Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
74 posty 8927 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Kto i dlaczego, aż tak bardzo boi się Św Michała Archanioła?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjątkowe zdziwienie ogarnęło mnie gdy dowiedziałem się o przedsoborowych, stanowczych zaleceniach usuwania Św Michała Archanioła z kościołów.

 

Dlaczego akurat tego Świętego proboszczowie wszystkich kościołów parafialnych mieli usuwać w niepamięć, najlepiej w niebyt?

Kto aż tak bardzo boi się Św Michała Archanioła? Do tego stopnia, że wydaje takie zalecenia na sobór?

Kto jest aż tak bardzo silny, że może na szczytach hierarchii kościelnej, takie zalecenia formułować? I to akurat, na takie nazwijmy to, kościelne walne zgromadzenie, jakim niewątpliwie jest sobór. W tym akurat konkretnym wypadku, II Sobór Watykański.

Czy zatem nam katolikom nie warto a nawet koniecznie nie trzeba, przyjrzeć się postaci tego Świętego? By w modlitwie do Niego, oddawać się pod Jego ochronę?

Szukając niejako odpowiedzi na te pytania, trafiłem na wyjątkowo piękny film zrealizowany w ośrodku TV Gdańsk. Tutaj jest link do tego filmu, którego obejrzenie gorąco każdemu polecam:

www.youtube.com/watch

Może nie będę swoimi komentarzami psuć oglądającemu odbioru tego filmu, powiem tylko tyle, że opowiada on o jedynej na świecie kaplicy, która nie została poświęcona ręką człowieka a słynie już wieloma Łaskami Bożymi.

W uzupełnieniu niejako, zachęcam do zagłębienia się w tą tematykę, podam tylko np, że Ks Natanek, badając sprawę przekazu danego siostrze Marii, przez zmarłą i będącą w Czyśćcu, siostrę Marię Gabrielę zwrócił w swoim kazaniu na ten temat uwagę, że to właśnie Św Michał Archanioł schodzi z Matką Boską do Czyśćca by skrócić wybranym duszom męki czyśćcowe.

Odsyłam tutaj do mojego wcześniejszego artykułu, bo tam właśnie jest link do tych kazań Ks Natanka

gibson.neon24.pl/post/131325,pieklo-czysciec-co-to-takiego

Natomiast, nawiązując do pytania zawartego w tytule, to zachęcam do indywidualnego zastanowienia się na odpowiedzią, samemu sobie.

KOMENTARZE

 • zachęcam każdego do sprawdzenia, czy w jego kościele parafialnym...
  zostały te zalecenia usuwania wszelkich śladów po Św Michale Archaniele wypełnione.
  Jeżeli tak, to chyba nie ulega wątpliwości, że należy zachecać proboszczów a nawet jakąś oddolną inicjatywą parafian, fundować obrazy, może nawet figury czy w końcu kościelne kaplice Św Michała Archanioła, by wierni mogli polecać się w modlitwie, Jego, jak widać, bardzo skutecznej opiece.
 • Ci,co się boją Michała Archanioła...
  Witam!
  Widzę,że po mojej piątce jakiś jehowita dał Ci jedynkę.Już w poprzedniej notce ich przewrotność była bardzo widoczna.Nie przemogą!
  W moim kościele modlitwa do św. Michała Archanioła ,napisana przez papieża Leona XIII,jest odmawiana po każdej Mszy św. Sam mam do niego,jako mego Patrona,wielką atencję.Wielokrotnie w sposób cudowny uchronił moje życie w sytuacjach ,po ludzku mierząc,beznadziejnych.
  Widziałem i modliłem się przed kopią statuy z Gargano,która odwiedziła moje miasto.Było to dla mnie wspaniałe przeżycie.Warto się modlić,gdyż modlitwa nie tylko łączy nas z Bogiem i Niebem,ale daje siłę i łaski,bez których życie jest ubogie.
  Jaką siłę sprawczą ma modlitwa,można przekonać się z książki mówiącej o potędze wiary i nieskończonej miłości Ojca Naszego, która potrafi uczynić nam wszystko, jeśli Jemu zawierzymy .Niesamowite świadectwo człowieka, który po zmasakrowaniu przez pijanego kierowcę miał nie żyć. Poprosił, zawierzył a Ojciec wyprowadził go ze stanu śmierci i dna największej alkoholowej nędzy. Dał mu miłość, zdrowie i niesamowitą radość z łaski przywracania zdrowia innym, nawet tym skazanym przez lekarzy na najgorsze.
  Książka nosi tytuł: "Moje z martwych wstanie", a napisał ją Janusz Rostowski.
  Kupiłem ja poprzez ten kontakt :eljarg@wp.pl
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Jan Paweł 11:32:25
  ---specjalnie dla Ciebie przeszukałam obrazy ilustrujące Anioła ,który mnie przytulił. Natrafiłam na ciekawą stronę o Aniołach , w które WIERZĘ / kimkolwiek by nie były/.

  Obraz z zapodanej przeze mnie strony anioła jest innym Aniołem,który mnie przytulił acz rasowo tożsamym.
  Mój Anioł STRÓŻ jest MOCARNEJ BUDOWY , bez skrzydeł i broni , wiekowy tzn. na nasze ziemskie rozumienie ok 60,70lat. Włosy miał do ramion, skręcone i lekko siwiejące. Ubrany był w szarobiałe szaty , jakby bediuna. Przeczytałam z grubsza art. zgadzam się z nim.

  Ps. Anioły tu na ziemi przybierają różne postacie.

  http://velveth.webd.pl/AsOczyszczanie.htm
 • @Cheval Noir 12:05:55
  Dzięki za piękny komentarz-świadectwo Wiary. Jest wiele świadectw działania naszego Anioła Stróża, ja sam osobiście także doznałem jego opieki, m.in w przypadku bardzo groźnej sytuacji drogowej, przy bardzo dużej prędkości (od tamtego czasu bardzo zwolniłem moją jazdę, do czego zachęcam innych), gdzie tak jakby ktoś zwolnił czas w taki sposób, że mogłem wykonać wiele następujących po sobie trudnych do wykonania manewrów, niemożliwych do wykonania w normalnie biegnącym czasie. Dodatkowo ktoś jakby trzymał ciężki kołyszący się na boki samochód w taki sposób, że nie koziołkował...
  Z całą pewnością, bez ingerencji Anioła Stróża nie przeżył bym tego zdarzenia..
  Myślę więc, że mam Panu Bogu za co dziękować, co jak widać, staram się robić.
  Pozdrawiam
 • @
  Archaniol Michał, w przeciwieństwie do innych tzw "świętych", żyje! !
 • @ninanonimowa 12:23:11
  Nina, dzięki i specjalnie dla Ciebie (ale i dla wszystkicj)

  MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą ochroną.
  Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
 • @ninanonimowa 12:23:11
  ---zapomniałam dodać,że takiego jak ja, Anioła Stróża widziało kilkanaście osób, które w okół niego stały.
 • @ninanonimowa 12:56:37
  -- :))) i jeszcze jedno - wszystkie osoby były białe / SŁOWIAŃSKIEJ URODY / acz , niektóre z ciemnymi włosami np.ja :).
 • @roux 12:36:42
  "Żywotność" świętych, podobno zależy także od tego jak często się do nich modlitwy, jak często ich wzywamy.
  Nie ulega wątpliwości, że wszyscy oni oczekują naszych modlitw do nich.
  Dlatego, warto się modlić do świętych - swoich imienników, patronów naszych zawodów, miejsc zamieszkania itd
  Ale koniecznie, jak widać, trzeba się modlić, także do swoich aniołów stróżów a przede wszystkim św. Michała Archanioła.
 • @Jan Paweł 12:55:47
  --BŁĄD w modlitwie ! DOBRY CZŁOWIEK nie może chcieć dla innych PIEKŁA !!!. Bóg wszak stworzył dobro i zło.

  Myślę,że tak ! powinien brzmieć koniec modlitwy : Niech szatan i inne złe duchy z mocą bożą zaznają dobra i niech dobrymi się staną.

  ROZSIEWAĆ DOBRO !! tym samym pomniejszać ZŁO -chyba o to chodzi.
 • @Jan Paweł 12:33:33
  W jednym z przypadków miałem tak samo. Jechałem Seicento(wiadomo,że to jeżdżąca trumna),mżył deszcz.Jadący przede mną duży samochód nagle zahamował i włączył kierunkowskaz do skrętu w lewo.Nie miałem szans na wyhamowanie,ledwo udało mi się skręcić lekko w prawo,gdy "ktoś" z całej siły pchnął moje ciało w prawo,na fotel pasażera.W tym samym momencie z tyłu dostałem"strzał" Range-Rovera,dobijający mnie w bagażnik samochodu z przodu.Z Seicento została kupa złomu,a ja o własnych siłach wyszedłem z wraku z lekką raną ciętą głowy,zadaną przez plastikowy zagłówek.Gdyby nie mój Archanioł,w najlepszym razie byłbym tetraplegikiem.Chwała Panu!
 • @ninanonimowa 13:08:50
  BŁĄD!
  Miejsce szatana jest w piekle.
 • @Cheval Noir 13:17:41
  ---nie sprzeczam się .! Wiem jedno ,że KAŻDY ODPOWIADA ZA SIEBIE. Czym ,kim jest szatan ?? - może to nasza własna druga połowa ?.
  Wszak wszystko ma dwie strony np. lewa/ prawa , jasna / ciemna, zło/dobro itd.
 • @ninanonimowa 13:08:50
  Nina... z szatanem nie ma kompromisów. Rozglądając się dookoła każdy może zobaczyć skutki z nim kompromisów. Miliony, jak nie miliardy w całej historii ludzkości dramatów i tragedii ludzkich z powodu alkoholizmu, narkomanii, pychy, zachłanności, różnych rewolucji, rozpasania obyczajowego itd, itp...
  wszystko z powodów odejścia od Nauk naszego Pana Jezusa Chrystusa i... kompromisów i różnych igraszek z szatanem i różnymi innymi diabłami, czy nawet tymi niby niewinnymi diabełkami, także beztrosko kupowanymi... dzieciom.
 • @Cheval Noir 13:09:40
  Także ciekawe świadectwo. Ja też miałem takich przypadków więcej, nie mam wątpliwości, że codzienna modlitwa do Anioła Stróża, jest tutaj wyjątkowo pomocna. Jeden z papieży (chyba w XIXw) modlił się pięć razy dziennie, do Anioła Stróża.
 • @Jan Paweł 15:07:44
  " z szatanem nie ma kompromisów"...
  Wspaniale i na podstawie własnego życia opisał to autor wspomnianej przeze mnie książki.
 • @Cheval Noir 15:46:07
  Dziękuję zatem za ten adres pod którym można kupić tą książkę. Myślę że warto jak polecić każdemu.
  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 13:08:50
  Herezja!
  Jednoznacznie sprzeczna z nauką Kościoła, a sama modlitwa jest dana przez jednego z papieży po przerażającej wizji.
 • @AlexSailor 19:20:05
  Dziękuję że czuwasz. Ja nie jestem alfą i omegą (zresztą kto jest).
 • @AlexSailor 19:20:05
  ---ponieważ nie obchodzi mnie słowo żadnego papieża ! ani słowo herezja - dlatego pozwalam sobie jako człowiek z WOLNĄ WOLĄ na : szukanie prawdy. Ograniczenia jakie sobie narzucam, w niektórych kwestiach pochodzą z mojego serca. Wiem,że jest Anioł , był jakiś powód ,że mnie wysłuchał. Prześledziłam swoją ścieżkę życia, szukając wytłumaczenia DLACZEGO. Na tej podstawie wysnułam wnioski. Sama z siebie poprawiłam się na ile to jest możliwe.

  Ps. kilka dni temu rozmawiając w towarzystwie, ktoś powiedział BOGA NIE MA ! jakby był, nie dopuścił by do wojen i zbrodni w nich popełnianych. Co odpowiedziałbyś jemu ?.

  Moje zdanie na ten temat było takie : KAŻDY ODPOWIADA ZA SIEBIE. Nie zbiorowo , nie wg. nauk jakiegoś kościoła czy słów papieży.

  Co miałeś na myśli mówiąc herezja ?.
 • @Jan Paweł 20:09:00
  Bardzo mi przykro Szanowny Panie, ale po przeczytaniu wpisu wcale nie poznałem odpowiedzi na pytanie postawione w tytule ;-)

  W związku z tym proszę o pomoc.

  Za wpis i wagę poruszonego problemu - bezapelacyjnie: 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 21:44:50
  Panie Jasiek, tu masz odpowiedz:
  https://m.youtube.com/watch?v=aFAAnocFBc4
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jasiek 21:44:50
  Dziękuję za 5*:-)
 • Czyżby już, skutki braku opieki Św. Michała Archanioła nad Kościołem?
  https://www.youtube.com/watch?v=lU04pcxIyK4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31