Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
74 posty 8927 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

A ja zachęcam do pójścia na wybory...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo załóżmy że wszyscy nie pójdziemy, to co nam wtedy pozostanie? Kryterium uliczne? Polski majdan?

 

Chyba nie ma innego wyjścia, jak tylko i wyłącznie wykorzystanie możliwości, jakie daje Konstytucja.

Zwróćmy uwagę na to, czy czasami to nie my sami, którzy wybieramy naszych reprezentantów do Sejmu czy samorządu a potem nie kontrolujemy, nie interesujemy się, nie wymagamy od nich niczego, czy to nie my jesteśmy winni temu, że oni nie czują tego naszego nacisku ale i wsparcia i w konsekwencji nasza Ojczyzna jest dzisiaj „kupą kamieni”?

Czy czasami, takie zwalanie winy na innych, na tych tajemniczych „onych”, nie jest tym karygodnym uproszczeniem i zaniedbaniem?

Dlaczego, gdy np. poseł który głosuje za cywilizacją śmierci, wracając do swojego domu, nie zastaje pod swoim biurem poselskim, całej Polski z transparentami w pokojowej oczywiście manifestacji, mającej mu uświadomić, że nie taka jest nasza wola?

Przecież, jeżeli po jakimś tam haniebnym głosowaniu, nikt się nie odzywa, to oni myślą, że taka jest nasza wola i oni dobrze nas reprezentują.

Dlaczego nie spotykamy się z naszymi reprezentantami i w sposób jednoznaczny nie artykułujemy im naszej woli?

Dlaczego by zwielokrotnić naszą siłę nie stowarzyszamy się w organizacje pozarządowe?, różnorakie, kulturalno-społeczne, hobbystyczne, itd., itp., i nie korzystamy z nich, jako forum wymiany myśli, kształtowania opinii, ale także podejmowania interwencji w naszych sprawach lokalnych czy regionalnych?

Dlaczego nie tworzymy koalicji tych organizacji jako miejsca spotkań z naszymi reprezentantami w Sejmie czy samorządzie i artykułowania im naszych oczekiwań?

I wreszcie dlaczego w ważnych sprawach dla całej Polski, np. w obronie naszych pięknych Polskich Lasów nie tworzymy koalicji ogólnopolskiej tych organizacji?

Dlaczego (w tej akurat sprawie) Pan Profesor Szyszko nie czuje wsparcia koalicji takich organizacji, które jednocześnie lokalnie naciskają na swoich reprezentantów w Sejmie?

O wiele łatwiej jest siedzieć przed telewizorem, konsumować ten codzienny rytuał picia przed nim kawy i... narzekając tkwić w przekonaniu, że ktoś tam za nas coś zrobi.

KOMENTARZE

 • Znakomita
  analiza, w 100% prawda i to cala prawda

  tych "naprawiaczy" naszej Ojczyzny przy kompie i kawie tu na Neon-ie jest mnocho8-))))
 • @Zbójnicki pies 21:29:13
  No to róbmy coś, na początek jakaś akcja oddolna np.
  1.„ Nie Mass-Mediom !” Zacznijmy od rodzin i znajomych przy jednoczesnym promowaniu innych źródeł informacji.
  2. załóżmy stowarzyszenie lub partię Neon24
  3……

  pozdrawiam
 • @Autor
  Po co ?. System już wyregulowano .Pzdr.
 • @Repsol 22:09:43
  Nigdy w życiu nie jest tak, by nie mogło jeszcze gorzej być (tak śpiewał kiedyś zespół Bemibek).
  Oprócz starych wyjadaczy, do Sejmu kandyduje także sporo osób nowych. Nie możemy ich podejrzewać od razu o złe intencje.
  Młodzi się budzą, na co wskazuje m.in list do Michnika.
  Także wielu z tych starych, wydaje się, można próbować przekonać do działań na rzecz Polski a nie Brukseli, czyli NWO.
  Docierając do nich np z tym filmem (bo pewnie są karmieni zupełnie czym innym):
  https://www.youtube.com/watch?v=8ExhrNqrDi8&spfreload=10
  z całą pewnością można zmienić ich pogląd, tutaj akurat na imigrację.
  Kto wie? może zaczną inaczej patrzeć na Orbana? a więc i na jego politykę w innych sprawach.
  Oni tam u góry z całą pewnością są izolowani od tego co dzieje się na dole. Dostają kupę papierów do przerobienia i indoktrynację w innych formach, więc nie dziwmy się że nie rozumieją wygłodzonego narodu.
  Trzeba do nich docierać, pokazywać im życie prawdziwe.
 • Iść?
  To na kago będziesz pan w tych wyborach głosował, panie JP?
 • @Autor
  bagnet na broń i bić kurwy i złodziei..
  niby XXIw. broni niet, bagnetów niet, nawet kosy nie ma, bejsbol nie jest popularny w Polsce, nogi od stołów to chińszczyzna, garnkami z Ikei ich pokonamy..
  nie da się inaczej..

  Prowadź Janie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na Ikeę najpierw, aby dozbroić się..

  Pozdrowił
 • @Jan Paweł 22:26:32
  : ))) No tak .Marzenia to piękne mamy , Pozdrawiam.
 • @Pan podporucznik 22:35:02
  Szkoda, że Polacy nie chcieli JOW, bo wtedy równolegle z JOW-ami dostalibyśmy do ręki broń w postaci możliwości odwołania posła. Niektórzy mówią, że JOWy to cementowanie Układu. A czy ten teraz system Układu nie cementuje?
  Mam kandydata, wiem gdzie ma biuro poselskie, działamy w koalicji organizacji pozarządowych, spotykaliśmy się już nim, rozmawiamy i będziemy rozmawiać.
  Ci ludzie naprawdę potrzebują naszego wsparcia.
  Nie mówię oczywiście o tych starych etatowych już bezczelnych krętaczach, bo na nich z całą pewnością nie należy głosować, mimo że mają największe bilbordy.
 • @wk..ny 22:40:44
  Naszym orężem niech będą organizacje pozarządowe. Pozdrawiam
  P.S. przecież zwykłe koło wędkarskie może być forum wymiany myśli, gdy ktoś tam przyniesie komputer i wejdzie np na stronę Neon24:-)
 • @Jan Paweł 22:53:45
  Czy pan aby zrozumiałeś moje pytanie, panie JP? Możesz pan po ludzku napisać, na kogo pan zagłosujesz?
 • @Pan podporucznik 22:57:41
  Nie chce nikomu sugerować wyboru, więc nie podaję osoby ani ugrupowania, ale zachęcam do bocznego przeglądania się na kogo warto oddać głos, jak ta osoba głosowała w sprawach ważnych dla Polski a jeżeli jest to nowa twarz, to kto za nią stoi, skąd przybył. Tutaj należy naprawdę dobrze się przyjrzeć, bo to że ktoś dzisiaj jest w jednym ugrupowaniu,nie znaczy że po wyborze nie dołączy do innego.
 • @Jan Paweł 22:26:32
  Nie ma Pan tu racji.
  Wybory oni już wygrali i nie ważne kto je wygra.
  Praca oddolna w budzeniu świadomości narodowej tak. (patrz świetny tekst o Dmowskim)
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 09:12:28
  Chyba Pan wyczuł, że raczej intencją posta jest to drugie. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 09:15:25
  Tak właśnie to odebrałem.
  Gdyby dziś wygrał np: obóz narodowy z Zawiszą, Bosakiem, Kowalskim, to realizowali by politykę liberalną w gospodarce i lichwiarską ekonomię. Dlaczego, ponieważ ich nie miał kto nauczyc, wskazać drogę prostą. Dzisiaj jeżeli nie postawi się na szkolenie młodzieży, to każdy z nich będzie myślał, że prawica narodowa - katolicka to pisuar i chociaż będą mieli dobre chęci to i tak będą służyc NWO a wiec szatanowi z usraela.
 • Kazde przetasowanie moze sluzyc dobrym perspektywa.......
  Poniewaz oslabia przeciwnika. i daje czas na przyszlosc..choc wiele jest niewiadomych.... wiec moge sie z toba autoze czesciowo zgodzic.......niewierze w calkowity brak realizmu tych którzy teraz przyjda . po majacej nastapic wymianie............ A do zoriona wisi juz u ciebie bilbordzik,,Neon 24.pl codzienne zrodlo wiarygodnych i niezaleznych informacji,,... proste przyznasz sasiedzi beda zachwyceni....
 • Pamiętajcie o tym o czym poniżej jutro przy urnach Polacy!!!
  http://media.wgospodarce.pl/cache/c8/0f/c80f40f8881e65c0a053bf07186daa44.jpg Islamscy imigranci w Polsce będą przyjmowani do lekarzy poza kolejnością: To wydłuży kolejki dla Polaków!!!!...Ewa Kopacz jedną ze swoich ostatnich decyzji przed wyborami zaprosiła do Polski islamskich imigrantów. Teraz to Polacy poniosą konsekwencje tej decyzji. Choćby takie, że jeszcze bardziej wydłużą się kolejki do lekarzy, bo imigranci będą obsługiwani poza kolejnością.
  Jeszcze nie przyjechali do Polscy zaproszeni do niej przez kanclerz Angelę Merkel imigranci muzułmańscy, a już okazuje się, iż wpuściliśmy do naszego kraju rzesze islamskich imigrantów bez żadnej kontroli sanitarnej. Co więcej, ci, którzy dopiero przyjadą, nie będą musieli (jak Polacy) czekać w kolejkach do lekarza, ponieważ zostaną im zapewnione wszelkie usługi medyczne niejako w innym trybie.
  Co ciekawe - opieka medyczna nad imigrantami będzie kosztować miliony złotych z pieniędzy Polaków. I obejmować będzie pełen pakiet zdrowotny.
  Imigranci będą mieli zapewnione pełne świadczenia medyczne, bez kolejek i bez ubezpieczenia, na koszt polskiego podatnika, który sam ma poważne problemy z dostaniem się do lekarza.
  Polacy najpewniej podziękują Ewie Kopacz przy okazji wyborów.
  prawy.pl/ as/
 • @jan 19:48:11
  Wisi , i sąsiedzi zaczynają się zachwycać Na razie tylko około 100 ale pracuje nad tym żeby za miesiąc było 500.

  Sukces nigdy nie jest całkowity , a porażka ostateczna.
 • pilne!!!!!!!
  Komisje w Sosnowcu dostały wyborcze książeczki bez... głównej partii opozycyjnej? Do przynajmniej jednej komisji w Sosnowcu trafiły książeczki wyborcze, w których zamiast kandydatów komitetu Prawo i Sprawiedliwość wydrukowano po raz drugi... listę kandydatów partii Platforma Obywatelska.

  Ruch Kontroli Wyborów alarmuje, że sprawa może dotyczyć znacznie większej liczby komisji w Sosnowcu. - Jak na razie mamy potwierdzone informacje o nieprawidłowych książeczkach w jednej komisji - mówi portalowi Niezalezna.pl dr Jerzy Targalski.

  To, że w książeczkach kart do głosowania brakuje listy wyborczej PiS, za to podwójnie występuje lista PO, nie jest jedyną nieprawidłowością stwierdzoną przez Ruch Kontroli Wyborów.

  W Śliwicach w powiecie tucholskim (okręg bydgoski) we wszystkich OKW gminy część zestawów kart do głosowania do Sejmu dostarczonych do lokali ma błędy w liczbie kandydatów i w nazwiskach, a także niewłaściwą kolejność list kandydatów komitetów wyborczych. W ocenie członków OKW karty te wyglądają na dodruki. Niewykluczone, że sprawa dotyczy całego okręgu.

  W Żurawicy pod Przemyślem urzędnicy będący członkami OKW zabrali karty do głosowania do domu. Sprawa - dotycząca pięciu Obwodowych Komisji Wyborczych - zostanie zgłoszona do Komisarza Wyborczego w Rzeszowie.

  Z kolei w Makowie (pow. skierniewicki) komisje otrzymały wadliwe karty wyborcze do sejmu. Na ok. 1400 kart 107 miało kilka takich samych stron.

  We Wrocławiu Ruch Kontroli Wyborów otrzymał kilka zgłoszeń telefonicznych, dotyczących zapowiedzi odmów wydawania kopii protokołów członkom komisji przez informatyków.
 • @Kula Lis 65 21:02:34
  Jadno wielkie skurwielstwo!!!
  P.S. proszę Adminów o niecenzurowanie, bo najwyższy już czas nazywać rzeczy po imieniu!!!
 • @Kula Lis 65 21:42:55
  Po prostu, brakuje już słów. Ileż przecież można przeklinać!!!
 • @Jan Paweł 23:57:51
  Ciekawe co na to obserwatorzy OBWE??? Gdyby to było na Białorusi, Rosji, byłoby już wycie o próbie fałszerstwa, a tak z ich strony jakaś dziwna cisza! Znaczy my w tej "demokracji" 25 letniej nie potrafimy? zorganizować uczciwie i bez technicznych "problemów" wyborów. O czym to świadczy odpowiedzcie sobie sami!
 • @Kula Lis 65 07:04:07
  Jak to co na to OBWE? Nic, wszystko w porządku. Drobne, nie mające wpływu na przebieg wyborów, pomyłki...
 • @Jan Paweł
  Prezydent RP Andrzej Duda: Chcemy zniesienia „Ustawy o bratniej pomocy” Druku nr. 1066... Ta petycja czeka na zatwierdzenie przez stronę Petycji Obywatelskich....Dlaczego ta sprawa jest istotna "Ustawa o bratniej pomocy” Druk nr. 1066 pozwala na legalną ingerencję
  obcych służb w naszym kraju! To zagraża naszej suwerenności i bezpieczeństwa naszych obywateli. Przypominamy iż Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulzzagroził użyciem siły wobec Polski! Ustawa ta powinna być uchylona jak najszybciej! https://avaazdo.s3.amazonaws.com/E650E1CD-67B1-4736-8FD2-80305F3F30EF_600x298.jpeg Ps...Jeśli Duda powiedział to w dobrej wierze i intencji, to plus dla Dudy i wszelakie poparcie w tym temacie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31