Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 10539 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Piekło? Czyściec?... Co to takiego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niestety, okazuje się, że są to pojęcia tak samo realne jak np. słońce, ale i... Niebo. Ktoś może zapytać, to gdzie w takim razie, np. ten Czyściec się znajduje? Proszę bardzo...

 

W zasadzie, wydaje się, że pisanie na tematy tak oczywiste, jest jakąś stratą czasu a jeszcze większą czytanie tego, skoro wszędzie dookoła można usłyszeć, że Pan Bóg wszystkich nas kocha i w swoim miłosierdziu w komplecie zabierze do Nieba...

Niestety, okazuje się jednak, że pewne w tym wszystkim jest tylko to, że gdzieś po tej naszej śmierci pójść musimy.

 

Otóż, są w Kanonie Wiary, Świętego Apostolskiego Kościoła Powszechnego (Kościoła Katolickiego) przekazy, co się dzieje się z nami, po naszej śmierci.

Jednym z nich jest dziewiętnastowieczny przekaz, jaki z woli Pana Boga, został nam dany przez siostrę zakonną Marię Gabrielę, która niestety, po swoim krótkim życiu, poszła na samo dno Czyśćca, do tzw Czyśćca Wielkiego, w którym męki są takie same jak w Piekle, ale różni się ten Czyściec od Piekła tym, że Piekle, dusze przeklinają Pana Boga a w Czyśćcu Wielkim, błogosławią za to, że zostali ZBAWIENI....

Otóż, pierwszym co nas zaskoczy po naszej śmierci, jest to, że zostanie nam odebrana nasza WOLNA WOLA...

Tam, niestety, nie będziemy już mogli niczego zmienić, naprawić, bo wszystko od tego czasu dzieje się już tylko i wyłącznie zgodnie w wolą Pana Boga.

Siostra Maria Gabriela, mimo że była osobą konsekrowaną, poszła na samo dno Czyśćca, dlatego, że nieroztropnie przyjmowała siostry do zakonu, także te które nie miały powołania a które później doprowadziły do rozprzężenia w zakonie.

Z innego przekazu, tym razem już współczesnego (Annelise Michel) wiemy, że za brak pilności w pełnieniu posługi kapłańskiej, trafił, tym razem niestety już do Piekła, ksiądz Fleischmann.

Jak widać z tych przekazów, osoby konsekrowane, za swoje grzechy, karane są o wiele surowiej, niż osoby świeckie. Także za te, które wg naszej ziemskiej oceny, mogłyby uchodzić za lekkie, powszechne, osoby konsekrowane dostają w „nagrodę” Piekło, albo w najlepszym wypadku Czyściec Wielki.

 

I niestety nie jest tak, że spowiedź wymazuje grzechy. Co innego bowiem jest przebaczenie a co innego odpokutowanie z winy, które są skutkiem grzechów.

Mówi się więc, że integralną częścią sakramentu Pokuty., jest ZADOŚĆUCZYNIENIE.

Co z tego, że niektórym uda się zdążyć przed śmiercią ze spowiedzią, skoro już nie zadośćuczynią za swoje winy.

Np wiadomo, że grzechem jest kradzież jakiegoś mienia i w spowiedzi ksiądz odpuści nam ten grzech, ale dalszą konsekwencją sakramentu Pokuty, powinno być zadośćuczynienie, czyli oddanie łupu prawowitemu właścicielowi.

Bł. Anna Katarzyna Emmerich, od której także mamy przekazy odnośnie Czyśćca, wskazuje na nieprawdopodobne męki dusz, które w Czyśćcu pokutują za zrabowanie jakiegoś majątku. Opisuje, jak te dusze chcą by ktoś za nich zadośćuczynił. Ale którzy spadkobiercy pooddalają otrzymane w spadku majątki?...

Tematyka jest tak obszerna i... przerażająca, że warto więc w swoim interesie, zapoznać się z tymi przekazami. Są opracowania książkowe tych przekazów, są e-booki itd.

Zaś, jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie zawarte w tytule (gdzie znajduje się Czyściec?), to zawarta ona jest w jednym z kazań Ks. Natanka. Nie zdradzam w której, by zachęcić do wysłuchania tych bardzo ciekawych, niemal sensacyjnych katechez.

Ks Natanek, jest doktorem habilitowanym, który wnikliwie bada tą tematykę

On także miał już swojej praktyce kapłańskiej, przypadek styczności z duszą czyśćcową, która nawiedzała pewną fabrykę i ludzi bali się w niej pracować. Odprawiając Mszę św, miało miejsce nawiedzenie, które na szczęście okazało się ostatnim. Ofiara i modlitwy tamtej Mszy św zostały przez Pana Boga wysłuchane.

Poniżej podaję parę linków do tych materiałów:

Kazanie Ks dr hab. Natanka (polecam wszystkie kolejne kazania ze Maszy św w dniach następnych)

www.youtube.com/watch

Przekaz Bł Anny Katarzyny Emmerich (także polecam wszystkie pięć części)

www.youtube.com/watch

Przekaz za sprawą Annelise Michel

www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • niecierpliwym, podaję czas rozpoczęcia kazania o Czyśćcu - 15:40
  Zaś tą jedynkę, to podejrzewam, że wstawiła osoba, która jest przekonana, że to wszystko jest nieprawda.
  no cóż, mogę tylko zachęcić tą osobę, by jakoś mądrze temu wszystkiemu zaprzeczyła. Przypuszczam, że wszyscy będziemy wdzięczni
 • @
  TEN CZŁOWIEK WAS OSZUKUJE!

  Napisałeś:

  //Zaś, jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie zawarte w tytule (gdzie znajduje się Czyściec?), to zawarta ona jest w jednym z kazań Ks. Natanka. Nie zdradzam w której, by zachęcić do wysłuchania tych bardzo ciekawych, niemal sensacyjnych katechez.//

  Słuchaj, jeśli chcesz poznać prawdę to czytaj pismo Święte a nie kłamliwe wywody ludzi, którzy oszukują was od dwóch tysięcy lat!

  Człowiek kiedy umrze leży w prochu ziemi i oczekuje Drugiego Przyjścia Pana Jezusa, wtedy to DOPIERO, nastąpi zmartwychwstanie!

  A nauka o czyśćcu to wymysł, nie ma czegoś takiego w Biblii!!!!!

  Przeczytaj co o tym Mówi Pan Jezus:

  ''(1) Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!

  (2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.

  (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ ZNOWU i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.

  (Ew. Jana 14:1-3, Biblia Warszawska)

  I jeszcze to:

  ''(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy,

  (Ew. Jana 3:13, Biblia Warszawska)

  Czytaj Pismo Święte i proś Pana Jezusa o pomoc a nie kłamliwych ludzi!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:07:22
  A może najpierw wysłuchaj tych materiałów, do których linki powstawiałem.
  Wierz mi, ja też jestem niezłym grzesznikiem i też chciałbym żeby to była nieprawda. Ale jak widać... niestety dla nas grzeszników, tak nie jest.
  A Ty, bierzesz odpowiedzialność za osoby które z Twojego powodu stracą Wiarę. Jak to naprawisz? Skoro nawet nie będziesz wiedział ilu i są ci co przez Ciebie ją stracili...
 • @Jan Paweł
  CZYTAJ PISMO ŚWIĘTE I MÓDL SIĘ DO PANA JEZUSA!!!!

  Napisałeś:

  //A może najpierw wysłuchaj tych materiałów, do których linki powstawiałem.//

  Słuchaj, słuchałem ich przez ponad dwadzieścia lat wierząc im na słowo jak każdy katolik. Gdy jednak pewnego dnia zacząłem czytać Biblię zobaczyłem kim i czym naprawdę jest kościół katolicki!!!

  Nie polecam żadnego księdza bo oni nie należą do ludzi prawdomównych i będą robić wszystko by ciebie zbałamucić!!!!

  Jako człowiek wierzący w Pana Jezusa Chrystusa. JA 60GRZEGORZ, polecam tobie tylko i wyłącznie Naukę Zbawiciela w której to Nauce znajdziesz wszystko co potrzebne, jeśli tylko zwrócisz się do Niego a nie do oszusta!!

  Ja nie biorę odpowiedzialności za nikogo, gdyż nie ma czegoś takiego, każdy otrzyma to na co zasługuje dlatego idź do Tego Którego tobie powierzyłem a nie będziesz zawstydzony a tych kłamczuchów, opuść!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 20:42:48
  Czy Ty nie jesteś czasami protestantem, albo Świadkiem Jehowy?
  Bo jak pewnie wiesz i jedni i drudzy są odszczepieńcami którzy dali się zwieść szatanowi.
 • @60grzegorz 20:42:48
  Tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim, możesz jeszcze za życia dostąpić Zbawienia.
 • @Katana 21:37:21
  Świadkowie Jehowy finansowani są przez Coca Colę, więc to już samo mówi za siebie. Natomiast protestanci na szczęście uznają przynajmniej Jezusa Chrystusa. My katolicy, oczywiście nie mamy zapewnionego bezwarunkowego zbawienia, musimy jak wszyscy, na nie zasłużyć. Jest to chyba oczywiste.
 • @Jan Paweł 21:24:26
  Piszesz:

  ''Tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim, możesz jeszcze za życia dostąpić Zbawienia.''
  //

  Czyli Chrystus tobie niepotrzebny !!! Ty BEZ Chrystusa...!!!

  I nie jest wedle ciebie prawda:

  ''I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.'' (Dz.4:12)

  Ciekawe, BARDZO CIEKAWE!
 • @Bara-bar 23:13:09
  W Kościele Katolickim, za wiernymi stoi sam Jezus Chrystus z całym sztabem świętych z Matką Boską na czele. To właśnie w tym Kościele, księża egzorcyści,, siłą Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej stają do walki z szatanem. Czy jacyś inni kapłani, innego kościoła, podejmują się się tej walki? Bo ja nie słyszałem.
  więc chyba już to samo za siebie mówi o prawdziwości Kościoła katolickiego.
 • @Katana 23:51:34
  Coca Cola z tego co wiem jest własnością satanistycznego Monsanto. Czy zatrute drzewo rodzi zdrowe owoce?
 • @Katana 23:51:34
  Katolicy, wierzą w Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej, Święty Kościół Powszechny, Świętych obcowanie itd...i Pan Bóg, jak na razie z tego co wiem, tego nie odwołał.
 • @Katana 23:59:41
  Staniesz do walki, oko w oko z szatanem?
 • @Katana 23:59:41
  Obejrzyj sobie film o Annelise Michel
 • @60grzegorz 20:42:48
  kuźwa faryzeusze i groby pobielane, już dawno powinniście judejskie judasze z tym belzebubem kerenem dostać kopa z tego forum...tyle jadu co wylewacie przeciwko katolikom, to chyba na żadnym forum nie ma...porośliście tu jak pleśn, jak pasożyty, jak wampiry które chcą wypić krew i jak najwięcej zarazić ludzi, drudzy to jehowcy...kuźwa zrobiliście se tutaj miting kto jak najbardziej dokopie katolikom...siarą jedziecie jak diabli, a kopyta wam wystają spod ornatu...

  (...)

  "Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen."
 • @Jan Paweł
  A KATOLIKÓW DO TEGO NIE ZALICZYSZ??/

  Napisałeś:

  //Czy Ty nie jesteś czasami protestantem, albo Świadkiem Jehowy?
  Bo jak pewnie wiesz i jedni i drudzy są odszczepieńcami którzy dali się zwieść szatanowi.//

  Protestantem w pewien sposób może tak ale świadkiem z pewnością nie, ponieważ świadek jak wiesz, o przepraszam jak nie wiesz, bo gdybyś wiedział to ci domokrążcy nie skierują ciebie do Zbawiciela oni nie uważają Go za Boga.

  Z tymi odszczepieńcami to chyba jeszcze kogoś zabrakło, chyba wiesz kogo mam na myśli, nie!?

  Czytaj Pismo Święte i nie słuchaj tych oszustów z watykanu to dobrze na tym wyjdziesz!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @trybeus 14:15:26
  Ten temat nie jest modny. W ogóle bezczelnością jest, że ten temat ktoś porusza:-)
  Dzięki za wstawienie modlitwy do Św Michała Archanioła.
  pozdrawiam
 • @Jan Paweł
  WIDZĘ ŻE, ANI TY ANI TRYBEUS, NIE ZNACIE PISMA ŚWIĘTEGO!

  Więc wam pomogę, trybeus w swej rozmowie a raczej żalu, nie do ciebie tylko do mnie, kieruje swe modlitwy do Michała, otóż zapewniam ciebie że jest to straszny błąd, który obraża zarówno Boga Ojca jak i Pana Jezusa, dlaczego!? Otóż, odpowiadam wersetem biblijnym:

  ''(16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

  (Ew. Jana 3:13-18, Biblia Warszawska)

  Jeśli więc swe modlitwy kierujesz do kogoś innego, którego Bóg Ojciec nie wyznaczył, nie posłał, to NIE WIERZYSZ W IMIĘ SYNA BOŻEGO, ZAPRZECZASZ BOGU OJCU.

  Dlatego opamiętaj się i nie słuchaj tych podszeptów!

  P.s Nie ma czegoś takiego w Biblii jak temat niemodny, niezrozumiały to rozumiem ale niemodny, to przesadziłeś!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz 18:58:49
  Grzegorz,... oczywiście, że wszystkie modlitwy kierujemy do Pana Boga. Natomiast Święci za pośrednictwem których modlitwy się do Pana Boga, są po prostu bliżej Niego. Modląc się do Świętych prosimy Ich o wstawiennictwo u Pana Boga za nami.
  Wiesz o tym, że Matka Boska została wzięta do Nieba, tak jak stała, razem ze swoim ciałem? Też w to nie wierzysz? Wielokrotnie dawała nam tu na Ziemi dowody Swej świętości. Wiesz o tym, że w 1610 roku w swoim objawieniu w Katedrze na Wawelu, oznajmiła, źe obierania sobie Polskę za swoje królestwo? Czujesz,że na temat Świętych można by pisać całymi miesiącami?
  Pisząc o tym, że temat jest nie modny, miałem na myśli to, że w mediach niestety nie uświadczysz nawet najmniejszej o nim wzmianki.
 • @Jan Paweł
  NIE KŁAM JP!

  Napisałeś:

  //Grzegorz,... oczywiście, że wszystkie modlitwy kierujemy do Pana Boga. Natomiast Święci za pośrednictwem których modlitwy się do Pana Boga, są po prostu bliżej Niego. Modląc się do Świętych prosimy Ich o wstawiennictwo u Pana Boga za nami. //

  Nieprawda, nie kłam niemal przed chwilą modliłeś się do Michała i nie ma czegoś takiego jak modlitwa za pośrednictwem świętych, nie ma!!!!

  Czyż nie napisałem tobie że Bóg Ojciec Dał nam właśnie na to Swego Syna Jezusa Chrystusa, który jest ubłaganiem za grzechy nasze!?

  Nie ma żadnego innego imienia danego ludziom, jak tylko Pan Jezus, to on jest Ojcowskim pośrednikiem i nikt inny, jesli zwracasz się w swych modlitwach do kogoś innego, to uprawiasz Bałwochwalstwo!!!

  Piszesz:

  //Wiesz o tym, że Matka Boska została wzięta do Nieba, tak jak stała, razem ze swoim ciałem? Też w to nie wierzysz? Wielokrotnie dawała nam tu na Ziemi dowody Swej świętości.//

  No to sprawdźmy co o tym mówi Biblia:

  '' (50) A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.
  (51) Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
  (52) w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
  (53) Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.

  (1 list do Koryntian 15:47-53, Biblia Warszawska)


  Jak myślisz JP, ktoś tu kłamie jak myślisz kto!? Czyżby Biblia kłamała!?

  Piszesz:

  //Też w to nie wierzysz? Wielokrotnie dawała nam tu na Ziemi dowody Swej świętości. Wiesz o tym, że w 1610 roku w swoim objawieniu w Katedrze na Wawelu, oznajmiła, źe obierania sobie Polskę za swoje królestwo? Czujesz,że na temat Świętych można by pisać całymi miesiącami?//

  Pismo Święte również na to odpowiada:


  (14) I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. (15) Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.

  (2 list do Koryntian 11:14-15, Biblia Warszawska)

  Czytaj JP Pismo Święte, wtedy zobaczysz, kto ciebie oszukuje!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 20:38:23
  Piszesz NIE KŁAM... to Ci odpowiem...
  NIE STOSUJ TECHNIK GAZETO-WYBORCZYCH... i... nie ściemniaj...
  Święci, do ktorych się modlimy, robią wszystko MOCĄ PANA BOGA.
  Oni są pośrednikami, pomiędzy nami i Panem Bogiem, więc modlitwy do nich są jak najbardziej uzasadnione
 • @trybeus 14:15:26
  KTO przeczy Biblii???

  Napisz!!!
  Nie krempuj się!!!

  Ja myślałam, że jesteś myślącym człowiekiem, a ty niczym od rouxa (SJ) nie różnisz się!!!

  Ty calkowiecie BEZmyślnie powtarzasz antybiblijne nauki twoich przywódców religijnych (faryzeuszy)!!!


  Piszesz:

  "Święty Michale Archaniele! Wspomagaj ..''
  //

  Modlisz się do anioła?????????????????????????????????


  Przecież to przez Boga ZABRONIONE!!!

  Bóg w SWYM Słowie wyraźnie mówi, że NIE WOLNO modlić się do aniołów, ludzi zmarłych (Maryja, świeci)!!!

  Myślałam, żeś zagubiony, lecz miłujący Boga........

  Ale ty ODRZUCASZ Boga i Jego Słowo - Biblię!!!

  Ty Boga NIE miłujesz, ty instytucje KK miłujesz!!!

  Ty Chrystusa NIE znasz!


  Masz pięcioro dzieci. Statystycznie rzecz biorąc jedno z nich powie ci prawdę!

  Spyta: Tato, dlaczego NIE chciałeś bym znał Biblię??????
  Dlaczego tato nakazywałeś mi wbrew nauce Chrystusa modlić się do Maryji, aniołów...???
 • @Jan Paweł 19:48:28
  Sprawdź!!!

  http://admin.neon24.pl/posts-edit/128899
 • @60grzegorz 20:38:23
  Nie wiem czy zauważyłeś (bo nie wiem jakiego jesteś wyznania), że my katolicy, tylko do Pana Boga modlimy się, np w litaniach słowami: ZMIŁUJ
  SIĘ NAD NAMI, zaś do Świętych modlimy się słowami: MÓDL SIĘ ZA NAMI (w domyśle: do Pana Boga).
  Czy teraz udało mi się Tobie wyjaśnić, że w Kościele Katolickim wszystko się zgadza z Biblią?
 • @Katana 22:31:40
  To w takim razie przepraszam. Cieszę się że ogladałeś film o Annelise Michel. Być może obejrzałeś także pozostałe materiały, jeżeli nie, to zachęcam.
  Pozdrawiam
 • @Bara-bar 22:30:27
  Próbowałem parę razy, ale niestety wyskakuje mi jakiś błąd. Spróbuję później.
  Pozdrawiam
 • @Katana 00:17:25
  Ja, jako JA, mogę Ci pomóc jedynie tak, że mogę potwierdzić niektóre przedstawiane przez Ks Natanka tematy, odnośnie Czyśćca, bo... sam je przezyłem. Nie myśl że jestem już duszą czyśćową:-)...
  Ale tak na poważnie, to byłbym bardzo, najbardziej wdzięczny Panu Bogu, gdyby przynajmniej ulokował mnie gdzieś tam w Czyśćcu.
  Katano...(Mieczu japoński), mnie po prostu, dane było już co nieco przeżyć, być może także i po to, bym się z Tobą tym podzielił.
  Zachęcam Cię więc do obejrzenia tych materiałów i pójścia tym tropem.
  Pozdrawiam
 • @Katana 00:17:25
  Jeszcze a propos zgodności tego co ks. Natanek mówi z Biblią a raczej tego jak komentuje on dane nam przez Pana Boga przekazy, to nie widzę tutaj bardziej kompetentnej osoby niż on z uwagi na jego kwalifikacje, powołanie i tą tak rzadko już teraz spotykaną, żarliwość jego Wiary.
 • @
  ///
  Recytujesz:

  ? Ojcze nasz, święć się imię Twoje?.
  Jasno stąd wynika Bóg ma imię swoje (Wyj. 6:3 ; Iz. 42:8 ; Ps. 83:19BT).
  Gdy kreślisz znak krzyża imię to wspominasz,
  bo w ? Imię Boga Ojca? czynność tę zaczynasz.
  Radośnie śpiewasz ? ALLELUJA!?. Ale co to znaczy?
  W odpowiedzi słyszysz: ?Któż to wiedzieć raczy??.
  Do encyklopedii zobacz i przeczytaj,
  a jeśli jej nie masz - kolegi zapytaj.
  Przed kim to w kościele wybijasz pokłony,
  czy tam widzisz Boga z imieniem wielbionym?
  Powiedz, co ważniejsze? Boga imię uwielbione,
  czy martwe obrazy i figury rzeźbione? (Wyj. 20:4,5 ; Kapł. 26:1 ; 1 Koryntian 10:14 ; Ps. 115:4-8)
  Czy Twoi rodzice imię to wielbili?
  Czy Twoi dziadkowie imię Jahwe czcić ich nauczyli?
  Mówisz: ? Wielbię Boga, Jego imię sławię!?.
  Lecz jakiego Boga, papież Ci nie powiedział,
  że to Bóg Jehowa-czyżby tego nie wiedział?
  By wielbić Jehowę jest na to podstawa.
  To, że o tym nie wiesz czyja to jest sprawa?
  Czemu imię Ojca- Jahwe lub Jehowa
  przez lat dwa tysiące kościół sprytnie chował?
  Pan Jezus imię Ojca święcić nakazuje,
  dlaczego więc kościół tego nie szanuje? (Mat. 6:9 ; Jana 17:6)
  Czemu katolicy Jehowy nie znają,
  śmieją się, drwią z Niego a nawet przeklinają?
  Bóg Ojciec Jehowa, Stworzyciel wszechświata
  nie pozwoli dłużej by ktoś nim pomiatał.
  Mówisz: ?Świadkowie recytują wszędzie,
  że wkrótce na ziemi zmartwychwstanie będzie?.
  Dodajesz: ? Nie ma na to dowodu, by umarli kiedyś wyszli żywi z grobu.
  Jest to tylko bajka z przeszłości wydarta,
  jakieś zmartwychwstanie-rzecz to śmiechu warta?.
  Jednak, czy ze śmiechu pękasz, gdy mówisz z ambony,
  o tym jak to Łazarz był z martwych zbudzony (Jana 11:38-45).
  Znasz dobrze na pamięć od dzieciństwa swego
  ? Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego?.
  Czyżbyś nie wierzył w swej wiary wyznanie:
  ?Wierzę w żywot wieczny, ciała zmartwychwstanie??
  Jeśli w to nie wierzysz, za śmieszne uważasz,
  więc po co biskupowi ?na ucho? się spowiadasz? (Mat. 6:6-12 ; Ps. 32:5 ; 1 Jana 2:1)
  W kościele za grzechy modlisz się i klęczysz.
  Po cóż Pana Boga pokutami męczysz?
  Powiedz, jak myślisz czy Boga w niebie nie nudzi
  słuchać setki razy ?Zdrowaś Maryjo?? za karę od ludzi? ( Mat. 6:7)
  Pytasz: ?Zdrowaś Maryjo??, pytasz setki razy.
  Sądzisz, że coś złego jej się w niebie zdarzy?
  Jak się czuje Maria gdy słyszy pytanie
  mówione za karę a nie z zatroskania? (Mat. 6:7)
  Skoro w zmartwychwstanie nie masz wcale wiary,
  to czemu każesz zbierać na tacę ofiary? (1 Koryntian 9:7)
  Skoro uważasz, że wszystko skończy Ci się w grobie,
  więc po co pielgrzymkami trujesz życie sobie.
  A może masz słuszność wszak śpiewasz błaganie:
  ?Wieczny odpoczynek racz im dać Panie??.
  Prosisz żeby dusza wiecznie spoczywała,
  aby już nigdy z grobu nie powstała (Ps. 37: 10,11 ; Prz. 2:21 ; Mat. 5:5).
  Choć ciało zje robak lub w proch się rozleci-
  ??i niech jej tam światłość wiekuista świeci?.
  Prosisz niech jej w grobie wieczne światło świeci,
  więc jak myślisz dusza idzie do piekła, czy do nieba leci? (Ezech. 18:4 (przypis w Biblii Tysiąclecia))
  Pieśń mówi: ?Daj mu wieczne spoczywanie??.
  Czyżby, więc dusza nie czekała na zmartwychwstanie?
  Dwie różne nauki papieże wam podają,
  Które jak sam widzisz sobie zaprzeczają.
  Twierdzisz, że: ? Zawracacie głowy
  obiecując ludziom Królestwo Jehowy!?.
  Czy Jezus też bajki rzeszom ludzi opowiadał,
  gdy spełnianie się proroctw o Królestwie Ojca zapowiadał?
  Skoro wierzysz w Syna Bożego istnienie,
  więc dlaczego wątpisz w proroctw spełnienie?
  Prosisz: ?Przyjdź Królestwo Twoje??- a w przyjście powątpiewasz (Iz. 9:5,6BT ,11:1-5 ; Dan. 7:13,14 ; Mat. 6:10).
  Więc, dlaczego prosisz, gdy się Go nie spodziewasz?
  Papież, księża, wszyscy parafianie ?Ojcze nasz? mawiają.
  Czy oni w to Królestwo wiary też nie mają?
  Więc, po co na ziemi świątynie się wznoszą,
  w których wierni codzienne błagania zanoszą.
  Po co odprawiacie rano i w wieczory,
  Wasze nabożeństwa, msze święte, ?nieszpory??.
  Skoro w to Królestwo nikt nie wierzy wcale,
  po co macie posty, po co ?gorzkie żale??
  Gdy w prawdziwość nauk Chrystusa wątpicie,
  po co to na ?drogi krzyżowe? chodzicie? ?
  Dlaczego ?Popielec? i ?suche dni macie,
  spowiedź wielkanocną po co odprawiacie?
  ?Godzinki? śpiewacie,? różańce?, ?roraty?,
  lecz bez wiary w Królestwo czas idzie na straty.
  Teraz chyba widzisz, co ten kościół sprawił,
  czym to całe wieki swoich wiernych bawił?
  Szczerzy ludzie prawdziwego Boga nie znają,
  więc i na Królestwo nadziei nie mają.
  Pomyśl, co się stanie z ludzkimi masami,
  czy Jezus ich nazwie swoimi ?owcami?? (Mat. 7:21-23)
  Gdy fakt ?sądu żywych? realnym się stanie,
  To wiesz bardzo dobrze- po ?kozłach? śladu nie zostanie.
  Bóg Ojciec Jehowa zna Twoje myśli i twierdzenia.
  Czyś pomyślał o tym jak On Cię ocenia?
  Zacznij Biblię studiować a wnet poznasz Boga,
  na drodze do Królestwa stanie Twoja noga (Jana 17:7 : 1 Tym. 2:3,4).
  Królestwo Jehowy to nie żadna brednia,
  że przyjdzie na pewno sam Jezus zapewniał.
  Na tę chwilę bliską proroctwa wskazują,
  które w naszych czasach się realizują.
  Czy Ty nie dostrzegasz, że przyroda chora,
  na naszych oczach umiera fauna i flora?
  Czy nie widzisz Ziemi jak ?oskalpowana?,
  jak śmiertelna jest jej zadana rana?
  Prasa, telewizja ciągle informuje,
  że ludzie giną z głodu, żywności brakuje.
  Zgodnie z prawdą Biblii, Bóg temu zaradzi,
  a tych co niszczą Ziemię On na wieki zgładzi (Obj. 11:18).
  Co z tego, że ludzie Bogu czci nie oddają,
  Z wyrokiem Jego i tak się spotkają.
  Cóż z tego, że ludziom to się nie podoba-
  Decyzja ostateczna należy do Boga.
  W zawrotnym tempie świat zdąża ?do mety?,
  finisz jego ujrzysz niebawem niestety.
  Twierdzisz: ?Świadkowie straszą ludzi wszędzie
  tym, że Armagedon wkrótce tutaj będzie.
  Zasklepieni tylko w biblijnych twierdzeniach
  wykazują wąski horyzont myślenia?.
  Mówisz: ? Wieszcząc Armagedon szkodliwy cel mają,
  bo przez to chęć do życia ludziom odbierają.
  Dzisiaj każdy winien z prądem czasów kroczyć,
  budowy przyszłości nie wolno przeoczyć!
  Propaganda, którą ? sekta ? Świadków sieje
  przekreśla każdego człowieka nadzieje?.
  Masz rację, ta ? sekta? użyła wybiegu,
  bo z prądem naszych czasów nie kroczy w szeregu.
  Bo czy kroczą Świadkowie do gmachów sądowych
  tak jak to robi każdy ? człowiek postępowy ??
  Czy idą do więzień za pijackie zwady,
  gwałty, manka, bandyckie napady?
  I znów masz rację ?człowiek postępowy?
  nie może przeoczyć przyszłości budowy.
  W tym względzie Świadkowie w tyle pozostają,
  bo w czasie pracy wódki nie pijają.
  Nie można Świadka za to też pochwalić,
  że odszedł od pracy ? fajeczkę? zapalić.
  Nie spotka też się Świadków za kratami celi
  za to, że z budowy trochę cegieł wzięli.
  Kto z nimi choć chwilę porozmawia
  wnet swoje życie na nowo układa.
  Zgłębia myśli z Biblii, prawym się staje.
  Stroni od rozpusty ,którą życie daje.
  Izby wytrzeźwień już go nie ? witają ?,
  przydrożne panienki pociechy nie mają
  Chorób wenerycznych nigdzie nie rozsiewa,
  soczystych wiązanek nikomu nie śpiewa (Efezjan 4:20-24BT).
  Zarzucasz Świadkom: ?Sieją propagandę wrogą,
  którą prostym ludziom szkodę zrobić mogą!
  Wieszcząc Armagedon litości nie mają,
  chęci do pracy ludziom odbierają!?.
  Pomyśl!
  Gdybym ?Baba Jagą? chciał wystraszyć Ciebie,
  na pewno tylko ośmieszyłbym siebie.
  Bo przecież nie wierzysz, że ta jędza istnieje,
  więc straszenie Ciebie ?ni ziębi? ?ni grzeje?.
  Aby się bać ?stracha? musisz wierzyć w niego.
  A jak w niego nie wierzysz, nie będzie skutku żadnego.
  Ludzie w Słowo Boże wiary nie mają,
  więc Świadkowie ducha im nie odbierają.
  Ludzie nie chcą pracować natomiast z innej przyczyny.
  I żaden Świadek za to nie ponosi winy.
  Każdy Świadek, który o Armagedonie głosi,
  nie stroni od pracy choć i tam obelgi znosi.
  Dobry przykład daje, z ludźmi żyje w zgodzie.
  Z nikim się nie sądzi, nikogo ? nie bodzie?.
  Zaczytany w Biblii z ?postępem? nie płynie,
  ale z uczciwości w środowisku słynie.
  Ludzie mówią, że: ? nie słyszeli, by ksiądz na ambonie
  mówił kiedykolwiek coś o Armagedonie? (Obj. 16:14,16).
  Faktem jest, że księża nie podają
  jakie dokładnie znaczenie ludzkie słowa mają:
  ?Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych?.
  Ze słów tych wynika, że z nieba na ziemię
  Chrystus przyjdzie sądzić całe ludzkie plemię.
  Wówczas Jezus ludzi (zgodnie z uczynkami)
  Nazwie tak jak Pasterz ?owcami? i ?kozłami?.
  Skoro duchowieństwo na ten temat milczy,
  to nie są to pasterze lecz ?drapieżni wilcy?.
  Twierdzisz : ? W Biblii są legendy, mity i baśnie?.
  i z tej przyczyny nie ufasz jej właśnie.
  Uważasz: ? Biblia czytania jest niewarta?.
  A twoja religia, na czym jest oparta?
  Nie byłoby księży, biskupów, papieży,
  a w miastach i na wsiach kościelnych wieży.
  Skoro, więc to wszystko jest w XXI wieku,
  Więc nie masz racji jak widzisz człowieku.
  Dowodzisz, że Biblia nic Cię nie obchodzi,
  więc po co do kościoła mszę odprawiać chodzisz?
  Przecież tam biblijne fragmenty wciąż czytasz.
  Czy w tym czasie watą swe uszy zatykasz?
  A gdy ministrant biblijne ?baśnie? odczytuje,
  czemu cicho siedzisz i nie protestujesz?
  A czy wiesz, że Lenin do rąk Biblię chwytał
  będąc ateistą treść z uwagą czytał?
  Nixon czy Kennedy( chyba wiesz) nad Biblijne Księgi,
  pochylali czoła w czasie swej przysięgi.
  W telewizji, prasie podziwiał świat cały,
  jak palce mężów stanu Biblii dotykały.
  Czy oni Twój pogląd również podzielali?
  Czy się w oczach świata tym skompromitowali?
  Nie jest w moim stylu by kazania prawić,
  lecz szczególną prawdę muszę Ci wyjawić.
  Księża jeszcze dotąd o to nie zadbali,
  żeby parafianie Słowo Boże znali.
  Starym Testamentem zawsze pogardzali-
  udaj się do biskupów by Ci go sprzedali.
  Z Nowym Testamentem też problem nie lada,
  ?Nakład wyczerpany?- duchowny odpowiada.
  Kompletnej Biblii choćbyś chciał nie kupisz.
  Gdybyś błagał księdza- tylko się wygłupisz.
  Głosicie: ? Uważajcie u Świadków Biblia jest fałszywa! ?
  Więc czemu nie drukujecie tej, która jest prawdziwa?
  Gdy nauki papieży ze ? swoją ? Biblią porównasz,
  sam to zrozumiesz i to właśnie je za fałszywe uznasz.
  Doskonale znasz naukę w kościele głoszoną
  o ? ogniu piekielnym?, w którym dusze płoną.
  To właśnie klerycy ? piekło? wymyślili
  i to nim przez wieki ? owieczki? straszyli.
  Nieraz Ci z pewnością, aż członki drętwiały,
  aby dusze Twoich najbliższych ? piekła ? nie zaznały.
  Ale, za co to Jezus do ? piekła ? się dostał?
  I wkrótce dnia trzeciego z tego ? piekła ? powstał?
  Czy słyszałeś kiedyś, że chcąc wejść do nieba,
  to tak jak Pan Jezus przez piekło przejść trzeba?
  Skoro Bóg tak nawet z niegodziwymi ludźmi nie postępuje
  to Syn Boży Jezus skrzywdzony się czuje.
  Po co Jezus zstąpił w ? piekielne otchłanie ?
  i jaki sens by miało trzydniowe w nich trwanie?
  Może chciał skosztować jak ogień smakuje,
  a może jak się dusza w towarzystwie Czarta czuje?
  A może Jezus z Diabłem pakt podpisywali,
  lub razem straszniejsze tortury wymyślali? (Hioba 14:13,Wujek wyd.I ; Obj. 20:13,14, Biblia warszawska)
  Może z Lucyferem do stołu zasiadał
  i na duszyczki narzekał i biadał?
  Po co, w jakim celu tam wizytę złożył,
  że istnieniu ? piekła ? kresu nie położył?
  Jeśli przyszedł dusze stamtąd wyswobodzić,
  to trzydniową zwłokę jakże z tym pogodzić?
  Jeśli trwali w mękach , ognistych płomieniach,
  Po co było jeszcze przedłużać cierpienia?
  A może Jezusa taki widok cieszył
  dlatego z wyjściem wcale się nie śpieszył?
  Słowo Boże- Biblia ? piekłem ? grób nazywa,
  zatem Jezus w grobie trzy dni sam przebywał
  Czy słyszałeś kiedyś, żeby Świadkowie
  ? piekłem ? straszyli jak wasi ?wodzowie??
  Gdyby ?krematorium piekielne? Bóg stworzył,
  to z pewnością tę prawdę już dawno by wyłożył.
  Chociaż doskonały Adam żył lat dziewięćset trzydzieści,
  to jednak o istnieniu ? piekła ? Bóg mu nie obwieścił.
  Powiedział Jehowa: ? Do ziemi wrócisz..?,
  bo ??z prochu powstałeś i w proch się obrócisz?.
  Kiedy Jezus Chrystus po Ziemi wędrował.
  Czy słyszałeś żeby kogoś ? piekłem ? szantażował??
  Jakim prawem księża piekło ogłaszają
  przez to o sadyzm Boga posądzają ( JANA 3:16 ; 1 Jana 4:Spoko.
  Głosiłeś w kościele niejedno kazanie,
  że: ? Tam będzie płacz i zębów zgrzytanie?.
  Uczycie, że dusza nie ma kości ani ciała
  więc czym będzie zgrzytać i jak będzie płakała?
  Ale już niedługo Armagedon będzie,
  tych co gardzą Bogiem, On dosięgnie wszędzie.
  Tylko sprawiedliwi Ziemię odziedziczą,
  tacy co się teraz w ? szlachetności ćwiczą ?.
  W życiu swoim Bogu tylko cześć oddają
  i przykazań Jego pilnie przestrzegają.
  Myślę, że ten list otworzył Ci oczy
  i dziś zrozumiałeś, że złą drogą kroczysz.
  Dziś masz jeszcze szansę, jest otwarta droga
  Żeby Cię ocalić musisz poznać Boga!
  Był czas ,że ja też źle postępowałem,///

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/policja-sprawdza-czy-prince-nie-umarl-od-przedawko,0,2732478,213266503,czytaj.html
 • Jakie piekło ?
  Piekło
  Kolejnym dogmatem wiary Kościoła katolickiego jest nauka o piekle. W najnowszym Katechizmie czytamy: `Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki ogień wieczny. Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga' (Art. 1035).

  W przypisach do powyższego stwierdzenia Kościół katolicki odwołuje się do wcześniejszych postanowień i dekretów soborowych, co oznacza, że nauka o piekle, w całej swojej rozciągłości, pozostała niezmienna. Źródła katolickie podają więc, że piekło jest miejscem wiecznych mąk, a zarazem stanem duszy, zaś męki piekielne są nad wyraz straszne. Obok kary polegającej na niemożności oglądania Boga potępieńcy otoczeni są wciąż złymi duchami, pogrążeni są w ogniu, a jednocześnie znoszą straszliwe katusze natury duchowej.

  Ks. prof. Franciszek Spirago pisze: `Ogień piekielny nie niszczy i nie spopiela palonych przedmiotów, owszem, konserwuje je, jak sól potrawy (Marka 9:48); nie świeci, gdyż w piekle panują ciemności (Mateusza 22:13) i nie grzeje, gdyż w piekle panuje niezmierne zimno. Natomiast piecze ogień piekielny (stąd wyraz: piekło) i to znacznie boleśniej niż ogień ziemski'. `Nasz ogień zimnym jest w porównaniu do ognia piekielnego' (św. Wincenty Fer., `Katolicki katechizm ludowy', cz. I, str. 399). I jeszcze jedno stwierdzenie Kościoła: `Istnienie kar piekielnych wskazuje z przeraźliwą pewnością, że Bóg jest sprawiedliwy i że ta sprawiedliwość pozostaje w nierozłącznej jedności z Jego dobrocią' (Leon Rudloff `Mała dogmatyka dla świeckich', str. 139).

  Tyle nauka Kościół katolicki. A co mówi Pismo Święte? Czy mówi o piekle jako miejscu wiecznych mąk?

  Piekło w pojęciu Biblii
  Słowo `piekło' znajdujemy w wielu przekładach Pisma Świętego. Ale trzeba wiedzieć, że słowo to jest tłumaczeniem czterech różnych pojęć, jakie występują w Biblii. Oto te pojęcia: Hebrajskie `szeol', `gehenna' oraz greckie `hades' i `tartaros'. Czy powyższe określenia dają podstawę ku temu, aby dopatrywać się w nich uzasadnienia dla dogmatu o wieczystych mękach piekielnych? Zwróćmy uwagę na ich znaczenie, aby się o tym przekonać.

  Po pierwsze, w Starym Testamencie spotykamy się aż 65 razy z hebrajskim wyrazem `szeol'. Termin ten zazwyczaj określa śmierć, krainę umarłych grób. I tak np. patriarcha Jakub, po utracie swego syna, Józefa, rozpacza: `W żałobie zejdę do syna mego do grobu [szeolu]' (1 Mojżeszowa 37:35, por. 1 Mojżeszowa 42:38; 4 Mojżeszowa 16:33; 1 Sam. 2:6; Joba 3:17-19; 14:13; 17:13, 16; Psalm 141:7). Natomiast w Księdze Kaznodziei Salomona czytamy: `Na co się natknie twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób to według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości' (Kaznodziei 9:10). A zatem hebrajskie `szeol' nie zawiera w sobie ani śladu ognia, ani świadomości życia.

  Odpowiednikiem hebrajskiego `szeol' jest greckie `hades'. Również to pojęcie nie może zawierać w sobie cech ognia piekielnego lub świadomości życia. W Nowym Testamencie słowo to występuje 10 razy: w Mateusza 11:23; 16:18; Łukasza 10:15; 16:23; Dzieje 2:27, 31; Objawienie 1:18; 6:8; 20:13-14. I termin ten zazwyczaj oznacza krainę umarłych, królestwo śmierci i grobu. Przykładem tego może być fragment z Dziejów Apostolskich, który wspomina zarówno o grobie Dawida, jak i Chrystusa (Dzieje apostolskie 2:25-31, por. Psalm 16:8-10). Dlatego też upatrywanie w `hadesie' katolickiego `piekła' jest bezpodstawne, ponieważ zarówno `szeol', jak i `hades' związane są ze śmiercią i umarłymi, a nie z życiem i żywymi. Jeśli więc Biblia mówi, że ostatecznie i sam `hades' zostanie wrzucony do `jeziora ognistego' (Objawienie 20:14), co oznacza `drugą śmierć', to zrozumiałe jest, że `hades' nie może być owym ogniem piekielnym, jak to przedstawia katolicki dogmat o piekle.

  Po trzecie, również łacińskie słowo `gehenna', występujące w Nowym Testamencie dwanaście razy, nie oznacza wiecznych mąk piekielnych, ale ostateczny kres Szatana, demonów i czyniących bezprawie. Oto te teksty: Mateusza 5:22, 29-30; 10:28; 18:9; 23:15, 33; Marka 9:43, 45, 47; Łukasza 12:5; Jakuba 3:6. `Gehenna' pochodzi od hebrajskiego Ge(ben)Hinnom `dolina Synów Hinnoma'. Miejsce to, położone na południowy zachód od Jerozolimy, w okresie starotestamentowym związane było z zakazanym składaniem ofiar z ludzi (2 Kronik 28:3; 33:6; 2 Królewska 23:10; Jeremiasza 7:31-32; 19:6; 32:35). Dodać należy, że Bóg surowo potępiał te barbarzyńskie praktyki: `Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło' (Jeremiasza 7:31). Tak więc, jeśli Bogu `nawet na myśl nie przyszło', aby kogokolwiek spalać w ogniu, to o ileż bardziej, aby kogokolwiek w nim męczyć, i to przez całą wieczność!

  Jak więc rozumieć wypowiedzi Chrystusa o wiecznym i nieugaszonym ogniu? Ponieważ `dolina Hinnoma' w czasach Chrystusa stała się wysypiskiem i spalarnią odpadków, padliny i wszelkich nieczystości, a być może i straconych przestępców, dlatego Chrystus użył `ognia Gehenny' jako symbolu ostatecznej i wiecznej śmierci. Już w Starym Testamencie spotykamy się z pojęciem nieugaszonego ognia. Bóg zapowiedział mieszkańcom Jerozolimy, że jeśli nadal będą trwać w odstępstwie, `to roznieci w jego bramach ogień i pochłonie pałace Jeruzalemu, i nie zgaśnie' (Jeremiasza 17:27). Zaś o Sodomie, Gomorze i okolicznych miastach czytamy, że `stanowią przykład kary ognia wiecznego' (Judy 7). Apostoł Piotr dodaje: `Miasta Sodomę i Gomorę spalił do cna i na zagładę skazał jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść życie bezbożne' (2 Piotra 2:6). Jak więc widzimy, pojęcie nieugaszonego i wiecznego ognia jest równoznaczne z ostatecznością i nieodwracalnością śmierci, a nie z wiecznotrwałymi cierpieniami. Chodzi o wieczny skutek, a nie wieczne męki! `Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć' (Rzymian 6:23), a nie wieczne życie w męczarniach!

  Ostatnim biblijnym pojęciem, które również bywa przedstawiane jako katolickie piekło, jest greckie `tartaros'. Termin ten występuje tylko raz w Nowym Testamencie i oznacza miejsce pobytu upadłych aniołów. `Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani [Tartaru], umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd' (2 Piotra 2:4). Z powyższego tekstu wynika, że `tartaros' nie jest miejscem pobytu zmarłych ludzi. Nie może więc być `piekłem', o którym uczy Kościół katolicki. Z innych tekstów Pisma Świętego można przypuszczać, że chodzi o miejsce przebywania tylko niektórych upadłych aniołów. Bowiem kiedy Jezus uwalniał opętanych z demonów, one `prosiły go, aby im nie nakazywał odejść w otchłań' (Łukasza 8:31). Stąd wniosek: są złe duchy w kręgach niebieskich (Efezjan 6:12) i upadli aniołowie, zamknięci w `tartaros' (`otchłań', `czeluść', `mroczne lochy' por. Objawienie 9:1-2, 11; 20:1-3). Tak więc `tartaros' nie jest miejscem wiecznych mąk ani dla bezbożnych ludzi, ani dla upadłych aniołów. To miejsce zamknięcia wyłącznie aniołów ciemności i to tylko do czasu sądu, kiedy ostatecznie zostaną straceni w ogniu `gehenny' (Objawienie 20:10).

  Co sądzić o katolickim piekle?
  Pojęcie katolickiego `piekła' jest sprzeczne z nauką Pisma Świętego. Kościół katolicki, twierdząc, iż `istnienie kar piekielnych wskazuje z przeraźliwą pewnością, że Bóg jest sprawiedliwy i że ta sprawiedliwość pozostaje w nierozłącznej jedności z Jego dobrocią' (L.Rudloff), wypacza wizerunek Boga i przedstawia Go jako okrutnego tyrana. Czy można mówić o sprawiedliwości w przypadku skazania człowieka na wieczne męki?! `Czy rzeczywiście mam upodobanie w śmierci bezbożnego mówi Wszechmocny Pan [ w oryginale - JHWH] a nie raczej w tym, by się odwrócił od swych dróg i żył?' (Ezechiela 18:23). Czyż to nie oburzające, gdy obecny papież [Jan Paweł II, promując zniesienie kary śmierci] potrafi wzywać do ułaskawienia bezwzględnego mordercy z USA (ponad 160 ofiar), a jednocześnie dogmatem o piekle `skazuje' miliardy na beznadziejne wieczne potępienie i męki?

  Biorąc pod uwagę fakt, że w Biblii nie występuje słowo piekło, a tylko `szeol', `hades', `gehenna' i `tartaros', katolicki dogmat o piekle nie ma racji bytu. Znając następstwa dogmatu o piekle, zaliczyć go trzeba do nauk szatańskich. Przez długie wieki wierni byli straszeni piekłem na każdym kroku. A inaczej wierzącym Kościół katolicki zgotował piekło już tu na ziemi.

  Pojęcie katolickiego piekła jest bezsensowne jeszcze z innych powodów. Choćby z uwagi na dysproporcję pomiędzy grzechami człowieka, popełnionymi w krótkim życiu, a nieustającymi mękami w piekle. Czy to można nazwać sprawiedliwością? Czyż Bóg nie jest miłością? Czemu miałoby służyć wieczne karanie, jeśli nie prowadzi ono do resocjalizacji? Przecież katolickie piekło nie gwarantuje żadnej poprawy. A czy zbawieni mogliby przeżywać prawdziwe szczęście, wiedząc o tym, że gdzieś tam w piekle ustawicznie cierpią ich bliscy? Wierzę, że na powyższe pytania nietrudno sobie odpowiedzieć.

  Podsumowanie
  Według Pisma Świętego `zapłatą za grzech jest śmierć' (Rzymian 6:23). A w takim wypadku nie może być mowy o wiecznych mękach. Jakkolwiek Biblia używa takich określeń, jak: `ogień wieczny', `nieugaszony', `wieczne męki' to mają one, jak w wielu innych przypadkach, znaczenie symboliczne. Biblia mówi, że Bóg jest miłością (1 Jana 4:8) i dał Syna swego, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny (Jana 3:16). A zatem Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (1 Tymoteusza 2:4). Dlatego też `okazuje cierpliwość, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do opamiętania' (2 Piotra 3:9). Znaczy to, że Bóg nikogo nie skazuje na śmierć. `Ogień wieczny [oznaczający wieczne unicestwienie, a nie życie w męczarniach], zgotowany jest diabłu i jego aniołom' (Mateusza 25:41). Ktokolwiek jednak zginie, to tylko dlatego, że dobrowolnie wybrał zło. Tak naprawdę, to każdy sam decyduje o swoim przeznaczeniu. Z własnej woli idziemy albo wąską drogą do życia wiecznego, albo drogą szeroką na zatracenie (Mateusza 7:13-14). I Bóg szanuje ten indywidualny wybór.

  Tak więc, mimo iż Biblia nie mówi w dosłownym znaczeniu o wiecznych mękach, mówi o wiecznym zatraceniu. Według przypowieści Chrystusa o pszenicy i kąkolu oraz owcach i kozłach, przeznaczenie jednych i drugich uwidoczni się dopiero przy końcu świata (Mateusza 13:39-42; 25:31-4). Jedni `odejdą na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego' (Mateusza 25:46). W Księdze Malachiasza czytamy: `Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy. Bo oto nadchodzi dzień, palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień mówi Jahwe Zastępów tak, że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki' (Malachiasza 3:18-19). Powyższy tekst nie pozostawia miejsca na żadne spekulacje. Nie wieczne męki, ale wieczna śmierć. Zaś w odpowiedzi na wszelkie ewentualne zarzuty pod adresem Boga, już teraz możemy przeczytać: `Cóż jeszcze należało uczynić mojej winnicy, czego ja jej nie uczyniłem?' (Izajasza 5:4).

  Podobnie brzmią słowa Chrystusa: `Ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje ( ) a nie chcieliście' (Mateusza 23:37). Chrystus bolał nad tym, że wielu Jemu współczesnych badało Pisma, `ale mimo to, do Niego przyjść nie chcieli, aby mieć żywot' (Jana 5:40).

  Czy dziś nie jest podobnie? Czy za ten stan rzeczy nie jest odpowiedzialny Kościół katolicki, który zniekształcił wizerunek Boga? Czy nauka o piekle, którym straszono przez długie wieki wiernych, nie jest tego potwierdzeniem? Apostoł Paweł, adresując swój list do Rzymian, powiada: `Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu' (Rzymian 2:24).

  Czy podobnie nie jest z Kościołem katolickim? Czy nie dał dość powodów do zgorszenia, zwątpienia, łez, bluźnierstw, aż do całkowitej niewiary? Czy nie zgotował ludziom `piekła' już tu, na ziemi? Na pewno tak! Jednak obok ogromnej odpowiedzialności Kościoła katolickiego za ten stan rzeczy, należy również pamiętać, że `każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu' (Rzymian 14:12)
 • @reflexión 10:47:40
  Dziękuję za ten Twój bardzo obszerny i... artystyczny głos (ciekawy poemat), ale Wiara katolicka to także Kanon Wiary zawarty w Kościele Katolickim, czyli niejako UZUPEŁNIENIE PRAKTYCZNE Biblii. Przecież na łonie Kościoła Katolickiego mają miejsce Cuda w tym Cuda Eucharystyczne. Jak uważasz, czy my wierni Kościoła Katolickiego możemy Kanon Wiary pominąć?
  A przecież te wszystkie przekazy, dane nam z woli Pana Boga, także należą do Kanonu Wiary.
  Zachęcam do głębszych przemyśleń, bo jak widać stawka jest bardzo wysoka...
 • @Katana 20:08:24
  No cóż, można Ci jedynie pogratulować, chociaż sam nie wiem czego.
  Może odwagi. Widziałem kiedyś w takim programie na TVN, jak taki jeden jegomość chciał się wykazać odwagą i postanowił spędzić noc w domu o którym było głośno dlatego źe tam bardzo przeraźliwie straszyło. Może oglądałeś ten program? Bo widział byś, jak ten odważny spieprzał gdzie pieprz rośnie z tego domu.
  Katano, to nie są jakieś przelewki, jakby się mogło wydawać.
  Nie znam przypadku, by np jakiś innowierca podjął się walki z szatanem. Do tej walki stają tylko i wyłącznie katoliccyy księża egzorcyści.
  więc może przynajmniej trochę szacunku.
  Na YouTube jest pełno relacji z przeprowadzanych egzorcyzmów, obejrzyj może parę relacji.
 • @Katana 23:27:59
  Obawiam się źe chyba właśnie także w Tobie coś siedzi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829