więc nie próżnujcie i nie piszcie głupot po próżnicy, tylko bierzcie się do roboty, jeżeli chcecie się dołączyć do ratowania tego świata.
  NIe widzicie, że to co się już teraz dzieje na tym świecie to jest końcówka?
 • @Jan Paweł
  CHYBA ZAPOMNIAŁEŚ O PEWNYM WKŁADZIE KOŚCIOŁA!

  Napisałeś:

  //INNEJ RADY NIE MA NA NASZ WKŁAD W RATOWANIE KOŚCIOŁA a więc i ŚWIATA...//

  Jestem zmuszony przypomnieć tobie pewien wkład w ratowanie no, może nie świata ale Europy.

  Ten wkład ratowania rozpoczął się od roku 1200 do prawie 1900- setnego i muszę przyznać że kościół katolicki bardzo dużo ludzi wtedy ''uratował''.

  Prawie cała Europa ''cieszyła się '' zapewne z tego że miliony ludzi zostało zabitych bądź to w torturach, bądź na stosach, dość specyficzny rodzaj ratunku, czyż nie!?

  Chłopie, co ty piszesz, przestań bredzić!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:12:52
  Nie ściemniaj, bo wprowadzasz w obieg kłamstwa, które przeciętny czytelnik nie sprawdzi i przyjmie je za pewnik. Średniowiecze, to rozkwit nauki i kultury właśnie za sprawą Kościoła Katolickiego, że wspomnę tylko malutki rozdział tego wkładu : skąd się wzięło powiedzenie o pracy benedyktyńskiej?
  Wiem, że to wiesz, ale nie powiesz:-)
  Otóż nikt inny jak tylko i wyłącznie Benedyktyni przepisywali księgi, które potem na stosach palili protestanci (obejrzyj film pana Grzegorza Brauna "Luter...").

  Zaś co do stosów, to także zaczęły one płonąć w krajach objętych rewolucją protestancką.

  Jesteś zwykłym oszustem, wciskasz tutaj protestanckie kłamstwa na temat Kościoła Katolickiego.

  Poczytaj sobie o Świętej Inkwizycji :
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/27/19-nieznanych-faktow-na-temat-swietej-inkwizycji/
 • @Jan Paweł
  PEWNIK, TO JEST PEWNIK!!!

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI MA KREW NIEWINNYCH LUDZI NA RĘKACH, KK TO MORDERCY!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jan Paweł
  NO TO TY SOBIE TYMCZASEM MYŚL A JA NAPISZĘ, ŻE mój nick to 57KerenOr a nie 60grzegorz!

  Zatem jak widzisz nie jest tak jak piszesz! Gdybyś ciut więcej się skupił to bez dwóch zdań wiedziałbyś o tym wcześniej!

  Gdybyś ciut ciut mnie znał to bez dwóch zdań po prostu byś wiedział...

  No ale Ty zamiast odpowiadać na podstawie Nauki Pana Jezusa oraz Boga Ojca, bawisz się w jakieś wyimaginowane podchody!

  No i ja nie jestem "KarenOr" tylko "KerenOr". To w rzeczy samej jest kolosalna różnica. Kolosalna!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @60grzegorz 22:32:56
  Całe protestanckie lata pracowały nad tym, by całe swoje draństwo przerzucić na Kościół Katolicki.
  Grube pieniądze niemieckich rodzin szlacheckich poszły na to, by najpierw wprowadzić ten cały zbrodniczy Protestantyzm a potem zmienić całą historię. Grzeszne barbarzyństwo sekty protestanckiej (sekta, bo Kościół jest tylko jeden- Katolicki) przerzucili ci kłamcy na katolików.
  Wszystkich zainteresowanych tą tematyka odsyłam do filmu Grzegorza Brauna "Luter i jego reformacja protestancka".

  Za pachołkiem, marionetką Lutrem stały duże pieniądze bogatych, grzesznych rodzin.
  Bez tych pieniędzy ten zwykły alkoholik (wypijał codziennie 7litrów wina!), rozpustnik, itd byłby niczym.
  Była to zwykła marionetka, która dała tylko swoje nazwisko, dokładnie z podobną marionetką mieliśmy do czynienia w naszej najnowszej historii.
  Za nią też stały grube pieniądze zachodnich mocodawców.

  A Wy jesteście naiwniakami, którzy jak widać byli, są i chyba już zawsze będą.

  Nie ma innego Kościoła, jest tylko jeden - Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki).
  Reszta, to są już tylko sekty.
  Tak samo jak nie ma innego Boga, jak tylko i wyłącznie Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej. Reszta to tylko bóstwa.
 • @57KerenOr 00:34:57
  Obojętnie, czy jesteście dwa w jednym, trzy, czy cztery w jednym, macie jedno i to samo zadanie: rozbijać Kościół Katolicki.

  Wypuszczacie w ten sposób w świat, żmijowate bezeceństwa przeciw Trójjedynemu Bogu, Matce Boskiej, Aniołom i Świętym...

  Czeka was za to, za każdego zwiedzionego w ten sposób kara. I nie jest to jakiś drobny mandat, ale jest ciężka i wieczna kara jaką jest... piekło.

  Jesteście naiwni i w wielkim błędzie, myśląc, że nasze życie kończy się po naszej śmierci i wszystkie nasze występki zresetują się wtedy.

  Droga jest tylko jedna, jest nią Sakrament Spowiedzi i Pokuty oraz zadośćuczynienie.

  Radzę Wam zacząć od zaraz, byście zdążyli z zadośćuczynieniem, bo z tego co widzę, to macie sporo do roboty.
 • @Jan Paweł
  DAM CI TĘ CAŁĄ WŁADZĘ I CHWAŁĘ ICH, PONIEWAŻ ZOSTAŁA MI PRZEKAZANA!

  Coś tobie powiem, dwa tysiące lat temu, Cesarstwo Rzymskie zażądało sobie, by wszyscy uczniowie Pana Jezusa w tym apostołowie, zgodzili się na ‘’współpracę’’.

  Wielu uczniów Pańskich uciekało i kryło się przed władzą, tylko nieliczni i wytrwali nie pozwolili ZA-PRZĘDZ SIĘ pod władzę cesarza.

  Pozostali, ci pseudo apostołowie i pseudo uczniowie z powodu braku wiary, ugięli się pod mocną presją ówczesnej władzy i to właśnie od lub na nich jak kto woli , rozpoczęła się budowa tego, co dzisiaj nazywamy kościołem rzymskim.

  Wszyscy ci którzy, poddali się tej władzy, ze spokojnym sumieniem można powiedzieć, sprzedali Zbawiciela!

  Do czego zmierzam, otóż każde narzucenie jakie daje władza świecka jest wyzbyciem się tego, co Daje Zbawiciel, jest narzuceniem człowiekowi tego , co Nauczał Pan Jezus, dlatego i tu powiem dosłownie: moi bracia w wierze, którzy uciekali i chowali się przed władzą, nie dali zniewolić się szatanowi i Jego władzy, która już wkrótce rozpocznie swą długoletnią i ohydną działalność.(budowa kk).

  Pojmując znaczenie słów które mówi szatan w ewangelii według Łukasza:’’ I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana’’.

  Nie WYOBRAŻAM sobie, bym ja, kontynuując tą jakże wspaniałą Naukę Pana Jezusa, mógł nie oprzeć się jakiemuś, Lutrowi, E. White, papieżowi, czy jakiemukolwiek ziemskiemu wyznaniu, gdzie całym szefem jest ten, który kusił Pana Jezusa i zostało mu przekazane to, co dzisiaj widzimy w jego ziemskim zarządzaniu (wyznania).

  Sumując, jeśli ja do kogoś należę, to nie należę w żaden sposób do człowieka, jestem wolnym, jak wolni byli moi bracia w wierze, jestem wolnym bo tą wolność Dał mi Zbawiciel i wszelka ziemska władza, nie jest w stanie odebrać mi tej wolności, gdyż otrzymałem ją od Zbawiciela!

  (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam WOLNOŚĆ.
  (2 list do Koryntian 3:17, Biblia Warszawska)

  (5) I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka. (6) I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę. (7) Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie.’’

  (Ewangelia według Łukasza 4/5:7)

  Pytanie: Jakże więc, będąc uczniem Chrystusowym mógłbym oddać pokłon zarówno tamtemu jak i dzisiejszemu światu, skoro SAM ZBAWICIEL TEGO NIE ZROBIŁ!?

  Jestem wolny i to mi wolno!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Jan Paweł
  DLA NAS ISTNIEJE TYLKO BÓG OJCIEC ORAZ TYLKO BÓG SYN!

  Coś Janie Pawle z Tobą jest nie tak. Najpierw posądzasz mnie wielokrotnie, że podszywam się pod dwa nicki, 57KerenOr oraz 60grzegorz a potem jest Ci to obojętne i kpisz sobie nie ze mnie tylko tak faktycznie z samego siebie ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że się pomyliłeś!

  Oto następne Twoje pudło: Posądzasz mnie o to, że jestem protestantem... zwolennikiem Lutra? Żartujesz sobie Kolego! Was katolików coś więcej łączy z protestantami. Tak Wy, jak i protestanci posiadacie wspólną podwalinę wiary. Nazywa się owa podwalina wiarą w TRÓJCĘ!

  Źle rozumując pewne cytaty doszliście do makabrycznego wniosku, że poza Bogiem Ojcem oraz Bogiem Synem jest jeszcze dodatkowa osoba boska BÓG DUCH ŚWIĘTY.

  Niestety między innymi Apostoł Paweł wam przeczy! W 1 Liście do Koryntian 8/5, 6 jest napisane:

  "(5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) DLA NAS ISTNIEJE TYLKO JEDEN BÓG, OJCIEC, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz JEDEN PAN, JEZUS CHRYSTUS, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy".

  Zatem pod względem wiary i mocy zbawienia posiadamy TYLKO i WYŁĄCZNIE BOGA OJCA ORAZ BOGA SYNA. To, że jakiś BÓG DUCH ŚWIĘTY wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę jest herezją do kwadratu!

  Po prostu z jakichś przyczyn Pan Jezus nie objawia Ci Bożej Prawdy i jesteś człowiekiem niewierzącym!

  https://m.neon24.pl/cce7683f20180d6161cb8e3a905b3705,14,0.png
 • @57KerenOr 12:01:47
  Karen i Grzegorz (dwa w jednym) powołujecie się na Pismo Święte, ale robicie to wybiórczo (np nie uznajecie Ducha Św, Matki Boskiej i Świętych itd), tak samo jak robią to różnej maści protestanci.
  A że praktycznie co parę dni jakiś wasz magik dostaje "natchnienie" i zakłada nową sektę (w samej tylko Ameryce jest ich już kilkaset tysięcy. co magik to sekta), więc Wam się to już wszystko pokićkało.

  Kościół jest jeden : Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki) a reszta to sekty.
 • @Jan Paweł
  I WCIĄŻ TA SAMA PŁYTA JANIE PAWLE! NIE ZNASZ NAUKI PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr 15:04:10
  Tak, tak Wy znacie się bardzo dobrze na Naukach Pana Jezusa.
  Tylko który z Was z tych klikuset protestanckich sekt zna tą prawdę?
  Bo Prawda którą głosi od 2tyś lat Kościół Katolicki jest jedna zawsze ta sama.
  Niestety Wasi magicy zaczęli majstrować przy Kościele Katolickim do którego przeniknęli i po II Soborze wyszły niezłe herezje.
  Ale Pan Jezus to wszystko wyprostuje, jak zapowiadał m.in w danych nam, wspominanych wyżej "Orędziach na Czasy Ostateczne..."

  Pan Jezus odnowi Kościół i świat, ale nie wszyscy się w nim znajdą, więc pędźcie czym prędzej do spowiedzi, żebyście zdążyli na to odnowienie.
 • @ALL
  http://57kerenor.neon24.pl/post/151245,herezje-jana-pawla-oraz-protestantow-na-temat-trojcy
 • @Jan Paweł 21:44:40
  Drogi JP!
  Wg mojego duchowego rozeznania Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz. Zostałeś ukształtowany przez propagandę korporacji watykańskiej i postrzegasz jej heretycką propagandę jako pobożność zgodną z wolą Boga. Z drugiej strony jako produkt kłamstw Watykanu żyjesz w programowym lekceważeniu Bożego Słowa. I właściwie do czasu przemiany nastawienia Twojego serca na poddane Bożemu Słowu jakiekolwiek próby tłumaczenia Ci prawd biblijnych nie mają szans na przekonanie Ciebie.
  Zasadnicza różnica pomiędzy prawidłowym chrześcijaninem a Tobą jest taka, że chrześcijanin wierzy w Chrystusa i Chrystusowi - a więc także Bożemu Słowu za autorstwem którego stoi Bóg, a Ty wierzysz korporacji religijnej z centralą w Watykanie, która mieni się nazwą; Kościół Rzymsko-katolicki. I to nie Bóg, nie jego wola objawiona w Bożym Słowie jest dla Ciebie decydująca, ale różnorodne propagandowe i obrządkowe, demoniczne przekazy korporacji kontrolują Twoją religijność.
 • @60grzegorz 10:09:14
  Dokonałeś osądu przypartych do ściany uczni Chrystusa, bo nie zdobyli się na brawurę przyznania się do złamania na prędce skleconego prawa, gdzie przyznanie się do bycia uczeniem Chrystusa to było podpisanie na siebie wyroku śmierci (np rozszarpania przez nomen-omen lwy na arenie Koloseum).
  Już oczami wyobraźni widzę twoje podporządkowanie się temu prawu.

  Nie dość że nie jesteś, jak deklarujesz ustami, uczniem Chrystusa. Bo jesteś zrodzony przez faryzeusza Pawła, to jesteś na dodatek miernym jego uczniem. Bowiem faryzeusz Paweł kazał się bezwzględnie podporządkować każdej świeckiej władzy.

  Twój nauczyciel fałszywej ewangelii o zbawieniu darmo bo z łaski, tak nauczał:

  Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej1

  Rz13,1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.

  Jak widać nie dość że nauczyciela masz złego, to jeszcze jesteś miernotą i nauki nie przyswajasz. Ale czy to przeszkoda by stać się nauczycielem? Najwyraźniej nie.
  Przez takie miernoty jak Keren or Grzegorz, powtarzam się i czuję pewien dyskomfort włączając się, z miernymi uczniami fałszywego nauczyciela, w dyskusję, z których niewiele wyniknie dla nich samych. Natomiast może czyta to ktoś, komu swoimi wykładami mogliby zaszkodzić.


  Prawdziwa nieczystość6


  10 Potem przywołał do siebie tłum i rzekł do niego: «Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. 11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym»7. 12 wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
 • @Oracz
  WIDZĘ ŻEŚ WKURZONY, COŚ TOBIE WYTŁUMACZĘ!

  Napisałeś:

  //z13,1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu.//

  Oj, daleki jesteś od tych nauk daleki, skoro mowa o lwach i wysyłaniu uczni na pożarcie, to zastanów się dlaczego oni szli na śmierć!?

  Skoro każda władza jest od Boga, to powinni cesarstwu przytaknąć i zostaliby uniewinnieni i ...no właśnie, co dalej!?

  Tak, zostaliby wliczeni w poczet tych którzy poddali się władzy a więc, przegraliby.

  Pozostaje więc pytanie: dlaczego NIE PODDALI SIĘ WŁADZY!?

  Odpowiedzią na to, są słowa Pana Jezusa, kiedy bierze do ręki denara:

  CO CESARSKIE ODDAJCIE CESARZOWI, CO BOSKIE, BOGU!

  Sumując: Mam płacić podatki, mam płacić itd, itp, ale gdy chodzi o sprawy Duchowe mam ich nie mieszać ze sprawami świeckimi i dokonać WAŻNEGO WYBORU, CO JEST DLA MNIE WAŻNIEJSZE , SPRAWA ŚWIECKA CZY SPRAWA DUCHOWA!

  Masz jeszcze jakieś pytania?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 09:26:27
  Pytań nie mam żadnych.

  Jak cytujesz to cytuj uważnie, nie tak żeby zatrzeć ślady do kogo należy cytat (wyraźnie podane było że do faryzeusza Pawła, a tobie udało się zetrzeć ślad pochodzenia cytatu (znikło Rz oznaczające ,,list do Rzymian") i przypisać mi autorstwo tych słów.
  Czyli hołdu miernoty staje się zadość, z każdym twoim wpisem.

  Miernoto: Twój nauczyciel Paweł nic nie napisał komu należy oddać denara, tylko komu należy oddać posłuszeństwo i stwierdził że każdej władzy.
 • @Oracz
  MELISKA?

  Radzę tobie, zanim coś odpiszesz, napij się meliski, bo pianą ociekasz i wygląda to naprawdę nieprzyzwoicie, widzę nie lubisz przegrywać ale lubisz za to obrażać a to takie przyziemne pospolite i folwarczne:-)

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  KAŻDA WŁADZA POCHODZI OD PANA BOGA!

  Widzę, że prowadzisz dyskurs z Kolegą Oraczem, który niestety nie rozumie niektórych podstawowych zasad Ewangelii.

  Czy każda władza pochodzi od Pana Boga? Owszem, każda, ale na jakiej zasadzie? Na zasadzie Bożego dozwolenia. Szatan NIE MÓGŁBY USTANOWIĆ ŻADNEJ WŁADZY na ziemi, gdyby... Pan Jezus mu na to nie pozwolił! I o tym mówi Apostoł Paweł!

  Zatem mamy być podporządkowani władzy DO TEGO MOMENTU, aż owa władza rozkaże nam zrobić coś co niezgodne jest z Duchem Boga Żywego. Płacimy więc podatki, ponieważ taki rozkaz otrzymaliśmy od Pana Jezusa. Przestrzegamy ludzkich kodeksów do pewnego momentu... Nie idziemy do wojska... Nie bierzemy udziału w wyborach tym bardziej w Polsce katolickiej, gdzie każda władza prędzej czy później ulegnie fałszywej nauce watykańskiej.

  Słusznie więc przypomniałeś mowę Zbawiciela, że każdemu mamy oddawać to co mu się należy... Cesarzowi co cesarskie a Panu Bogu to co Boskie!

  Inaczej:

  Szatańskiej władzy słuchamy do pewnego momentu... aż polecenie owej władzy będzie stało w sprzeczności z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca!

  PS

  Oj widzę, że Koledze Oraczowi puszczają nerwy!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr 10:44:05
  A co mnie, cenzorze i faryzeuszu, mogą obchodzić twoje ,,widzimisię"?

  A czy ty wiesz co mnie się widzi?

  Mnie się widzi że kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego potrzebuje ich aż czterech.
  Myślisz że nie pamiętam twoich nocnych występów z przed trzech czy czterech lat? Tam mi się odsłonileś i zobaczyłem cię w pełnej krasie. Potem tradycyjnie ocenzurowałeś samego siebie!

  Bądź posłuszny każdej władzy, skoro twoim mistrzem jest faryzeusz Paweł!
  I nie udawaj ułomnego, mieszając: naukę z Nauką. Fałszywego nauczyciela z prawdziwym Nauczycielem.
  I nie osądzaj uczniów Chrystusa, bo na moment udali polsuszeństwo władzy, by nie stracić życia doczesnego!
 • @Oracz
  NAPISAŁEŚ DO MNIE:

  "Myślisz że nie pamiętam twoich nocnych występów z przed trzech czy czterech lat? Tam mi się odsłoniłeś i zobaczyłem cię w pełnej krasie. Potem tradycyjnie ocenzurowałeś samego siebie!".

  Bardzo Cię proszę byś w takim razie przypomniał moje "nocne występy" z tamtych lat, no bo sam wiesz, że takie oskarżenia bez dowodów to masło maślane!

  https://m.neon24.pl/1522d3228a70621874b6cd287f7bfddc,14,0.png
 • @57KerenOr
  ON BREDZI!

  To są typowe objawy niedosytu lub jak kto woli, braku konkretnych argumentów, więc najlepiej toczyć pianę i wyzywać ludzi.

  Może meliska by mu pomogła, albo chwilowa przerwa dla ochłonięcia z wrażeń.

  Szkoda faceta.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930