Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 8502 komentarze

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Szanowny Panie Grzegorzu Braun...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Będę na Pana głosował w wyborach na urząd Prezydenta Polski, ale...

...niepokoi mnie to, że myli Pan misje, które państwo powinno pełnić w stosunku do narodu, nazywając je zbędnymi usługami.

Panie Grzegorzu Braun...

Uważam, że skoro naród umówił się, że będzie składał się ze swoich dochodów na różne konieczne do życia i rozwoju narodu, dobra wspólne i ustanowił w tym celu organizację państwową, której będzie te składki przekazywał, to logicznym wydaje się, że powinien oczekiwać od państwa, spełnienia nałożonych na nie obowiązków a nie porzucenia ich, jak chcieliby liberaliści.
Bo chyba logicznym się wydaje, że skoro państwo porzuciłoby to swoje powołanie, to powinno zwrócić narodowi jego składki.
Jak widzimy już na co dzień, państwo nie tylko nam nie oddaje nam naszych składek, ale jeszcze je sukcesywnie, znacząco podnosi.

Proszę mi wybaczyć, ale wmawianie nam Polakom, że państwo nie jest od tego, by pełnić misje w stosunku do narodu, nazwane przez Pana usługami, jest liberalną demagogią, stworzoną na okoliczność, wytworzenia przychylanej atmosfery wokół drastycznych cięć budżetowych, koniecznych do tego, by funkcjonariusze państwowi, chyba w ramach nagród za sprzedawanie kraju mogli się obdzielać horrendalnymi wynagrodzeniami, wyprawkami, dietami, apanażami, różnymi zwrotami kosztów itd, itp...
Jak wiemy, dochodzi tutaj, do absurdalnie kosmicznych wynaturzeń, bo kwoty tych różnych wynagrodzeń itd., sięgają milionów i dziesiątków milionów...

Panie Grzegorzu Braun...
W swoich wystąpieniach, określa Pan współczesną Polskę jako PRL bis. Ale chyba sam Pan w to nie wierzy, bo współczesna Rzeczpospolita III jest zaprzeczeniem PRL, bo przypomnę może np., że :

1. w PRL cały potencjał gospodarczy wraz z bankowością, był w rękach polskich a w RP III jak wiemy, jest już prawie w całości w rękach obcych,
2. PRL zlikwidowała analfabetyzm a RP III na powrót ten analfabetyzm kreuje
3. PRL zlikwidowała bezrobocie, bezdomność i wykluczenie społeczne dzieci, ale i dorosłych a RP III chyba chełpi się na zachodnich salonach swoimi „osiągnięciami” w tej dziedzinie.
4. PRL (za Gierka) powoli kreowała własność (jedno z Pana haseł wyborczych), poprzez np system mieszkań własnościowych i w konsekwencji własnych. Na wsi, ziemi rolnej
a RP III powoli likwiduje tą prywatną własność wieloma różnymi narzędziami, jak np.: hipoteki odwrócone, agencje rynku rolnego a w przyszłości podatek katastralny itd., itp.

Tą wyliczankę, można by tak pewnie ciągnąć jeszcze bardzo długo, ale widać wyraźnie, że w obecnej Rzeczpospolitej, należy PILNIE przywrócić te porzucone po tej nieszczęsnej transformacji, misje. Kto wie, czy nie nawet na wzór tych PRL-owskich, które jak wiemy owocowały m.in radykalnym przyrostem demograficznym. Co chyba dobitnie o tym okresie świadczy.

Mam jednak nadzieję, że nie do końca przemyślał Pan akurat tą ważną dziedzinę polityki państwa. Nawet nie dopuszczam myśli o jakich złych w tej materii Pana intencjach.

Cieszę się, że zmienił Pan spojrzenie na Rosję i teraz widzi Pan tam także nasze szanse na współpracę w wielu dziedzinach.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Panu wygranej, ku pomyślności naszej Ojczyzny.
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  oczywiście - Grzegorza Brauna trzeba popierać - i zdawać sobie sprawę że jeżeli w tych wyborach nie zawalczymy ostro o swoje sprawy, następne mogą być zupełnie inne. Kto nam zaręczy, że kolejny sejm np nie wprowadzi wyboru prezydenta przez parlament, a w wyborach parlamentarnych wprowadzi jakiś rodzaj cenzusu - że o takim drobiazgu jak przekręcenie sprawy lasów w następnym podejściu nie wspomnę.
  To jest bardzo poważna sprawa: maksymalne nagłośnienie w społeczeństwie spraw o których mówi Grzegorz Braun - niezależnie od wyniku wyborów, które i tak zapewne zostaną zoptymalizowane...ta wiedza w społeczeństwie zostanie i miejmy nadzieję, że będzie procentować

  polecam też własną notkę:

  http://att.neon24.pl/post/122049,dlaczego-polska-racja-stanu-jest-glos-na-grzegorza-brauna
 • @Andrzej Tokarski 13:36:50
  Oczywiście, że sprawy nagłaśniane przez Brauna są bardzo ważne. Myślę, że trzeba brać udział w wyborach, bo nasza absencja niczego nie zmieni. Oni po porostu wybiorą się sami. Natomiast takie osoby jak Pan Grzegorz Braun, przynajmniej- jak Pan także to zauważył- nagłaśniają pewne groźne dla Polski sprawy.
  Dzięki za linka, przeczytam Pana artykuł. Pozdrawiam
 • @nocny gryzoń 14:52:25
  Proszę Pana, urzędników, to bardziej opłaca się przede wszystkim odciążyć od tej bezsensownej roboty przy tych zagmatwanych do granic możliwości procedurach administracyjnych a potem zgonić ich do roboty jako urzędową pomoc dla indywidualnej przedsiębiorczości, dla ludzi którzy coś konkretnego robią w wytwórczości czy usługach. Tak by stworzyć podstawy do rozwoju Społecznej Gospodarki Rynkowej a nie Międzynarodówki Kapitalistycznej.
  Zaś a propos PRLu, to obecna biurokracja, jest ok 20 razy bardziej rozrośnięta od właśnie czasów PRL...
  Chce Pan jeszcze coś o PRLu? proszę bardzo...
  Pod koniec (niestety) epoki Gierka było nas Polaków ok 40mln a szacowano że za niedługo będzie ok 60mln...
  Może starczy, bo nie chcę Panu psuć dobrego samopoczucia
 • @Jan Paweł 15:09:51
  Polecam obejrzenie G.B. w moim mieście:
  https://www.youtube.com/watch?v=feHF9nTjtEI
  https://www.youtube.com/watch?v=eanOAwVBBTU
  https://www.youtube.com/watch?v=UJycVVarc6Q
  https://www.youtube.com/watch?v=WwdfB2RFSuU
 • @Jan Paweł
  Daję 5*

  Będę głosował na Grzegorza Brauna.

  Oburącz podpisuję się pod Pańskimi uwagami.
 • @Jan Paweł 14:59:56
  o tym próbowałem napisać - jak mówią na ulicy: nie leczy się syfa pudrem
 • @Cheval Noir 17:01:50
  Dziękuję za linki. Materiał bardzo ciekawy i istotny dla naszego Państwa. Polecam, każdemu obejrzenie tych filmików. Pozdrawiam
 • @Jan Szczepanik 17:30:38
  Bardzo się cieszę, że mamy podobne odczucia w tej sprawie, bo tymi całymi medialnymi manipulacjami, jesteśmy już tak ogłupieni, że już nie rozumiemy czy tabakiera jest do nosa czy odwrotnie. A jak widać, skutkuje to bardzo dramatycznie, ale także tragicznie dla Polski. Pozdrawiam
 • @Andrzej Tokarski 18:00:11
  W pełni się z Panem zgadzam.
 • @Max von Stirlitz 21:01:17
  Max, dzięki za ciekawy i dosadny materiał. Kukiz mi podpadł, gdy śpiewał dla majdanowców. Czyli brał udział w rozpętaniu krwawego Majdanu, którego konsekwencją jest krew na Ukrainie. Kukiz ma tą krew na rękach.
  A z nim wszyscy którzy go teraz popierają (jak widać, niektórzy także i na tym portalu). Pozdrawiam
 • @Cheval Noir 17:01:50
  Dziękuję za linki.
 • @Max von Stirlitz 21:01:17
  BĄBA. Thx, Max.
 • "Uważam, że skoro naród umówił się, że będzie składał
  się, że będzie składał się ze swoich dochodów na różne ... ."

  Kto się z kim umawiał????
  Chyba żart jakiś.

  Proszę się obudzić i zobaczyć sprawy jakimi są, a nie wierzyć w bajki.
  Nie było żadnej umowy, to tylko zabieg sterowania społeczeństwem.
  Jesteśmy przez Państwo Rządzących traktowani jak bydło, jak inwentarz do strzyżenia i golenia, a później przerobienia na skóry i mięso.
  Tak jest zbudowana prawdziwa podstawa funkcjonowania państwa.
  Efektywne opodatkowanie Polaków to od 80% (dla bogatych) do 95% (dla biednych).
  Część z tego wraca w formie usług i pomocy państwowej do ludzi, zwłaszcza sprytnych, cwanych i sprytnych.

  I tak to wygląda.
 • ----śmieszni jesteście Państwo !!!!!!!!!!!!!
  --Czy Wy !!!!!!!! nie rozumiecie ,że KOŚCIÓŁ !! bierze czynny udział na ZIEMIACH ODZYSKANYCH w oddawaniu ich na powrót NIEMCOM ??!!.

  http://www.vdg.pl/pl/article/2663-o-franciszkanach-w-bibliotece-caritas
 • @AlexSailor 11:12:58
  Proszę się aż tak bardzo nie denerwować. Rozumiem, że uzmysłowienie sobie tej prawdy naród/państwo może przyprawiać o pomieszanie zmysłów i inne przypadłości nerwicowe:-) Ja tylko przypomniałem jak mniej więcej chyba powinno to wyglądać. Bo w końcu to chyba naród jest suwerenem?
  Obawiam się, że niestety myli się Pan co do poziomu opodatkowania tych najbogatszych, którymi chyba w Polsce są oddziały zagranicznych korporacji. Bo jak możemy przypuszczać nie jest to podane przez Pana 80%, ale znacznie, znacznie mniej o ile w ogóle coś płacą.
  Kiedyś pamiętam taką medialną dyskusję, gdzie ktoś tam tłumaczył pospólstwu, że banków nie należy opodatkowywać, bo one od razu przeniosą to na swoje "produkty" i straci na tym klient...:-)
 • Pan Grzegorz Braun
  zdobędzie również mój głos.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 11:45:43
  Nina... nie siej defektyzmów:-) to że Caritas i jakaś tam organizacja niemiecka w Polsce organizują razem jakąś imprezę, wcale nie znaczy, że handlują Polską. Pozdrawiam:-)
 • @Bibrus 14:13:24
  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  Proszę mnie oświecić w pewnej kwestii.

  Otóż, G.Braun jest człowiekiem głęboko wierzącym, szanującym instytucję Kościoła i jego hierarchów („Kościół, szkoła, strzelnica”; „nie budujmy Polski plecami do Kościoła” – to są znane bon moty Brauna) – chyba nikt nie zaprzeczy – ?

  G.Braun głosi także pogląd, że Polska winna opuścić struktury UE – w tym także się chyba zgodzimy -?

  Jak w takim razie pogodzić ten pogląd G.Brauna ze wskazaniami JPII, Episkopatu Polski: „nie ma alternatywy dla europejskiej integracji”, czy z tak niedawnymi nawoływaniami prymasa H.Muszyńskiego do podpisania traktatu lizbońskiego – ?

  Jeśli Kościół wskazywał nam złą politycznie drogę (do UE) to chwała Braunowi, że wskazuje właściwą (wyjść z UE). Tylko dlaczego Braun wskazuje nam jednocześnie na Kościół jako wyznaczający właściwy kierunek w kształtowaniu całej polityki państwa?

  W takim razie czy Braun jest głupcem, czy oszustem?

  Pomijam stały slogan Brauna „Polska jest kondominium niemiecko-rosyjskim pod żydowskim zarządem” jako oczywistą bzdurę.
  Poza tym G.Braun nie zmienił stosunku do Rosji, którą uważa za naszego największego wroga, co nie znaczy, że wyklucza wymianę handlową z Rosją.
 • @autor
  >naród umówił się, że będzie składał się ze swoich dochodów
  >na różne konieczne do życia i rozwoju narodu, dobra wspólne
  >i ustanowił w tym celu organizację państwową.

  Piękna teoria... Gdyby to jeszcze była prawda ;-)....
  Niestety cała koncepcja "umowy społecznej" jest zupełnie ahistoryczna.
  Potrafi Pan podać datę i miejsce zawarcia takiej umowy i jej treść?
  Prawda jest taka, że nic takiego nigdy nie miało miejsca.

  >której będzie te składki przekazywał, to logicznym wydaje się, że
  >powinien oczekiwać od państwa, spełnienia nałożonych na nie
  >obowiązków a nie porzucenia ich, jak chcieliby liberaliści.

  Zgoda. Ale proszę rozważyć co się dzieje jeśli spełnienie powziętych obowiązków przekracza możliwości państwa. (np. ZUS jest piramidą finansowo-demograficzną i nie ma możliwości żeby się wywiązał z powziętych zobowiązań). W chwili obecnej większość tzw. "obowiązków" państwa to są pobożne życzenia i puste obietnice bez pokrycia.

  Dużo się mówi o kontraktach NFZ-lekarze. A ja się pytam gdzie są kontrakty NFZ-pacjenci? Kontrakty z ZUS'em?

  Cała ta umowa społeczna - niestety - to jest takie mydlenie oczu - sprowadza się do tego, żeby rąbać Naród na kasie, tak żeby się nie zorientował. Ogromnie żałuję że Naród wciąż daje się na to nabrać.

  Więc niech się państwo zajmie swoimi kardynalnymi zadaniami (wojsko, policja, sądy). Niech zrobi to porządnie, a nie jak teraz - byle jak. A za całą resztę - co, jak sam Pan zauważył - jest logiczne - niech odda składki. Ot i cały straszliwy liberalizm.

  Pozdrawiam.
 • @Rzeczpospolita 15:11:30
  Może zacznę od końca. To jego "kondominium pod..." także wg mnie jest jakimś nieporozumieniem, bo wszyscy (albo prawie wszyscy) wiemy jak jest. Myślę że on też wie. To czy Grzegorz Braun jest człowiekiem głęboko wierzącym tego nie wiemy. Natomiast zapowiada, źe doprowadzi do Intronizacji Jezusa Chrystusa. Ja nie lekceważyłbym tego. Jak wiemy prawdopodobnie dlatego zginął ks. Kiersztyn. Wiec, chyba-nazwijmy to umownie-szatan widzi tutaj poważne zagrożenie.
  A chyba nie ulega wątpliwości, że obecnie to już tylko Pan Bog nam pozostał. Widzi Pan to inaczej? Jezeli tak, to zazdroszczę optymizmu.
 • @pmad 16:06:56
  Szanowny Panie, nie ma w tej teorii (umowy narodu ze swoimi wybrańcami) nic nadzwyczajnego. Ja przedstawiłem to oczywiście w wielkim skrócie, ale sedno jest tam zawarte. Otóż nikt, kto obecnie mizdrzy się do mnie o wybór właśnie jego do pełnienia funkcji w państwie i chce brać ode mnie jakieś za to pieniądze, nie robi mi żadnej łaski, że będzie pracował dla mnie (oczywiście mam na myśli, pojęcie szersze czyli naród).
  Zaś co do ubezpieczeń społecznych, to jest to bardzo pożyteczna zdobycz socjalna, która powinna być jedną z misji państwa.
  Więc jeżeli jakiś kandydat, wciska mi kit, że zacznie od likwidacji ZUSu to ja takiego kandydata od razu skreślam.
  Oczywiście ZUS należy naprawić, ale w żadnym wypadku likwidować.
  A dlaczego. Otóż proszę sobie wyobrazić, że brak perspektywy gwarantowanej przez państwo emerytury, jest także jednym z powodów emigracji młodych ludzi.
  Podpowiem, bo pisze Pan skąd brać pieniądze na to. Otóż za tej całej wyśmiewanej komuny, ktoś tam wymyślił, że jedna z gałęzi przemysłu, nie będzie kapitalistyczna (jak zresztą wszystkie), tylko będzie pracowała na emerytury Polaków. Czy to się komuś nie podoba?
  Bo jeżeli znalazłby ktoś taki, to chyba należałoby złożyć się dla niego na terapię w Tworkach.
  A policja, sądy, obronność itd, ale także przemysł surowcowy, kopaliny, hutnictwo, przemysł ciężki, zbrojeniowy, czy taki gotowiec jak energetyka itd, tworzą tzw sektor strategicznych gałęzi państwa i chyba też powinny być państwowe a pieniądze z tego mogłyby tym potężnym strumieniem zasilać np służbę zdrowia, porządną na najwyższym poziomie edukację (ten porządny "komunistyczny" system edukacji, który wywindował Polskę na 10-te miejsce pod względem potencjału gospodarczego) czy porządną obronność naszej Ojczyzny.
  I w tym akurat, nie zgadzam się z Panem Braunem. Szkoda, że Pan Braun tego nie widzi, jak potężny kapitał mógłby zasilić polską edukację, służbę zdrowia, że już nie wspomnę o należnej Polakom po okresie aktywności zawodowej, porządnej godziwej emeryturze.
  Myślę, że zgodzi się Pan ze mną?
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031