Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
113 postów 10150 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Przekleństwo "Solidarności"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historia z całą pewnością bardzo dotkliwie rozprawi się kiedyś, z tzw etosem "Solidarności"- przeklętej przez miliony Polaków, ofiar tej wtedy tragicznej w skutkach indoktrynacji.

Ja natomiast chciałbym wskazać na jeden, ale chyba najważniejszy w tym wszystkim, pomijany, albo w ogóle nie uświadmiony aspekt tej wtedy, jak się dzisiaj okazuje, tragicznej w skutkach masowej niesubordynacji narodu wobec władzy.

Przypomnę może, że ówczesna wałdza była nam dana po masowym zrywie modlitewnym jakim były Śluby Jasnogórskie w dniu 26 sierpnia 1956 roku. Jak wiemy, na owoce tych modlitw nie trzeba było długo czekać, bo tylko do paździrnika tego samego roku.

Czy więc to nie masowe zrywy modlitewne narodu powinny być tym orężem narodu w tej walce o poprawę swojej doli?Czy naród powinien szukać sprawiedliwości Bożej na ulicy, czy w kościele? Czy w kościołach kazania powinny być polityczne czy o Panu Bogu, sakramentach, łasce Pana Boga i Prawie Bożym, oraz o Matce Boskiej, aniołach, świetych i duszach czyśćcowych?, a także o piekle jako przestrodze?

A owoce tego narodowego wtedy zrywu modlitewnego były bardzo obfite, bo wyrażały się m.in milionami awansów społecznych młodych ludzi z pogardzanych przez całe wieki środówisk chłopskich, przedwojennych bezrobotnych i robotniczych. Wyrażały się te owoce Ślubów Jasnogórskich, tym wspominanym obecnie z rozrzewnieniem, beztrsokim, spokojnym życiem, w jakimś tam dostatku i przede wszystkim, pewnością jutra. Młodzi ludzi nie popełniali masowo samobójstwa z różnorakich powodów (jak to dzieje się obecnie), ani nie musieli w milionowych ilościach wyjeżdżać za chlebem, bo Państwo Polskie obejmowało szeroką opieką te wtedy wyże demoraficzne, zapewniając każdemu darmową porządną edukację, chronione prawem miejsca pracy, a także sukcesywnie, w miarę tego poteżnego wtedy rozwoju branży bodowlanej, mieszkania.

(Kto jeszcze nie czytał, to zachęcam do przeczytania, bo pisałem o tym tutaj :

gibson.neon24.pl/post/147108,przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma  )

 

Wracając jednak do przesłania tego artykułu, to,  jak możemy przeczytać w... Piśmie Świętm :

Św Paweł - List do Rzymian
13 Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej

„Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia...”

Jak wiemy z danych nam przez Pana Boga orędzi, Pan Bóg nie żartuje, nie rzuca swoich Słów na wiatr, ani nie zmienia zdania. Jak wiemy z przebadanych na wszelkie możliwe sposoby objawień danych Św Siostrze Faustynie, Matka Boska jej powiedziała :

 „Ja dałam Zbawiciela światu a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. On dzień jest straszny, postanowiony jest Dzień Sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego. Drżą przed nim Aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania"

Obyście więc zdążyli, dawni członkowie tej "Solidarności" wyspowiadać się, odpokutować i zadośćuczynić, bo jaki jest los tych którzy wtedy "się przeciwstawili" PRL-owskiej władzy, a nie zdążyli pojednać się z Panem Bogiem w tym potwornym, zagrożonym potępieniem grzechu, to jedyny Pan Bóg wie.

Na podstawie cytowanego powyżej fragmentu Pisma Świętego, to wychodzi na to, że chyba nie jest im teraz wesoło...

Chyba, że Pan Bóg zlitował się nad nimi w tym Swoim nieskończonym MIłosierdziu.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Może przypomnę, jak wyglądała strona "artystyczna" tego wtedy etosu "Solidarności"...
  https://www.youtube.com/watch?v=9vjDIp-OivI&t=48s

  Dzisiaj, jak już wiemy, historia już rozprawiła się z tymi treściami jak i poziomem "artystycznym", żenującym dzisiaj i aż wstyd, żeśmy wtedy takim chłamem się zachwycali.
  Niektórzy do dzisiaj w tego "artyzmu" nie wyrośli.
 • @Autor
  Naprawdę Autor wierzy, że Bóg zsyła materialny dobrobyt w doczesnym świecie tym, którzy się bardzo żarliwie modlą?
 • @programista 14:10:51
  Panu Bogu, przede wszystkim zależy na naszym Zbawieniu.
  Nam więc pozostaje w tym celu, zadanie sobie pytania : Czy to o co walczę, zabiegam, troszczę się itd, jest mi potrzebne do Zbawienia.
  Nie ulega chyba wątpliwości, że wszyscy kiedyś gdzieś pójdziemy?
  Wierzący katolicy nie mają wątpliwości, że wszyscy pójdziemy zadać sprawozdanie ze swojego życia, goli, nadzy, bez ubrań, tytułów, szacunku świata, sami, bez kolegów, także tych partyjnych z którymi teraz nam raźnie się Pana Boga obraża itd, z bagażem dobra i zła uczynionego tu na Ziemi...

  P.S. Pan Bóg troszczy się także o nasze dobra materialne. Czy ziarno w ziemi nie kiełkuje bo Pan Bóg tego chce?
 • @Jan Paweł 14:58:11
  Pytanie, czy żarliwa modlitwa może skłonić Boga do tego, by sprawił że z ziarna zboża wyrośnie jabłoń?
 • @programista 15:12:16
  U Pana Boga wszystko jest możliwe.
  Zachęcam do obejrzenia filmu, który nagrał były dobrze prosperujący przedsiębiorca, który całkowicie zmienił się pod wpływem... :
  https://www.youtube.com/watch?v=tee7r2dbuks&t=151s

  P.S. natomiast wiemy, że obecnie nasze jedzenie jest zatrute i wie o tym także Pan Bóg, który w "Orędziach na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły" podyktował nam modlitwę która znosi "...wszelkie zło, które mogłoby nam zaszkodzić..."
  Więc jak widać, Pan Bóg może na naszą prośbę zdjąć z pokarmu truciznę, która może nas zatruć.
  Wiemy, że np Św Antoni zjadł podaną mu zatrutą zupę, po uprzedniej modlitwie do Pana Boga i... ku ogromnemu zdziwieniu tych którzy chcieli go otruć, po zjedzeniu tej zupy, podziękował Panu Bogu za posiłek i... cały i zdrowy odszedł od stołu.
 • Ratujcie się więc dawni "Solidarnościowcy" kto tylko jeszcze może...
  jak widać, był to wtedy zamach na władzę pochodzącą od Pana Boga, czyli na Samego Pana Boga.
  Módlmy się by Pan Bóg nie zakwalifikował nam tego jako grzech przeciw Duchowi Świętemu, bo wtedy to marny nasz los...
  Należałoby przestrzec wszystkich żyjących jeszcze członków dawnej Solidarności
 • @Jan Paweł 08:37:25
  Prawdziwego BUTZA wsrod mieniacych sie Polakami poznaje sie bardzo latwo:
  - Po stosunki do dwoch wyjatkowych zjawisk historycznych specyficznie polskich.

  do Jana Pawla Drugiego
  I
  do Polskiej Narodowej Solidarnosci.....
 • CO sie tyczy rozumienia wladzy ..butzu....
  Tylko wladza pochodzi od Boga!!!!!
  Uzurpacja ( ktorej nie odrozniasz od wladzy) pochodzi od( zebys lepiej rozumial) od cokolwiek sobie wymyslisz , tylko nie od Boga!

  Zatem wszystko co pochodzi od Boga cechuje Dobro I Prawda...a wszystko co jest uzurpacja cechuje Zlo I Falsz!!!
 • @RomanKa 15:57:23
  A dobrze pan zrozumiał to co pisze w Piśmie Świętym?
  Bo jakoś tam nie zauważyłem, by Św Paweł rozróżniał rodzaje, typy, gatunki, szczeble, formacje, itd władzy, pan tam widzi jakieś rozróżnienie?
  Jest Tam wyraźnie powiedziane :

  "Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga."
  Czyli każda władza pochodzi od Pana Boga...

  Rozumiem, że pan był członkiem "Solidarności", więc bardzo gorąco zachęcam do refleksji i wyciągnięcia wniosków, bo TAM będzie już za późno.

  P.S. po polsku pisze się buc, nie butz (to chyba jakoś tak z niemiecka?)
 • @Jan Paweł 17:58:57
  Jak to roznica dla butza, czy jest przez tz, czy przez c????:-))))
  Zaksywkowany butz jest tylko bucem , i jako taki moze szczekac na kogo chce i pluc czym chce, co jest przymiotem tchorzy I kurdupli do tego neidouczonych , gloszacych mondrosci jakich normalny czlowiek sie wstydzi.
  Problem Autorytetu...zwierzchnosci … dla przecietnego chrzescijanina nie powinien sprawiac az takich klopotow , jakie sprawia Tobie.
  Powolujesz sie na List Sw Pawla do Rzymian 13:1-2 a pomijasz cala reszte co pomogloby ci dojsc do wlasciwego pojmowania tego co usilujesz tlumaczyc innym.
  Genessis 9:5-3
  Daniel2:21
  Daniel 2:37-38
  Daniel 4:17
  Jan 19;11
  ! Piotra 2:13
  Rzymian 13:14
  Isiah 45:1
  Rzymian 13:6
  ! Tymoteusza 2:2
  1 Piotra 2;14
  Poucz sie...I wtedy przeczytaj ze zrozumieniem opis Ewangeliczny Kuszenia Chrystusa…..I popros jakiegos ministranta ,zeby wci wytlumaczyl , dlaczego Jezus nie posluchal Tej Samej I takiej Samej wladzy...….. jakiej ty bijesz poklony i ty polecasz sie jej sluchac innym Polakom?-))_)___
  Autorytet a Uzurpacja…….
  a
 • @RomanKa 20:41:43
  Rozumiem, że był pan członkiem "solidarności", więc w tym momencie burzy się całe pana życie.
  No cóż, Prawdy nie da się przekabacić na swoją stronę. Prawda jest OBIEKTYWNA. Jak byk stoi tam napisane jak jest i nie zmienią tego żadne kłótnie, inwektywy itd

  P.S. Jeżeli ktoś, któryś z młodych czytelników, chciałby "zasmakować" tej wtedy pychy, buty, braku pokory ówczesnej "Solidarności", to ma tutaj w tych pana paru komentarzach, bardzo reprezentatywną próbkę tej pychy "Solidarności" za którą cierpi teraz cały naród.
  Nie wiem czy czołganiem się na Jasną Górę (nie wiem gdzie pan mieszka, oby jak najdalej od Jasnej Góry) zdoła pan odpokutować ten ciężki grzech pychy.
 • @Jan Paweł 21:10:40
  CHlopie ..doucz sie .
  Zastanow sie nad trzema pojeciami
  Potestas- Gravitas- Autoritas.....gdybys o nich wiedzial nie pisalbys takich idiotyzmow.
  POmysl...ze swiat wielki...i ze nie wszyscy sa tak …..jak ty...ale setki tysiecy jest o wiele madrzejrzych:-))))
 • @RomanKa 06:00:53
  To co pan tu proponuje to ma swoją nazwę : relatywizm Wiary.
  A Pan Bóg w objawieniach nazywa to "ustabilizowaniem Boga" tzn dopasowaniem Pana Boga do człowieka.

  Czy to Pan Bóg ma się do nas dopasować? czy my my do Pana Boga?
 • @Jan Paweł 07:36:22
  CHlopie ..ja ci tylko proponuje zebys poszedl do szkoly..porzadnej szkoly gdzie ucza.
  I nie kombinowal jak kun pod gore przykrawajac Pana Boga do swoich biednych wierzen. Twoja wiara nikogo nie obchodzi..to twoje osobista sprawa, ale nei wolno ciwydawac na podstawie niczego-czyli tyko wlasnego rozumu instrukcji, jak inni maja sie dopasowac to "twojego boga" I twojego magsterium:-)))

  Pamietaj ..wiara bez rozumu..to zabobon...tylko zabobon I to uprawiasz, uwazajac sie za chrzescijanina..I chyba nawet teologa:-)))

  Nie pomyslales ze robisz krzywda komus , kto moze nie zna tematu ale jako polskojezyczny czyta te twojebzdury I mysli ze skoro pisze to moze wie:-))))0
 • @RomanKa 14:29:29
  A ja to Ci życzliwie piszę : idź do spowiedzi i proś Pana Jezusa o przebaczenie, nawet jeżeli ksiądz Ci powie że masz nierówno pod sufitem. Bo jak znam życie to tak Ci powie.

  W Piśmie Świętym jak byk jest napisane " nie ma bowiem władzy która by nie pochodziła od Boga"...
  Chyba, że masz Kogos tam u Góry kto amieni ten zapis np na "każda władza oprócz tej w PRL-u" załatw to, to wszyscy z "solidarności" (ja też) będziemy rozgrzeszeni

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031