Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10527 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Dlaczego proszę o modlitwy za śp. J. Szczypińską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasza wiedza o tym najważniejszym wydarzeniu w naszym życiu, które jest dla nas KRYTYCZNE, jest równa zeru...

      Nasi przodkowie, jeszcze w latach 60t-tych ubiegłego stulecia, mieli wiedzę która poprzez pobożne życie sakramentalne pozwalała im tak przygotować się do tego najważniejszego momentu w naszym życiu, że Pan Bóg dawał im nawet łaskę przewidywania swojej śmierci a więc i jeszcze lepszego przygotowania się do niej.

Wyglądało to np. tak :

Leciwy dziadek (bo Pan Bóg przeważnie dawał swoim sługom długie życie), rano po obudzeniu się, mówił do babci- swojej żony :

- przygotuj mi to niedzielne ubranie (w którym chodził do kościoła) wyprasuj koszulę i idź po księdza, bo dzisiaj będę umierać...

Babcia bez większego przerażenia, bo przecież jej mąż idzie do Pana Boga, przygotowała ubranie, wyprasowała koszulę i poszła po księdza.

Dziadek w międzyczasie wykąpał się i ubrał, więc księdza z Panem Jezusem witał już godnie przygotowany.

Ksiądz wyspowiadał dziadka, udzielił Komunii św i Ostatniego Namaszczenia, porozmawiał chwilę i poszedł.

Dziadek nie czekając wiele pożegnał się z babcią, położył na łoże i... ze złożonymi rękami w modlitwie różańcowej umarł...

Na Śląsku o takiej śmierci mówiło się że ktoś „wziął i umarł”.

Sam będąc dzieckiem byłem świadkiem takiej śmierci, bo potem cała rodzina modliła się w mieszkaniu przy zmarłym a  sąsiedzi całymi rodzinami przychodzili na modlitwy.

 

Jak to wygląda dzisiaj, to wszyscy wiemy, albo raczej nie chcemy wiedzieć, bo przecież my jesteśmy nieśmiertleni i nas to nie dotyczy w czym utwierdzają nas media tym całym bezbożnym kultem młodości.

 

A jak się niestety dla nas, dzisiejszych ignorantów w tej materii okazuje, ta wiedza o naszym przygotowywaniu się do tego najważniejszego momentu w naszym życiu, jest dla nas KRYTYCZNA, bo decyduje o całej naszej WIECZNOŚCI, bo jak się okazuje, Pan Bóg stworzył nas... NIEŚMIERTELNYMI...

 

Zachęcam więc koniecznie do obejrzenia cyklu kazań-wykładów na ten temat Ks. Dr hab. Piotra Natanka, byśmy w tym najważniejszym dniu naszego życia, nie stanęli przed Panem Bogiem ze słowami : „ja nie wiedziałem”, co podobno jest Tam marnym wytłumaczeniem.

Tutaj jest link do drugiego odcinka cyklu "Czyściec", który mozna kupić u Ks Natanka w Grzechyni (także wysyłkowo)

www.youtube.com/watch

Bardzo gorąco zachęcam do obejrzenia całego cyklu tych kazań

 

Myślę, że po obejrzeniu przynajmiej tego jednego odcinka, nie będę musiał zachęcać do modlitw za zmarłych, także za śp Jolantę Szczypińską

 

KOMENTARZE

 • @Jan Paweł
  Modlę się za jej Duszę . Szczęść Boże . Amen.
 • @Repsol 21:34:08
  Dzięki. Jeżeli wysłuchasz tego cyklu kazań Ks. Natanka, to zobaczysz, że ta Twoja modlitwa ma TAM swoje posłuchanie.
  Pozdrawiam

  Szczęść Boże. Amen
 • @ Autor
  Panie Janie Pawle,
  nasi przodkowie już w XVI wieku znali przysłowie: “Nie pomoże umarłemu kadziło” (M. Rej) - a więc musiało ono być jeszcze starsze.
  Inne wersje togo przysłowia: “Pomoże jak umarłemu kadzidło”, “Potrzebne jak umarłemu kadzidło”.

  Można zatem wnioskować, że zdroworosądkowe myślenie nie było obce naszym słowiańskim przodkom mimo usilnego wdrażania w żydo-katolicką religię.
  Szkoda, że dzisiaj tak wielu cierpi na zbędną dewocję.
 • @Rzeczpospolita 01:09:09
  Szanowny Panie Dariuszu, majestat i tajemnica naszej śmierci wpisana jest w nasze nieśmiertelne życie.
  Czy tego chcemy czy nie, jesteśmy NIEŚMIERTELNI.
  Jeżeli obejrzy Pan film (pod linkiem w tekście) to zobaczy Pan, że Ks Natanek swoje kazanie opiera na książce wydanej po sprawdzeniu jej zarówno przez fachowców kościelnych jak i świeckich. Wiemy, że Siostrę Faustynę i np małą Władzię Frączak badały całe zespoły lekarzy i wydali ci lekarze opinię o pełnym zdrowiu psychicznym badanych.

  Takich książek jak ta, na którą powołuje się Ks Natanek, przez te 2tyś lat powstało wiele. W zasadzie każda epoka, każdy wiek dostał od Pana Boga taką książkę.
  Wszystkie one są spójne ze sobą, mimo że pisane przez różnych na przestrzenie wieków ludzi.

  Czy jest jakaś inna "religia" która została tak bogato nam objawiona?
  Pan (i wszyscy piewcy "religii" słowiańskiej) opieracie swoje wierzenia o małą książeczkę... mitologię, których jest wiele, różnych, np właśnie Słowian, Rzymian, Greków, Azteków itd
  Chyba sam Pan widzi, że bardzo kruche sa te podstawy pańskiej wiary.
 • @Jan Paweł 07:50:42
  Władza Frączak, to mała dziewczynka, do której w czasie wojny przychodzili Matka Boska i Jezus Chrystus. Tu można obejrzeć o tym film :
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=869s

  Czy Wasz bóg Światowid, czy Swarożyc czy jakiś inny, objawił się Wam w jakiś sposób?
 • Ble ble
  Po takich wpisach jak Cud nad cudy, czy 22 kwitnia odzyskalismy niepodleglosc, nastepny kwiatek pana jp. Czy psychiatrzy sa w tym kraju?, jesli tak to niech cie przebadaja
 • @goat 08:38:51
  goat, nie ma innej rady, jakby tu na to nie patrzeć, jakby tu nie liczyć, zawsze wychodzi na to, że trzeba się nawrócić.
  I nie pomoże tutaj żadne odwracanie kota ogonem, choćbyś nie wiem co tu na pisał, to i tak wychodzi na to, że wszyscy jak tu na tej Ziemi jesteśmy... JESTEŚMY NIEŚMIERTELNI.
  I tu w tym akurat, nie ma demokracji, nie ma głosowania, targowania się i innych głupawych teorii.... TRZEBA SIĘ NAWRÓCIĆ...
  I to czym prędzej, bo skąd wiesz czy jutro się jeszcze obudzisz tu na Ziemi, a tylko tu możesz jeszcze coś dla poprawienia tego swojego marnego przed Panem Bogiem wizerunku, zrobić.
  TAM obowiązuje już zasada karta-stół...
  Niestety...
 • @Rzeczpospolita 01:09:09
  Szanowny panie Dariuszu.
  W każdym bądź razie, bardzo sie cieszę a Pana wizyty na moim blogu.
  Pozdrawiam
 • @goat 08:38:51
  goat, z Twojej wizyty także się cieszę:-).
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 15:33:25
  Szanowny panie,nie był pan tam i nie wie co tam jest, nie wie pan czy jest karta-stół, bo nie może pan wiedzieć. Tak nawiasem to mam do,czynienia z ludźmi starszymi i nawet z takimi 90+. Powiem tak , ci staruszkowie codziennie "umierają", codziennie żegnają się ze wszystkimi , codziennie są przekonani że to ten dzień jest ostatni. Codziennie z nimi rozmawiam, wspominają swoje dawne czasy, opowiadają zabawne historie ze swoich młodych lat, ale brakuje jakoś rozmów o niejakim Jahwe, Joszue i Miriam. Ci staruszkowie mają to po prostu w dupie. Dla nich nie liczy się to, chcą być godnie pochowani i pamięć o nich żeby nie nie zaginęła. Chcą być potrzebni do ostatniej chwili. O pana dyrdymałach mówi około może 5%, reszta nie mówi w cale, albo wręcz negatywnie. Jak to niejaki Joszułe ich okłamał, bo bez niego, z życia korzystali by inaczej. Opisują za to wspaniałe rzeki, lasy, pola, wshcody i zachody słońca, burze, ulewy, śnieżyce, lata wojny i prl-u, nigdy czasu spędzonego w kościele, lub na jakiś pielgrzymkach.Jeśli wspominają pielgrzymki, to tylko z punktu rozrywki, anie modłów i zabobonów krystowierczych
  SŁAWA
 • @
  Uroczystości pogrzebowe śp. poseł Jolanty Szczypińskiej będą miały charakter oficjalny, a ich organizatorem będzie Kancelaria Sejmu.

  W ostatniej drodze Parlamentarzystki wezmą udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi.
 • @Husky 19:32:41
  Dzięki za info, oby cały kondukt pogrzebowy modlił się za nią.
 • @goat 19:13:51
  Gratuje tym staruszkom tak sędziwego wieku. Pewnie czymś zasłużyli się Panu Bogu, że tak długo czeka na ich powrót do Siebie.
  No cóż, należy im życzyć by zdążyli przejrzeć jeszcze przed swoją godziną agonii, bo jak wiemy z tych "doniesień" dawanych nam przez te 2tyś lat, to w godzinie agonii, decydują sie nasze losy i jeżeli my sami nie zabiegaliśmy za życia, za naszym zbliżeniem się, "uchwyceniem się" ochronnego płaszcza Matki Boskiej, czy Świętych, to jak oni mają nam przyjść z pomocą, gdy za węgłem już czekają na nas, te stwory którym odwróceni od od Pana Boga służyliśmy.
  Nie mam nikogo pośredniego, jeżeli nie służymy Panu Bogu, to służymy szatanowi
  Koniecznie wysłuchaj tego kazania-wykładu pod linkiem który podałem w tekście.
 • @
  Na pogrzebie mają się pojawić najwyżsi rangą urzędnicy państwowi, bo wydarzenie będzie miało charakter oficjalny. Organizacją zajmie się Kancelaria Sejmu. na pogrzebie posłanki PiS pojawią się delegacje z wielu ugrupowań parlamentarnych. - Jolanta Szczypińska była jedną z nas. To oczywiste, że w uroczystościach wezmą udział przedstawiciele Nowoczesnej - powiedziała nam rzeczniczka tej partii Paulina Hennig-Kloska.

  https://v.wpimg.pl/ODE2OTY1Ji1qfWBibQU3cHcLYDB3Rj8tKFVhJDUefnJ1BnhsaQV5cWgffmBtAnd3cAB4YXZCNSc_Sz89N0IkJWtYPzM=

  Rzecznik PO Jan Grabiec mówi nam z kolei, iż na pogrzebie pojawią się przedstawiciele Platformy z okręgu słupskiego, skąd pochodzi Jolanta Szczypińska. - Kto dokładnie będzie uczestniczył w uroczystościach, zdecyduje najpewniej nasz poseł Zbigniew Konwiński ze Słupska - mówi nam Grabiec. Przyznaje, iż na pogrzeb nie wybierają się natomiast liderzy Platformy, z Grzegorzem Schetyną na czele.
 • niejaki Pan Jaruzelski, podobno...
  ..na łożu śmierci się nawrócił (na katolicyzm)..
  Pan Michalkiewicz jednak twierdzi, a ja ten poogląd z nim dzielę,
  że nie było to żadne-tam "nawrócenie się", lecz że Pan generał
  po prostu podpisał kolejną, z licznych w Jego życiu,
  ostatnią już - Volkls-Listę :) ...
  Z nadzieją, że kolejny raz ujdzie bezkarnie :) ...
  A co do Pani Szczypińskiej, to - nie znałem Jej i nie wiem nawet, kto to był..
  Ale - nauczony paskudnym doświadczeniem w naszej Najjaśniejszej,
  gdzie bardzo liczne życiorysy, miłościwie nam panujących Prominentów,
  których - coraz to liczniejsze stada (już trzecie ich pokolenie..),
  każe mi się bezkrytycznie czcić,
  zaczynają się od roku circa 1990-go - wolę lepiej nie dociekać...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829