Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 7639 komentarzy

Żyjemy, jakby Boga nie było.

Jan Paweł - ... a co potem?

Moje komentarze

 • Wszystkim Polkom, którzy z gołymi pięściami ruszyliby na Rosję, chciałbym...
  opowiedzieć pewną historię którą słyszałem od zaprzyjaźnionych Rosjan. Otóż w październiku lub listopadzie (chyba, bo już nie pamiętam daty), Rosjanie obchodzą jakieś polskie święto i w tym dniu, na Placu Czerwonym chodzą procesje Rosjan z polskimi, biało-czerwonymi flagami...
  Czy coś takiego byłoby możliwe w Polsce?
  Dlaczego rosyjska propaganda bije na głowę zachodnią?
 • @Lotna 16:08:12
  Jeżeli nie zgodzisz się ze mną, że wszystko na tym świecie dzieje się z woli Pana Boga, albo za Jego przyzwoleniem, to nie jestem pewien co do Twojej Wiary.
  Jak myślisz, czy Pan Bóg pozostawiłby na tym świecie który Sam stworzył, coś na pastwę losu?
  Skoro Pan Bóg dopuścił zlikwidowanie polskiej szlachty, to widać, że czymś ta szlachta Panu Bogu podpadła. Ja myślę, że m.in tym rozpasaniem i właśnie dopuszczeniem do rozpicia przez karczmarzy polskiego chłopstwa, ze wszystkimi tragicznymi skutkami.
  Komu Pan Bóg dał pod opiekę polskich chłopów? ruskim? czy może prusakom?
  Masz jakieś inne wytłumaczenie tego? bo to, że polską szlachtę wybili jacyś tam źli ludzie, do mnie nie przemawia, bo to jest tylko skutek a nie przyczyna.
  Wiem, że nie można generalizować, że cała szlachta była rozpasana i olewała Pana Boga w swoich obowiązkach, ale gdyby to było dobre, to jak myślisz, Pan Bóg by tego nie zostawił?
  P.S. podpowiem Ci kto naprawił te błędy szlachty.
  Otóż, jak niedawno dowiedzieliśmy się z wywiadu z Panem Albinem Siwakiem, Gomułka na jednym z prywatnych spotkań z Siwakiem, pytał go, czy dzieci polskich chłopów dostają się studia, czy jednak nadal są wypierane przez te z tzw rodzin inteligenckich.
  Niestety, Pan Siwak powiedział Gomułce, jak to wtedy wyglądało, czyli, że dzieci z rodzin chłopskich raczej na studia się nie dostają.
  Na to Gomułka, powiedział: a czy gdyby dać tym dzieciom dodatkowe punkty na egzaminach wstępnych, czy to by jakoś pomogło?...
  Jak wiemy, pomogło i to bardzo pomogło. W czasach gomułkowskich i przede wszystkim gierkowskich, byliśmy świadkami, nieprawdopodbnej ilości awansów społecznych ludzi ze środowisk wiejskich i robotniczych.
  Sam jestem tego przykładem, bo pochodzę z rodziny robotniczej a awansowałem społecznie bardzo wysoko i teraz ten awans dziedziczą już moje dzieci a mam nadzieję że i wnuki.
  Więc, Szanowna Pani Lotna, uważam, że Gomułka i Gierek w oczach Pana Boga stoją wyżej, niż większość szlachty z którą Pan Bóg dozwolił zrobić porządek.
  Każdy więc, kto ma aspiracje szlacheckie, ale i np jakiekolwiek urzędnicze, powinien wiedzieć, że bierze na siebie odpowiedzialność za powierzonych mu przez Pana Boga ludzi.
  Serdecznie pozdrawiam
  Hrabia Jan Zbigniew Potocki !
 • @Lotna 05:30:31
  A przyjrzyjmy się historii Polski, także tej najnowszej i spróbujmy tam znaleźć, kto ulżył (i to bardzo ulżył) stanowi chłopskiemu, ale i robotniczemu?
  Kto więc, jakby naprawił, tamte egoistyczne błędy polskiej szlachty?
  Hrabia Jan Zbigniew Potocki !
 • @Lotna 05:30:31
  Oczywiście, że nam Polakom potrzebna jest do utrzymania kosztowna monarchia.
  Kiedy król Jan Kazimierz, przyparty do muru we Lwowie, ratował się Ślubami Lwowskimi, tzn intronizacją Matki Boskiej Króla Polski, obiecał Jej, że ulży niewolniczej doli stanowi chłopskiemu.
  Pan Bóg przyjął Śluby, Szweda z Polski przepędził, ale Król danego Panu Bogu słowa nie dotrzymał, bo... nie zgodziła się na to polska szlachta.
  Mało tego ta szlachta, wydając karczmarzom (nazwijmy ich karczmarzami) pozwolenia na prowadzenie karczm i wyszynk pędzonego przez nich bimbru, doprowadziła do wielu dramatów i tragedii wśród tego powierzonego im przez Pana Boga pod ich opiekę, stanu chłopskiego.
  Tylko ktoś wyjątkowo głupi i skrajnie naiwny może myśleć, że takie postępowanie polskiej szlachty Panu Bogu się podobało.
  Jak wiemy, Pan Bóg skarcił nas Polaków najpierw Zaborami a gdy to nie pomogło to pierwszą i drugą wojną, gdzie ostatecznie rozprawiła się z polską szlachtą.
  Przy czym zarówno przed I wojną jak i przed II wojną nasz Król- Matka Boska Król Polski, nas ostrzegała...
  Ale, jak widać, Polacy, jak nie wyciągnęli wtedy żadnych wniosków, tak i teraz nie wyciągają
  Hrabia Jan Zbigniew Potocki !
 • Chyba w tym całym skandalu chodzi o to, żeby...
  Polacy wyszli w końcu na ulice. Jakoś nie wychodzi podpuszczanie nas na Rosję ani jakoś te wszystkie KOD-ziarskie próby wywołania polskiego Majdanu nie wychodzą, więc może teraz załapie.
  DOBRA ZMIANA DLA UKRAIŃCÓW
 • @jazmig 20:39:43
  Podobno Ukraińców jest już w Polsce ok 7mln. Ale nie tylko Ukraińcy zjeżdżają masowo do Polski.
  Komu zależy na tym, by do jednorodnej do tej pory narodowo Polski, masowo sprowadzać obce kulturowo i religijnie narody?
  Czy za długo już Polsce nie było wojny, czy w tym przypadku wojny domowej?
  Polacy wracają
 • Gdy widzę ten zestaw...
  szałszpiler und szałszpilerin, (jak na zdjęciu na czołówce) to od razu (bez czytania) wiem, że ta żałosna chałtura w ich wykonaniu, ma lewackie, nie zmącone nawet jakąś najpłytszą myślą, podłoże.
  Po prostu, ci ludzie zachowują się jakby cały czas byli na deskach teatru (w sumie nie wiem, jak tam na tych deskach teraz jest, bo przestałem bywać w teatrze, krótko po tej całej transformacji ustrojowej. Po prostu. normalnie myślący przeciętny człowiek, powinien z oburzeniem wyjść z tych teraz spektakli, bo obrażają one nawet przeciętna inteligencję), i grali te swoje bzdety, chyba tylko i wyłącznie dla swojej chorej satysfakcji, wynikającej z ich intelektu.
  Ci ludzie, aspirujący do miana wieszczy polskiego narodu, po prostu obrażają tą bogatą polską Kulturę Narodową i powinni być już dawno zmarginalizowani w preferencjach kulturalnych Polaków.
  W sumie nie wiem, jakim cudem ci ludzi, funkcjonują jeszcze w powszechnym obiegu...
  Protest rezydentów a skorumpowana etyka lekarska
 • No to, jakby tu na to nie patrzeć...
  Ks Dr hab. Piotr Natanek pewnie wróci do łask (oficjalnych) Kościoła RK
  Salvatore Pennacchio - nuncjusz papieski naciska na Polaka
 • @hamurabi 22:15:48
  W kontekście tego, że Ukraińców jest już w Polsce ok 7mln, to chyba w tym całym bajzlu chodzi o wywołanie wojny domowej w Polsce. Ukraińcy, jak pokazuje życie, będą coraz bardziej roszczeniowi a Polacy w końcu będą mieli tego dosyć...
  Jakoś nie wychodzi podpuszczanie Polaków na wojnę z Rosją, to może wyjdzie wojna domowa z Ukraincami
  Rosjanie będą płacić emerytury Chazarom z Izrahella
 • @Jan Paweł 21:15:25
  Pozwoli Pani, że jeszcze dopowiem, bo pisanie na całą Polskę o biskupach - biznesmenach, nie służy dobrze Kościołowi. Ale musimy mieć świadomość, że ci właśnie kapłani z całą pewnością są z naboru NKWD-owskiego, bądź ich wychowankami,
  Znam księdza, który ma fryzurę Irokeza i można go spotkać w nocnych klubach. Na kazaniach opowiada o... swoim zawodzie.
  Kto go tak ukształtował na seminarium?
  Efektem takiej "posługi" duszpasterskiej są całe tabuny ludzi, prowadzonych na potępienie.
  A np zespół 2Tm3 (czy jakoś tak) zachowujący się na scenie jak sataniści, wg mnie grający muzykę satanistyczną, są przez naszych hierarchów tak hołubieni że nawet otwierali Światowe Dni Młodzieży.
  Ilu młodych ludzi, prosto z ich koncertu trafi na koncert zespołu satanistycznego i na zatracenie? Dla mnie także Lednica z pierwiastkami obcych kultur, stanowi wielkie zagrożenie dla pobożności a więc i duchowości młodych katolików.
  Jak możemy o tym nie pisać?
  Czy Pani się to podoba?
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Rebeliantka 19:30:29
  Dziękuję bardzo za gościnność.
  Na koniec chciałem tylko dodać, że to Pani, naiwnie nie rozróżniając w naszym Kościele kapłanów oddanych Jezusowi Chrystusowi od sługusów szatana, robi naszemu Kościołowi krzywdę.
  A w związku z tym, że posługuje się Pani słowem, to chyba powinna brać za nie odpowiedzialność, czyli starać się pisać prawdę, nawet tą najbardziej bolesną.
  Ilu ludzi straciło Wiarę, gdy np widziało biskupów-biznesmenów handlujących koniami (nie będę mówić gdzie. Podam tylko że w... Sanktuarium Św Jacka) i co? Pani napisze, ze to wszystko jest ok? bo pisanie o tym źle nie służy Kościołowi?
  Pozdrawiam serdecznie
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @miarka 19:21:24
  Gierkowski socjalizm upadł, bo rozłożyli go sabotażyści i... my- zwykli Polacy.
  Sabotażyści, na wiele, bardzo wiele sposobów, natomiast my Polacy im w tym pomagaliśmy.
  Bo np gdy sabotażyści doprowadzali do upadku nową tuczarnię trzody chlewnej, my Polacy, zamiast zrobić z tego aferę, bralismy w tym udział rozkradając wszystko co jeszcze zostało.
  Ale także my Polacy tamtą Polskę tym "czy się stoi czy się leży 2tyś się należy"
  Tak na chłopski rozum: jak 10-ta potęga gospodarcza na świecie (wg zachodnich danych) mogła głodować?
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @trojanka 18:32:29
  Szanowna Pani, przecież to widać gołym okiem, że ktoś (albo coś- w sensie organizacji) robi nam tutaj jakąś ukraińską republikę.
  Podobno jest już w Polsce ok 7mln Ukraińców a szkoły policyjne szkolą Ukraińców, którzy potem wcielani są do policji.
  O co tu chodzi? o takie wymieszanie kultur, by wytworzyło podłoże do wojny domowej?
  Czy Ukraińcy mają się z Polakami nawzajem wytłuc? i zrobić miejsce dla jakiegoś innego narodu?
  Bo to że, islamiści w krajach zachodnich, zostali sprowadzeni w tym celu, to już wiemy.
  Po co ktoś robi takie zamieszanie w Europie? Komu służy, ta nieprawdopodobna migracja i mieszanie ras, wyznań, kultur, obyczajów itd?
  O pomnik WDZIĘCZNOŚCI za rzeź wołyńską.
 • @kula Lis 67 14:34:08
  Nie wszyscy wiedzą, że kiedyś a latach 40/50, do seminariów werbowani byli przez NKWD-owców studenci ze swoich środowisk. Oni dzisiaj są biskupami, wykładowcami na seminariach itd.
  Widać że Pani Rebeliantka nie wie o tym.
  To oni są autorami tych wszystkich afer w Kościele. Żyją jak świeccy biznesmeni, zgarniają naprawdę dużą kasę a ludzie widząc to, odchodzą od Kościoła i Wiary. Ale o to w tym wszystkim chodziło.
  Oczywiście, są katolicy, którzy przyjmą i wytłumaczą sobie każdą aferę, nawet tą związaną z Kanonem Wiary, jak np Komunia św na rękę, stół zamiast ołtarza, kapłanki, ministrantki itd które to są wymysłem tych neokatechumenowców
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @miarka 10:13:33
  typowa gadanina antypolska.
  Czasy gdy każdy młody Polak po szkole mógł sobie wybierać pracę, pewność jutra była czymś tak oczywistym, że każdy ją lekceważył. Każdy młody Polak mógł sobie za darmo studiować ile tylko chciał, na ilu fakultetach chciał, teraz już drugi jest płatny a prof Hartman (z UJ) już zapowiada znaczne obniżenie poziomu wykształcenia Polaków..
  ITD, ITP, ITD, ITP..
  A tacy ludzie jak Pan/Pani będą te swoje głupawe, zasłyszane kiedyś od wichrzycieli, slogany powtarzać w nieskończoność
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Rebeliantka 12:58:45
  A dlaczego Pani insynuuje że Pan Paweł Bednarz, który jedyny broni polskich dzieci, jest powiązany w jakieś... no właśnie w co?
  Stosuje Pani taką samą technologię niedomówień, jak te media które Pani ogląda.
  A nie wzięła Pani pod uwagę, że Poseł który zginął w wypadku samochodowym, był umówiony z Panem Bednarzem, bo chciał się zainteresować tą bestialską sprawą?
  Panu Pawłowi Bednarzowi należy się poparcie a nie udział w tworzeniu wokół niego atmosfery współpracy ze służbami, czy uznania go czubkiem w czym własnie Pani bierze udział.
  Jeżeli Pani mu nie pomaga (nie wiem z jakich powodów) to przynajmniej proszę nie obmawiać tego jedynego chyba w Polsce człowieka, który jeszcze ma sumienie. Bo reszta, to chyba już dawno zamieniła na kolorowe opakowania
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Rebeliantka 12:56:39
  Gratuluję dobrego samopoczucia. Nie oglądam TV juz od kilkunastu lat, bo nie wierzę że jest ona wolna od tych 5% indoktrynacji, którym to KAŻDE medium informacyjne jest obarczone, bo nie ma siły bo właściciel (w tym wypadku rząd okupacyjny) nie indoktrynował swojego niewolniczego pospólstwa.
  Czy obecna TVP oprócz relacji np z festiwalu w Opolu (co ją uwiarygodnia, bo wszyscy wiemy że taki festiwal), nie podaje w ramach tych 5% że Rosja nas chce napaść?
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @miarka 10:35:41
  Kapitalizm, jak sama nazwa wskazuje, jest wtedy, gdy człowiek, grupa ludzi, żyje nie pracy a z racji samego posiadania kapitału, czyli ujmując to umownie z odsetek, czynszu, itd, itp...
  Myli Pan/Pani Społeczną Gospodarkę Rynkową z kapitalizmem, bo pewnie to właśnie ma na myśli, czyli coś takiego jak jeszcze gdzieniegdzie np w Tyrolu czy Bawarii.
  Kapitalizm, jest systemem satanistycznym, nieludzkim, wynaturzonym itd
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • Pani Rebeliantka...
  Nie spodziewałem się po Pani, że będzie Pani przykrywać tą wielce pożyteczną i odważną działalność Pana Pawła Bednarza, jakimiś insynuacjami.
  Nawet gdyby stały za nim jakieś służby, to tylko Chwała Panu Bogu, bo dzięki temu na światło dzienne może wyjść najgorsza, najpodlejsza i chyba najbardziej godząca w nasz naród przed Panem Bogiem, afera.
  Jak my jako naród wyglądamy przed Panem Bogiem?
  Szczerze mówiąc podziwiam Go za tą Jego cierpliwość.
  I Pani do tego naszego narodowego bestialstwa przykłada swoją rękę?
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Jan Paweł 09:53:13
  Chciałbym tutaj dodać, że w tzw Społecznej Gospodarce Rynkowej (Jan Paweł II napisał na ten temat encyklikę. Zachęcam do zapoznania się) wszyscy żyją ze swojej pracy. co jest zgodne z Chrystusowym "kto nie pracuje, ten tez niech nie je"...
  Czy coś tutaj komuś z Państwa nie pasuje?
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031