Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 9170 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Czy rzeczywiście jest tylko to, co widzimy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film o dramacie młodej Niemki, niestety nie pozostawia złudzeń, że tak nie jest.

 

Bardzo wygodnie jest, nie wierzyć w nic.

No, może jeszcze w Pana Boga, dobrego, miłosiernego, to może jeszcze gdzieś tam w tym całym teraz szaleństwie życia codziennego, pomyślimy. Ale co do Jego sprawiedliwości i naszego w tym wszystkim nieuniknionego spotkania się z nią, to już nie za bardzo chcemy słyszeć.

Niestety, jak zgubne w skutkach dla nas, może być takie myślenie, dochodzi do nas od czasu do czasu z danych nam od Pana Boga przekazów. Jednym z takich przekazów był ten dany nam za sprawą młodej, mieszkającej w Niemczech pięknej dziewczyny, Anneliese Michel.

Redakcja Katolicka TVP wyprodukowała film dokumentalny opowiadający o tych niezwykłych wydarzeniach.

Narratorem po tamtych wydarzeniach, jest katolicki ksiądz egzorcysta Ernst Alt, wówczas młody, nowoczesny (w czasach, gdy przeszło 30lat temu te wydarzenia miały miejsce), obecnie nie mający już najmniejszych złudzeń co do tego, że skutkiem Bożej Sprawiedliwości może być także... piekło.

 

Opowiada on, wraz ze świadkiem tej walki, matką Anneliese o dramacie tej młodej dziewczyny, zmagającej się z demonami, których imiona będą dla oglądających ten film zaskoczeniem, chociaż nie powinno to być dla nas zaskoczeniem.

By wykluczyć chorobę psychiczną ks. Alt kierował Annelise do wszystkich możliwych lekarzy. Niektórzy orzekali, że... demonów nie da się wypędzić strzykawką.

Wobec takiej diagnozy, ks Alt postanowił przeprowadzić tzw egzorcyzm próbny (opisuje w filmie jego przebieg). Wynik nie pozostawiał złudzeń. Nie wiedział jeszcze wtedy, że podejmuje ciężką, żmudną walkę...

 

Jak już wspomniałem, film jest dokumentem, więc wszystkie przedstawione w nim nagrania (także z egzorcyzmów) są prawdziwe, bez jakichkolwiek poprawek i zmian.

Zachęcam do obejrzenia tego filmu, przede wszystkim prześmiewców i zatwardziałych wrogów Kościoła Katolickiego.

Tutaj jest link do filmu pt: Egzorcyzmy Anneliese Michel

www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Dzięki za wpis i link do filmu. Bezapelacyjne 5*

  Ze swojej strony muszę dodać, że moim zdaniem to co nazywamy religią (i to jakąkolwiek z religii, w zasadzie nawet chyba sekt itp) nie jest w zasadzie religią tylko... rzeczywistością. Religia jest natomiast wypadkową tego jak ją postrzegamy i jaka ona jest. A że jesteśmy ułomni - każdy inaczej - to są różne religie. Ale jakoś tak się dziwnie składa, że złe duchy wypędzić jest w stanie tylko.... I wszystko jasne.

  Ciekawe kto przypałował....

  Ukłony
 • @ Autor
  "Czy rzeczywiście jest tylko to, co widzimy?"

  Ludzkie oko widzi:

  - promieniowanie z zakresu światła widzialnego (proszę wybaczyć, ale nie pamiętam zakresu długości fal)

  - obiekty które poruszają się w pewnym zakresie prędkości.

  - Są zapewne i inne ograniczenia.

  Kiedyś czytałem wpis o usuwaniu filtrów RGB w aparatach cyfrowych i stosowaniu matryc gdzie zakres pracy jest przesunięty w stronę podczerwieni. W pewnym momencie zrobiło się.... nieziemsko ;-)

  Ale to tylko tak od strony amatorskiej fizyki, skoro o "widzeniu" mowa ;-)
 • @ Pałownik
  Pałowniku, ujawnij się. Przedstaw argumenty. Proszę.
 • @Jasiek 14:04:37
  Niestety, wielu ludzi nie chce tej, jak widać, oczywistości przyjąć, bo burzy im to np poranny rytuał czytania GW przy kawie, więc wyśmiewają, obrażają, poniżają, przekrzykują, stawiają jedynki itd, itp...:-)
  Ale czy to coś zmieni?
  Niestety, czy tego chcemy czy nie, wszystkim nam przyjdzie kiedyś stanąć przed Obliczem i... co wtedy?
  Jak widać w tym filmie, kiedyś najwięksi, najsilniejsi, najważniejsi itd, itp wyją, wiją się teraz przed Obliczem, nie mogą nawet wykrztusić z siebie np słów Matka Boska".
  Naprawdę zachęcam wszystkich na tym blogu (i nie tylko) prześmiewców i wrogów Kościoła do obejrzenia tego filmu i refleksji, bo jak widać...
  NIE MA ŻARTÓW.
 • @Jasiek 13:52:45
  To prawda, taka jest nasza rzeczywistość i jakże wielka Chwała Panu Bogu, że wysłał nam tu na Ziemię Swojego Syna, by nam to wszystko poukładał, uporządkował i wyznaczył bezpieczną (od szatana) drogę do zbawienia.
  Pozdrawiam
  P.s. ale jak widać nie wszyscy się z tego cieszą, nie wszystkim to pasuje. wolą grzebać w różnych pogaństwach, gdzie aż roi się od pułapek złego ducha. Ich wola.
 • @Katana 14:41:00
  A o czym tu dyskutować? oglądałeś film?
  Jak jesteś taki gigant, że nie potrzebujesz ochrony Jezusa Chrystusa, to w czym rzecz? Nie oglądam, nie dyskutuję, nie ośmieszam, wiem swoje a wsy sobie gadajcie. A Ty jakoś chcesz nagiąć to wszystko do swojego, pewnie grzesznego życia. Więc sam widzisz, że się nie da.
  Obejrzyj film do końca.
 • @Katana 14:44:52
  "Czasami to mam myśl by mu rzeczywiście pałą pociągnąć, by mu te głupoty z głowy szybko wyfrunęły ;-)"

  Czy Pana zdaniem egzorcyzmy to głupota?

  Dziękuję za odpowiedzi na mój komentarz.
 • @Katana 14:44:52
  Nie takie giganty były. Akurat znam jednego takiego... Grał w zespole satanistycznym. Z pokorą przyleciał do księdza... juz nie jest satanistą, już daje świadectwa... swojej Wiary...
  Aha, znam jeszcze jednego, Tzn znałem, bo popełnił samobójstwo (po bardzo wielu próbach). Także był muzykiem rockowym, satatnistycznego zespołu. Zostawił żonę i dziecko.
  Więc, "gigancie" trochę pokory.
  P.s. Jak można przybrać nick japońskiego narzędzia śmierci? Czy poza tym wszystko jest ok? bo jak widać z wypowiedzi, to chyba nie za bardzo.
 • @Katana 14:41:00
  Czytałem ten Twój artykulik i... ciekaw jestem czy ten Twój lekarz-psycholog stanąłby na miejscu tego ks Alta i kazał złemu duchowi wyjść z tej dziewczyny.
  Powiem Ci tylko tyle w czasie jednego z egzorcyzmów do Ks Mariana Rajchela zły duch powiedział: Macie szczęście, że za Wami stoi ON i ONA (Jezus Chrystus i Matka Boska, bo zły duch nie wypowie Ich Imion)...
  Więc może nawet niech nie próbuje ten Twój lekarz psycholog wypędzać tych złych duchów.
 • @Katana 16:14:53
  Powiedz mi, po co my Polacy (i inne narody ochrzczone) mamy się wracać do czegoś co widać było nie do końca doskonałe, skoro Pan Bóg musiał nam przysłać Swojego Syna, ba nas odkupił?
  Czy gdyby to wszystko, co było przed Jezusem Chrystusem, było - mówiąc kolokwialnie- w porządku, to czy Pan Bóg posyłałby nam tu na Ziemię Swojego Syna? i to jeszcze na taką Mękę?
 • @Katana 18:28:00
  Katano... mnie też byłoby wygodnie grzeszyć na lewo i prawo. Zresztą chyba każdemu np zamiast pójść do pracy, to ukraść komuś.
  Ale jak widać, Pan Bóg w swej dobroci stworzył Niebo i tam panuje DOBRO, więc jak my grzesznicy tam pasujemy?
  Ano, oczywiście że pasujemy... Ale po nawróceniu, po szczerej spowiedzi i zadośćuczynieniu.
  Podobno, jak podają przekazy (m.in Św. Anna Katarzyna Emmerich) miliony razy lepiej jest tutaj zadośćuczynić za nasze grzechy niż TAM.
  Odszukaj sobie na YT ebuki z przesłaniami Św. AKE
 • @Katana 21:55:58
  Odkupił mnie (Ciebie także) na Krzyżu. Ale ja, marny grzesznik, muszę jeszcze bardzo dużo się starać by zasłużyć na Zbawienie. Tobie też radzę się tym zainteresować. Skąd wiesz jak długo Pan Bóg będzie cierpliwy w tym czekaniu na naszą poprawę. Na razie jak widać, jeszcze na nas czeka, ale czy będzie czekać jutro?
  Memento Mori.... bo TAM czeka SĄD... i może to być już jutro.
 • @Katana 23:58:40
  "Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami."

  Już nie jesteśmy?

  "zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie."

  Nikt nie pójdzie do piekła? Hulaj dusza!?

  I co teraz?
 • Szanowni Panowie...
  my tu dyskutujemy o teorii a w tym filmie pokazana jest praktyka, która niestety tak właśnie wygląda, jeżeli coś w tym naszym tutaj życiu spartolimy. Jak widać na przykładzie tego nieszczęsnego księdza Fleischmana, do piekła można pójść nawet za "niesumienne pełnienie swojego urzędu". Więc, wychodzi na to, że nie wolno nam ani na chwilę zaniedbywać naszych powinności wobec wszystkich i wszystkiego. Jaki jest więc z tego filmu wniosek?
  Skoro ze złymi duchami radzą sobie kapłani Jezusa Chrystusa, to wychodzi na to, że to właśnie ON ma taką Moc a nie jakiś tam pogański swarożyc, czy jakiś inny bożek, więc to JEGO Nauki są gwarancją obrony przed złymi duchami.
  W tym filmie widać, że starotestametowy Kain (który zabił brata Abla), jak widać też wylądował w tym samym piekle.
  Więc sami widzimy, że wysłanie nam Syna (z Jego Naukami) przez Pana Boga, było wielkim wyrazem Jego miłości do nas ludzi.
  Pozdrawiam
 • @Katana 13:59:21
  Ja Cię bardzo przepraszam za brak dyskusji, nazwijmy to, merytorycznej, ale ja nie znam Biblii na tyle by podpierać się cytatami. Więc dzięki za Twoje cytaty.Ja niestety miałem bardzo długi (przeszło 20lat) epizod nieobecności w Kościele, co wspominam bardzo źle. Więc obecnie próbuję to ponadrabiać. Co widać także i na Neonie.
  Pozdrawiam
 • Jak dowiadujemy się z filmu...
  niemiecki episkopat w czasie kręcenia filmu, utajnił akta sprawy Anneliese Michel na kolejne 40lat. Chyba komuś w tym episkopacie, bardzo zależy na tym by współczesne Niemcy nie miały Świętej, bo Anneliese z całą pewnością powinna być wyniesiona na ołtarze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031