Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 8785 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Cenzura w PRLu i...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

niedopowiedzenia Iii RP (by nie nazywać tego klamstwem)

 Z wielkim oburzeniem przeczytałem w ostatniej "Niedzieli" artykuł o PRL-owskiej cenzurze "Służba kłamstwu" w którym Autor uźalając się nad szykanami PRL-owskiej cenzury "zapomina" gwoli sprawiedliwości dodać, że ta sama cenzura (ale i całe PRL-owskie prawo) broniła.... Dekalogu, ściganiem w  mediach i nie tylko:  pornografii, prób kreowania przemocy, propagowania zboczeń, satanizmu i wszelkich okultyzmów itd, itp.

Swego czasu byłem świadkiem dyskusji o "wyższości" kina amerykańskiego, gdzie krew leje się z widocznych na ekranie żył i tętnic uciętej głowy i broniący tego kina jegomość twierdził, że to "wybitne" kino pokazuje  życie takim jakim ono jest. "Wybitnego" krytyka filmowego zgasil inny uczestnik dyskusji, stwierdzeniem że takie kino przemocy przede wszystkim KREUJE przemoc w tym naszym życiu codziennym. Iluż to Ali Capone czy innych Don Corleone na naszych ulicach wykreowaly filmy- "wybitne" dziala  sztuki filmowej, gloryfikujące tych zwykłych bandziorów? 

Widać tego nam brakowało,  gdy narzekaliśmy na tą wredną cenzurę. 

 

 Szanowny pan Autor artykułu chyba nie wie, że dzięki tej wrednej cenzurze w PRLu było podobno tylko dwóch księży- egzorcystów i nie mieli roboty a teraz po "odzyskaniu" wolności, róźnorakie zniewolenie satanistyczne osiagnęło już rozmiary niemal epidemii, bo 160 obecnie księży- egzorcystów ma pełne ręce roboty. 

To kiedy my Polacy w końcu mieliśmy większą wolność?  Od szatana oczywiście,  bo to ta wolność jest chyba najważniejsza?

KOMENTARZE

 • @Autor
  Doskonałe!
  Cenzura PRL skuteczniejsza w walce z szatanem od kościoła katolickiego!
  Jak zatem oceniać kościół katolicki, który zwalczał PRL - czyim był sojusznikiem?
 • @programista 10:14:08
  Z dzisiejszego punktu widzenia jest nam łatwiej (jak widać nie wszystkim) oceniać pewne zjawiska. Tak samo negatywna ocena okresu Gierka (i samego Gierka) w rozwoju polskiego Kościoła Katolickiego jest bardzo dyskusyjna (ujmując to eufemistycznie) w sytuacji gdy Gierek podarował Kościolowi ok 6 tyś kościołów na Ziemiach Odzyskanych. Czyli Gierek na spółkę ze.... Stalinem przywrócili Kościół Katolicki na tych sprotestantyzowanych Ziemiach.
  Wierzę więc że I Sekretarz śp Edward Gierek ma TAM więcej zaslug niż nie jeden dzisiejszy "wolnościowy świety".
  Przecież Edward Gierek (razem z Gomułką) niemal doskonale odpowiedzieli Panu Bogu na Jego wezwanie "co zrobicie tym najmniejszym, to tak jakbyście to Mnie zrobili "
 • @Jan Paweł 10:47:47
  Zaryzykowałbym nawet że Gierek z Gomułką mają TAM razem o wiele więcej zaslug, niż wszyscy do tej pory świeccy "wolnościowi święci"
 • A tak już na marginesie...
  to takie czasopisma jak właśnie "Niedziela " czy np Gość niedzielny " niczym nie ustępują w dziele indoktrynacji politycznej, Gazecie wyborowej czy te Gazecie (niby)Polskiej.
  Jeżeli te czasapisma nie chcą skończyć tak jak GW to czym prędzej powinny zająć się... ewangelizacją i pomocą w uświęcaniu czytelników. Na pewno nie słuźą temu kłamstwa np na temat sytuacji w Syrii.
  Po prostu takie czasopismo nie ma Błogosławieństwa Bożego
 • PRL-owska cenzura była uczciwa
  Po pierwsze dlatego że była instytucją ze wszystkimi atrybutami instytucji.
  Miała swoje metody,cele,plany.Wyznaczała granice jasne i przewidywalne.
  Czasami bywały konflikty na styku twórca-cenzor ale jakże ludzkie oblicze miął taki konflikt.Jeśli istnieje możliwość dialogu to znaczy że już jest dobrze.
  A jak jest teraz? Wszyscy wiemy że cenzura jest choć podobno jej niema.Zupełnie nie wiadomo gdzie znajduje się centrum decyzyjne bo przecież wszyscy czujemy że gdzieś jest.
  Niema żadnego adresu,żadnej "Mysiej",z kim zatem wchodzić w dialog? z kim negocjować? z kim się targować?
  Ci co bardziej inteligentni już się zorientowali że obecna cenzura osiągnęła szczyty polegające na tym że obecnie każdy "twórca" jest własnym cenzorem.Ludzie boją się jak ognia przekroczyć granice której teoretycznie nikt nie wyznaczał.
  Nastała nowa forma totalitaryzmu czyli POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA.
  Kudy tam starej PRl-owskiej cenzurze do tej dzisiejszej której ponoć wcale niema.
 • U nas jeszcze jest ciemnogród, aaale w "cywilizacji" wyższego rzędu jest juz nowocześnie!
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/homoseksualne-malzenstwa-legalne-w-calych-usa,555102.html

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/07/21/znaki-z-nieba-w-usa-po-decyzji-sadu-najwyzszego-w-sprawie-legalizacji-zwiazkow-homoseksualnych/

  http://gloria.tv/media/MpiqtkFZWGa

  Senator Joe Biden dziękuje serdecznie żydowskim przywódcom, za aktywne poparcie w zmianie nastawienia społeczności amerykanskiej i poparcie projektu sankcjonującego małżeństwa homoseksualne w USA.
  Mówił także , że wartości żydowskie są istotną częścią tego, kim są Amerykanie.

  Oraz ,że 85 procent tych zmian w nastawieniu społeczeństwa , czy to w Hollywood, czy w mediach społecznościowych, jest konsekwencją pracy żydowskich liderów w tych branżach "
  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4382986,00.html

  https://www.haaretz.com/.premium-jews-helped-gay-marriage-struggle-says-biden-1.5268228
  zdjęcie ze strony za Reuters
  https://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.5521284.1514513145!/image/1018316866.jpg_gen/derivatives/size_1496xAuto/1018316866.jpg
 • Cenzura w jak w stanie wojennym. Gdzie jest PiS? Styczeń 16, 2018 Jacek Międlar
  https://jacekmiedlar.pl/2018/01/16/cenzura-w-jak-w-stanie-wojennym-gdzie-jest-pis/
 • @ikulalibal 11:53:17
  Ja tą tzw poprawność polityczną nazwałbym strachem o własne życie
 • @trojanka 12:18:23
  Brońmy na wszelkie możliwe sposoby uświęcenia modlitwą naszej polskiej ziemi o czym mówi w swoich świadectwach Pan Leszek Dokowicz.
  Tylko to nas jeszcze broni przed atakami szatana
 • @Jan Paweł 13:32:06
  //Ja tą tzw poprawność polityczną nazwałbym strachem o własne życie//

  Tak ja wiem.Przekonał się o tym niemiecki dziennikarz Udo Ulfkotte https://en.wikipedia.org/wiki/Udo_Ulfkotte świeć Panie nad jego duszą.

  https://www.youtube.com/watch?v=Gaj7LvqfqdM
 • @ikulalibal 14:36:52
  Znam sprawę tego wielkiego dziennikarza.
  Po takim wystapieniu cały świat, nie tylko dziennikarski powinien dudnić na ten temat nieustannie i np przestać kupowac gazety i ogladać TV.
  Ilu jeszcze takich Udo nusi zginać by świat się obudził
 • @Jan Paweł 19:14:01
  ,, Ilu jeszcze takich Udo nusi zginać by świat się obudził ,,

  Swiat już to wie .. i co ? . Paweł ty jesteś wierzący to powinieneś wiedzieć komu dana jest władza na ziemi . Jeśli istnieje piekło to ono jest tutaj . Sami oddaliśmy nasz kraj w ręce tego Pana .... w imię lepszego życia .
 • @trojanka 12:18:23
  https://pbs.twimg.com/media/DbpYFj7W4AEWEbq.jpg
 • @fabi 21:15:46
  Dlatego trzeba już TRĄBIĆ na cały świat, że jedyna nadzieja na ratunek dla niego jest w Jezusie Chrystusie poprzez Jego Matkę. Jak zresztą Sam nam to też już TRĄBI przez np Rozalię Celakówną, ale i wielu, wielu innych. Matka Boska także przychodzi do nas z tym Orędziem. W zeszłym wieku byla 300 razy, m.in w Fatimie ale i w Siekierkach a w tym wieku już 30 razy. Kiedy zaczniemy słuchać Jej Orędzia: MÓDLCIE SIĘ I NAWRACAJCIE SIĘ, BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA. MÓDLCIE SIĘ CODZIENNIE NA RÓŻAŃCU.
  Czy to rzeczywiście jest takie trudne, dla naszego przeżycia tu na Ziemi i potem dla naszego zbawienia?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930