Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 8502 komentarze

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Zanik Wiary i "zwijanie się" narodów....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jest jakiś związek pomiędzy zanikiem Wiary a "zwijaniem się" narodów? Czy obecny wzrost demograficzny w Rosji, ma związek ze wzrostem Wiary w tym kraju? Czy Polacy, jeszcze jako tako trzymają się, dzięki swojej Wierze, mimo wysiłków okupanta?

Jakież było moje zdziwienie, gdy jakiś czas już temu, chciałem pójść w niedzielę do kościoła w jednej z miejscowości w austriackim Tyrolu, gdy przed kościołem nie znalazłem, tej tak normalnej przed naszymi kościołami, tablicy z tygodniowym planem Mszy św. Znalazłem tylko, skromną tablicę ogłoszeń a na niej kartkę, na której, tak jakby na planie lekcji, ale w tym wypadku miesięcznym, zaznaczone były tylko… trzy Msze św w tym akurat miesiącu. Niestety, ani jedna nie przypadała w niedzielę… Bardzo byłem zawiedziony, gdy jadąc kiedyś w odwiedziny, do rodziny mieszkającej w jednym z miast w Nadrenii-Westfalii, znanym z tego, że urodziła się tam jedna z najbardziej znanych niemieckich aktorek (do dzisiaj mieszka tam jej rodzina), chciałem tam niejako po drodze, wejść do kościoła i podziękować Panu Bogu za bezpieczny przyjazd na miejsce. Niestety zarówno kościół jak i probostwo, zamknięte były na cztery spusty a wszystko razem sprawiało wrażenie jakby nikt tam od dawna nie zaglądał, mimo że otoczenie było czyste i schludne. Dowiedziałem się później, że kościół ten jest otwierany tylko wtedy, gdy ktoś tam, od czasu do czasu poprosi księdza z innej miejscowości o sprawowanie Mszy św… Nieprawdopodobne zmartwienie ogarnęło mnie, gdy przeczytałem niedawno w jednej z gazet warszawskich o tym, jak to francuski parlament uchwalił ustawę o wyburzeniu… 2600 kościołów… Kilkanaście już wyburzono, m.in. piękny gotycki kościół w Abbeville.

Tutaj można obejrzeć krótki filmik- reportaż z tego „dzieła” zniszczenia Wiary w tym kraju.

https://www.youtube.com/watch?v=RkKzNWemmMQ

Wiem, że na miejscu tego akurat wyburzonego kościoła powstał… parking, zaś monstrancje, kielichy, relikwie i.in. przedmioty z tych wyburzanych kościołów można kupić na aukcjach… Jak bardzo się cieszę, gdy idąc do naszego kościoła na Mszę św, spoglądam na tą stojącą przed nim, okazałą tablicę z planem Mszy św i widzę na niej… 25 Mszy św w tygodniu.

KOMENTARZE

 • To taka moja refleksja na temat, widocznego już gołym okiem zwijania się naródów Europy i....
  rozwoju narodu rosyjskiego,mającego miejsce akurat w momencie bardzio wyraźnego wzrostu Wiary w tym kraju. Oczywiście wiary w Boga w Trójcy Przenajświętszej, Święty Kościół Powszechny....
 • 5*
  Polska była znacznie silniejsza i miała swój charakter, kiedy przywiązanie do katolicyzmu było widoczne nawet na poziomie władz państwowych. Dzisiaj to kraje islamskie rosną w siłę. Indonezja jest silna, bo ma wielu muzułmanów, którzy bronią tego kraju przed zachodnią degeneracją. Świetnym przykładem są protesty przeciwko koncertowi okultystki Lady Gagi.:
  http://www.theguardian.com/music/2012/may/27/lady-gaga-indonesia-cancel-muslim
 • @Sukarno 10:42:55
  Ależ oczywiście, że Polska jest silna swoją Wiarą. Wiedzą o tym zaborcy, ktorzy to przeoczyli w czasie Zaborów i teraz, jak widać, starają się się już nie popełnić tamtych błędów. Weszli do Kościoła i rozsadzają Go od środka, bo wiedzą, że bez tego Polski nie da się zniszczyć. A niestety, jak widać nawet na tym blogu, Polacy dają się w tej materii manipulować i sami dobrowolnie pozbawiają się tej Siły.
  Jak widać, nasi bracia Słowianie w Rosji, rosną swoją Wiarą, no, ale oni mają prezydenta Putina
 • @
  Im mniej dla Boga, tym więcej dla Żydów.
  I odwrotnie ..
 • Ludziom wierzacym lepiej sie powodzi w zyciu.
  Wystarczy popatrzec na parking naszego kosciola na polskiej mszy, jakie bryki stoja.Kilkaset dusz a mamy: polska szkole, grupe teatralna, rozne kolka, polski festyn, zabawy taneczne, pielgrzymki.
  http://st-stanislaus.org/index.html
 • jak bardzo Pan Bóg zniża się do nas. tym razem znowu do nas Polaków. ..
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/13/biskup-legnicki-potwierdzil-fakt-cudu-eucharystycznego-komunia-swieta-podobna-do-miesnia-sercowego/
  Jak widać, Pan Bóg pokłada w nas Polakach nadzieję. Zachęcam do pielgrzymowania do tej Relikwii, szczególnie osobom chorym, szczególnie tym nieuleczalnie chorym. My zaś wszyscy Polacy powinniśmy pilgrzymować do Relikwii w intencji naszej Ojczyzny. Możemy być pewni, że Pan Bóg dając nam tak ważną Relikwię Serca Swojego Syna, nie pozostanie obojętny na nasze prośby, wyrażane w gorliwej modlitwie.
  koniecznie polecam przeczytanie tego artykułu.
 • @Jan Paweł 19:18:56
  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęgi i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie!
 • ----- jesteś dobrym człowiekiem - dobro idzie z Tobą i za Tobą
  ---W Rosji mówisz odradza się wiara. Ona zawsze tam była , pomimo,że Cerkwie były zamknięte ,zburzone . Boga ma się w SOBIE w SERCU ! Janie Pawle !.
  Polska skrzy się od kościołów ,kapliczek itp. a BOGA zastąpił Papież ! , ksiądz i inni bogopodobni.

  Uwierz mi Janie Pawle , uwierz ! leżenie krzyżem w kościele to NIE DROGA DO BOGA !. Jesteś SŁOWIANINEM wiarę w Boga wyssałeś z mlekiem matki ::)).

  Na zachodzie ludzie wcześniej doznali watykańskiej miłości -dlatego porzucili wiarę , która była fałszywa.

  Popatrz J.P. na ludzi mających odwagę nazywać siebie świętymi -
  POPATRZ JAKI DYLEMAT ! zgotowali swoim wyznawcom.
  --------KTÓRY MÓWI w imieniu BOGA ??. kto im dał w ogóle prawo ??.


  Wygłoszenie ekskomuniki na papieża Benedykta XVI i Jana Pawła II

  Bizantyjski Katolicki Patriarchat władzą apostolskiego i prorockiego urzędu w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa przed Bogiem zobowiązuje wszystkich katolików w sumieniu i ogłasza:
  1) beatyfikacja zmarłego papieża Jana Pawła II jest nieważna.
  2) zmarły papież Jan Paweł II (wedlug Ga 1:8-9 ) odlączyl się od Kościoła Chrystusowego. Przyczyną tego jego apostatyczny gest w Asyżu, którym otworzył Kościół duchu antychrysta.
  3) Papież Benedykt XVI przez beatyfikacje ducha Asyżu – ducha antychrysta, również wyłączył siebie od Kościoła Chrystusowego.

  Konsekwencja apostazji Papieża
  Od 1 maja 2011 r. Kościół jest w stanie sedes vacantis.
  Każdy kapłan jest zobowiązany odlączyć się od ducha Asyżu przed wiernymi. W liturgii już niewolno wspominac apostata Benedykta XVI, ani apostata biskupa. Jeśli kapłan pozostanie w jedności z duchem apostazji, wtedy, jako apostata, odprawia msze nieważnie.
  Bizantyjski Katolicki Patriarchat jest przeznaczony Bogiem w celu ochrony ortodoksyjnej doktryny Kościoła katolickiego, a teraz i Kościoła łacińskiego. Dopiero po wybraniu ortodoksyjnej katolickiej hierarchii, oraz ortodoksyjnego następcy na papieża, wtedy Patriarchat będzie zwolniony z tego Bogem danego obowiązku.

  Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

  + Eliasz
  Patriarcha

  + Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
  Sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu


  Lwów - Ukraina, 01 maja 2011


  wstał!

  + Eliasz
  Patriarcha

  + Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
  Sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu


  Lwów - Ukraina, 01 maja 2011

  --------------------------------------------
  http://www.cda.pl/video/12270536

  https://www.youtube.com/watch?v=mTnCJ_J2jQs
 • @Katana 19:10:49
  Czy ja pisalem cos o glodzie? Czemu mi te glodne dzieci wklejasz?Chcesz wiedziec czy nasza parafia pomaga glodnym?Tak pomaga.Z tylu kosciola jest kosz, do ktorego dary sie sklada.Raz w tygodniu przyjezdza z katolickiego osrodka furgonetka i to zabiera.Daja nam znac czego w danym tygodniu potrzeba.Nasza parafia opiekuje sie tez misjami franciszkanskimi w Ugandzie.Im wiecej sie daje tym wiecej sie otrzymuje i z tad te audice i leksusy na parkingu kolo kosciola.
 • @ninanonimowa 20:28:06
  Nina, dzięki za miłe słowa:-). Masz rację w Rosji Wiara zawsze była. Natomiast nie słyszałem o tej ekskomunice nałożonej na papieży. Jest to bardzo ciekawe i warte dyskusji. No cóż, owoce jak widać nie są zachęcające. Kościół niemal całkowicie rozbity, narody niszczone na niemal wszelkie możliwe sposoby, ataki na rodzinę, itd, itp...
  nie wiem czy o taką "wolność" chodziło, myślę że z całą pewnością, nie.
  Jak widać, także po tym ostatnim Cudzie Eucharystycznym w Legnicy, Pan Bóg wiąże właśnie z nami Polakami, poddanymi Matki Boskiej Królowej Polski, ważną nadzieję.
  Nie ulega wątpliwości że jest to wielkie Błogosławieństwo, ale i wielka odpowiedzialność.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 08:58:51
  --hostia --Duda uratował w cudowny sposób płatek WAFLA !! a drugi wafel spłynął krwią akurat przed oszukańczym chrztem Polski.
  Janie Pawle !! miej swój mózg !. Bóg jeżeli uzna ,że wart jesteś jego zainteresowania da Tobie znak OSOBIŚCIE ::)).
 • @ninanonimowa 10:12:47
  Zdarza się, że Pan Bóg daje nam znak osobiście. Są to tzw objawienia prywatne. W tym akurat przypadku (uznanego, także naukowo, Cudu Eucharystycznego) chodzi chyba o coś więcej a raczej o szerszy i bardziej obiektywny zasięg. Chociaż, jak wiemy, np objawienia prywatne Bł.Anny Katarzyny Emmerich zyskały tą moc prawdy obiektywnej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031