Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
74 posty 8927 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Szanowny Panie Grzegorzu Braun...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwracam się do Pana, po raz kolejny

...tym razem w bardzo ważnej dla nas Polaków sprawie, mianowicie ubezpieczeń społecznych.
Zwracam się Pana, ponieważ jestem zaniepokojony pańską zapowiedzią likwidacji tej wyjątkowo ważnej zdobyczy socjalnej, jaką właśnie są, te gwarantowane przez państwo powszechne emerytury.

Owszem mógłbym się z tym zgodzić, ale tylko i wyłącznie w warunkach szeroko rozwiniętej Społecznej Gospodarki Rynkowej. Gdzie dobrobyt jest powszechny, wszystkich stać na odkładanie „grosza” na starość (ale też tylko i wyłącznie w bankach państwowych, bo chyba nie powierzyłby Pan swojego życia jakiejś prywatnej korporacji?).
Ale i tak zostawiłbym jednak, takie minimum (na tzw wszelki wypadek) zapewniające godne przeżycie w formie ubezpieczeń społecznych.
A to dlatego, że choćbyśmy nie wiem jak zorganizowali się gospodarczo w Społeczną Gospodarkę Rynkową, to i tak zawsze jakieś rozwarstwienie społeczne pozostanie, które może mieć różne skutki.
W skrajnym przypadku, np. może być zarzewiem niepokojów społecznych inspirowanych z zewnątrz.
Zgodzi się Pan chyba, ze mną, ze likwidując misje państwa w stosunku do narodu, cofnęlibyśmy się do feudalizmu a nawet do niewolnictwa. Co chyba już dobitnie widać, po tych 20-tu paru latach po transformacji, gdzie te misje, są już praktycznie zredukowane do minimum. A składki (cały, bardzo rozbudowany system podatkowy) pobierane od nas na te misje (no bo na cóż, mogłyby być one pobierane?) nieprzyzwoicie już wzrosły.

Panie Grzegorzu Braun
Nie odkrywam chyba tutaj niczego nowego, bo perspektywa braku gwarantowanej przez państwo emerytury, jest także jedną z przesłanek, tej teraz współczesnej Wielkiej Emigracji.
Po prostu, młodzi ludzie nie widzą w swojej Ojczyźnie przyszłości, także i pod tym względem, więc Pana nawoływanie, „przeczekajcie i wróćcie...” jest głosem w próżnię. Oni nie wrócą, gdy Pan zlikwiduje ZUS, zamiast go naprawić i wzmocnić.

Jak wzmocnić?
Ano, jak wiemy, za komuny na ubezpieczenia społeczne pracowała cała gałąź przemysłowa.
Po prostu, jak zapewne wiemy o tym oboje, tak to ktoś kiedyś bardzo mądrze wymyślił, że pieniądze z tej dużej strategicznej działalności gospodarczej, wspierały pełnione przez państwo w stosunku do narodu, misje.


Proszę zwrócić uwagę, jak Komuna w ten sposób upodmiotowiła naród.
To nie ludzie byli dodatkiem do potencjału gospodarczego a właśnie ten potencjał, zresztą stworzony przez ludzi, im służył.

Panie Grzegorzu Braun
W tych ciężkich czasach, przejęcia naszej przestrzeni gospodarczej, przez Międzynarodowy Kapitalizm (z dokończeniem tego procesu w przyszłym roku), chyba nie ma już najmniejszej szansy, na zbudowanie Społecznej Gospodarki Rynkowej, tego kapitalizmu z ludzką twarzą, jak niektórzy ją określają.
Jeżeli Pan odbierze nam Polakom te resztki misji, które nam jeszcze zostały, to już chyba przyjdzie nam już wszystkim z tej naszej Ojczyzny wyjechać.
Cy o to nam chodzi?

KOMENTARZE

 • @Max von Stirlitz 22:36:30
  Szkoda, że reporter nie poprowadził tego wywiadu w sposób zaproponowany przez Grzegorza Brauna. Tym bardziej , że zadał bardzo ciekawe pytania zaś odpowiedzi warte są głębszego rozwinięcia.
  Dziennikarze jako branża nauczyli się takiej poniżającej dla nich samych maniery i chyba traktują szczekanie i osaczanie jako element własnego profesjonalizmu. A ja jednak chciałbym posłuchać pełnej odpowiedzi.
  Co Grzegorz Braun powinien wynieść z tej sytuacji ? Chyba powinien się przyzwyczaić , że atak dziennikarski z zaskoczenia może dopaść go w każdej sytuacji. Dziennikarze zmieniają taktykę i medialny ostracyzm, zamienia się na gwałtowną ofensywę. To też dobrze jeśli nie będą się wiązały z głupkowatymi zaczepkami / jak tu pod koniec /
 • @Max von Stirlitz 22:36:30
  Max,
  Braun chyba się już trochę zmęczył tą kampanią. Bądźmy dobrej myśli.
  Szczerze mówiąc, też mam obawy, bo przecież te różne tam bolki, nie otake rzeczy nam obiecywali.
  Pożyjemy, zobaczymy...
 • Likwidacja ZUS wzmocni wartość zawartych umów.
  Grzegorz Braun zapowiada, że UMOWY zawarte BĘDĄ w tej sprawie będą DOTRZYMANE . Bismarck , który fundamentalnie nienawidził Polaków ustanowił ten grabieżczy system. Celem tego było rozbicie struktury wynikającej z funkcjonowania rodziny wielopokoleniowej – powiodło się jak widać w 100 %. Wbrew Pozorom likwidacja ZUS wzmocni ich/ umów / realną wartość. Pieniądze z ZUS idą do JEDNEGO wora nie mają dzisiaj przeznaczenia li tylko ubezpieczeniowego. Są rezerwą z której każdy /POPISPSLD/ zaRząd RP dowolnie czerpie wielką chochlą .
 • @jax 23:20:31
  Przepraszam, jakie umowy ma Pan na myśli?
  Rozbicia struktur rodzin wielopokoleniowych, nie upatrywałbym w ZUSie. Obecnie, wręcz przeciwnie. Z gwarantowanej przez państwo, wypracowanej jeszcze za komuny, żyją nieraz właśnie całe rodziny wielopokoleniowe.
  To rozbicie, wynika z zupełnie czego innego. Jeden z NWO-wców (już nie pamiętam który_ powiedził: "dajcie mi młodzież a zmienię świat nie do poznania" (czy jakoś tak)
  Rodziny rozbija zupełnie co innego.
  Ubezpieczenia społeczne dają kolejny pokoleniom (a więc i rodzinie) tą jasną perspektywę, ze na starość nie zostaną, bez środków do życia a więc i ten związany z tym spokój ducha.
 • @nocny gryzoń 23:56:56
  A czy oprócz sloganów masz jakieś konkrety?
  O jakie źródła Ci chodzi?
 • @nocny gryzoń 23:56:56
  Ty nie chcesz mieć na starość emerytury? Chcesz być skazany na to co tam uda Ci się nazbierac do skarpety z tych marnych pensji? To na co w takim razie mają pójść te nasze składki z naszych dochodów które nam państwo zabiera? Tylko na ich horendalnie wysokie pensje?
 • @Naftali 00:38:13
  Piszę, bo zepsuć coś co działa, można bardzo łatwo. Skoro ZUS działa w Polsce od czasów Bismarcka, to chyba jest wystarczający okres czasu, by stwierdzić źe się sprawdził. Więc nie psujmy czegoś co ma już takie tradycje. Nie wierzę że Panu Braunowi uda sie doprowadzić do tego, że wszyscy Polacy będą tak bogaci, że stać ich będzie na odklanie przez całe życie na swoje emerytury. Pani Nftali w to wierzy?
 • @Max von Stirlitz 00:17:04
  Maxiu...Ty mnie zawsze sprowadzisz na Ziemię:-). Szczerze mówiąc ja też mam coraz więcej wątpliwości do Pana Brauna. Coraz bardziej się skłaniam ku temu co o udziale w wyborach pisze Pan Dariusz Kosiur.
  O ZUSie właśnie piszę a takich watpliwych tematów jest przecież dużo więcej. Pan Braun chce wszystkim dać broń, co spowoduje ze ci wystraszeni wtedy policjanci będą juz strzelać do nas jak do kaczek, tak jak w Stanach. Gdzie tego typu przypadki są juz nagminne. Łatwo jest coś zepsuć, coś rozpętać, ale tragiczne skutki tego mogą być brzemienne na wiele pokoleń. Pozdrawiam
 • @Max von Stirlitz 00:17:04
  Dzieki za linka. Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego bardzo ciekawgo filmu
 • @Max von Stirlitz 22:36:30
  Przeglądam tak te materiały raz jeszcze i znajduję coraz więcej "kwiatków".
  Maksiu, Ty masz nosa. Przecież te jego (Brauna) zapędy do drukowania lokalnych, czy regionalnych walut, są niczym innym jak tylko i wyłącznie jakimś kolejnym "kwiatkiem" do rozbicia jedności narodowej.
  Czysta kontynuacja filozofii "Dziel i rządź"...
  Zwróćmy uwagę, jak próbuje się dzielić to patriotyczne środowisko jakim są kibice. Podobno dochodzi tam nawet do prowokacji, po to by poszczególne kluby rżnęły się między sobą, by nie doszło tam czasami do ogólnopolskiej jedności...
  Teraz jeszcze do takich "kwiatków" jak RAŚ, dojdą lokalne waluty?...
 • @Max von Stirlitz 22:36:30
  Ma rację Pan Zakrzewski, że wspólna waluta jest jednym z ogniw spójności narodowej.
 • @Elia Kazan 09:52:24
  Dzięki za ciekawe spostrzeżenia. Chyba niestety masz rację. Ale jak sam widzisz, nie jesteśmy jednak sami. I to jest ta nasza Polska Siła w którą, niestety Polacy nie wierzą. Ale powoli, powoli jakby coś zaczynało się budzić. Coraz więcej ludzi o tym mówi. W każdym bądź razie, nie tracić Ducha...
  Serdecznie pozdrawiam z Gieksy:-)
 • @Max von Stirlitz 12:25:50
  W Polsce niemal każdy ma już kogoś za granicą. Czy to krewnego czy znajomego. Więc już tutaj nie chwyci knif, jacy to my będziemy europejscy, gdy wprowadzimy ojro. Także sąsiedzi (Słowacy) do których kiedyś jeździło się na zakupy, teraz, po wprowadzeniu u nich ojro, samo przyjeżdżją do nas i przeklinają na to ojro ile wlezie. Więc masz rację, że z Polakami nie będzie tak łatwo, wcisnąć im to łajno.
  Zaś z tą naszą teraz Wielką Emigracją, to jak widać, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:-)
  Ale co z tego skoro Polacy, te wpływy od Emigracji, od razu wyniosą do hipermarketów, galerii handlowych itd i tyle będą ten kapitał widzieć (od razu poleci na Kajmany). Zamiast pomyśleć jak tu dać zrobić jeden drugiemu, by ten kapitał pokrążył trochę po Polsce i tworzył nam tutaj gospodarkę i dobrobyt a nie Międzynarodówce Kapitalistycznej.
  Chyba już ostatnia nadzieja w Duchu Św, by nas oświecił.
  Pozdrawiam
 • Night Rat...
  Od razu widać, że jesteś już z innej bajki, skoro nie przeszkadzają Ci patologie które właśnie Polskę droczą. Może nie wymądrzajmy się a oddajmy głos faktom - niestety już- historycznym.
  Powtórzę może po raz kolejny. Skoro za komuny mieliśmy do czynienia z tzw wzrostami demograficznymi, to chyba ludzie w gruncie rzeczy pozytywnie oceniali szanse na przetrwanie swoje i swoich rodzonych na potęgę dzieci. Doprowadziło to do wzrostu liczebności Polaków od 27mln po wojnie, do -jak wiemy- 40mln pod koniec epoki Gierka.
  Obecnie, jak podaje Pan Braun (za niemieckimi gazetami) z Polski wyjechało już 8mln Polaków. Ilu wykończyła pauperyzacja to możemy się tylko domyślać. Media ciągle wmawiają nam, że jest nas ciągle 38mln a fakty dobitnie wskazują, że chyba osiągnęliśmy stan z okresu po II wojnie.
  Czy więc ktoś z Polakami toczy jakąś wojnę?
  Nie ściemniaj więc z tym liberalizmem
 • @nocny gryzoń 21:56:05
  Poczytaj sobie:
  https://marucha.wordpress.com/2015/05/08/wyprzedano-juz-97-polskiego-majatku-po-25-latach-polacy-zostali-dziadami-bez-pieniedzy-na-walizkach/
  Tobie też szkodziło, że ten cały potencjał robił na misje państwa w stosunku do swoich obywateli? a to, że teraz, ten ciężko wypracowany potencjał gospodarczy pracuje dla Międzynarodówki Kapitalistycznej, Ci nie przeszkadza?
  Jak pracował dla Polaków to źle a gdy pracuje dla obcych to dobrze?
  Logika więc wskazuje, że jesteś obcym.
 • Widzę, że ktoś pousuwał komentarze, ale...
  to nie ja:-)
 • @nocny gryzoń 22:39:11
  No więc, np niektóre kraje tzw kapitalistyczne, na powrót nacjonalizują niektóre gałęzie gospodarki. Szczytem "mądrości" była prywatyzacja śląskiej energetyki w ręce energetyki... państwowej innego kraju:-). W d..ie mam czyjś zysk. Efektem prywatyzacji były podniesione ceny energii i masowe zwolnienia w energetyce, ze wszystkimi tego skutkami.
  Normalny gospodarz chroni swoje tzw strategiczne gałęzie gospodarki. A energetyka jest jedną z nich, tak samo jak bankowość, zbrojeniówka, kopaliny itd.
  Zaś co do długów Gierka, to kiedy wy nauczycie się czytać ze zrozumieniem? Bo już tysiące razy o tym pisano, że Gierek ze te 38mln kredytów wybudował przeszło 500 nowoczesnych zakładów przemysłowych...
  Trzeba chyba być płatnym agentem Miedzynarodowego Kapitalizmu, by pisać takie głupie peany na cześć tego zbrodniczego systemu. Co? jesteś dopuszczony do ich jakiejś platnacji zdrowej żywności? Bo chyba wiesz, że wszystko co kupujesz do jedzenia w hipremarkecie pochodzi od Miedzynarodowego Kapitalizmu i jest trujące? Można by tak długo jeszcze o tej zarazie, ale do takich jak Ty to i tak nie dotrze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31