Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Zbliża się Święto Miłosierdzia Bożego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedyna taka okazja w roku, gdzie możemy dostąpić zupełnego odpuszczenia win i kar

 

       Każdy, kto odwiedził Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, musiał zwrócić uwagę na odwiedzające to sanktuarium wielonarodowe, wielojęzyczne tłumy ludzi z całego świata.

To właśnie stamtąd, z całego świata, każdego roku, przychodzą do tego sanktuarium dziesiątki tysięcy świadectw, otrzymanych różnorakich łask Pana Boga.

 

Właśnie zbliża się jedna z tych danych nam przez Pana Jezusa wielkich szans na skorzystanie z tej ogromnej obfitości łask Jego Miłosierdzia

 

Pierwsza niedziela po Wielkiej Nocy, czyli tzw II Niedziela Wielkanocna jest dniem w którym Pan Jezus daje nam możliwość – ujmując to obrazowo - doprowadzenia się do takiego stanu w jakim byliśmy po swoim Chrzcie Św, albowiem w tym dniu mamy możliwość skorzystania z łaski „zupełnego odpuszczenia win i kar” - jak ujął to sam Pan Jezus, ofiarując nam przez ręce Św Siostry Faustyny, swoje dzieło Miłosierdzia Bożego.

 

Jest to jedna z form kultu Miłosierdzia Bożego (inna opisana jest tutaj :

gibson.neon24.pl/post/148065,godzina-milosierdzia-dla-swiata  ),

jednak w tym wypadku mamy do czynienia z wyjątkową łaską, ponieważ jak pisze ks. prof. Ignacy Różycki, jest ona większa od odpustu zupełnego, który polega „tylko” na darowaniu kar doczesnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win.

 

Nie ulega więc wątpliwości, że jest to nieprawdopodobnej wartości łaska, której oby nie przyszło nam kiedyś TAM żałować, jeżeli z niej nie skorzystamy.

 

A cóż takiego „trudnego” musimy spełnić, by z tej łaski skorzystać?

Zacytuję więc tutaj znowu słowa Pana Jezusa, które zresztą sami możemy znaleźć w „Dzienniczku Św Siostry Faustyny” :

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

Przygotowaniem do tego Święta ma być nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W tej nowennie – obiecał Pan Jezus – udzielę duszom wszelkich łask (Dz. 796).

 

Kto z nas może mieć pewność że doczeka następnej takiej okazji w przyszłym roku?

A Pan Jezus w tym samym Dzienniczku mówi do nas takie słowa :

 

Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic(Dz. 1602).

 

Czy może nas w tym naszym nędznym życiu, tu na tym świecie, spotkać coś bardziej ważnego, od tego właśnie odpuszczenia nam naszych win i kar?

Nie chciejmy się kiedyś TAM przekonywać, jak było to ważne...

 

Każdemu kto ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do tego jak to jest w tym naszym życiu ważne, mogę polecić przekonujące kazanie Ks. Natanka (kazanie z 24.03.2019) :

www.youtube.com/watch

 

Zachęcam do uzupełnienia informacji oraz poznania szczegółów o tym wielkim i bardzo dla nas ważnym Święcie na stronie :

https://www.faustyna.pl/zmbm/swieto-milosierdzia/?wide=true#more-801

KOMENTARZE

 • Ci z nas którzy są wierzącymi i praktykującymi katolikami.
  Mają teraz okazję aby jeszcze przed czasem wspomnieć na wielki Dar Miłości okazany przez Ofiarę Męki i Zbawczej Śmierci Syna Bożego.
  Nie chcę trywializować, rozważmy w sobie słowa pozornie tak znanej pieśni mszalnej, którą długie lata grywałem jako organista:

  W KAŻDYM STRAPIENIU

  1. W każdym strapieniu i o każdej porze,
  Czuwa nad nami Miłosierdzie Boże.
  Kto Miłosierdziu Bożemu zaufa,
  Wesprze go Pan Bóg i modlitw wysłucha .

  2. Gdy krew i woda z Serca się polały,
  Bóg miłosierdziem okrył świat ten cały.
  Więc uwielbiajmy miłosierdzie Boże,
  W każdym strapieniu i o każdej porze.

  3. Gdy Serce Boskie włócznią wskroś przeszyto,
  Krew z wodą trysły falą przeobfitą.
  Krew zmywająca tego świata grzechy,
  Woda kojąca - balsamem pociechy.
 • Odpuszcza
  Odpuszcza sam Cesare Borgia, zobrazowany cudownie z dwoma promieniami. Warto się zapoznać z jego dokonaniami, za jego życia, zamiast łudzić się.
  Odpusty nie działały na siostrę przełożoną, to na 100% nie zamydlą oczu Sędziemu na Sądzie Ostatecznym.
 • @brian 13:54:51
  Dziękuje, bardzo ładna pieśń, która doskonale pasuje do tego nadchodzącego Święta Miłosierdzia Bożego.
  Bardzo to pocieszające jest, że coraz więcej Polaków umacnia swoją Wiarę i zaczyna doceniać Miłosierdzie Boże, które dane nam jest tylko tu na Ziemi. Tam niestety większość z nas będzie sprawiedliwie sądzona.
  Jak wiemy z Dzieła danego nam przez Św Siostrę Faustynie, Pan Jezus obiecał jej, że nie będzie sądzona, bo oddała mu ona swoja wolną wolę.
  My nie jesteśmy nawet sobie wyobrazić jaka to jest WIELKA ŁASKA, nie być sądzonym...
  Pan Bóg daje nam różne znaki np ognia czyśćcowego, którego niedawno zaznał jeden z rycerzy Jezusa Chrystusa Króla u ks. Natanka.
  Wrócił po paru godzinach pobytu w Czyśćcu nieprawdopodobnie zmieniony zarówno duchowo jak i cieleśnie. A to był tylko Czyściec i to nie ten najgłębszy.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Oracz 15:35:20
  Oracz, o tych odpustach mówi sam Pan Jezus. A i inne odpusty dawane przez kapłanów Jezusa Chrystusa mają ważność, bo "komu grzechy zatrzymacie, będą zatrzymane. Komu odpuścicie, będą odpuszczone", więc staraj się, bo TAM nie ma żartów. Tam nie będzie "a bo ja nie wiedziałem", bo Pan Jezus sam mówi :
  „Oni powiedzą : gdybym wiedział, że przyjdziesz... Więc Ja wam mówię, Ja przyjdę"...
  Zachęcam Cię do zagłębienia się w te Orędzie, byś TAM nie był zaskoczony.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jan Paweł 16:46:30
  Świetnie, sięgnąłeś po dobry fragment! Jednak ten fragment skierował Chrystus do swoich uczniów, a nie kierował ich do wiarołomców. Z lektury księgi proroka Jeremiasza wynika, że ci, którzy czczą królową nieba, są nimi.

  Nie ci odpuszczają grzechy, którzy by zwodzić ludzkość zdecydowali się na fałszeretwo X przykazań. Dzięki któremu, tak nauczani od kołyski, na stare lata nie są w stanie (nie chcą) zmienić swojego postępowania, ale powołują się na tradycję. Co zresztą zostało przewidziane.

  Jr 44,16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. 18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu»

  Powolujesz się na:

  22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»11.

  Jednak ten sam apostoł Jan, wyprowadza nas z błędu:

  Pierwszy list Jana
  2,3 Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
  jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
  4 Kto mówi: "Znam Go",
  a nie zachowuje Jego przykazań,
  ten jest kłamcą
  i nie ma w nim prawdy.
 • @Oracz 17:20:29
  Jeżeli za wiarołomców uznajesz kapłanów Jezusa Chrystusa, to -mówiąc delikatnie- mylisz się. Kogo masz na myśli mówiąc o wiarołomcach, bo chyba nie czcicieli Matki Boskiej?
 • @Jan Paweł 18:10:18
  Po prostu bidoki nie mogły pogodzić monoteizmu z rzeczywistością Syna i Matki.
  Jedni twierdzili że tylko Ojciec inni z kolei majaczyli że Maria to nic jak nowe spojrzenie na Izydę matkę Ozyrysa. Stąd kombinacje przy licznych wizerunkach Czarnych Madonn.
  Cóż, także i ich dosięga Chrystusowa Ofiara a także i samo Miłosierdzie Boże.
 • @
  WIELKIE SZCZĘŚCIE CUDZOŁOŻNICY!

  Cytat z Artykułu:

  "Jedyna taka okazja w roku, gdzie możemy dostąpić zupełnego odpuszczenia win i kar!
  (...) Właśnie zbliża się jedna z tych danych nam przez Pana Jezusa wielkich szans na skorzystanie z tej ogromnej obfitości łask Jego Miłosierdzia".

  No to cudzołożnica złapana na gorącym uczynku miała niebywałe szczęście, że trafiła akurat na ten jeden dzień w roku! Wprost niebywałe. Wystarczyłoby bowiem, że Syn Boży spotkałby ją o dzień później lub dzień wcześniej i nici z obfitości przebaczenia!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @brian 18:28:34
  W temacie zniekształcania Wiary pod swoje potrzeby, najlepiej poznać chyba najgrubszy kaliber w tej materii a mianowicie niejakiego Lutra w filmie pana Grzegorza Brauna pt "Luter i jego rewolucja protestancka".

  No cóż, a propos Bożego Miłosierdzia to... niestety dla nas, TAM nie ma tolerancji, przyglądania się, dialogu i integrowania się, jak to nam teraz sugerują niektórzy hierarchowie w stosunku do -ujmując to ogólnie - różnorakich grzechów.
  Trzymajmy się więc jak najbliżej naszej Wiary (przez duże W, bo tylko i wyłącznie w Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej, Jezusa Chrystusa i Jego Kościół a nie żaden inny)
  Pozdrawiam serdecznie
 • @57KerenOr 19:08:17
  Nie ściemniaj protestancko tematu, co chyba jest Twoją specjalnością.

  Oczywiście Pan Bóg pozostawia Ci wolna wolę a skorzystaniu z tej wielkiej łaski (obyś nie musiał sie o tym przekonywać w godzinie swojej agonii, gdy pójdziesz TAM, bo może to być asysta Aniołów albo asysta demonów.
  Jak myślisz, jaką będziesz miał asystę, gdy nadal protestancko będziesz pluł na Miłosierdzie Boże i Matkę Boską, bo na Ją też obrażasz?
 • @Jan Paweł
  (...)

  PO PIERWSZE: Nie jestem protestantem!
  PO DRUGIE: Gdy człowiek umrze to czeka za zmartwychwstaniem...
  PO TRZECIE: Nie pluję...
  Po CZWARTE: Nic złego w moim komentarzu nie napisałem ale oczywiście możesz mi wykazać błąd. Masz do tego prawo. Zatem poproszę...

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 21:05:07
  Może nie jesteś protestantem, ale kwestionujesz Matkę Boską, którą Pan Jezus pozostawił nam jako naszą Matkę, tak jak czynią to protestanci.

  Gdy człowiek umrze, to owszem zmartwychwstaje, ale albo do życia wiecznego w Niebie (niektórzy po oczyszczeniu najpierw w ogniu Czyśćca), albo do śmierci wiecznej w ogniu piekielnym.
  Nie bądź naiwny i nie gadaj, że o tym nie wiesz.

  Kwestionując Matkę Boską, to tak jakbyś pluł Jej pod nogi.

  Odczułem (chyba słusznie) że wyśmiewasz Święto Miłosierdzia Bożego.

  Także pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:15:33
  19 Wtedy przyszli do Niego Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. 20 Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». 21 Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».
 • @Oracz 21:23:31
  Nie wiem skąd to wziąłeś, bo z tego co ja wiem (z Pisma Świętego), to umierający Pan Jezus zwrócił się do Matki i ucznia Jana tymi słowami :
  "Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja." (J19, 26b-27a)
 • @Jan Paweł 21:36:55
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=323

  Mt 8,19


  Mt 8,16 Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. 17 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. 18 Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma».
 • @Oracz 21:43:03
  Czy ten tekst odnosi się do sytuacji pod krzyżem?
  Bo pod krzyżem, umierający Pan Jezus wyraźnie dał nam Matkę swoją za naszą Matkę.
  Te słowa mają wymiar dosłowny, ale i przenośny odnoszący się do całego Kościoła a chyba jesteś w tzw Kościele walczącym. Kościół walczący w odróżnieniu od Kościoła cierpiącego (stanowią go dusze zbawione, ale oczyszczające się w ogniu czyśćcowym) który stanowią dusze (ludzie) walczący (z szatanem) o swoje zbawienie.
  Mam nadzieję, że znasz te niuanse i walczysz o zbawienie?
 • @Jan Paweł
  NIESTETY NIE ZNASZ EWANGELII PANA I BOGA JEZUSA CHRYSTUSA!
  Nie znasz Rozkazu Boga Ojca...

  Tymczasem na razie...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 22:14:44
  A Ty znasz Ewangelię? Chyba tą z powydzieranymi całymi rozdziałami i pozmienianą resztą przez Lutra?
  Jak już nie masz pod ręką Pisma Świętego (tego niesprotestantyzowanego), weź do ręki Katechizm Kościoła Katolickiego i tam to wszystko kawa na ławę jest napisane.
  M.in 1035 - "kto umiera w grzechu ciężkim, ten bezpośrednio po śmierci idzie do piekła..."

  Wiesz co to jest grzech ciężki?
  To dowiedz się u księdza, jaki to jest grzech, jeżeli odbierzesz komuś Wiarę?...
  Podpowiem Ci, to co powiedział na ten temat sam Pan Jezus :
  "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze."

  Więc uważaj na siebie, bo skąd wiesz, czy jeszcze dzisiaj nie zostaniesz o to TAM zapytany...
 • @Jan Paweł 08:41:03
  a co z sodomitami, czy mają prawa czegokolwiek i kogokolwiek nauczać? Czy zostaną potraktowani przez Boga jak kiedyś?
  "Janie Pawle"! Ty się martw o siebie bo każdy zostanie zapytany, komu służył i lepiej może ten kamień młyński przywiązać...
 • @Henryk Kreuz 11:30:48
  Ja niczego innego nie robię, jak to, że także myślę o sobie. To dzielenie się tymi moimi przemyśleniami i tymi "talentami" z innymi, także jest działaniem na moje zbawienie.
  Zachęcam wszystkich do tego, bo my katolicy dostaliśmy od Pana Boga większe łaski niż np ateiści, ale to my będziemy o wiele bardziej rozliczani z tych danych nam "talentów" (opisanych w Biblii. przypomnę jeden dostał 10, drugi 5 trzeci 1 "talent". Tylko dwaj pierwsi oddali zwielokrotnioną ich ilość. Trzeci oddał tyle ile dostał i to on usłyszał o "przestrzeni zewnetrznej").
  Oby się nie okazało, że usłyszymy : "wyrzućcie go do przestrzeni zewnętrznej, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów", gdy nie przyniesiemy Panu Bogu zwielokrotnionych tych "talentów" które od Niego dostaliśmy...

  Zachęcam więc wszystkich katolików- namiętnych utracjuszy czasu przy telewizorze do pilnego nadrobienia zaległości, bo każdy z nas katolików ma przynieść Panu Bogu wiele innych dusz do zbawienia. Będziemy z tego rozliczani.
  Jeżeli nie mamy już innego pomysłu, to każda modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Św, Komunia Św itd, mogą służyć temu, że my się modlimy a ktoś gdzieś tam dostaje łaskę nawrócenia.
  Każdego kogo nawrócimy mamy TAM na swoim koncie zapisanego.
  Szkoda więc czasu na telewizor, bo TAM zostaniemy z tego marnotrawstwa czasu rozliczeni.

  Pewnie od razu odezwą się głosy : byłeś TAM? widziałeś TO?
  Otóż jest już mnóstwo ludzi którzy TAM byli i wrócili.
  Dają świadectwa, intensywnie nadrabiają te swoje zaległości. Tu jest jedno z nich :
  https://www.youtube.com/watch?v=NGTZQQP3T1s&t=261s
 • @Henryk Kreuz 11:30:48
  Mówiąc o sodomitach masz na myśli księży?
  Jeżeli się nie nawrócą, to jak mówi Katechizm po swojej śmierci idą prosto do piekła. przy czym podobno idą na samo dno, gdzie są kary najcięższe.

  Dziwię się więc tym (i nie tylko) tym ludziom, że aż tak bardzo ryzykują swoją wieczność, którą przecież każdy a nas ma. Niestety nie wszyscy z nas dostępują zbawienia i swoją wieczność zamiast w Niebie spędzają w piekle.
 • @Jan Paweł
  NIE DANO LUDZIOM POD NIEBEM ŻADNEGO INNEGO IMIENIA tylko Imię Pana Jezusa!

  Witaj Janie Pawle!

  W sprawie grzechu ciężkiego napisałeś do mnie:

  "Podpowiem Ci, to co powiedział na ten temat sam Pan Jezus :
  "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, KTÓRZY WIERZĄ, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze"".

  Oczywiście masz rację! A wielkim powodem do grzechu jest ten człowiek, który będąc nauczycielem wprowadza świadomie w błąd swoje owieczki.

  Podam przykład: Maria była wspaniałą wybraną kobietą. Sam nazywam ją zgodnie z jej proroctwem "szczęśliwą między niewiastami". Jednak nie wznoszę do niej modlitw. Nie jest ani moją pośredniczką ani żadnego innego człowieka!

  Bóg Ojciec tylko i wyłącznie Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu. Tylko Syna! Tylko Pan Jezus jest Jedyną Drogą do Boga Ojca!

  Proponuję w tym miejscu dwa cytaty! Cytat PIERWSZY, to Mowa Pana Jezusa do Apostoła Tomasza:

  "(5) Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA INACZEJ JAK TYLKO PRZEZE MNIE"

  Ewangelia według Jana 14/5, 6

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Fragment DRUGI, to mowa Apostoła Piotra na temat Pana Jezusa Chrystusa! Posłuchaj:

  " (12) I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż NIE DANO LUDZIOM POD NIEBEM ŻADNEGO INNEGO IMIENIA, w którym moglibyśmy być zbawieni".

  Dzieje Apostolskie 4/12

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Okazuje się, że Apostoł Piotr wyraźnie daje ludziom do zrozumienia, że rodzajowi ludzkiemu mieszkającemu pod niebem Dany jest TYLKO I WYŁĄCZNIE BOŻY SYN!
  Maria również będąc na ziemi potrzebowała przebaczenia. Maria również musiała zostać uwolniona od wszelkich grzechów poprzez Śmierć Syna Boga Ojca!

  Nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia! To proste: Jeśli człowiek wznosi swoje modlitwy do Pana Jezusa i do ... Marii to postępuje niezgodnie z Wolą Boga Ojca!
  Jedyną Drogą do Boga Ojca jest Pan Jezus Chrystus!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Uj, juj, juj, panocki, panocki.
  Porobiła się tu dyskusja i tełoretyzacja że hu, hu, a nawet momentami chu za przeproszeniem.
  Tymczasem ja jestem sobie nie teoretykiem ale praktykiem i już jakiś czas temu opublikowałem notkę na prawdziwym zdarzeniu:

  http://tomo.neon24.pl/post/81793,otworzcie-okna
  Niechaj będzie jak memento dla niektórych.

  I tutaj poniżej wręcz przeciwne świadectwo- naprawdę warto przeczytać:

  http://tomo.neon24.pl/post/2417,okno-swiadectwo
 • @brian 18:54:57
  To nie jakieś za przeproszeniem, jaja, zwłaszcza że w drugim wydarzeniu miałem osobisty udział. Bezpośrednimi świadkami było kilkanaście osób w tym i celebrans. Oczywiście nie liczę przypadkowych (kto wie czy aby na pewno przypadkowych)świadków.
 • @brian 18:54:57
  Dzięki za linki, bardzo ciekawe artykuły. Ludzie niewierzący niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że niezależnie od tego czy oni tego chcą czy nie, świat duchowy, nadprzyrodzony istnieje i nie zmieni tego nawet żadna ustawa czy ustawka w Sejmie.
  jestem przekonany, że takie cuda zdarzają się wcale nie tak rzadko, tylko my ich po prostu nie dostrzegamy, albo tłumaczymy sobie to jakimś przypadkiem. Ja byłem świadkiem co najmniej kilku podobnych.
  Biedny ten komunista, oby Pan Bóg wysłuchał tych modlitw. Miał szczęście, że na sali był ksiądz. Pewnie czymś sobie na to zasłużył, bo nie ma przypadków. To Pan Bóg dał mu taką łaskę.
  Zaś co do tych diabłów, to zgadza się to z innymi opisami agonii, gdzie podobno już w godzinie naszej agonii, diabły się do nas dobierają i jeżeli ktoś żył daleko od Pana Boga, nie zdążył się Nim pojednać, to taki właśnie czeka go potem los.
  Pozdrawiam serdecznie.

  P.s. muszę przyznać, że przeoczyłem te ciekawe posty, bo nie zawsze udaje mi się śledzić Neon24 na bieżąco
 • @57KerenOr 16:53:09
  KarenOr... no cóż ja Ci mogę napisać...
  Najlepiej to zacznij słuchać kazań Ks. Natanka, szczególnie tych o Matce Boskiej, bo to co w nich usłyszysz, to przechodzi nasze tutaj ludzkie pojęcie. Posłuchaj sobie np tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=1WiHhrBendA
 • @57KerenOr 16:53:09
  Och, cóż mogę powiedzieć. Zachęcam do osobistego, tak! Osobistego udziału w jednym ze spotkań Wspólnoty Mamre.
  Jeśli masz takie rozumowanie, niechybnie brak ci Świadectwa i Ducha.
  Ja razem z Serdecznym Przyjacielem Tadeuszem(tym z pierwszego linku) i z synem pojechaliśmy kilkukrotnie. Już pierwsza obecność i udział odmieniły nasze życie.
  Dziś, borykając się z trudnościami a obecnie pod presją poważnej choroby, prowadzę wraz z Żoną i Synem niewielkie przytulisko dla chorych i kalekich zwierząt. Takich które wielu vetów najchętniej skazałoby na uśpienie. Wspomagają nas nieliczni znajomi, rodzina, kilku weterynarzy, paru anonimowych darczyńców. I jak tylko może - kilku zaprzyjażnionych kapłanów. Chyba ich modłom zawdzięczamy liczne "przypadki" dzięki którym już nie raz wychodziliśmy cało z niejednych tarapatów. A ja ostatnio cało wyszedłem z sytuacji której wg. współczesnej medycyny powinienem nie przeżyć:))))

  Tak więc jeszcze jedno świadectwo dla niedowiarków- moje ocalenie.
 • @Jan Paweł
  UCZCIE JE ZACHOWYWAĆ WSZYSTKO, CO WAM PRZYKAZAŁEM!
  Cześć!

  Napisałeś do mnie: "KarenOr... no cóż ja Ci mogę napisać...".

  Janie Pawle, wystarczy parę zdań zgodnych z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca. Nic więcej!

  "(20) Uczcie je zachowywać WSZYSTKO, CO WAM PRZYKAZAŁEM. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

  Ewangelia według Mateusza 28/20

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html Biblia Tysiąclecia

  Pozdro!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @brian 19:51:26
  /prowadzę wraz z Żoną i Synem niewielkie przytulisko dla chorych i kalekich zwierząt./
  chylę czoła do samej ziemi, szapoba
 • Zanim notka spadnie do "magazynu"...
  nie przegapmy tej jedynej w roku okazji do odpuszczenia win i kar. Statystycznie na tą ilość czytelników, która przeczytała tego posta, to obyśmy wszyscy doczekali następnej takiej okazji, ale może się zdarzyć, że nie wszyscy jej doczekamy.
  Nie przegapmy więc tej danej nam w tym roku, bo nie wiadomo czy nie będziemy tego gorzko żałowali, jeżeli z niej nie skorzystamy.
 • @Jan Paweł 09:02:24
  Nie potrafię przekonać ciebie i tobie podobnych. Nie znacie nawet nauk Mesjasza (czyli NT), nie są bowiem odczytywane na mszy NIGDY i NIGDY nie będą odczytywane na mszy. Podobnie jak 99% Prawa (znajduje się ono w tzw Starym Przymierzu).
  Sam też nie sięgniesz po Biblię, z wymówki. Choćby tę część zwaną Nowym Przymierzem, bo już pokazałeś, że to mogłoby pogłębić wątpliwości co do świętości Rzymu z jego dostojnikami, a nawet funkcjonariuszami.
  Udasz niepiśmiennego. Postąpisz tak jak to Chrystus opisał (mają uszy lecz nie słyszą). To tego pokroju ludzie tworzyli tłuszcze, która wyła: ,,uwolnij Barabasza!" oraz ,,na krzyż z królem judejskim!".
  Masz w zanadrzu dużo broni i amunicji, z szyderstwem włącznie. A napisano; by tego co święte nie dawać psom, ani pereł przed wieprze nie rzucać.
  Masz swojego ,,Jezusa" czyli Cesare Borgie z portretu, on ma swoją matkę kurtyzanę i ojca ,,Świętego Ojca" jak to bluznierczo mawiacie, Aleksandra VI, papieża.
  To co robisz, robisz z przekonaniem. Rób tak dalej!

  Apokalipsa Jana 22,«Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi,
  bo chwila jest bliska3.
  11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
  i plugawy niech się jeszcze splugawi,
  a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
  a święty niechaj się jeszcze uświęci!
  12 Oto przyjdę niebawem,
  a moja zapłata jest ze mną,
  by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.
  13 Jam Alfa i Omega,
  Pierwszy i Ostatni,
  Początek i Koniec.
  14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty4, aby władza nad drzewem życia do nich należała
  i aby bramami wchodzili do Miasta.
  15 Na zewnątrz są psy5, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy
  i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje.
 • @Oracz 15:49:49
  Gadał chłop do obrazu, a obraz ani razu. I tak te bałwochwalcy i zwodziciele ganiają biednych bezmyślnych do różnych obrazów, drewnianych kloców, koronują kukły, opowiadają bajdurzenia, uprawiają spirytyzm wywołując różne duchy pod pozorem modlitw do tych umarlaków - a przychodzą do nich demony, niby robią z andrutów Boga i klękają przed tym andrutowym Bogiem, a to wszystko pod przywództwem różnych często zboczonych hierarchów nie znających Boga, lekceważących Boga.

  Pogański kraj, pogańskie obyczaje.

  Pocieszającym jest, że wśród młodzieży 95-99% kpią sobie z sukienkowych, za nic mają funkcjonariuszy Watykanu.
  W zeszłym roku małolaty namówili mnie na publiczną konfrontację z sukienkowym. Prawdopodobnie podejrzewali, że ksiądz - w końcu taki szkolony, rozprawi się ze mną jedną ręką, bez trzymanki... 5 razy na placu parafialnym w towarzystwie około 15 małolatów pytałem go, czy jest chrześcijaninem. Gościu nie odpowiedział ani razu. Po kilku minutach rozmowy uciekł na plebanię. Małolaty były tak zszokowani że ksiądz się skompromitował i jak nie ryknęli gromkim śmiechem na widok uciekającego sukienkowego.

  Smutnym jest to, że młodzież zniechęcona przez zepsucie i głupoty kompromitujących się sukienkowych jednocześnie nie chcą ruszyć za Bogiem.
  Polskę czeka całkowity upadek watykańskiego katolicyzmu. Tak jak w większości krajów Europy i świata. Cała nadzieja w Chrystusie, że coraz więcej odwracających się od religijnej korporacji z centralą w Watykanie będzie nawracała się do Chrystusa.
 • @Oracz 15:49:49
  Oraz, rzucasz na lewo i prawo cytatami z Biblii, jak już nie jeden tutejszy "prorok" (chyba po jakichś specjalnych szkoleniach), zadaniowany na rozwalanie Wiary.
  Zazwyczaj ci "znawcy" Pisma Świętego piszą potężne epistoły z obszernymi cytatami Pisma Świętego i... "swoją" interpretacją (swoją napisałem w cudzysłowiu, bo tą interpretacją dostają na tych wszystkich antykatolickich szkoleniach)...

  Otóż wyobraź sobie, że to co powiedział Pan Jezus Św Siostrze Faustynie, także jest Słowem Bożym, bo pochodzi od Pana Boga i wszelkie lekceważenia tego, Panu Bogu się nie podobają.
  Resztę sobie dopowiedz.
  Skorzystaj więc z tego przesłania tego niniejszego artykułu i przygotuj się stosownie do Święta Miłosierdzia, bo następna taka okazja będzie dopiero za rok a skąd wiesz, czy dostaniesz od Pana Boga łaskę dożycia do tej następnej okazji...
  Nie muszę Cię chyba przekonywać o tym jak ciężko sie płaci za odbieranie innym Wiary?
 • @von Finov 07:09:22
  Von Finov... powiem Ci tylko tyle : atakowanie np mnie, to jest naprawdę bardzo, bardzo mały pikuś (w oczach Pana Boga) w porównaniu z tym co Ty zrobiłeś, czyli z zaatakowaniem księdza - kapłana Jezusa Chrystusa.

  Podpowiem Ci, kapłan katolicki (nie żaden inny) jest człowiekiem takim jak my i już nie jest takim jak my zwykli świeccy.
  Kapłan został powołany, wybrany przez Pan Jezusa m.in do odpuszczania grzechów takim jak Ty i ja i wszyscy na tym świecie.
  NIKT INNY NA TYM ŚWIECIE NIE MOŻE TEGO ZROBIĆ...
  A powiem Ci tylko tyle podniesienie ręki (nawet tylko słownej) na kapłana jest grzechem ciężkim za który PO ŚMIERCI BEZPOŚREDNIO IDZIE SIĘ DO PIEKŁA...

  Widzisz teraz Twoją obecną sytuację w której się znalazłeś?
  Czy nadal głupio będziesz opowiadać te swoje fantasmagorie...

  Wiesz co to znaczy BEZPOŚREDNIO IDZIE SIĘ DO PIEKŁA?

  Wielu już było takich głupawych przemądrzałków jak Ty. Mamy jednak przekazy bezpośrednie (od świadków) i pośrednie (poprzez mistyków) jak wygląda już sama agonia (godzina konania - gdybyś nie wiedział co to jest. Bo Ty pewnie nigdy nie umrzesz ) tych różnej maści przemądrzałków...
  Szanowny Kolego.... cieszące się demony zaczynają się pojawiać w coraz większej ilości wraz ze zbliżaniem się momentu opuszczenia duszy od ciała....
  Wiemy z tych przekazów, że - ujmując bardzo, bardzo eufemistycznie - MINA WTEDY RZEDNIE!!!!

  LEĆ WIĘC GŁUPCZE CZYM PRĘDZEJ DO KONFESJONAŁU DO TEGO ZNIENAWIDZONEGO PRZEZ CIEBIE KAPŁANA (najlepiej tego którego zaatakowałeś), bo skąd wiesz głupcze, czy jeszcze dzisiaj te demony "nie zażądają twojej duszy"...

  P.S. i zachęcam Cię do skorzystania z tej okazji Święta Miłosierdzia, bo tak jak może przeczytałeś, jest to jedyna okazja w roku ODPUSZCZENIA WIN I KAR...
 • @von Finov 07:09:22 i Oracz
  Obejrzyjcie sobie :
  https://www.youtube.com/watch?v=BGJnkqYBSRo&t=33s
  Tak to się dzieje i może z Wami się odbyć, jeżeli nadal będziecie odbierać ludziom Wiarę i atakować księży - kapłanów Jezusa Chrystusa (dlaczego nie atakujecie np pastorów protestanckich? bo oni wszystkie wasze grzechy "błogosławią", więc są kool?)...

  Ten film zrobili tacy kiedyś jak wy z tym tylko że dostali od Pana Boga talenty robienia filmów (w światowej czołówce) i łaskę NAWRÓCENIA...
  Proście o tą łaskę Pana Boga, bo nie wszyscy -jak widać- nawet przed śmiercią ją dostają. Pewnie trzeba sobie na nią zasłużyć.
  A Wy próbujecie na nią zasłużyć?

  P.S. ludzie!!!!:-) ja się boję takiej przyszłości jaka pokazana jes na tym filmie, by mnie czasami ona nie dotyczyła. Robię wszystko by jak najdalej to oddalić, A WY SIĘ NIE BOICIE!!!!???
 • @Jan Paweł 08:14:36
  Drogi J.Pawełku!
  To co łatwo u Ciebie zauważyć, to lekceważenie dla Bożego Słowa. Bardziej otwarty jesteś na zwodnicze objawienia demoniczne.
  I dlatego między innymi jesteś dotychczas watykańskim katolikiem.
  Co tragiczne, to krytykujesz ludzi cytujących Boże Słowo jakoby demaskując herezje Watykanu popełniali coś złego.
  Wyglądasz na człowieka niedojrzałego, niezdolnego do wyrwania się spod watykańskiej propagandy.
  Właściwie niemożliwym jest określenie i traktowanie jakiegokolwiek księdza jako kapłana Boga. Pomimo że nawet sobie to miano przypisują. Rolą kapłana jest prowadzenie ludzi do Boga. No to opowiedz mi np. o Twoim życiu z Bogiem. O Twoich bezpośrednich relacjach z Osobą Boga. I podaj tego praktyczne przykłady.
  Jeżeli nie masz relacji z Bogiem, to tylko potwierdzasz to, że żaden z funkcjonariuszy Watykanu - z zawodu ksiądz, nie przyprowadził Cię do Boga, gdyż byli oni fałszywymi kapłanami.
  W wielu miejscach Boże Słowo informuje, że Bóg ma zamknięte uszy na trwających w grzechach. Tak więc 100% księży uprawiających bałwochwalstwo nie ma relacji z Bogiem i nie mogą załatwiać jakiejkolwiek sprawy u Boga, gdyż Bóg ich nie słucha Ez.8,11 18 "Również i Ja będę postępował z nimi z zapalczywością; oko moje nie okaże litości i nie będę oszczędzał. A będą wołać do moich uszu donośnym głosem, lecz Ja ich nie wysłucham». "
  Ez.5,11 "Dlatego - na moje życie - wyrocznia Pana Boga: Oświadczam, ponieważ świątynię moją splugawiłaś wszystkimi twoimi ohydami3 i wszystkimi twymi obrzydliwościami, Ja także odrzucę bez oglądania się na litość i Ja także nie będę oszczędzał."
  Bóg bałwochwalców, spirytystów (modlitwy do żydówki Mariam, do tzw, litania do wszystkich świętych) symonistów (biorących pieniądza za załatienie czegoś u Boga) ... odrzuca.

  Chcesz latać do konfesjonału do grzeszników (100% księży są bałwochwalcami) a J.9,31 "Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, natomiast Bóg wysłuchuje każdego, kto jest czcicielem Boga i pełni Jego wolę." Tak więc 100% watykańskich katolików spowiadających się u bałwochwalców nie ma załatwianych swoich spraw u Boga, gdyż na kratkach konfesjinału kończy się lot wyznawanych grzechów. Dalej nie idą i nie są załatwiane.
  I nie tylko z tego powodu, że sukienkowy jest bałwochwalcą, ale także dlatego, że od wybaczania grzechów jest tylko Bóg IJan.1,9 "Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
  [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
  odpuści je nam
  i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. A jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi jest Pan Jezus ITym.2,5 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus,,5. "

  Oddzielnym zagadnieniem są zboczeńcy pośród hierarchów i szeregowych sukienkowych. Biblia jednoznacznie stwierdza, że zboczeńcy są zboczeńcami gdyż nie tylko nie znają Boga, ale wręcz "znikczemnili" Go w swoich myślach.
  Rz.1,18- "Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.".
 • @von Finov 16:50:33
  Von Finov czy wcześniej (pod innymi nickami), skąd Ty masz tyle czasu na
  1. szukanie w Piśmie Świętym stosownych cytatów (sypiesz nimi tutaj bardzo obficie). Zwykłe przeglądanie Pisma Świętego w poszukiwaniu tych cytatów trochę czasu zajmuje. No!... chyba że jesteś biskupem... Świadków Jehowy?
  2. Skąd Ty masz tyle czasu na opracowanie tego wszystkiego w bardzo obszerne komentarze?
  3. I wreszcie skąd Ty masz tyle bezinteresownego(?) zapału by to wszystko wpisywać pod postami o treści katolickiej w nie masz zapału pisać swoje artykuły do swoich czytelników?

  i pytanie końcowe : czy Ty bierzesz za to pieniądze?, bo to wyjaśniłoby ten Twój "bezinteresowny" zapał....

  Zaś co do "sukienkowych" (jak niegrzecznie nazywasz kapłanów Jezusa Chrystusa) to kopiuję mój komentarz pod postem szkalującym tych właśnie kapłanów :

  Zachęcam do napisania notki o pedofiili...
  w innych środowiskach, gdzie to draństwo jest plagą.
  Akurat w środowisku księży, pedofilia stanowi PROMIL... całej -nazwijmy to- populacji księży, natomiast w tzw środowiskach artystycznych, szczególnie tych związanych z TV czy filmem itd,m pedofilia jest już plagą w wymiarze grubych procentów. Jednak tego tematu nikt nie porusza, bo... być może będzie można oberwać, bo jak donosi nam pan Paweł Bednarz, tam są już wmieszane środowiska najwyższych szczebli władzy, także tej sądowniczej, ścigania i mafijnych. Więc najłatwiej kopie się tego najsłabszego, bo jak powiedział Bruce Lee młodemu karatece kopiącemu drzewo : "bezpiecznie, bo drzewo nie odda?"
  W Hollywood sadystyczna pedofilia (ale i kanibalizm) jest plagą do tego stopnia powszechną, że jak mówią już np Mel Gibson i Brat Pitt, zalewa już prawie całe to środowisko...
  No, ale o tym w mediach (także tych polskich) cisza. Bo może "oddać"?
 • @von Finov 16:50:33
  Von Finov posłuchaj sobie co to jest Wiara :
  https://www.youtube.com/watch?v=sOEOPDVltAo
 • @Jan Paweł 20:16:28
  "Wiara jest mocnym przekonaniem, że istnieje to, czego się spodziewamy, jest świadectwem o wydarzeniach, których nie widzimy." (Heb 1:1 Bp)
 • @roux 20:34:21
  Dzięki za uzupełnienie.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 19:42:38
  Biedny Jan Pawełku!
  Gdy masz przedstawione rzetelne argumenty wynikające z Bożego Słowa, to nie jesteś w stanie nawet ich przeczytać - nie mówiąc już o zdolności ich analizy, i masz pretensję do piszącego prawdę, że pisze prawdę.

  Ad.1. Jeżeli jesteś świadomym wyznawcą Pana Jezusa Chrystusa, to znasz Boże Słowo, gdyż w nim szukasz prawdy przesłania od Boga, aby mieć niewzruszony fundament dla swojego życia.
  Ad.2 Gdy żyjesz w prawdzie Bożego Słowa, to nie potrzeba wiele czasu, aby przedstawiać prawdę Słowa.
  Ad.3 Bezinteresowny zapał mam od Ducha Świętego, aby ewangelizować pogan. Korporacja watykańska jest organizacją prowadzoną przez pogan i panującą nad szeregowymi poganami. Stąd każdy wyznawca Pana Jezusa Chrystusa będzie się starał ratować ginących pogan. Religijnych, ale pogan.
  Ad.4 Nie biorę pieniędzy za ratowanie pogan. Moja zapłata jest w niebie.

  Jak łatwo się zorientować, różne grzechy wynikają z pogaństwa. A że korporacja watykańska rości sobie prawo do rządu nad duszami, a jej członkowie od góry do dołu są przeżarci grzechami, to i skutek jest taki, że i szeregowi, nie funkcyjni także żyją w grzechach, gdyż przykład idzie z góry. Stąd konieczność oczyszczenia tej korporacji z praktykowania i propagowania grzechów. Na całe szczęście ta chora, zepsuta, skorumpowana instytucja nie chcąc się oczyścić z grzechów, z nieposłuszeństwa Bożemu Słowu, jest skazana na zdechnięcie. A to co robią dzisiaj; podgrzewanie trupa, nie ożywi trupa, tylko jak widać, to ten trup śmierdzi coraz bardziej. Coraz więcej brudów wychodzi na wierzch, coraz więcej krytyki tych fałszywych kapłanów, coraz mniej frajerów na fałszywych myszach, coraz mniej naiwnych na pielgrzymkach, w seminariach, na procesjach. Jednocześnie coraz więcej ludzi nawraca się do Chrystusa i przechodzi do biblijnych Kościołów, ZAKŁADAJĄC BIBLIJNE SPOŁECZNOŚCI.
 • @Jan Paweł 20:16:28
  Hbr.11,1 "Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy." (cytat z Tysiąclatki)

  Hbr.11,1 "Wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy." (cytat z Brytyjki)

  Hbr.11,1 "Jest zaś wiara (co...do) obiecywanych przez nadzieję ufnością, (na) sprawy argumentem nie widziane." (cytat z NT interlinearnego)
 • @Jan Paweł 20:16:28
  Drogi Janku P!

  Zapodałeś ciekawy fragment kazania sukienkowego. Tylko czy sam słuchasz tego, co mówi funkcjonariusz Twojej organizacji religijnej. Przesłuchaj sobie fragment jego kazania od 3,28 i odpowiedz sobie uczciwie czy jesteś posłuszny funkcjonariuszowi swojej korporacji? On zacytował Pana Jezusa z 16 rozdziału Ew. Marka; 16,16: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony". Czy przyjąłeś chrzest, gdy uwierzyłeś? Jeszcze nie przyjąłeś chrztu? No to znaczy, że jeszcze nie uwierzyłeś. A wiara jest konieczna do zbawienia. I o tym też wspomniał Twój sukienkowy.
  Jak się łatwo zorientować, to Ty właściwie sam nie wiesz kogo słuchasz, bo ani nie słuchasz Bożego Słowa, ani nie słuchasz funkcjonariuszy własnej organizacji. Po prostu żyjesz w duchowym zamieszaniu pozornej religijności i bezrozumnej przynależności do korporacji religijnej.
 • @von Finov 06:45:29
  Zdradza Cię ta Twoja niechęć do Matki Boskiej, dokładnie tak samo, jak w przypadku tych wszystkich protestantów, świadków Jehowy i innych tych różnej maści magików.
  Świadków Jehowy finansuje Coca Cola, więc idą grube miliony dolarów na niszczenia Kościoła Katolickiego, jeżeli jesteś gdzieś tam pod to podpięty, to jak myślisz? podoba się to Panu Bogu?

  Nie wysilaj się z tymi cytatami, bo jeżeli nie ma za tym miłości do Matki Boskiej, to ta cała Twoja działalność nie pochodzi od Ducha Św
 • @von Finov 07:07:34
  Nie ściemniaj, to teraz wciskanie ludziom zakazu chrzczenia noworodków jest także jedną z form niszczenia Kościoła RK.
  Chrzest Św zmazuje obciążenia grzechu pierworodnego
  Dziecko bez Chrztu Św jest więc bezbronne wobec działań szatana, bo obciążone tym grzechem pierworodnym i pozbawione siły Sakramentu.

  W przypadku islamistów i innych ludzi bez Chrztu Św, (np protestantów którzy wywindowali Hitlera i faszyzm) obejrzyj sobie do czego sa oni zdolni.

  Tutaj masz linka do filmu co obecnie dzieje się np z Hitlerem, Neronem, Kainem, Judaszem...
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=1397s

  Chcesz także wyć tak jak oni?, jeżeli tak dalej będziesz niszczyć Kościół Katolicki?
 • @von Finov 07:07:34
  Janusz chce wszystkim w około pokazać, jak dokładnie poddał się tresurze.
  Biblia przewiduje taką postawę, nawet po zniszczeniu siedziby macierzy nierządnic, znajdą się tacy, którzy z drogi szerokiej nie zawrócą.
  Proszę zauważyć, że on tylko wszystkich w około stale oskarża. Gdyby dostał władzę, np funkcję w katolickiej inkwizycji, to wykazałby się nieludzkim okrucieństwem. Jego to rajcuje. Dalsza pomoc tej jednostce jest pozbawiona sensu. Jedyny pożytek dla postronnych z z faktu, że mają namacalny przykład jak turbokatolik obchodzi się z Ewangelią czy Prawem.
 • @Jan Paweł 08:12:51
  Zgodnie z wolą Boga to obowiązek niszczyć macierz nierządu i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi.
  Przecież projekt NWO już na wstępie zakłada to, co plany piekłoszczyka Hitlera. Masową depopulację! Przewiduje rasę panów, złożonych z banksterów, katabasów czy zdemoralizowanych władców tej tzw demonkracji.

  To są sataniści i sługi szatana. https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  Janusz mimo ostrzeżeń, jawnie nawołuje do łamania Prawa Bożego. Nakazuje czcić bohomazy i posążki. Największym autorytetem jego jest jezuita. On prawdopodobnie chwali się swoją działalnością przed rodziną, znajomymi, może uczestnikami jakiegoś kółka rozancowego.
  Tacy jak on (a są ich niestety masy) oddali Polskę darmo, byle przybłędom chazarskim, których obściskiwał budowniczy satanistycznego NWO. I autor satanistycznych planów dla ONZ, zresztą do spółki z okultystą Heleną Blavacki.


  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY

  On bimba na Boga. Jest tylko to co tu i teraz.
  Znam osobiście takich wierzących i wiem że zdolni są do każdego świństwa wzgledem bliźnich. Grzech dla nich nie istnieje, bo wiedzą że wyprawa do sanktuarium królowej nieba czyni ich (w swoim mniemaniu) bezkarnymi. Idą po śmierci ,,prosto do domu ojca". Uważają się sami za świętych natychmiast, bo ich Sąd Chrystusa nie obowiązuje!
 • @von Finov 07:07:34 i Oracz
  Obejrzyjcie sobie z Kim walczycie :
  https://www.youtube.com/watch?v=Reij08r5H-M

  Na kolanach to oglądajcie, bo Matka Boska będzie mówić także do Was...
 • @Jan Paweł 08:44:43
  Wybijasz się w pychę. Za cnotę uznajesz nieznajomość Biblii. Ciekawostką byłoby dowiedzieć się ile sobie liczysz lat.

  https://www.youtube.com/watch?v=wetlIduIJco

  Fragment Psalmu 135(134)
  15 9 Bożki pogańskie to srebro i złoto,
  dzieło rąk ludzkich.
  16 Mają usta, ale nie mówią,
  mają oczy, ale nie widzą.
  17 Mają uszy, ale nie słyszą;
  i nie ma oddechu w ich ustach.
  18 Podobni są do nich ci, którzy je robią,
  i każdy, co w nich ufność pokłada.

  Księga Mądrości

  131 Głupi [już] z natury2 są wszyscy ludzie,
  którzy nie poznali Boga:
  z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest,
  patrząc na dzieła nie poznali Twórcy,(...)

  Nierozumność bałwochwalstwa4

  10 A nieszczęśni i w rzeczach martwych zadufani
  ci, co bogami zwą dzieła rąk ludzkich:
  złoto i srebro - dzieła sztuki,
  wyobrażenia zwierząt
  lub bezużyteczny kamień, dzieło starożytnej ręki.
  11 Oto jakiś cieśla wyciął odpowiednie drzewo,
  całą korę zdjął z niego umiejętnie
  i obrobiwszy ładnie
  sporządził sprzęt przydatny do codziennego użytku.
  12 A odpadków z tej obróbki
  użył do przygotowania pokarmu i nasycił się.
  13 Wziął spośród nich odpadek na nic już niezdatny,
  kloc kręty, poprzerastany sękami,
  rzeźbił, bawiąc się pracą dla odpoczynku,
  i przekształcał, próbując swych umiejętności.
  Odtworzył w nim obraz człowieka
  14 lub uczynił coś podobnego do jakiegoś marnego zwierzęcia.
  Pociągnął minią, czerwienią jego powierzchnię zabarwił
  i zamalował na nim wszelką skazę.
  15 Przygotował mu pomieszczenie stosowne:
  na ścianie umieścił, przytwierdzając gwoździem.
  16 Zatroszczył się więc o niego, żeby czasem nie spadł,
  wiedząc, że sobie sam pomóc nie zdoła,
  bo jest [tylko] obrazem i potrzebuje pomocy.
  17 Ale gdy się modli w sprawie swego mienia,
  w sprawie swych zaślubin i dzieci -
  nie wstydzi się mówić do bezdusznego.
  I bezsilnego prosi o zdrowie,
  18 do martwego modli się o życie.
  Najbardziej bezradnego błaga o pomoc,
  a o drogę szczęśliwą - niezdolnego posłużyć się nogą.
  19 O zarobek, o pracę, o rękę szczęśliwą,
  o siłę prosi tego, czyje ręce są jak najbardziej bezsilne.
 • @Jan Paweł 08:44:43
  Meksykańska wersja ,,matek boga" ma trochę więcej do pokazania od ich europejskich wersji.

  http://1.bp.blogspot.com/-s7Js5cI3AVQ/UOY9qrD6a6I/AAAAAAAAAts/Ui1KiQxEEOc/s1600/santamuerte_nota.jpg

  https://i2.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2016/02/santamuertekosciollkatolicki.jpg?resize=442%2C294
 • @Jan Paweł 08:12:51
  Drogi Jan Pawełku!

  Co to teologii chrztu mam wiele materiału zarówno co do poprawności jak i herezji chrztu.
  Z tego względu że masz u mnie szczególne względy, to wkleję Ci kilka fragmentów:

  3) Chrzest ma być udzielany ludziom, którzy usłyszeli Ewangelię.

  Aby zrozumieć uwarunkowanie chrztu od usłyszanej wcześniej zwiastowanej Ewangelii należy zrozumieć sam wyraz „ewangelia”. Pochodzi on od greckiego euangelion co dosłownie znaczy: dobra nowina.
  Gdy nazywamy księgi, w których są opisane relacje z działalności Pana Jezusa, to wtedy piszemy z dużej litery: Ewangelia. Gdy piszemy o zasadach przesłania, które jest dobrą nowiną dla człowieka, to najczęściej piszemy „ewangelia” z małej litery.

  Ludzie przed chrztem powinni najpierw usłyszeć przesłanie o możliwości odebrania od Boga zbawienia darmo, z łaski. Gdy wytłumaczymy słuchaczom jak to należy zrobić, aby mieć pewność zbawienia, to dla człowieka jest to dobre. Dla człowieka jest to dobra nowina, dobra nowa dla niego informacja podpowiadająca mu łatwy i prosty sposób odebrania zbawienia z łaski Boga.
  I gdy człowiek nie uwierzy, to sam chrzest – bez wiary, i tak nie zbawia.
  Ale gdy usłyszawszy dobrą podpowiedź w postaci Ewangelii, czy ewangelii i człowiek uwierzy temu przesłaniu, uwierzy w zbawcze dzieło Pana Jezusa Chrystusa, to jako zbawiony wiarą powinien być ochrzczony.

  Chrzest jest też rodzajem sprawdzianu wiary.
  Gdy człowiek twierdzi że wierzy, ale nie chce tej wiary potwierdzić chrztem, to oznacza, że tak naprawdę nie wierzy w naukę Pana Jezusa, nie wierzy Jemu i brak zgody na chrzest tylko potwierdza brak zbawiającej wiary.

  Wniosek a)
  Zwiastowanie Ewangelii ma doprowadzić słuchacza do odpowiedzi zgodnej z przesłaniem.

  Zwrot „czyńcie uczniami” w Mt.28,19-20 jest jedynym głównym czasownikiem w zdaniu w porównaniu do imiesłowów „idąc … chrzcząc… nauczając…”

  Wniosek b)
  Celem „pójścia między narody” jest „czynienie uczniami” członków tych narodów. Udzielanie chrztu jest wtórne w stosunku do czynienia uczniami po wykonaniu „idźcie” i „czyńcie uczniami”.

  Zwrot „wszystkie narody” w czasach Chrystusa dla Żydów był co najmniej kontrowersyjny, gdyż jako naród wybrany mieli przekonanie o swojej wyższości nad poganami. I raptem okazuje się, że wg Boga każdy człowiek z każdego narodu może rozpocząć życie z Bogiem.
  Prawdopodobnie spotkaliśmy się z różnymi relacjami o przymusowym i masowym chrzczeniu różnych narodów, plemion. Znamy takie pojęcie jak chrzest Polski w 966r.
  Znamy prawo z czasów feudalnej Europy: czyj kraj, tego religia. Te relacje wskazują na praktykę masowego, przymusowego przypisywania grup ludzi do chrześcijaństwa.
  Tyle że w tekście z Mt.28,19-20 w oryginale greckim „narody” są rodzaju nijakiego,
  To wskazuje że nie ma rozróżnienia na narody którym ma być zwiastowane, albo te, którym nie należy zwiastować. Zwiastowane ma być wszystkim bez różnicy i wyjątku.
  Natomiast „chrzcząc je”, „ucząc je” w oryginale jest „chrzcząc ich”, „ucząc ich”. „Ich” jest rodzaju męskiego i wskazuje na indywidualizm w podejściu do każdego chrzczonego i nauczanego.

  Wniosek c)
  Kościół nie dzieli ludzi na narody, a jest ponadnarodowym ciałem ludzi należących do Chrystusa. Pomimo że zwiastowanie powinno objąć jak największą ilość ludzi w populacji (najlepiej wszystkich), to chrzczenie i uczniostwo jest indywidualną sprawą i odpowiedzialnością każdego człowieka.

  Mk.16,15-16 „I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.”

  Kolejność wydarzeń zostawanie chrześcijaninem: ewangelizacja – wiara – chrzest.
  To nie chrzest, obrządek, czyni człowieka chrześcijaninem, ale odpowiedź wiary na zwiastowanie Ewangelii. (Wyraz „chrześcijanin” pochodzi od Chrystusowy, a nie od chrzczony)
  Pomimo że uwierzenie i chrzest dają zbawienie, to brak chrztu nie warunkuje brak zbawienia. Brak zbawienia jest powodowany przez brak wiary.
  Gdy człowiek uwierzy, chce się ochrzcić, ale gdy z powodów niezależnych od niego nie zdąży się ochrzcić, to taki brak chrztu nie przekreśla jego zbawienia. Ale jeżeli człowiek twierdzi, że wierzy, ale nie chce się ochrzcić, ta takie programowe odrzucanie chrztu świadczy o braku zbawiającej wiary; „ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.”.

  Wniosek d)
  Mając zwiastowaną Ewangelię, gdy uwierzyłeś, powinieneś się ochrzcić. I wtedy będziesz zbawionym człowiekiem. Odrzucając chrzest sygnalizujesz brak wiary i życie w potępieniu.
 • @von Finov 13:47:09 i Oracz
  czy Wy naprawdę robicie to bezinteresownie? dla idei? przecież to musi Was kosztować sporo straconego czasu.
  Dlaczego Wam aż tak bardzo zależy na zmarginalizowaniu Matki Boskiej?
  Czy dlatego, że Matki Boskiej nienawidzi szatan?
  Wyciągnijcie sobie z tego prosty wniosek : komu Wy służycie?

  Podpowiem tylko tyle : temu komu się służy, to temu wpada się w ramiona po śmierci.
  Czy Wam naprawdę zależy na tym by wpaść w ramiona akurat tego któremu służycie?

  Nie ma niczego pośredniego, albo Pan Bóg albo szatan
 • @Jan Paweł 16:51:52
  Mt 6,19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
 • @Jan Paweł 16:51:52
  Drogi Janku Pawełku!
  Dziwię się, że dotychczas nie zauważyłeś tego, że matka Pana Jezusa była heretyczką. I Ty jakoś szczególnie kultywujesz tą heretyczkę.
  Na tyle powinieneś znać informacje z Biblii, że żydówka Mariam przyszła do Świątyni z niemowlakiem Jezusem, ale Go nie ochrzciła. Dopuściła się wiarołomstwa i herezji. Dopiero póxniej Pan Jezus musiał tłumaczyć o co chodzi z tym chrztem. A dzisiaj ja staram się to tłumaczyć zgodnie z nauką Pana Jezusa.
 • @von Finov 18:03:50
  "czy możesz przypodobać się Synowi, lżąc Jego Matkę?"

  Ciekawe czy znajdziesz gdzie to jest napisane. Powiem Ci tylko tyle że są to Słowa Pana Boga
 • @Oracz 17:18:11
  Nareszcie napisałeś coś krótkiego a treściwego.
  Dzięki pozdrawiam

  P.S. więc przemyśl sprawę tej teraz możliwości "zgromadzenia sobie skarbów..."
 • @Jan Paweł 18:55:00
  Ty robisz oczy w pięć złotych, gdy cytuję Ci naukę Chrystusa, tłumaczę Ci że nauka ta jest cenzurowana na każdej mszy.
  Udajesz, że nic nie jest w stanie zbić Cię z tropu, bo i tak wiesz lepiej.
  Lepiej za dużo nie wiedzieć. Ja ,,przedawkowałem" nauki, i takich jak ja leczyła inkwizycja kościoła z siedzibą w Rzymie, paląc żywcem, rąbiąc na kawałki truchło i wieszając w widocznym miejscu, aby następni chcący dać ludziom Biblię 100x się zastanowili.
  Gratuluję dobrego samopoczucia!
 • @Oracz 19:02:23
  Zapamiętaj
  1 . "nie jest możliwym oddawanie Chwały Chrystusowi, poza Kościołem Świętym"
  2. " ci więc, którzy uważają się za ludzi wierzących a pogardzają Jego Kościołem i Jego sługami, są jak ziarna obumarłe, które roztaczają obrzydliwy swąd wokół Kościoła"...

  Poszukaj gdzie to jest napisane a podpowiem Ci, że powiedział to Pan Bóg
 • @Jan Paweł 19:37:44
  ==1 . "nie jest możliwym oddawanie Chwały Chrystusowi, poza Kościołem Świętym"==

  Dlatego watykaniści będąc poza Kościołem Pana Jezusa Chrystusa oddają chwałę duchom zmarłych ludzi, wafelkowi-andrutowi, kukłom drewnianym, kamiennym, pozłacanym...

  ==2. " ci więc, którzy uważają się za ludzi wierzących a pogardzają Jego Kościołem i Jego sługami, są jak ziarna obumarłe, które roztaczają obrzydliwy swąd wokół Kościoła"...==
 • @von Finov 09:26:40
  ==2. " ci więc, którzy uważają się za ludzi wierzących a pogardzają Jego Kościołem i Jego sługami, są jak ziarna obumarłe, które roztaczają obrzydliwy swąd wokół Kościoła"...==

  Gratuluję samokrytyki Janku Pawełku! Krytykując wierzących i żyjących z Bogiem w sposób biblijny pokazujesz, że jesteś poza Kościołem Chrystusa.
 • Oj, joj, joj. Ale siem zdzieś parobiło, kurna wacie.
  Można by po tym sądzić że po śmierci będą nas egzaminować ze znajomości Pisma Świętego. Nie bilans dobra w życiu a znajomość przecinków czy za przeproszeniem poszczególnych ustępów miałyby przesądzać. Stąd nawet chwyty poniżej pasa typu wystawiania na widok niezorientowanych europeiros fotek paskudstw typu santa muerte.
  To i tak nic nie zmieni. Sprawę krótko skwitował ksiądz po spojrzeniu na oczywisty cud w "wykonaniu" sił natury.
  http://tomo.neon24.pl/post/2417,okno-swiadectwo
  Nie znajomość szczegółów lecz bilans dobra przesądzi.
 • @brian 15:31:15
  Drogi Brianie!
  nie wiem; świadomie, czy nie świadomie, ale kłamiesz.
  Zbawienie jest z łaski, a nie z uczynków. Jeżeli myślisz, że można sobie zasłużyć na zbawienie, to tym samym stwierdzasz, że ofiara Pana Jezusa na krzyżu była niepotrzebna, że Syn Boży się pomylił i niepotrzebnie umarł na krzyżu. Taki jest logiczny wniosek z Twojego stwierdzenia:

  ==Można by po tym sądzić że po śmierci będą nas egzaminować ze znajomości Pisma Świętego. Nie bilans dobra w życiu a znajomość przecinków czy za przeproszeniem poszczególnych ustępów miałyby przesądzać.==

  Po śmierci jest sprawdzane, czy jesteśmy zapisani w księdze żywota. Jeżeli w czasie życia ziemskiego odebraliśmy zbawienie, to jesteśmy zapisani w księdze żywota jako zbawieni - niezależnie od uczynków. Jakość życia już zbawionych nie daje zbawienia, tylko co najwyżej miejsce w niebie.
  A znajomość Bożego Słowa jest bardzo przydatna, aby żyć w sposób poprawny, w zgodzie z nauką i przykładem Pana Jezusa.

  Oczywiście korporacja watykańska poodwracała wiele z nauki Bożego Słowa, gdyż chce mieć jak najwięcej członków. Stąd fałszywy chrzest niemowlaków. Chce mieć wąskie grono uprzywilejowanych, którzy będą stać na straży interesów centrali; stąd podział na laikat i funkcyjnych sukienkowych. Centrala chce korzystać z dorobku szeregowych funkcjonariuszy, stąd przymusowy celibat, aby rodziny sukienkowych nie mogły dziedziczyć majątku zmarłych funkcyjnych.
  Z braku prowadzenia ludzi do bezpośredniej, osobistej relacji z Bogiem - system sakramentalny, spirytyzm zwracania się do nieboszczyków, fałszywe, martwe obrządki...
  Przy okazji tego, że watykańscy laikaci nie znają Bożego Słowa, to mają serwowane kolorowe bałwochwalcze obrządki połączone z obnoszeniem po miastach kukieł i dekoracji religijnych.
  Dla laików, którym udało się wmówić potrzebę zasługiwania się u Boga, proponuje się piesze wycieczki religijne do bałwochwalczych miejsc kultowych. Ewentualnie wycieczki autokarowe do cudacznych religijnych disneylandów jak Licheń, czy do miejsc ukazywania się demona w postaci kobiety.

  Z jednej strony poganie lubują się w cudactwach, cepeliowskich bałwochwalczych korowodach, a z drugiej strony są trzymani w nieświadomości poznania Bożego Słowa. Stąd tak łatwo manipulować poganami z korporacji watykańskiej.
 • @von Finov 16:38:30
  Ruch protestancki miał swoją przyczynę. Dzięki temu powstał oddzielny Kościół mający oddzielną Naukę i nie demonizujący Nauk Tradycyjnego czy też Prawosławnego Kościoła.
  A tu do tej pory miałem niestety mylne przekonanie o elitarności udzielających się na Forum w Portalu NEon24.pl, hmm, mylne. Dzięki widocznej jak na dłoni obecności etatowych uczestników.
  Nie duch i wiara jak widać mają kierować lecz przełożony.
 • Odpowiadając wszystkim tępicielom Matki Boskiej, zachęcam...
  do wysłuchania Testamentu - Modlitwy Pana Jezusa na krzyżu, który wypowiedział przed tymi znanymi wszystkim Słowami :
  https://www.youtube.com/watch?v=s6eriDlZs7I

  Nie lekceważcie tego, bo stawka jest za wysoka, by to robić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829